Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XH90 | TEST | Według Sony, to telewizor idealny do PlayStation 5. Sprawdzamy!

Rekomendowane odpowiedzi

Konsole sprzedałem bo czekam na ps5 ale grałem na PC i daje radę :) jakość jest naprawdę super. Brakuje mi tylko tej czerni z oleda. Nie mówię ze jest zła ale tak jak pisałem brakuje do LG.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konsole sprzedałem bo czekam na ps5 ale grałem na PC i daje radę  jakość jest naprawdę super. Brakuje mi tylko tej czerni z oleda. Nie mówię ze jest zła ale tak jak pisałem brakuje do LG.

Nie jest za ciemny obraz w ciągu słonecznego dnia? Jak odbicia? Hdr widoczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony X900H vs. X950H 4K TV Comparison | Worth The Upgrade?

 

infografika z oficialnej strony SONY

imageproxy-jpeg

Sony XH90 (X900H) Review: HDMI 2.1 Gaming TV

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony X900H 4K HDR TV Review | Surprising!

Sony X900H TV Review (2020) - Sony's First HDMI 2.1 4k TV

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do konsoli ps5 rozważam ten model już od dłuższego czasu, brałem pod uwagę tez samsunga Q90t albo Q80t ale czytałem ze dużo problemów jest w trybie gry z obrazem. Wiec chyba ten XH90 nie jest takim złym wyborem.

 

 

https://eu.community.samsung.com/t5/tv/2020-qled-t-models-q80t-q90t-q800t-q900t-hdr-game-mode/td-p/1731476

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, madhunt3r napisał:

Do konsoli ps5 rozważam ten model już od dłuższego czasu, brałem pod uwagę tez samsunga Q90t albo Q80t ale czytałem ze dużo problemów jest w trybie gry z obrazem. Wiec chyba ten XH90 nie jest takim złym wyborem.

 

 

https://eu.community.samsung.com/t5/tv/2020-qled-t-models-q80t-q90t-q800t-q900t-hdr-game-mode/td-p/1731476

Fakt ten ghosting nie wygląda dobrze w nowych Samsungach

b1PyCdf

Ja bym nie chciał grać z czymś takim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jest podobno częściowo naprawione ale problem jest jak zmniejsza Ci się o kilka procent nagle jasność matrycy jak grasz w hdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj XH90. Wszystko ok tylko na samym środku ekranu pod matryca jest pyłek, włosek i widać go bardzo na jasnym tle. Ale jaja oddać go z powrotem i prosić o wymianę na inny dobry model czy wezwać serwis Sony i niech robią? Co lepiej?

e67552fceb894df8f187d770eeb74a00.jpg

Oprócz tego wszystko jest ok, akceptowalne. Tylko widać ten pyłek jak się przyjrzę z bliska z daleka nie da rady dostrzec.

Dodatkowo tylna obudowa od góry ma Luzy jakby nie przykręcona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.08.2020 o 21:57, madhunt3r napisał:

Kupiłem dzisiaj XH90. Wszystko ok tylko na samym środku ekranu pod matryca jest pyłek, włosek i widać go bardzo na jasnym tle. Ale jaja emoji23.png oddać go z powrotem i prosić o wymianę na inny dobry model czy wezwać serwis Sony i niech robią? Co lepiej?
 

To smutne i doskonale Cię rozumiem bo miałem idętyczne problemy w XF9005.

Załamać się idzie - SONY taka mocna marka a TV składają chyba w szopie. Podobno pod obudowę łatwo też mogą się dostać insekty 

https://community.sony.pl/t5/android-tv/sony-kd-55xe9005-robactwo-pod-matryca-nieszczelna-matryca-zle/td-p/2360821

Współczuję Ci (Ja się zraziłem do TV tej marki)

Co do wymiany - sklep gdzie kupowałem czyli MM wymienił mi TV ale w drugim też były jakieś paprochy pod matrycą tylko w innym miejscu.

Byłem przekonany że w 2020 roku problemy tego typu będą już rzadkością ale jak widać SONY tylko coraz mocniej okraja swoje TV, jakość spada a stare problemy zostają.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem posiadacze 55XF9005. Zmiana z Panasonica DS630 ze wzgledu nie rowne podswietlanie krawedziowe, polowa lewego gornego paska znacząco jasniejsza. Druga rzecz bardzo ograniczone funkcje smart. Wracając do samsunga.

 

Plusy:

- super jakosc obrazu, dynamika, nasycenie, szczegolowosc, naturalne kolory

- tryb HDR zapiera dech nie sądzilem że od 2016 roku technologia poszła tam bardzo do przodu

- dynamiczne podwietlanie matrycy, nie krawedziowe duzy plus

- funkcje smart

- system android

- wygląd premium, cienka ramka z metalu, pasuje do kazdego wystroju

- dzwiek ok, jak na TV calkiem wporzadku, wyrazne dialogi z zabarwieniem o nizsze tony

- wyszukiwanie glosowe, coraz bardziej sie do tego przekonuje

Minusy:

- mam wrazenie ze system ( procesor ) w trybie 4k pracuje na granicy mozliwosci, widoczne spowolnienia menu, przyciecia obrazu 4k z YT szczegolnie przyskomplikowanych obrazach, ten sam materiał na xbox bez przyciec

- pilot ok ale trzeba wycelowac konkretnie w TV

- obsluga 4k tylko dla dwoch HDMI, minus dla chcacych podlaczyc wiecej urzadzeń

- 100mb ethernet wydaje mi sie ze na 2018 rok troche malo

Pytanie czy doplacilbym do wersji XH lub chciaz XG lub dzis wybralbym ten sam model? Mysle, że do grania XBOX ONE S, ogladanie UPC, YT i filmow z NAS przy udziale RX-V667 zdecydowanie XF9005 wystarczy. Za 3400 zl telewizor naprawde daje radosc z ogladania. Dzis znajac jego niedoskonalosci rowniez bym go kupil. Telewizor ma tryb podciagania jakosci obrazu o gorszych parametrach. To widac przy starszych filmach, wróciłem do Zabójczej broni. Podoba mi sie jasnosc, odwzorowanie barw. Kazdy kolor jest taki jaki powinen byc. Tryb HDR jest kosmiczny :). Przy ciemniejszych scenach podswietlanie naprawde fajnie sie spisuje. Nie zdecydowanym, ktorzy nie lubią płacic podatku od nowości polecam XF9005 :).

 

  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten TV posiada Wifi Direct lub jakikolwiek inny standard umożliwiający na bezprzewodowe podpięcie laptopa w celu wyświetlenia z niego obrazu?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcę kupić TV LCD 75 cali i waham się pomiędzy:

SONY 75XH9096BAEP vs Samsung QE75Q70RA

Różnica około 1000 zł.

Pytanie czy warto dopłacić ten 1000zł do SONY?

99% to telewizja. Czasem Netflix. Oglądanie przy świetle, nigdy po ciemku.

Pozdrawiam

KA

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Xisiek napisał:

Oba udane, wskazany Samsung lepszy do HDRu.

Ok. Dziękuję.

A z jasnością i kątami widzenia? Podobno SONY jaśniejszy.

Android wybrać czy Tizen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KrAnz napisał:

Ok. Dziękuję.

A z jasnością i kątami widzenia? Podobno SONY jaśniejszy.

Android wybrać czy Tizen?

Poczytaj testy na portalu - bedziesz madrzejszy :) Katy generalnie podobne, ale jako ze mowa o 75 calach trzeba by dla porzadku porownac live, zeby nie bylo niespodzianki (tak w ogole to swietne katy ma xh95). Smart jednak postawilbym na stablinego i szybkiego Tizena.  

PS. Samsung koniecznie w wersji z literka R, nowszy model T jest gorszy.

  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Xisiek napisał:

Poczytaj testy na portalu - bedziesz madrzejszy :) Katy generalnie podobne, ale jako ze mowa o 75 calach trzeba by dla porzadku porownac live, zeby nie bylo niespodzianki (tak w ogole to swietne katy ma xh95). Smart jednak postawilbym na stablinego i szybkiego Tizena.  

PS. Samsung koniecznie w wersji z literka R, nowszy model T jest gorszy.

OK. Dziękuję za odpowiedź. Wszystko wskazuje na to, że będzie to Samsung. Po pierwsze tańszy o 1000 zł, a po drugie to chyba nie potrzebuję dopłacać do SONY i jego HDMI 2.1. Raczej nie gram w gry :) Samsung też ma więcej stref więc teoretycznie jest lepiej :)

KA

 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszła aktualizacja - ktoś już instalował? Z tego co widzę jest wsparcie dla 4k120fps, ARC. Wolę poczekać na jakieś opinie/testy, żeby się nie okazało, że TV zwolnił itp.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serwisach najwięcej rozpisują się o uruchomieniu ATV w tym TV. Wygląda ,ze jest to najbardziej promowany model od Sony


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was ma zrobioną kalibracje w tym tv

Posiadam model 75 cali i chciałbym do niego jakieś ustawienia

Jak sprawdzic wersje oprogramowania 

Dziś mialem aktualizację ale jeszcze nie robiłem

20201013_155437.jpg

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Serdecznie gratuluje zakupu! Ja też się przymierzam do zakupu 75 cali XH90. Mam nietypowe pytanie dotyczące wymiarów z tyłu tego 75 cali TV.

Pytanie do Rusek24: Czy mógłbyś zmierzyć te poniższe odległości? Potrzebuje zaplanować szybko miejsce na ścianie, a nie mam jeszcze TV tylko uchwyt ścienny na razie :)

Z góry dziękuję za info.

KA

Zrzut_ekranu_11-10-2020_20.43.26.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest duży problem z dźwiękiem po hdmi z tą serią telewizorów. Potwierdzałem z ich infolinią, Sony jest świadome tego, ale nie wie, kiedy wyjdzie poprawka. W moim KD-65XH9005 jest problem z dekoderami Cyfrowego Polstatu. Dźwięk sie po 5 minutach rozjeżdża z obrazem, są trzaski. Tragedia... Nie pomaga nic. Na infolinii mają listę modelów, w którym występują takie problemu.

Dodatkow dźwięk przerywa np.  w Fifie 20 na Xbox One X...

Na szczęście kupiłem przez neta w jednej z sieci i mam jeszcze czas na zwrot. Telewizji się na nim nie da oglądać... Czekam jeszcze na odpowiedź na stronie Sony na ich forum, kiedy wyjdzie aktualizacja z poprawką.

Ogólnie to sporo osób korzysta z Cyfrowego Polsatu i powinni wypuścić jakieś info, że dla abonentów tej platformy zakup ich tv mija się z celem. Nie wiem jak z dekoderami innych platform w Polsce. Przed zakupem proponuję zadzwonić na ich pomoc techniczną i wybadać temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

W dniu 15.10.2020 o 09:49, KrAnz napisał:

Witam,

Serdecznie gratuluje zakupu! Ja też się przymierzam do zakupu 75 cali XH90. Mam nietypowe pytanie dotyczące wymiarów z tyłu tego 75 cali TV.

Pytanie do Rusek24: Czy mógłbyś zmierzyć te poniższe odległości? Potrzebuje zaplanować szybko miejsce na ścianie, a nie mam jeszcze TV tylko uchwyt ścienny na razie :)

Z góry dziękuję za info.

KAZrzut_ekranu_11-10-2020_20.43.26.png

Sam jesteś w stanie to zmierzyć bez TV, rozstaw VESA (sprawdź jaki) i wymiar TV bez nóżek w szerokości i wysokości, wtedy będziesz wiedział.  

32 minuty temu, Szymon1979 napisał:

Jest duży problem z dźwiękiem po hdmi z tą serią telewizorów. Potwierdzałem z ich infolinią, Sony jest świadome tego, ale nie wie, kiedy wyjdzie poprawka. W moim KD-65XH9005 jest problem z dekoderami Cyfrowego Polstatu. Dźwięk sie po 5 minutach rozjeżdża z obrazem, są trzaski. Tragedia... Nie pomaga nic. Na infolinii mają listę modelów, w którym występują takie problemu.

Dodatkow dźwięk przerywa np.  w Fifie 20 na Xbox One X...

Na szczęście kupiłem przez neta w jednej z sieci i mam jeszcze czas na zwrot. Telewizji się na nim nie da oglądać... Czekam jeszcze na odpowiedź na stronie Sony na ich forum, kiedy wyjdzie aktualizacja z poprawką.

Ogólnie to sporo osób korzysta z Cyfrowego Polsatu i powinni wypuścić jakieś info, że dla abonentów tej platformy zakup ich tv mija się z celem. Nie wiem jak z dekoderami innych platform w Polsce. Przed zakupem proponuję zadzwonić na ich pomoc techniczną i wybadać temat...

Sprawdź, czy problem występuje w serii XF9005. Jeżeli przebolejesz brak HDMI 2.1, Dolby Atmos, Android 10, to zaoszczędź kasę i kup tyle cali w tej serii.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji do hdmi 2.1 w xbox one x nie można włączyć ani 120Hz w 4k ani VRR w opcjach konsoli, więc ta  aktualizacja to jakiś fake ze strony Sony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...