Skocz do zawartości
Redakcja

Denon: nowe amplitunery z obsługą rozdzielczości 8K i 4K 120 fps są gotowe na konsole PS5 i Xbox Series X

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Deimos napisał:

No to chcieli z Ciebie zedrzeć. Mnie po minucie małych negocjacji obniżyli na równe 11 tys. Jak im powiedziałem ile wynosi cena w Niemczech w przeliczeniu . Ale oczywiście kupować będę nie u nich...

No tak ... tyle że ja nie pytałem za ile mogą mi sprzedać.....

Jak byś chciał kupić i może taniej wyjdzie to zapytaj o dwie sztuki -- chętnie kupie  :)
 

Edytowane przez Eleonor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zaprzyjaźniony sklep w Polsce, jak jesteś faktycznie zainteresowany modelem 6700 - to będę z nimi negocjował. Dam Ci wówczas na PW namiary. Póki co czekam na info kiedy będą modele silver premium dostępne. No i oczywiście czekam na cenę...

Edytowane przez Deimos
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jak poznam szczegóły oferty (dobra cena) to dam znać.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Deimos napisał:

To nie są recenzje tylko dane techniczne.

Wstyd, żeby nawet na swojej stronie nie napisano jaka jest specyfikaja złącz HDMI !!!

https://www.denon.com/pl-pl/shop/avreceiver/avcx8500h

Z tego opisu ja tu HDMI 2.1 nie widzę, to tzw. specyfikacja marketingowa:

PEŁNA GOTOWOŚĆ NA PRZYSZŁE ROZWIĄZANIA

Wszystkie osiem wejść HDMI (w tym jeden z przodu) i trzy wyjścia HDMI posiadają zgodność z standardem HDCP 2.2 oraz najnowszymi specyfikacjami HDMI, w tym wideo 4K Ultra HD 60 Hz, 4:4:4 Pure Colour sub-sampling, High Dynamic Range (HDR) oraz 21:9 video, 3D, jak i zapewnia obsługę BT.2020 pass-through. Został nawet wyposażony w Enhanced Audio Return Channel (eARC) do odtwarzania dźwięku 3D za pośrednictwem aplikacji telewizyjnych. Funkcja eARC zostanie aktywowana poprzez przyszłą aktualizację oprogramowania.

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.06.2020 o 17:38, Redakcja napisał:

Kilka dni temu Denon ogłosił wejście na rynek pierwszych na świecie amplitunerów zdolnych obsłużyć rozdzielczość 8K oraz - co ważne szczególnie dra graczy - 4K w 120 klatkach na sekundę. Urządzenia otrzymały po jednym porcie HDMI o takiej specyfikacji. Teraz producent zapewnia, że amplitunery poradzą sobie nawet z PS5 i Xbox Series X podpiętymi jednocześnie.

 

Przeczytaj całość

Skąd macie taka informację ??? Na stronie ani na samym urządzeniu nie ma o tym nawet przecinka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

Skąd macie taka informację ??? Na stronie ani na samym urządzeniu nie ma o tym nawet przecinka.

Choćby ze zdjęcia tyłu urządzenia ze strony Denona - HDMI "8K" "HDCP 2.3"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Barnaba napisał:

Choćby ze zdjęcia tyłu urządzenia ze strony Denona - HDMI "8K" "HDCP 2.3"

A niby gdzie?

 

de_avc_x8500h_e2_bk_re_001_lo_1632018.pn

 

 

He, he, he ... już dojrzałem. Flagowy 8500 ma HDMI 2.0, a model niżej czyli 6700 ma 1 HDMI 2.1 IN i 3 HDMI 2.1 OUT:

Denon-AVR-Xx700H-5.jpg

article-1280x720.9a78c988.jpg?ssl=1

 

 

Co ciekawe koncern pod marka Denon dalej wypuszcza tylko amplitunery, a pod marką Marantz ma też przedwzmacniacze/procesory :) .

Ciekawe czy eARC na pewno działa z kazdym TV 4K i 8K :) . Osobiście wątpię.

Ale mi najbardziej podoba się to:

  • Niezwykle wydajny 11-kanałowy wzmacniacz monolityczny: Zapewnia maksymalną szczegółowość i oferuje 205 W na kanał, dostarczając precyzyjny, zaufany i potężny dźwięk Denon.

W klasie D :) .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

23 minuty temu, pmcomp napisał:

A niby gdzie?

 

de_avc_x8500h_e2_bk_re_001_lo_1632018.pn

 

 

He, he, he ... już dojrzałem. Flagowy 8500 ma HDMI 2.0, a model niżej czyli 6700 ma 1 x HDMI 2.1 IN i 2 x HDMI 2.1 OUT:

Denon-AVR-Xx700H-5.jpg

article-1280x720.9a78c988.jpg?ssl=1

 

 

Co ciekawe koncern pod marka Denon dalej wypuszcza tylko amplitunery, a pod marką Marantz ma też przedwzmacniacze/procesory :) .

Ciekawe czy eARC na pewno działa z kazdym TV 4K i 8K :) . Osobiście wątpię.

Ale mi najbardziej podoba się to:

  • Niezwykle wydajny 11-kanałowy wzmacniacz monolityczny: Zapewnia maksymalną szczegółowość i oferuje 205 W na kanał, dostarczając precyzyjny, zaufany i potężny dźwięk Denon.

 

To ich monolityczny wynalazek (opis dotyczy modelu 6500, stawiam ze w 6700 jest identycznie:

And just like the X8500H, it features a monolithic amplifier design, each of its 11 channels rated at 140 watts (two channels driven 8 ohms, 20 Hz – 20kHz 0.05%). In reality, this number is going to be substantially lower with multiple channels driven.

 

Chciałbym zauważyć, że żaden z Denonów nie ma już certyfikatu THX. Najprawdopodobniej ze względu na wzmacniacze. Bo powinno być 11 czy 13 kanałów każdy po min 100W.

Tak wygląda trafo w 6500 (wygląda że w 6700 koncówka jest identyczna):

detail.jpg?c=1589279663

 

Niech sobie ktoś zpopatrzy w necie jak wygląda min. 1500 VA transformator.

Np.

2704242400_1304957313.jpg

7250103000_1304957311.jpg

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

He, he, he ... już dojrzałem. Flagowy 8500 ma HDMI 2.0, a model niżej czyli 6700 ma 1 HDMI 2.1 IN i 3 HDMI 2.1 OUT:

 

porównujesz 2 różne "generacje" - nie wiem, czy jak jest, ale flagowcem powinien być 8700 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, pmcomp napisał:

To nie są recenzje tylko dane techniczne.

 

 

Masz tam zakładkę nagrody i tam znajdziesz recenzje...

Co do wywodów o mocach amplitunerów, to wszystkie mają podane wartości przy obciążeniu tylko dwóch kanałów. A jak ktoś chce mieć prawdziwy POWER na większej ilości kanałów - to końcówka mocy jak najbardziej wskazana.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Deimos napisał:

Masz tam zakładkę nagrody i tam znajdziesz recenzje...

Co do wywodów o mocach amplitunerów, to wszystkie mają podane wartości przy obciążeniu tylko dwóch kanałów. A jak ktoś chce mieć prawdziwy POWER na większej ilości kanałów - to końcówka mocy jak najbardziej wskazana.

Nie prawdziwy power tylko prawdziwe kino. Czyli jesli to daje 400W na dwa kanały to przy wszystkich kanałach będzie to ok. 40 W/kanał. Choc oni sie tłumaczą, że system inteligentnie rozdziela moc. Tylko, że jak będzie pierdyknięcie we wszystkich kanałach to to będzie cienko pierdzieć.

 

W zakładkach nagrody jest ... czysty marketing. "Kupione" nagrody :) . Reka rękę myje. Tak działa rynek audio video ... i nie tylko.

 

6 godzin temu, Barnaba napisał:

porównujesz 2 różne "generacje" - nie wiem, czy jak jest, ale flagowcem powinien być 8700 ?

A jest taki? Nie widzę. Czyli flagowcem, jak zreszta sami piszą na swojej stronie jest wciąż 8500. BTW też bym go nie kupił. Jedynie sam procesor bez koncówek. Cągle mam Marantza 8802 MkII z 11-oma zewnętrznymi końcówkami mocy i dwoma subwooferami. I nic innego mi nie potrzeba. I tak wszystkie sygnały video 4k@60 omijają mi amplituner. Ampli jest jedynie do dźwięku.

I to jest najlepsze rozwiązanie.

 

Jesli miałbym dzisiaj, nawet w dobie 4K@120 i 8K@60, zmieniać procesor /ampli to kupiłbym to:

451_large.jpg

449_large.jpg

Arcam 860 z Dirac na pokładzie. 

 

A czy się to komuś podoba czy nie to jest dziś najlepsza maszyna do dźwięku:

 

vkJmpleOQDvZgtM7C9QTKlFJTm6IT1yJAPIx1W3j

altitude_back_panels_1.jpg

 

Trinnov Altitude 32

 

Z takim zestawem można żyć 😎:

Private-Home-Theater-Netherlands-with-Pr

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marketingowcy wymyślają pewne skróty funkcjonalności sprzętu w rodzaju VFR, ALLM , QFT  tylko po to aby olśnić ewentualnych kupujących ilością tych cech.

Brakuje systemu ZR i jak zwykle jeszcze  systemu HGW i tak w nieskończoność bez opamiętania. Powodzenia nabywcy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp

Ty to zawsze potrafisz doradzić :)

Czyli że te Denony są do niczego .... pewnie mój TX-RZ900 także choć coś tam w środku siedzi  ....

Onkyo-TX-RZ900_07.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, pmcomp napisał:

Jesli miałbym dzisiaj, nawet w dobie 4K@120 i 8K@60, zmieniać procesor /ampli to kupiłbym to:

451_large.jpg

449_large.jpg

Arcam 860 z Dirac na pokładzie. 

 

Bardzo poważnie go rozważałem, ale lektura zagranicznych for i sfrustrowanych użytkowników skutecznie mnie wyleczyła z tego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Eleonor napisał:

@pmcomp

Ty to zawsze potrafisz doradzić :)

Czyli że te Denony są do niczego .... pewnie mój TX-RZ900 także choć coś tam w środku siedzi  ....

Onkyo-TX-RZ900_07.jpg

 

Ten ampli tez jest do d bo ma wzmaki w klasie D.

Moja rada jest prosta: odpowiedni procesor do kina domowego plus potrzebna ilośc końcówek mocy w klasie AB min. 100W/kanał mocy ciągłej (nie szczytowej). Wzmaki mozna zakupic użwywane, w latach 90-ych i w pierwszej dekadzie tego wieku wypuszczono mnóstwo dobrych modeli. Ja mam swojego faworyta z lat 80-ych ale nie napiszę jakie bo zaraz handlarze podniosą ceny. 2 x 100W@8 koszt ok. 1000 zł. Najlepszy zakup jaki ostatnio zrobiłem to:

tag_mclaren_100x5r_4.jpg

cover-image

 

Jak masz tak zrobiony zestaw to do stereo dokupujesz pasujący ci dźwiękowo preamp stereo i jazda :) . Zakładając, że masz oczywiście odpowiednie kolumny przednie.

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Barnaba napisał:

Bardzo poważnie go rozważałem, ale lektura zagranicznych for i sfrustrowanych użytkowników skutecznie mnie wyleczyła z tego sprzętu.

A o czym pisali bo nie czytałem? Jakie problemy? Skrobnij cos albo podrzuć linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pmcomp napisał:

A o czym pisali bo nie czytałem? Jakie problemy? Skrobnij cos albo podrzuć linka.

"Przerabiałem" to kilka miesięcy temu, więc dokładnie nie pamiętam, ale wszystkie wpisy były na avsforum.

Generalnie najbardziej przekonały mnie na "nie" problemy ze stabilnością setupu. Dirac wymaga dość fachowej wiedzy, często trzeba po prostu zapłacić za kalibrację.

A czytałem o znikających nastawieniach, więc to dość poważna usterka. Do tego dużo "drobnych" uwag o złym wyliczaniu odległości od głośników itp

To bardzo zaawansowany system i bez wątpienia lepszy od konkurencji. Zdaje się jednak, że ciągle w fazie rozwojowej, a użytkownicy traktowani są jak beta- testerzy.

Mnie już to nie bawi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie oglądam ten X6700.. Panowie czym się to różni ? Bo że srebrne vs złote to widzę ale że są dwie wersje czy jak ?  :) Jakaś złota seria ?

 

 

 

x6700_image_gallery4.jpg

x6700_image_gallery5.jpg

 

 

 

A tu drugi :

 

EU_AVCX6700_Image_Gallery_7.png

EU_AVCX6700_Image_Gallery_8.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja na USA i Europę, tak na pierwszy rzut oka.

Wersja USA to jest in command series, cokolwiek to znaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oznaczenie to od dłuższego czasu jest ...

IN-Command Series

Pytanie co to oznacza i dlaczego nie ma tego w Europie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może nic szczególnego z wyjątkiem marketingowego bełkotu...

Denon IN-Command Receivers Focus on Network and Connectivity

https://www.electronichouse.com/home-theater/denon-in-command-receivers-focus-on-network-and-connectivity/

Bo to raczej wyglada na standardowe już teraz funkcje tylko „inaczej” nazwane.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili trwa na żywo konferencja Denona na temat najnowszych amplitunerów: https://www.youtube.com/watch?v=WOKqya0f4ik&feature=em-lbrm

Zadałem pytanie kiedy faktycznie dotrą do Polski modele AVC-X6700H black i silver. (bo na stronie Horn info, że będą w sprzedaży od 14 sierpnia). Dosyć szybko odpowiedziano, że powinien transport dotrzeć prawdopodobnie w ten weekend.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...