Skocz do zawartości
Redakcja

Telewizor Sony XH9096 z pełnym HDMI 2.1 już w pierwszych sklepach. Będzie hit pod nowe konsole?

Rekomendowane odpowiedzi

Telewizor Sony XH9096 z pełnym HDMI 2.1 już w pierwszych sklepach. Będzie hit pod nowe konsole?

W sprzedaży pojawia się już powoli telewizor Sony XH9096 - nowy model na 2020 rok, na który wielu czeka z prostej przyczyny: ta seria jako jedyna z nowości 4K w portfolio producenta w pełni wykorzysta możliwości jakie daje HDMI 2.1. Jaka jest jego dostępność i cena w polskich sklepach?

 

Przeczytaj całość

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy i kiedy można spodziewać się testu tego modelu?

A także pytanie ile złącz HDMI 2.1 jest w tym modelu, bo ze specyfikacji na steonie Sony oraz z instrukcji obsługi wynika niewiele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno gniazdo.

Test dopiero w wakacje. Jeszcze nie ma modeli dla dziennikarzy. Te 75" to też dopiero zajawka. Czekamy na 55" i 65".

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 cali pewnie już w wakacje spadnie na 4000zł - z 24 strefami to w stosunku do xf9005 masakryczny spadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego jasność w hdr spadnie pewnie na 500-600nitów bo w xh95 mocno spadła

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gmeru napisał:

Jedno gniazdo.

Test dopiero w wakacje. Jeszcze nie ma modeli dla dziennikarzy. Te 75" to też dopiero zajawka. Czekamy na 55" i 65".

To może prędzej da się sprawdzić jak się sprawuje nowy Sony ZH-8 w stosunku do ZG-9? Na tą chwilę jest dostępny ZH8-75".

Ja z ciekawości dzwoniłem do Sony Center w Polsce, ale nic się nie mogłem dowiedzieć. Zadałem proste pytanie, czy ZH-8 ma kodek AV1, oraz czy ZG-9 dostanie jakieś software z kodekiem AV1. Pytałem się też jak to w Sony jest z aplikacją Rakuten TV. Ale niestety nic się nie dowiedziałem. Zapisali sobie namiar do mnie i mają niby oddzwonić jak coś się dowiedzą.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój mózg nie ogarnia jak to w Sony zrobili, że XH90 ma HDMI 2.1 i VRR, a wyższy model XH95 nie ma. Na rtings widzę też w dyskusji świeżo po teście wyższego modelu nie rozumieją tego zabiegu.

https://www.rtings.com/tv/discussions/BvlKI1XgMXfuCx1i/what-sony-tv-has-vrr-for-2020-since-950h-doesn-t-have-it

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, klaus71 napisał:

55 cali pewnie już w wakacje spadnie na 4000zł - z 24 strefami to w stosunku do xf9005 masakryczny spadek

No jesli to sie faktycznie potwierdzi to w 55 calach zamiast potencjalnego KILLERA klasy sredniej bedziemy mieli co najwyzej "kilerka" 😕

40 minut temu, Fjubens napisał:

Mój mózg nie ogarnia jak to w Sony zrobili, że XH90 ma HDMI 2.1 i VRR, a wyższy model XH95 nie ma. 

Sony dywizja tv ma slabe wyniki. Finalne decyzje podejmuja tam w zasadzie  arkusze kalkulacyjne.  Wyszlo im wiec, ze rynek nowych konsol ma jakas tam pojemnosc i mozna wykroic z tego calkiem konkretna kwote. Potrzeba jednak zrobic exclusiva z duza marza (pocieli wiec koszty - malo stref) i zrobic pierdylion sztuk przy okazji blokujac inne modele aby sprzedal sie the one and only. I bach tak powstal xh90 :D

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jak to widzę !

Kiedy zdecydowałbym się na PS 5 to na pewno rozglądał bym się za TV tej samej firmy !

A tu co widzę Nowy model niby predysponowany do nowej konsoli .....

Zastanawiam się i LIPA uciekam do konkurencji !

Jestem przeciętnym konsumentem i jak nic widzę że Firma coś jak by mnie robiła w balona !!!!

Na dzisiejsze czasy jak się spogląda to jakoś wiele rzeczy w elektronice jest nie TEGES !!!!

Mam zestaw AKAI już 28 lat i wszystko jest jak bym kupił niedawno ceny były wtedy kosmiczne !

Podobnie jak dzisiaj Topowe modele Każdej elektroniki !

Dzisiaj to zakup jest loterią a do tego jest walka z serwisem jak cośnie działa !

Prawie zawsze jesteśmy traktowani jak INTRUZI !

Rozpisało mi się ale jak czytam Forum to mam bardzo różne odczucia ale już stary jestem i mogę się mylić w swoim WIDZENIU ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Xisiek napisał:

😕Sony dywizja tv ma slabe wyniki. Finalne decyzje podejmuja tam w zasadzie  arkusze kalkulacyjne. 

to ci księgowi opanowali wszystkie firmy - w TCL brak FALD w ich średniej półce a tyle było przechwałek, w samsungu wałek z przenumerowaniem tv tak że q90t już nie jest żadnym topowcem tylko zdegradowali go do średnio-wyższej półki (tylko dzięki super filtrowi refleksyjnemu),  w sony odcinanie kuponów od modelu xf90 - bo od modelu xe93 co roku regres formy, panasonic olał zupełnie lcd i robi średnio-niskopółkowe gx8 

 

mi to wygląda jak śmierć lcd w średniej półce którą deklasuje oled w podobnej cenie - szkoda że się wypala

alternatywa w lcd już daje zupełnie ciała - ceny z czapy - jakość obrazu przeciętna - główna (i cżęsto jedyna) zaleta że sie nie wypali

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. To wygląda faktycznie jak "śmierć LCD" :( OLED pewnie jest tańszy w produkcji, obraz lepszy niby ale trwałość... i tu uśmiechają się producenci. Klient nie będzie mieć wyboru wśród lepszych LCD to sobie częściej będzie OLEDa wymieniać (bo taka prawda, że są bardziej delikatne te ekrany). Tak to dla mnie wygląda właśnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne. Najbliższy rok będzie trudny dla konsumentów i można się spodziewać wielu prób wciśnięcia nam ładnie opakowanych marketingowo "gniotów".

11 godzin temu, mirek 59 napisał:

Kiedy zdecydowałbym się na PS 5 to na pewno rozglądał bym się za TV tej samej firmy !

A tu co widzę Nowy model niby predysponowany do nowej konsoli .....

Zastanawiam się i LIPA uciekam do konkurencji !

Jestem przeciętnym konsumentem i jak nic widzę że Firma coś jak by mnie robiła w balona !!!!

Na dzisiejsze czasy jak się spogląda to jakoś wiele rzeczy w elektronice jest nie TEGES !!!!

Mam zestaw AKAI już 28 lat i wszystko jest jak bym kupił niedawno ceny były wtedy kosmiczne !

Podobnie jak dzisiaj Topowe modele Każdej elektroniki !

Dzisiaj to zakup jest loterią a do tego jest walka z serwisem jak cośnie działa !

Prawie zawsze jesteśmy traktowani jak INTRUZI !

To dość pesymistyczna konstatacja ale mam podobne odczucia.

Co do SONY TV i PS5. Na razie nie widzę żadnego realnego powodu, żeby myśleć o zakupie PS5. Tym bardziej telewizora tej marki "pod konsolę". Jak zrobią crystal LED-a w normalnej cenie bez jakiś dyskwalifikujących wad to się zastanowię i nie mówię nie. Ale za wszelkie odgrzewane kotlety z HDMI 2.1 podziękuję i za konsolę o nie najmocniejszych parametrach również!

Co do starej vs nowej elektroniki. Użytkuję niemłode mono wzmacniacze lampowe na triodach bezpośrednio żarzonych. Choć mam też nowe konstrukcje na krzemie to wybieram zabytki do słuchania muzy, w tym lampy z lat 40 i 50 ubiegłego wieku 🙂. Działają bez zarzutu, jedynie wymienione elektrolity bo ten element się starzeje tak jak każda "bateria" (procesy chemiczne).   

Co do traktowania nas jak INTRUZÓW w serwisach. Myślę, że wymusza to właśnie wadliwość dzisiejszych technologii. Za dużo niedopracowanego i marnej jakości badziewia się produkuje. Zbyt duży odsetek reklamacji położyłby niejedną firmę. Dlatego się bronią na różne sposoby. Akurat firma Sony należy do tych lepszych i nadal ją sobie cenię. Ich TV są "na miarę czasów" i tak jednymi z najlepszych. Ale czekam na przełomową technologię, jestem w stanie zapłacić ekstra za "jakość" ale obraz ma mnie zniewalać tak samo jak dźwięk zabytkowej triody! 🙂  A to zapewni chyba tylko prawdziwy microLED o jasności 2-3 tys. nitów a nie FALD-y czy inne podrasowywane sztucznie LCD "rzeźby".

AKAI robił fajne kaseciaki, zwłaszcza GX-95!  🙂

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że kolegów wzięło na wspominki. Niestety wszyscy mają rację. W temacie Sony XH90 uważam ,że należy poczekać aż będzie dostępny w sklepach RTV i wtedy ocenimy możliwości w stosunku do ceny. W USA podobno zbiera pozytywne oceny. zobaczymy jak będzie u nas.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70 stref wygaszania czyli halo jak sk.... dobranoc.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.06.2020 o 13:15, Gmeru napisał:

Jedno gniazdo.

Ciekawe skąd kolega ma taką informację. W oficjalnym schemacie jest podane, że są dwa gniazda HDMI 2.1

XH90.JPG

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...