Skocz do zawartości
bluray123456789

Zakup Tv 82-85" pomocy, mętlik w głowie

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie rozejm, lepszym spsosobem jest dalsze użyczanie swojej wiedzy o tv bo z poprzednich postów jak i wiadomości priv wykazaliście że ją macie, za co dla was obojga duży szacunek  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram nie wchodźmy w politykę bo to niczym dobrym się nie skończy. Szanujemy każdego za jego poglądy ale piszmy o telewizorach a nie co w nich ktoś pokazuje chyba że recenzujemy jakość filmów


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, grundig napisał:

1+kopia.jpg

to tłum wiwatujący na cześć pierwszego sekretarza? :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolejny  zart nie na miejscu.

https://13grudnia81.pl/sw/multimedia-1/galeria-1/bydgoszcz/manifestacje-uliczne/16613,Zamieszki-przy-Pomniku-Walki-i-Meczenstwa-Ziemi-Bydgoskiej-na-rynku-miasta-w-Byd.html

To rocznica  porozumien sierpniowych.Mozesz przeczytac na ten temat w internecie. W  1982 roku trwal stan wojenny.Wszystkie zgromadzenia byly nielegalne.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Porozumienia_sierpniowe

 

Edytowane przez grundig
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, grundig napisał:

Kolejny  zart nie na miejscu.

chciałem tylko zaznaczyć że interpretacja nawet tego zdjęcia zależy od chęci i intencji - i przywołać tradycję kronik filmowych - które obecna publiczna tv kultywuje

W dniu 7.07.2020 o 15:36, bluray123456789 napisał:

powoli na placu boju pozostaje 75"

 Sony XG9505

 LG Nano913 (szukam info czy matryca jest IPS czy VA)

Lg 82UN85003LA (szukam info czy matryca jest IPS czy VA)

chyba jedyny jako-taki IPS od LG to ostatnio 75SM9900- bo ma local dimming 100 strefowy - ale opinie ma chyba różne

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obrałem kierunek na 85 85XH9096 chyba że pojawią się na tyle dobre testy Lg 86UN8500 że będę się wtedy zastanawiał (ale raczej będzie to pólka niżej od sony pytanie czy na tyle żeby zrekompensować 3,5 tys w różnicy w cenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, grundig napisał:

Jasnowidzem  niestety nie jestes i   nie wiesz ile mam lat.

Wracjac do TVP to telewizja Polska a  TVN to  nie  jest juz telewizja Polska  tylko  nalezy do  Discovery Communications . Wlascicielem   tej stacji   jest David Zaslav  - zyd.Nalezy  do  swiatowego  kongresu zydow.  Żydzi   nigdy nie byli  przychylni Polsce.Popieram polskie media nie zydowskie.

Ehhhh grunding, rece opadaja.  Czy jezeli CEO BMW bedzie Zyd to znaczy, ze to antypolskie auto sa? A VW kiedys dla hitlerowcow robil i co -jakim cudem taki popularny u nas ?  POLSKIE popieram w szczegolnosci, tylko jedna (mega wazna) rzecz -   partyjne nie rowna sie z automatu polskie.

PS. CEO nie oznacza wlasciciela. A ten Zaslav panoszy sie tez w Lionsgate, wiec proponuje wypindol do kosza wszelkie filmy tego koncernu, troche tego bedzie  :D

20 godzin temu, klaus71 napisał:

chciałem tylko zaznaczyć że interpretacja nawet tego zdjęcia zależy od chęci i intencji - i przywołać tradycję kronik filmowych - które obecna publiczna tv kultywuje

Plusik. Oto chodzi - czy szklanka jest w polowie pelna czy w polowie pusta? ;)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 3m oglądać 85 cali? Mam na myśli typowy program telewizyjny (kilka h dziennie), a nie filmy. Jak dla mnie przesada. Wydaje mi się ze 75” to optimum do takiej odległości.

Tez chce 75” do 4m, ale LCD mnie nie zachwycają. Większy mi się nie zmieści ze względu na kwiaty, stół, itp. (na szczęście, bo cena 75 OLED mnie mocno zniechęca) ;)
Widać za długo mam plazmę. Ludzie którzy nie mieli plazmy nie maja takiego problemu i łatwiej zaakceptują nie jeden LCD.

Poczekaj z 6-8 m-cy i kupisz 75 OLED LG za 12-14 tys. Masz czas rozbierać te 2-4 tys. ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokonało się, po dwóch tygodniach wypalania oczu przed laptotem, szukaniu/czytaniu testów/słuchania marudzenia kobiety za uchem kiedy będzie Tv... 😛

decyzja padła na Sony XH859096, jak dojedzie podzielę się wrażeniami

(przy okazji, jeśli ktoś szuka dobrej ceny jak i ja szukałem ten tv idzie wyrwać do jutra w media expercie dorzucając coś do koszyka żeby wartość wskoczyła na 13 tys wtedy jest 1900 zł taniej- sprawdzone )

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Uważajcie z kupnem SONY. Wprawdzie szukam telewizora mniejszego, 55-65", chciałem kupić wersję XH, czyli rok 2020, sprzedawca rozpakował mi dwa nowe 55XH9505, i oba miały cienie w narożnikach. Czytałem wcześniej, że mają tę wadę niejako systemowo, ale nie wiedziałem, że to tak denerwujące. I nie kupiłem. *** Sprawdziłem i tegorocznego Samsunga QLED i jest gorszy od 40" lcd Samsunga sprzed kilku lat, którego mam. Nie sposób w warunkach kalibracji domowej uzyskać naturalnego koloru skóry... A oledu nie kupię, bo się jednak wypalają. *** Kupno dobrego tv dzisiaj - to niełatwe zadanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się, dodam że jest cholernie trudne żeby się w tym całym szajsie odnależć i wybrać ten tak napradę co ma najmniej wad a nie zalet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo łatwe, jak się ma worek kasy .
Wybieranie ze średniaków,. może być trudniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czekamy na obiektywną opinię


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze wrażnia po kilku godzinach użytkowania i przesiadce z plazmy 65ST50

najpierw minusy: - - - 

- lekkie zaszarzenie w lewym i prawym górnym rogu, na razie nie przeszkadza, na powierzchni ok 3cm2 jak i w lewym tak i prawym, już spotkałem się z takimi opiniami na forum

czy to normalne nie wiem

- myślałem że ramki wokół tv będą troszke chudsze 

- obraz z cyfrowego polsatu HD hmm na plażmie wydawał mi się ostrzejszy

- motionflow musze wyczuć, w opcji wyjęty z pudełka świetnie upłynnia, nie ma efektu opery, więc nie zmieniam, odzworowanie ruchu petarda

- motionflow mam wrażeenie że niekiedy na Cyfrowym polsacie zdarzy się mu minimalne zająknięcie - muszę poobserwować

na innych materiałach nie ma takich problemów 

- moje okno pada z południa na tv, mam rolety dzień/noc przy wyłączonym tv pokrycie matrycy jest matowe, gubi ciemniejsze rzeczy, nieodbija ale światło padające z rolet widać

ale...gdy wskakuje materiał na tv szzególnie jasny/średnio jasny padajace światło rozprasza się po tv i te odbicie rolet gubi się na ekranie nie może w 100% ale w 90%

 

teraz plusy +++

85" z 3 metrów - POLECAM ZDECYDOWANIE myślałem że będzie za duży, jest idealny 

- nóżki rzeczywiscie wygląda to tak jakby tv  był przykręcony do sciany i lewitował 😛

- nawet siedząc lekko z bogu nie widzę żeby kolory traciły na wartości

- łatwość obsługi, we wszystkim  tv kieruje cie jak po sznurku

- android zero zwieszek, płynny

- pilot mega ergonomiczny, świetnie sparowany z cyfrowym polsatem (stary pilot już niepotrzebny-soniakowy przejął wszystkie funkcje)

- obraz w 4K miazga

- wifi zapier@la jak trzeba, nic nie przycina w 4k

Po przesiadce z plazmy różnica jest kolosalna

Dam znać też po tygodniu użytkowania na chłodno, na dzień dzisiejszy mam mokre majtki :D

Sony 85XH9096

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebowałem kilku dni na dostosowanie ustawień pod siebie itp, zatem subiektywnie :

podtrzymuje to co z ostatniego postu

- Tv dalej urywa łeb jakością, netflix w HD robi robotę 

(na razie nie testowalem na netflixie 4K) oceniam np. przez pryzmat filmu Aquaman

Co do czerni, jak wspomniałem wcześniej użytkowałem plazmę gdzie czerń dla mnie była 

9/10, mam. jakieś odniesienie zatem XH9096 w tym kontekście 7,5/10 co moim zdaniem jak na Leda robi robote, widać ze nie jest ta czerń tak gleboka jak na plazmie ale... jest bardzo dobrze! 

uplynniacz na filmie tak skalibrowałem ze dla mnie jest idealnie, nie ma efektu opery, a obraz nie klatkuje to są dwie półki wyżej do tego co mialem na plazmie Panasonica 

kolory na ustawieniu standardowym mega dobre, nie dokręcam bo uważam ze to niepotrzebne

Z tego co wyczytałem Gmeru za niedlugo wrzuca test XH9096

Ja osobiście polecam, dla mnie ten Tv to 8.5/10

jeszcze z plusów :

- nie dostrzegam efektu "brudnej matrycy" wyświetlany kolor jest jednakowo wyswietlany na calej matrycy (jedynie minimalne szarości na bialym tle w obu górnych rogach) 

-nie dostrzegam problemu rozjaśniania czerni przy napisach na czarnym tle, efekt bloomingu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opis, najlepsze sa subiektywne. :)

PS. Jak zjedziesz z jasnoscia i bedziesz mial aktywny czujnik swiatla to czern jeszcze moze zaskoczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie plazmy nie plasowałbym na 9/10 bo mało miejsca dla oleda ;) a róznica mimo wszystko spora...mam od 6 lat Panasonic v20t chyba ze na Twojej plazmie jest lepsza czerń...

Ale info bezcenne :)bo sam patrze za tym modelem ze wzgledu na atrakcyja cene co do wielkosci... 

Także dzięki...bo jeszcze stosunkowo mało informacji jest na temat tego modelu

Boje się tylko tego andka co z nim bedzie za kilka lat...tv w tej cenie nie moze byc na 3-4 lata 😕 przynajmniej dla mnie...

Więcej testów!!! :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stwierdzilem o mojej poprzedniej plazmie 9/10 bo tv spelnial na tamten czas wszystkie moje wymagania tzn filmy BR, 3D, wielkość co 7 lat temu 65" cali wyrywało z kapci :) na serie VT nie bylo mnie wtedy niestety stać a wiem ze oczywiście była lepsza od ST ale wtedy ST to byl najlpeszy stosunek ceny/do jakości 

android pewnie tak za 3-4 lata bedzie ścinał 

licze że ten tv posłuży mi kolejne 5 lat co w  dobie dzisiejszej trwałości elektroniki bedzie super :)

może za te 5 lat oled w tej wielkości bedzie dostępny na moją kieszeń i pewnie na to bedzie przesiadka czss pokaże :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Prometeusz 01 napisał:

Ja osobiscie plazmy nie plasowałbym na 9/10 bo mało miejsca dla oleda ;) a róznica mimo wszystko spora...mam od 6 lat Panasonic v20t chyba ze na Twojej plazmie jest lepsza czerń...

Ale info bezcenne :)bo sam patrze za tym modelem ze wzgledu na atrakcyja cene co do wielkosci... 

Także dzięki...bo jeszcze stosunkowo mało informacji jest na temat tego modelu

Boje się tylko tego andka co z nim bedzie za kilka lat...tv w tej cenie nie moze byc na 3-4 lata 😕 przynajmniej dla mnie...

Więcej testów!!! :D

 

Mozesz smialo wymieniac na nowego Sony, pod kazdym wzgledem (poza katami bocznymi) bedziesz mial ogromny progres wzgledem starego vt20. Szczegolnie pod wzgledem kontrastu i plynnosci ruchu bedzie miodzio + za dnia bedzie przepasc (vt 20 jako nowy nie robil nawet 90cd/m2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, bluray123456789 napisał:

stwierdzilem o mojej poprzedniej plazmie 9/10 bo tv spelnial na tamten czas wszystkie moje wymagania tzn filmy BR, 3D, wielkość co 7 lat temu 65" cali wyrywało z kapci :) na serie VT nie bylo mnie wtedy niestety stać a wiem ze oczywiście była lepsza od ST ale wtedy ST to byl najlpeszy stosunek ceny/do jakości 

android pewnie tak za 3-4 lata bedzie ścinał 

licze że ten tv posłuży mi kolejne 5 lat co w  dobie dzisiejszej trwałości elektroniki bedzie super :)

może za te 5 lat oled w tej wielkości bedzie dostępny na moją kieszeń i pewnie na to bedzie przesiadka czss pokaże :)

 

 

10 godzin temu, bluray123456789 napisał:

stwierdzilem o mojej poprzedniej plazmie 9/10 bo tv spelnial na tamten czas wszystkie moje wymagania tzn filmy BR, 3D, wielkość co 7 lat temu 65" cali wyrywało z kapci :) na serie VT nie bylo mnie wtedy niestety stać a wiem ze oczywiście była lepsza od ST ale wtedy ST to byl najlpeszy stosunek ceny/do jakości 

android pewnie tak za 3-4 lata bedzie ścinał 

licze że ten tv posłuży mi kolejne 5 lat co w  dobie dzisiejszej trwałości elektroniki bedzie super :)

może za te 5 lat oled w tej wielkości bedzie dostępny na moją kieszeń i pewnie na to bedzie przesiadka czss pokaże :)

 

Po takim czasie już nie pamiętałem czy st czy vt było lepsze...ale w każdym razie mam 50 cali i teraz jak oglądam miedzy 3 do 4.5 m to jest jak znaczek pocztowy 😕

no właśnie 3-4 lata za tyle hajsu i u mnie powieka mruga jak coś się będzie cieło...szkoda że tak jest

2 godziny temu, Xisiek napisał:

Mozesz smialo wymieniac na nowego Sony, pod kazdym wzgledem (poza katami bocznymi) bedziesz mial ogromny progres wzgledem starego vt20. Szczegolnie pod wzgledem kontrastu i plynnosci ruchu bedzie miodzio + za dnia bedzie przepasc (vt 20 jako nowy nie robil nawet 90cd/m2).

Dokładnie...jedynie kąty i pewnie czerń a kontrast w tej plaźmie nie istnieje ;) jak świeci to nie wiele widać...a w sony chyba 550cd/m2

Bo w tej cenie w tej wielkości to chyba nic...nosi korone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vt, było lepsze .

Ja tam nie sądzę, żeby coś "cięło", za 4 lata.

Telewizor, to nie telefon, z tysiącem aplikacji.

Z 8 lat będzie działać, bez problemu.

Później też będzie działać oczywiście, tylko może nie być wsparcia dla jakiejś aplikacji.

Np. YouTube, Netflix.

Zawsze można wtedy dokupić przystawkę zewnętrzną.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robią sie coraz lepsze promki na ten tv 

(85xh9096) najlepsza na ten czas jest w

RTV Euro plus cash back od Sonego 

po odjeciu wszystkiego wychodzi 9800 zl to juz cena bardzo akceptowalna moim zdaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.07.2020 o 02:32, raf7705 napisał:

Vt, było lepsze emoji1.png.

Oj juz tam nie strasz, bo jeszcze ktos uwierzy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.07.2020 o 00:52, Prometeusz 01 napisał:

Dokładnie...jedynie kąty i pewnie czerń a kontrast w tej plaźmie nie istnieje ;) jak świeci to nie wiele widać...a w sony chyba 550cd/m2

a co ma kontrast do jasności ?

w warunkach wieczornych ST60/VT60 na sygnale SDR i tak wygrywa kontrastem z xh90

jak widać z testu jest po prostu poprawnie: https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900h

oczywiście do oglądania w dzień przepaść na korzyść sony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...