Skocz do zawartości
bluray123456789

Zakup Tv 82-85" pomocy, mętlik w głowie

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, klaus71 napisał:

a co ma kontrast do jasności ?

Jak to co? Przeciez kontrast wylicza sie z jasnosci wlasnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Xisiek napisał:

Jak to co? Przeciez kontrast wylicza sie z jasnosci wlasnie.

przy SDR plazmy (typu ST60) nie miały problamu z jasnością - dawały 120nitów jeśli było trzeba

przy lcd jak jasność wypompujesz na 550nitów to z czerni nic nie zostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka...kontrast mają dobry czyli różnice między czernią a bielą (wieczorem), ale rano jak świeci to bez rolet nie ma oglądania...

W dniu 28.07.2020 o 21:45, klaus71 napisał:

przy SDR plazmy (typu ST60) nie miały problamu z jasnością - dawały 120nitów jeśli było trzeba

przy lcd jak jasność wypompujesz na 550nitów to z czerni nic nie zostanie

Muszę się niezgodzić...

Samsung qled 90T ma dużo więcej nitów w porównaniu do sony xh90 i z czerni dużo zostaje...8:45 min

Faktem jest że z oledem nigdy nie wygra ale wygląda to dużo lepiej  niż kiedyś...(chodzi się po sklepach :))

Może mikro ledy się bardziej zbliżą za x lat...

Chciałbym zobaczyć porównanie czerni wieczorem...w vt60 kontra samsung q90r chociażby na full hd 

Czy plazma napewno bije na głowe tego lcd ??? ;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Prometeusz 01 napisał:

Czy plazma napewno bije na głowe tego lcd ??? ;)

oczywiście że nie bije - powalczyć może tylko w trybie SDR i nie jest wtedy "chłopcem do bicia".

mam także przeciętną plazmę GT20  i mimo posiadania oleda, dalej podoba mi się na niej obraz z satki - oczywiście tylko wieczorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, klaus71 napisał:

mam także przeciętną plazmę GT20  i mimo posiadania oleda, dalej podoba mi się na niej obraz z satki - oczywiście tylko wieczorem

Hmm, to jestes wyrozumialy :) VT20 mialo czern na poziomie 0,03 cd/m2 robilo przy tym ok 90cd/m2 czyli byl kontrast 3 000:1 i tak bylo za nowosci. W GT winno byc nieco gorzej (o bug'u 50Hz nie wspominajac) a biorac pod uwage uplyw lat, realnie te wartosci beda blizsze 2500:1 a to jest juz poziom, ktory w SDR (z palcem w tylnej czesci ;) ) rozwala natywnie wiekszosc lcd na VA, bez aktywnego systemu wygaszania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Xisiek napisał:

VT20 mialo czern na poziomie 0,03 cd/m2 robilo przy tym ok 90cd/m2 czyli byl kontrast 3 000:1 i tak bylo za nowosci. W GT winno byc nieco gorzej (o bug'u 50Hz nie wspominajac) a biorac pod uwage uplyw lat, realnie te wartosci beda blizsze 2500:1 a to jest juz poziom, ktory w SDR (z palcem w tylnej czesci ;) ) rozwala natywnie wiekszosc lcd na VA, bez aktywnego systemu wygaszania.

GT20 miał gorszą czerń ale lepszą biel - po prostu nie miał dodatkowego filtra odcinającego 20% światła więc w kontraście były podobne.

Bug 50hz mnie nie dotyczy bo "obeszłem" go na poziomie tunera sat.

No i dla mnie kluczem są kąty - w plaźmie obraz jest spójny, plastyczny.

W efekcie dla mnie ten GT20 ma o niebo lepszy obraz od mojego samsunga KU6000 z niby kontrastem natywnym 4500-5000:1 i mocą jasności w HDR dobijającym do 450nitów - czyli jak na obecne czasy półka prawie średnia.

Zatem mam jak widać takie wymagania że mimo starości leje on 80% współczesnych lcd - dla mnie konkurencję obrazową dla niego są tylko lcd z powłokami na szerokie kąty q80r, xh95, no i IPS ale te tylko z FALDem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nanocell od Lg mają chyba Fald???

Jak to się ma do czerni w matrycach z va???porównywalna czerń? 

W dniu 30.07.2020 o 12:47, lonek_rwl napisał:

Myślicie że warto dopłacić do 85XH95?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W xh95 są lepszę kąty i czerń

Z tego co wiem bardziej zaawansowany procesor x1 ultimate a w xh90 sam x1

Brak hdmi 2.1(zdania podzielone czy warto mieć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Prometeusz 01 napisał:

Te nanocell od Lg mają chyba Fald???

Nie maja takiej liczby stref zeby nazwac je FALD, osobiscie nazwalbym je bardziej quasi fald, bo koncept podobny ale w wypadku LG to nie dziala tak jak powinno, wiec mozna zapomniec o temacie. Dobre katy i b.dobra czern to tylko oled i wysokie modele Sony i Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Xisiek napisał:

Nie maja takiej liczby stref zeby nazwac je FALD, osobiscie nazwalbym je bardziej quasi fald,

a topowiec nie ma 100-120 stref?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, klaus71 napisał:

a topowiec nie ma 100-120 stref?

Prawdziwe FALD z dawnych lat - Full Array Local Dimming mial i 500-600 w pelni aktywnych/sterowalnych punktow/stref przy bodaj 65 -58 calach. To co jest obecnie to ulamek i "tania" namiastka plus zmiana nazwy na - Full Array LED (Sony). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Coś zostało kupione?

Osobiście przymierzam się do LG 86NANO90 ale chętnie poczytam opinie odnośnie innego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...