Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Telewizor Sony ZH8 | TEST | Japońska firma w wielkiej formie! Topowy ekran Sony 8K na 2020 rok z HDMI 2.1

Trzeba przyznać, że Sony nie odpuszcza i cały czas posiada w swoim portfolio telewizorowym modele, które mają najwyższe parametry obrazu 8K Ultra HD jakie wprowadzono kiedykolwiek do seryjnej sprzedaży w historii rynku telewizorów. Słynny ZG9 to telewizor, który cały czas szczyci się mianem najlepszego na świecie. Nikt bowiem do tej pory nie wprowadził do seryjnej sprzedaży ekranu, z tak wysokimi parametrami technologii HDR sięgających realnie 4000 nitów. Na początku stycznia 2020 podczas targów CES w Las Vegas, firma zapowiedziała młodszego brata, który miał przejąć część przekątnych pod swoje skrzydła a model ZG9 pozostawić już tylko z topowym, 98 calowym ekranem. I tak właśnie się stało. Kilka tygodni temu do sprzedaży w Polsce trafił model ZH8, który mieliśmy okazję dokładnie dla Was przetestować w samej siedzibie Sony w Warszawie. Dzięki temu, bez problemu przyjrzeliśmy się wersji 75 calowej, która do najmniejszych nie należy. Jak ma się ona do modelu ZG9? Czy udało się zachować wysokie parametry przy zachowaniu niższej ceny wyjściowej? Zapraszamy do poniższego testu.

 

Przeczytaj całość

  • Lubię 1
  • Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Sony ZH8 dostarcza jeden z najlepszych efektów HDR jakie przyszło mi kiedykolwiek widzieć!" Z porównania testów tego i ZG9 - to chyba ZG9 jest w tym lepszy? Chyba, że coś się zmieniło?

Dlatego jednak dalej faworytem jest ZG9, tam w teście pisałeś także o czerni, że jest rewelacyjna i praktycznie nie ustępuje Oledom, ale pewnie wynika to z faktu iż ZG9 ma więcej stref podświetlania-wygaszania.

No i szkoda, że ani słowa w teście, co z tym odtwarzaniem materiałów 8K z You Tube (kodek AV1) i jak faktycznie wygląda upscaling materiałów do 8K?

 Ale i tak dzięki za ciekawy i wnikliwy test.
 


 
 
Edytowane przez Deimos
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Deimos napisał:

"Sony ZH8 dostarcza jeden z najlepszych efektów HDR jakie przyszło mi kiedykolwiek widzieć!" Z porównania testów tego i ZG9 - to chyba ZG9 jest w tym lepszy? Chyba, że coś się zmieniło?

Dlatego jednak dalej faworytem jest ZG9, tam w teście pisałeś także o czerni, że jest rewelacyjna i praktycznie nie ustępuje Oledom, ale pewnie wynika to z faktu iż ZG9 ma więcej stref podświetlania-wygaszania.

No i szkoda, że ani słowa w teście, co z tym odtwarzaniem materiałów 8K z You Tube (kodek AV1) i jak faktycznie wygląda upscaling materiałów do 8K?

 Ale i tak dzięki za ciekawy i wnikliwy test.
 


 
 

No ZG9 jest best of the best. I pewnie długo się nic takiego znowu nie pojawi. Ale już właściwie tylko 98" chyba, że się dobrze poszuka. Co do YT 8K to jest w plusach ;) Będzie ale w Android 10. To już zależne nie od firmy ale od wersji systemu. O Upscal jest tyle ile jest gdyż Maciej uważa, że nie ma sensu bo nie robi to różnicy. On szefuje testami pod względem badania i pomiarów więc nie wtrącam się do jego eksperckiej opinii.

13 minut temu, madhunt3r napisał:

Kiedy test XH90?

Następny. Mam nadzieję, że uda mi się go złożyć w kilka najbliższych dni.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za objaśnienia. I taka ciekawostka jeżeli chodzi o modele 85" - to ZG9 waży o 20 kg więcej od ZH8 i zużywa o ponad 500kWh więcej na godzinę pracy (ok. 900kWh).

I ZH8 wizualnie wygląda lepiej...

Ciekawe, czy dalej będzie wsparcie dla ZG9 odnośnie Androida 10?

Edytowane przez Deimos
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Następny. Mam nadzieję, że uda mi się go złożyć w kilka najbliższych dni.

Zdradzisz troche czy przejście z samsunga nu8072 na XH90 ma sens i czy odczuje lepsza jakość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Deimos napisał:

Ok, dzięki za objaśnienia. I taka ciekawostka jeżeli chodzi o modele 85" - to ZG9 waży o 20 kg więcej od ZH8 i zużywa o ponad 500kWh więcej na godzinę pracy (ok. 900kWh).

I ZH8 wizualnie wygląda lepiej...

Ciekawe, czy dalej będzie wsparcie dla ZG9 odnośnie Androida 10?

Inaczej sobie tego nie wyobrażam i na pewno Android 10 w ZG9 zobaczymy. Ale ciekawi mnie jak to z tym kodekiem będzie. Bo to pewnie też od procka zależy? Jak się okaże, że tak łatwo można samym systemem to zrobić to będzie ciekawie. ZG9 to jest patelnia i smażalnia HDR ;) On waży tonę i wygląda jak słoń. Ale właśnie przez to przemawia JAKOŚĆ i tak naprawdę eksperyment Sony czy się da zrobić coś ponad wszystkich w temacie UHD. Sam miałem chrapkę na tego 85"... no ale ja mam już dość logistyki tych ciężkich kloców. Na ten moment jestem bez sił ;)

24 minuty temu, madhunt3r napisał:


Zdradzisz troche czy przejście z samsunga nu8072 na XH90 ma sens i czy odczuje lepsza jakość?

Trudno powiedzieć. Nie będzie przepaści w samym obrazie moim zdaniem chociaż nie wiem jakie masz doświadczenie. Dodatkowo nie ma jeszcze odpalonego HDMI 2.1 więc nici na ten moment z VRR itd. A to to zrobi robotę. Jak oczywiście będzie. Sony zapowiada, że tak się stanie. Zobaczymy. Poczekaj jeszcze parę dni.

  • Lubię 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trudno powiedzieć. Nie będzie przepaści w samym obrazie moim zdaniem chociaż nie wiem jakie masz doświadczenie. Dodatkowo nie ma jeszcze odpalonego HDMI 2.1 więc nici na ten moment z VRR itd. A to to zrobi robotę. Jak oczywiście będzie. Sony zapowiada, że tak się stanie. Zobaczymy. Poczekaj jeszcze parę dni.

Chodzi mi głównie o jasność matrycy sdr i hdr/czernie z nu8072 jestem zadowolony i czy przy przejściu na XH90 nie odczuje downgrade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Gmeru napisał:

Inaczej sobie tego nie wyobrażam i na pewno Android 10 w ZG9 zobaczymy. Ale ciekawi mnie jak to z tym kodekiem będzie. Bo to pewnie też od procka zależy? Jak się okaże, że tak łatwo można samym systemem to zrobić to będzie ciekawie. ZG9 to jest patelnia i smażalnia HDR ;) On waży tonę i wygląda jak słoń. Ale właśnie przez to przemawia JAKOŚĆ i tak naprawdę eksperyment Sony czy się da zrobić coś ponad wszystkich w temacie UHD. Sam miałem chrapkę na tego 85"... no ale ja mam już dość logistyki tych ciężkich kloców. Na ten moment jestem bez sił ;)

No mnie on kusi, chociaż trochę mógłby być mniej prądożerny. W salonie Sony jak dzwoniłem to mi powiedzieli, że grzeje się nieźle podczas pracy. A jakbym go gdzieś wyrwał, to u mnie tylko opcja powieszenia na ścianie (71kg).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, madhunt3r napisał:
12 minut temu, Gmeru napisał:
Trudno powiedzieć. Nie będzie przepaści w samym obrazie moim zdaniem chociaż nie wiem jakie masz doświadczenie. Dodatkowo nie ma jeszcze odpalonego HDMI 2.1 więc nici na ten moment z VRR itd. A to to zrobi robotę. Jak oczywiście będzie. Sony zapowiada, że tak się stanie. Zobaczymy. Poczekaj jeszcze parę dni.

 

Chodzi mi głównie o jasność matrycy sdr i hdr/czernie z nu8072 jestem zadowolony i czy przy przejściu na XH90 nie odczuje downgrade?

średni HDR 520 nitów. SDR 540 nitów. Kontrast: 4 770:1 32 strefy naliczyliśmy. Nie pamiętam już NU8000. Musisz sobie porównać. Ale to był mocarny tv w swojej cenie więc pewnie liczbowo podobnie? I miał już Motion plus Gra? Bo to jest super sprawa.

3 minuty temu, Deimos napisał:

No mnie on kusi, chociaż trochę mógłby być mniej prądożerny. W salonie Sony jak dzwoniłem to mi powiedzieli, że grzeje się nieźle podczas pracy. A jakbym go gdzieś wyrwał, to u mnie tylko opcja powieszenia na ścianie (71kg).

Musi mieć powietrza. Wiem to już z doświadczenia obserwacji po salonach Sony Centre. On naprawdę się grzeje bo ma strasznie mocny HDR. Oczywiście wtedy jak go wykorzystujemy jakimś mocarnym materiałem. Co by nie było ZG9 to ZG9 ;) Moje marzenie mimo wszystko w wielkim rozmiarze. Gdyby ten 98" był tańszy ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 98" to elektrownia powyżej 1 kWh... i prawie 100kg wagi...

Edytowane przez Deimos
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
średni HDR 520 nitów. SDR 540 nitów. Kontrast: 4 770:1 32 strefy naliczyliśmy. Nie pamiętam już NU8000. Musisz sobie porównać. Ale to był mocarny tv w swojej cenie więc pewnie liczbowo podobnie? I miał już Motion plus Gra? Bo to jest super sprawa.

Na nu8000 kontrast ok 5 100:1 sdr 620 hdr 610 wiec XH90 jest ciemniejszy i tego się obawiam ze zaliczę downgrade. Nu ma już motiongame plus ale nie używam.  

Zależy mi na hdmi 2.1 i ten XH90 wydaje się być idealny ale default_sad.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mega masz ciśnienie to bym poczekał na ten upgrade do hdmi 2.1 i zobaczył co będzie. Zdążysz jeszcze kupić XH90 ;) Dopiero co wyszedł. Czas raczej gra tylko na twoją korzyść bo ceny powinny coś tam już zejść. Konsol jeszcze nie ma. Wszystko przed nami. Kończmy offtopa bo to jednak temat o ZH8. Za parę dni otworzę oficjalny topic XH90. Będziemy o nim jeszcze na pewno duuuużo dyskutować przez najbliższe miesiące.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietnie dzieki wielkie chlopaki za test:) czekałem na niego. wczoraj Vincent Teoh robił unboxing tego tv na swoim kanale na youtube i myslalem ze bede musiał czekac teraz dwa tygodnie na test a tu patrze u Was juz test dzisiaj wow:) nie wiecie  jak duzo ludzi na roznych forach zagranicznych czeka na to? moglibyscie robic tez wersje po angielsku mielibyscie duzo wiecej czytelników:) duzy problem byłby przetlumaczyc taki tekst?:)  albo zrobic prezentacje mowioną po angielsku i wrzucic na youtube.

Warcając do samego testu ZH8 zagiałem parol n a LCd i chce kupic jak najlepszy  lcd w duzym formacie ( samsungi odpadają ). szukałem uzywanego 75 calowego ZF9 ale stwierdziłem ze dozbieram i poczekam az stanieje troche zh8 . Musze przyznac ze troche jednak go okrolili w stosunku do zg9 najbardziej rozczarwujacy jest jednak poziom czerni .ciekawy jestem jak to jest ze w stosunku do xh 95 wersja 75 cali ma ponad  4 krotnie wiecej stref wygaszania ( 60 do 270 )  a czern troche lepsza i daleka od oledowej. Nastepne co mi sie rzuciło w oczy to że w podsumowaniu i wykresie oceny przydatnosci do ogladania sportu  daliscie Xh95  9/10 a Zh8  8/10 . przyznam ze sport jest dla mnie jednych z najwaznieszych aspektów i zdziwiła mnie bardzo ta ocena. chodzi o te ustawienia motionflow. dla mnie jest to niezrozumiałe ze SOny nie potrafi dopracowac takich szczegołow

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz w 75"  to warto rozważyć TCL-X91. Przyzwoite 1000 nitów ma i cenowo dużo mniej... I też na Androidzie.

I posiada tak jak Sony - certyfikat IMAX.

Edytowane przez Deimos
  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie trochę rozczarował poziom czerni. Nieco lepszy HDR niż w ZF9, ale jeśli chodzi o czerń, to właśnie ZF9 zapewnia lepsze wyniki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny Tv jak na lcd. Ja jednak wolę oledy. Takie 77" zdecydowanie bym wybrał w oledzie. 

Ciekawe jak w testach wypada lg 88Zx vs sony 85 zg9. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrzucam linka do forum po angielsku gdzie aktualni uzytkownicy Zh8 opisują wrazenia bezposrednie i porównują do posiadanych obecnie albo wczesiej posiadanych legendernego Zd9, ZG9 a także topowych Oledow LG i Sony. Uzytkownik ktory go postawił bezposrednio obok Zd9 pisze ze Zh8 ma lepszą czern od niego:) inny ze Zh8 to dla niego dużo jasniejsza i bardziej nasycona kolorami wersja AG9 czyli ideał polaczenie najlepszych rzeczy ze swiata oled i lcd:) 

https://www.avsforum.com/threads/official-sony-xbr75-85z8h-owners-thread-no-price-talk.3162010/

Edytowane przez mszymczyk11@interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chyba znalazłem TV do podmiany za moje dwa obecne - w najbliższym czasie sytuacja "zmusi" mnie do wymiany cudownego 65dx900 oraz salonowego 75nu8002 na jakiś 75 cali i to właśnie będzie chyba ten :)
Wg opinii i porównań użytkowników z linka powyżej wyłania się obraz doskonałego LCD. 
BTW szkoda że nie było Panasonica 75GZ2000 bo to by była petarda ale to nie dział i miejsce na rozważania o nim.
 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony ZH8 (Z8H) 8K LED TV Unboxing + Picture Settings

Sony 2020 8k Z8H Overview - XBR75Z8H

 

Edytowane przez azgan
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy można się spodziewać testów tego TV na HDTVPOLSKA? U Vincenta już jest 

Co z Wami Redakcjo?

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy jasno pokazały, że dalej królem jest ZG-9...

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko uważam że HDR też ma swoje granice na średnim poziomie 1500 nitów i to powinna być maksymalna wartość dla komfortowego oglądania treści UHD jak zdrowia naszych oczów, w końcu nikt nie będzie telewizora oglądał przez okulary przeciwsłoneczne. Nikt też nie chce coraz grubszych i cięższych telewizorów co niestety idzie w parzę wraz ze wzrastającymi wartościami nitów co jednoznacznie pokazuje przykład ZG9.

Odwzorowywanie jasności promieni słonecznych oczywiście stoi na bardzo realistycznym poziomie tyle że każdy o zdrowych zmysłach raczej unika patrzenia pod słońce bo to nieprzyjemne, oślepiające, w końcu niezdrowe dla oczu. Sądzę że powinien zostać ustalony pewien standard studyjny w branży kinematografii, gier, telewizji który jednoznacznie ustaliłby maksymalną jasność HDR w którym nagrywane byłyby filmy czy tworzone gry, żeby nie było tak że w telewizorze zabraknie jasności do wydobycia detali. Problem w tym że na dzień dzisiejsze wytwórnie filmowe czy koncerny medialne wciąż stoją w tyle za rozwijającymi się nowinkami technologicznymi RTV.

Edytowane przez Republika TV
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...