Jump to content

leszek2016

Użytkownik
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

2 Neutral

About leszek2016

 • Rank
  VHS
 1. OK , to wszystko wydają się rozsądne zalecenia tylko czy nie jest to walka z wiatrakami? Testujemy jak rozumiem na egzemplarzu testowym stojącym w salonie. Potem w razie pozytywnej oceny z testu , OK ten typ pasuje i sprzedawca przynosi pięknie zapakowane pudło z magazynu i co dalej. Ryzyk fizyk biorę , płacę i jazda do domu na testy domowe czy kazać wyjąc egzemplarz z pudla i powtórzyć badanie. To jest dla mnie ten słaby punkt choć test sklepowy nawet na egzemplarzu wystawowym pozwala zmniejszyć ryzyko wpadki co jest i tak niezłe. OK dzięki za uporządkowane wytyczne bo właśnie jestem w trakcie przesiadki ze starej plazmy jednak na OLEDA. Pozdrawiam Leszek
 2. Wszystko to piękne i efektowne razem z ambi , to fakt ale wygląda to na to ,że ambi wyciągnęło cenę telewizora o 30% w górę. Czy to warto to już inna bajka , jak dla mnie stanowczo nie ale to rzecz indywidualna.
 3. Administratorzy i moderatorzy robią wiele ale HDTV Polska skręca wg. mnie zdecydowanie za mocno w kierunku recenzji gier i filmów a szkoda. To nie jest zarzut tylko smutne stwierdzenie faktu bo ten rodzaj tematów jest dla mnie akurat zbyt ciężką strawą.
 4. Koledzy i właściciele OLED , którzy doświadczyliście już przyjemności wypaleń i schodów z serwisem. Czy po tych wszystkich doświadczeniach zostajecie z OLED czy wracacie do LCD chyba ,że powrót do LCD jest niemożliwy z powodów jakichś procedur reklamacyjnych. Myśle ,że to może być ciekawa opinia pomocna dla innych osób zdecydowanych na nowe tv. Dla mnie właściciela starego Kuro pogodzonego niejako z wypaleniami to kwestia praktyczna. Nie chcę pojedynkować się na parametry ale dla mnie to podejście praktyczne cokolwiek innego może to znaczyć dla innych osób. Pozdrawiam
 5. To jest racja co piszesz o poborze mocy i efektach cieplnych samego panelu. Rzeczywiście gdybało mi się o tej mocy bo wymagania HDR to jedno a życie i praktyka to drugie. Moje Kuro 50" gra już 8 lat i martwi mnie jego temperatura pracy , wyraźne ciepło od góry i wyczuwalne blisko z przodu panelu. W naszej rodzinie była jeszcze historyczna plazma Pioneera 43" , po 11-tu latach uległa awarii i została wymieniona na KS9500-55". Dotykałem od tyłu panele OLED pracujące w sklepach i oczywiście tak na dotyk to nie ma żadnego porównania z plazmą. Zaplanowałem wymianę TV ale dla mnie alternatywą jest OLED i może nawet typ W7 65", gdyby nie jego cena startowa, bo idealnie wkomponowałby się w pokój. Myślę ,że za rok cena spadnie na tyle ,że będzie bardziej akceptowalna. Pozdrawiam i dzięki za rzeczowy komentarz.
 6. Interesuje mnie jedna sprawa związana z HDR poboczna ale może istotna. Z opublikowanych parametrów TV LG 65W7 wynika ,że pobiera on 173W mocy. Model 77G7W pobiera około 215W mocy. Pytanie jaki będzie pobór mocy tv , który będzie miał zdolność osiągania wyraźnie parametrów powyżej 1000 cd/m2. Stara plazma ciągnie mi 350W. Większy pobór mocy to przyrost chyba temperatury i czy przypadkiem nie w rejonach wrażliwych dla elementów obrazu. Jak przełożą się wyższe oczekiwanie parametry HDR na długość życia i niezawodność.
 7. Tu zgadzam się z tobą może bym zmienił zdanie ale ta dyskusja poszła zupełnie w innym kierunku. Rodzinny KS9500 nie jest skalibrowany.Tu nie jest kwestią czy ten model plazmy jest lepszy a inny gorszy. Porównanie parametrów i obserwacji wizualnej może wyszłoby niekorzystnie dla Kuro. Dla mnie nie widzę alternatywy dla swojej starej plazmy dlatego ,że interesuje mnie wyłącznie model OLED. Nie mam najmniejszych zamiarów robić pośredniego ogniwa z TV LCD by przekonać się o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad innymi świętami. Moja subiektywna ocena jest taka ,że nie stać mnie na kolekcjonowanie tv. Problem jest tylko dopasowanie budżetu do wymagań. Pozdrawiam wszystkich komentujących.
 8. Jakoś nie zdaję sobie z tego sprawy i bez urazy ale to tylko twoje zdanie. Z KS'em mam ciągłą styczność ale po powrocie do domu nie muszę tego Kuraka oglądać przez jakąkolwiek dziurkę. A z tą wieczorową porą to już przewaliłeś do reszty. Twoje zdanie twoja broszka.
 9. Panowie Poloniści proponuję , uwaga słuszna to OK ale krótka zamiast długich wywodów. Skupmy się raczej na meritum bo to ważniejsze. Każdy może mieć inne zdanie. Ja mam jeszcze poczciwą plazmę KURO i na pewnie nie zmieniłbym jej na SK czy KS czy QLEDA Samsunga, Mam w bliskiej rodzinie ubiegłoroczny Samsung 55\" (curved , niestety) i widzę to co chcę to fakt a powracam do domu i jednak wolę swoje KURO ale to jest moje zdanie tylko. Dla mnie alternatywą jest tylko OLED może W7 czy następny W8? tylko ta cena i to jest problem na razie. Ta konstrukcja typu \"plakat\" to jest majstersztyk. Mam nadzieje ,że nie będę wymoderowany?
×
×
 • Create New...