Skocz do zawartości
Redakcja

Denon: nowe amplitunery z obsługą rozdzielczości 8K i 4K 120 fps są gotowe na konsole PS5 i Xbox Series X

Rekomendowane odpowiedzi

Denon: nowe amplitunery z obsługą rozdzielczości 8K i 4K 120 fps są gotowe na konsole PS5 i Xbox Series X

Kilka dni temu Denon ogłosił wejście na rynek pierwszych na świecie amplitunerów zdolnych obsłużyć rozdzielczość 8K oraz - co ważne szczególnie dra graczy - 4K w 120 klatkach na sekundę. Urządzenia otrzymały po jednym porcie HDMI o takiej specyfikacji. Teraz producent zapewnia, że amplitunery poradzą sobie nawet z PS5 i Xbox Series X podpiętymi jednocześnie.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę dwa porty z HDMI 2.1 in + out🙂

A i tak muszę zmienić ampli na nowy, żeby w końcu odpalić 4 sufitowe kolumny od Dolby Atmos, więc mi AVC-X6700H podpasuje idealnie.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad nowym amplitunerem - mam teraz Onkyo TX-RZ900 ... czy jest sens zmieniać AVC-X4700H  lub AVC-X6700H ?

Czy te Denony grają ?  Od zawsze miałem Onkyo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, qazar napisał:

Deimos ty tak poważnie ? Czy sobie jaja robisz? 

No muszę w końcu nowy ampli kupić, mój obecny Denon AVR-4000 nie ma Dolby Atmos. A kolumny pod sufitem wiszą już z pół roku bezczynnie...

Edytowane przez Deimos
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Deimos napisał:

No muszę w końcu nowy ampli kupić, mój obecny Denon AVR-4000 nie ma Dolby Atmos. A kolumny pod sufitem wiszą już z pół roku bezczynnie...

Nie no ok, tylko jak dla mnie np. Osoby, która czeka na nowe AVR z HDMI 2.1 dla 2 konsol i komputera to jest ponury żart i jeszcze dopisywanie teorii do zwykłej głupoty...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat nie jestem graczem, wolę gry na żywo, czyli Ona i On...:D

A najlepiej jak jakaś obca się trafi od czasu do czasu...:rolleyes:

 

Edytowane przez Deimos
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie bo widzę że temat schodzi na inne tory..

Czy te Denony grają ? jest sens zmieniać z Onkyo RZ900 na AVC-X4700H  lub AVC-X6700H ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Onkyo lepiej gra w kinie. Ale teraz masz głośniki które wcale nie grają, więc chyba lepiej zmienić, na taki, żeby grały.
A Onkyo z atmosem nie robią.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu premier Denona - to model AVC-X6700H już jest dostępny, póki co w wersji black. Na infolinii Denona (22 331 55 00) podano mi cenę detaliczną 11449zł.

Edytowane przez Deimos
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do Denona AVC-A1HDA (29 tys. detaliczna), którego miałem parę lat temu i użytkowałem przez siedem lat - to nie jest taka zła. Czekam na info od znajomka z zaprzyjaźnionego sklepu i na pewno poniżej dyszki się go kupi.

Edytowane przez Deimos
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak Yamaha z portami HDMI 2.1, bo w tym roku też chciałem wymienić na Denona 6700 ale z jednym HDMI 2.1 to odpada 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, qazar napisał:

Ciekawi mnie jak Yamaha z portami HDMI 2.1, bo w tym roku też chciałem wymienić na Denona 6700 ale z jednym HDMI 2.1 to odpada 

Podobno ten jeden port HDMI 8K ma pełne 2.1, czyli pasmo 48 Gbs. Pozostałe mają wszystkie funkcjonalności HDMI 2.1 z ograniczonym pasmem.

Dla mnie to HDMI 2.1 nie jest do niczego potrzebne, ale to moja subiektywna opinia ;)

Czy ci nie wystarczy do grania taka nieco ograniczona wersja HDMI? Czyli te wszystkie d.uperele dostępne w 4K?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Barnaba napisał:

 

Dla mnie to HDMI 2.1 nie jest do niczego potrzebne, ale to moja subiektywna opinia ;)

 

 

Na dzień dzisiejszy i owszem ale nie wiadomo co będzie za rok. Zobaczymy jak będzie wyglądała dystrybucja materiału w 8K@60 i jakie będą rzeczywiste przepływności. Na BD-UHD 8K raczej bym nie liczył. Mam nadzieję, że zrobią jakąś dystrybucję typu download bo streaming nie da rady.

 

Jeśli ktos chce czy musi dziś zmienić sprzęt typu TV czy ampli powinien zatroszczyć się o HDMI 2.1.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce być przepłacającym za 8k królikiem doświadczalnym, to pewnie

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka ulubionych filmów z chęcią bym dałnlołdną w 8K za $, jestem za!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro można za pieniądze kupić wszelkiej maści pliki audio 24/192, 24/384 czy DSD to może i doczekamy tego dla materiału video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Barnaba napisał:

Podobno ten jeden port HDMI 8K ma pełne 2.1, czyli pasmo 48 Gbs. Pozostałe mają wszystkie funkcjonalności HDMI 2.1 z ograniczonym pasmem.

Dla mnie to HDMI 2.1 nie jest do niczego potrzebne, ale to moja subiektywna opinia ;)

Czy ci nie wystarczy do grania taka nieco ograniczona wersja HDMI? Czyli te wszystkie d.uperele dostępne w 4K?

 

To bardzo dobre pytanie, ale nie sądzę aby dziś ktoś był w stanie jednoznacznie na to pytanie odpowiedzieć(nawet Vicent nie umie się do tego ustosunkować vs. HDMI 2.1 w LG 2020) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Deimos napisał:

Na infolinii Denona (22 331 55 00) podano mi cenę detaliczną 11449zł.

A mi podali 12.999 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chcieli z Ciebie zedrzeć. Mnie po minucie małych negocjacji obniżyli na równe 11 tys. Jak im powiedziałem ile wynosi cena w Niemczech w przeliczeniu . Ale oczywiście kupować będę nie u nich...

W dniu ‎2020‎-‎06‎-‎17 o 08:26, Eleonor napisał:

Ponawiam pytanie bo widzę że temat schodzi na inne tory..

Czy te Denony grają ? jest sens zmieniać z Onkyo RZ900 na AVC-X4700H  lub AVC-X6700H ?

Jakby nie grały to by nie zbierały tyle pochlebnych recenzji: https://pl.horn.eu/pl/PL/PRODUKTY/KINO_DOMOWE/AMPLITUNERY_AV/AVC-X8500H?s1=1

https://pl.horn.eu/pl/PL/PRODUKTY/KINO_DOMOWE/AMPLITUNERY_AV/AVC-X6500H?s1=1

Edytowane przez Deimos
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...