Skocz do zawartości
bluray123456789

Zakup Tv 82-85" pomocy, mętlik w głowie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mega mętlik w głowie, po sprzedaniu plazmy panasonica txp65st50 (bardzo dobry sprzęt) chciałbym wskoczyć na większy gabaryt między 82-85" :) 

w budżecie jaki dysponuję 10 k

jedynie mogę brać pod uwagę Ledy, ale znów żeby ta jasnośc HDR była na jakimś dobrym poziomie...

Gdybyście poradzili będę bardzo wdzięczny :)

Zależy mi żeby taki tv w kwocie 10k miał technologię Dolby Vision, i choć jeden port HDMI 2.1 

Z modeli o których się naczytałem, masakra jeden przewyższa model daną cehcą, później tej cechy brakuje w kolejnym, masakra znaleźć w miarę złoty środek

Patrzę za matrycą VA ale znów jak czytam, że przy takich gabarytach mimo siedzenia na wprost to i tak mimowolnie rąbią się kąty podczas przesuwaniu oczu po takiej dużej gabarytowo matrycy...

chyba że matryca Va z dobrym filtrem ponoć Sony takie ma

z modeli które w jakiś sposób udało mi się przesiać przez sito zotały :

LG 82UM7600

LG 86SM9000 (na tą cwhilę niedostepny na ceneo 😕 )

Sony KD-85XG8596

LG 86UN85003 (niestety nie znalazłem testów )

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 38 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?  kanapa jest na wporsy ściany z tv
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać na stopce, mam stolik rtv długości 3 m
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okno z południa świcie na scianę z tv
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Plazma Panasonic p65st50
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k, dolby vision
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? na tą chwilę sygnał hd, w niedalekiej przyszłości chce się przesiąść na sygnał z dekodera 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Plasytation 5, dekoder 4k
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie, wcześniej miałem błyszczącą
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, filmy, seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak, ok 2-3 h ale nie codziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?  wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? minimum 75" max 82"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba czerń ale liczę się z tym że będzie gorsza od plazmy, clouding na to jestem uczulony, artefakty, smużenie ekranu przy sporcie
19. Preferencje co do marki ?  ze zwględu na awaryjność Samsunga jego nie bardzo chce
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 10 k

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? 50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG w lcd to niezbyt szczesliwy pomysl. W takiej cenie nie ma szans na markowe mocne podswietlenie w HDR. Sensowny, ale absolutnie bez szalu, jest XG85.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 3a by sie upewnic jaki tam panel siedzi, bo jak IPS to zadowolony po ciemku nie bedziesz. Raczej bym mimo wszystko poszukiwal czegos z 75 cali pokroju Samsunga Q70-Q90 czy Sony XG95 (ma buga w pasach kinowych w trybie HDR).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być może będę musiał zweryfikować marzenia i wziąć 75 ale lepszy niż większy gorszy i być niezadowolonym

Samsunga dyskwalifikuje brak Dolby Vision a jakbym brał 75 to w tym budżecie myśle że już coś sensownego się pojawi z dobrą janością HDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wad

Sony -system Android mnogość aplikacji...ale wolniejszy niż webos i tinzen...w dodatku potrafi się zawiesić

(Opinia subiektywna)

Samsung - brak dolby vision

LG - matryca IPS dobre konty widzenia ale słaba czerń

Wszystkie matryce niestety posiadają podświetlanie krawędziowe = słaba czerń

Brak HDMI 2.1 pod ps5 jeśli tv na lata to brałbym to pod uwage ale nie jest to wymóg konieczny bo 4k w 60 fps wystarczy

Pytanie na czym bardziej zależy...

Ja oglądam wieczorem...dlatego dobra czerń (jak na lcd) musi byc

Android u mnie odpada...wiec musze żyć bez dolby vision :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jest Panasonic, jest Dolby Vision, nie ma Androida, ale nie ma też HDMI 2.1. No i największy Panasonic ma tylko 75 cali

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, bluray123456789 napisał:

w budżecie jaki dysponuję 10 k

Zapomnij o dobrym telewizorze LCD w tym rozmiarze za 10k. Będziesz miał problem kupić porządne 75 cali po przesiadce z plazmy, a co dopiero 85. Celuj w topowe modele zeszłoroczne LCD. W Samsungach to jest Q90R albo Q95R, Sony XG9505. Nowe serie T w Samsungu i Sony XH są na razie kompletnie nieopłacalne z racji ich niedawnej premiery. Trzeba czekać na obniżki pod koniec roku. Ponieważ te telewizory w 75 calach to jest wydatek rzędu 12-13 tys, równie dobrze możesz się zastanowić na 77 calowym OLEDem LG CX, który pod koniec roku powinien zejść poniżej 15 tys i zostawia topowe LCD daleko w tyle.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG 82UM7600 nie ma HDMI 2.1, dopiero tegoroczny następca 82UN85003LA ma takie wyjście (dwa). 86 cali nie jest na VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powoli na placu boju pozostaje 75"

 Sony XG9505

 LG Nano913 (szukam info czy matryca jest IPS czy VA)

Lg 82UN85003LA (szukam info czy matryca jest IPS czy VA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W LG nie ma znaczenia jaki panel siedzi, dla Sony to zaden konkurent. 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz test na avsforum. Tam ladnie maja wyjasnione, szczegolnie tez w porownaniu z Szajsungiem bodaj q70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja tez mam plazme panasonica st50. Dlatego kupilem   OLED PANASONICA TX-55GZ950E . Optymalny wybor  to  OLED Panasonica. Za  10000 zl kupisz  65  calowy OLED Panasonica  bez problemu  np w sklepie MM. Jesli kupisz  lcd na pewno bedziesz rozczarowny .Lepiej  kupic  telewizor  ktory ma mniejszy ekran ale uzyskasz lepsza  jakosc obrazu  niz  wiekszy ze znacznie gorszym obrazem.

 

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tak  duzym ekranie  lcd nawet kanaly hd  nie beda   wygladac zbyt dobrze, Kupisz  przekonasz sie na wlasne oczy. W OLED Panasonica TX-55GZ950E nawet kanaly sd   prezentuja sie dobrze.

  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bluray123456789 napisał:

tak ale kryterium wyboru jest minimum te 75" i budżet do 10k,  ze względu na układ mieszkania 65 poprostu jest za mały

 

Dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic się nie zmieni to ten Sony, jedynie czekać na jakąś fajną promkę żeby urwać z tego tysiaka

spełnia wszystkie kryteria oprócz założonego budżetu :D

SONY LED KD-85XH9096

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.07.2020 o 19:52, grundig napisał:

Na tak  duzym ekranie  lcd nawet kanaly hd  nie beda   wygladac zbyt dobrze, Kupisz  przekonasz sie na wlasne oczy. W OLED Panasonica TX-55GZ950E nawet kanaly sd   prezentuja sie dobrze.

A nie myslales moze zeby nawiazac wspolprace z TVP? Mysle, ze moglbys z powodzeniem zasilic zespol dedykowany do tworzenia paskow w TVP Info ;):D

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To ma być zart?  odpowiem w podobny sposob, moglbys z powodzeniem zasilic zespol dedykowany do tworzenia paskow w TVN 24

w tvn  24  prawdziwa jest tylko godzina na pasku informacyjnym i czasami prognoza pogody.

Edytowane przez grundig
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, grundig napisał:

w tvn  24  prawdziwa jest tylko godzina na pasku informacyjnym i czasami prognoza pogody.

Za mlody jestes zeby wiedziec co to komuna i PRL. Poczytaj, wlacz sobie na jutjubie "Kronike filmowa" moze zrozumiesz, co ci serwuja w programach "informacyjnych" tvp.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jasnowidzem  niestety nie jestes i   nie wiesz ile mam lat.Wiem co  to byla  komuna  i PRL  urodzilem sie   w 1964 roku  i jestem na tym zdjeciu na  demonstacji   ktora odbyla sie 31 sierpnia  1982 roku.

1+kopia.jpg

 Wracjac do TVP to telewizja Polska a  TVN to  nie  jest juz telewizja Polska  tylko  nalezy do  Discovery Communications . Wlascicielem   tej stacji   jest David Zaslav  - zyd.Nalezy  do  swiatowego  kongresu zydow.  Żydzi   nigdy nie byli  przychylni Polsce.Popieram polskie media nie zydowskie.

Edytowane przez grundig
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie robić tu SZAMBA POLITYCZNEGO ! 
Dla mnie czerwona kartka bo do czego to doszło aby na szanowanym forum pisać takie ........ 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...