Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, klaus71 napisał:

raczej odwrotnie - by nie uwzględniać wypalenia musi być zapis tego dotyczący w gwarancji

Hehe, no niestety tak to nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Marcin Grenda napisał:

Jeden facet w MM odradzał mi oledy od LG i mówił że robią problemy przy wypalaniu nie to co Sony niby.

Po prostu trafiłeś na promotora marki Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Marcin Grenda napisał:

Jeden facet w MM odradzał mi oledy od LG i mówił że robią problemy przy wypalaniu nie to co Sony niby.

Ale w Polsce czy poza tak Ci powiedzieli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DE. Poza tym pokazał mi model E7 z wypalonym środkiem i mówił że LG to szajs . Jak zapytałem potem innego to śmiał się bo jeśli LG to szajs to wszystkie oledy muszą takie być plus że e7 to stary sprzęt 

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Xisiek napisał:

Hehe, no niestety tak to nie dziala.

Jak widac w pl  działa, Panas ma info w gwarancji a LG nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup ten który bardziej się Tobie podoba i nie przejmuj się za bardzo jeśli i tak zmierzasz wykupić przedłużoną gwarancję. Co do gwarancji LG to tutaj na forum zachwyty u wielu ale poza granicami Polski to już z tym jest gorzej - wystarczy poczytać komentarze na amazon (w 2017 grubo było). W innych krajach jakoś LG nie chce wymieniać ochoczo po kilka razy matrycy aż klient stwierdzi, że w końcu ma idealną (tutaj na forum wiedziałem takie przypadki), a nie raz odmawia się w ogóle podając właśnie że OLED tak ma i był źle używany. W Polsce Sony chyba też nie uznaje wypaleń w ramach gwarancji. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kupiłem Sony. Gość sam powiedział że on by wolał właśnie jego bo jest lepiej skalibrowany i ma naturalne barwy. LG OLED kusił szczególnie czernią pilotem i web os ale chyba wolę coś o co nie będę się martwił dzięki za wszelkie redy

  • Plusik 2
  • Lubię 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Marcin Grenda napisał:

Dobra kupiłem Sony. Gość sam powiedział że on by wolał właśnie jego bo jest lepiej skalibrowany i ma naturalne barwy. LG OLED kusił szczególnie czernią 

zasadniczo żaden tv nie jest dostarczany skalibrowany a za najlepiej "wstępnie ustawiony" uchodził Panas.

ale myślę że to bardziej kwestia konkretnej sztuki.

czernie wszystkie oledy powinny mieć identyczne - musiało być złudzenie że w lg jest lepiej

sony to świetny wybór - na pewno będziesz zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marcin Grenda napisał:

Dobra kupiłem Sony. Gość sam powiedział że on by wolał właśnie jego

Kocham takie wybory sklepowe ;)

Faktem jest, że i tu na forum siedzą i "doradzają" zakamuflowani przedstawiciele poszczególnych firm, ale po uważnej lekturze da się ich w większości odseparować.

W sklepie takiej szansy nie masz....

Życzę satysfakcjonującego użytkowania :)

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, klaus71 napisał:

Jak widac w pl  działa, Panas ma info w gwarancji a LG nie

Co niby dziala - nic nie dziala, ot po prostu LG w Polsce wykonuje gest handlowy, nie gwarantuje niczego na pismie! 

A to ni mniej ni wiecej znaczy, ze dzis moga wymienic wypalony panel a jutro juz nie. Czysta uznaniowosc. 

Co wiecej nikt tak naprawde  nie wie ile jest faktycznych wymian paneli a ile to sa fejki pisane na zlecenie w necie.

W Niemczech jak widac LG nie wymienia, wiec zdecydowanie lepiej jest kupic OLED Panasonica lub Sony. To sa lepsze tv.

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Xisiek napisał:

W Niemczech jak widac LG nie wymienia, wiec zdecydowanie lepiej jest kupic OLED Panasonica lub Sony. To sa lepsze tv.

no w tym roku już są lepsze tylko w upłynniaczu - w pozostałych aspektach LG dogonił stawkę

16 minut temu, Xisiek napisał:

Co niby dziala - nic nie dziala, ot po prostu LG w Polsce wykonuje gest handlowy, nie gwarantuje niczego na pismie! 

dopóki w gwarancji nie będzie zapisu że wypalenia "są cechą produktu" to prawo jest po stronie klienta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Marcin Grenda napisał:

W DE. Poza tym pokazał mi model E7 z wypalonym środkiem i mówił że LG to szajs . Jak zapytałem potem innego to śmiał się bo jeśli LG to szajs to wszystkie oledy muszą takie być plus że e7 to stary sprzęt 

w warunkach sklepowych kazdy tv mozna zajechać, a oledy w szczegolnosci, wystarczy ze wylczaja na noc światło/doplyw pradu i nie robi sie kompensacja itp poza tym sa katowane nonstop statycznymi obrazami. Mozna miec też pewne watpliwości co do takich porad typu "ta marka to szajs a tamata jest wspaniała" ... ;)

Posiadajac rozne TV wczensiej tylko LED LCD, a teraz OLEDa, moge powiedziec, ze o ile jakies ryzyko wypalenia OLEDa pewnie istnieje, jak sie go uzywa niezgodnie z zaleceniami, to w LCD rowniez nie jest rozowo (pojawiajace sie znikąd bad pixele, psujace sie matryce itp oraz oczywiscie cala gama przypadlosci tej technologii). Jasne gwarancja zalatwia temat. W OLED odpukac mam spokoj i od ~2 lat ciesze sie super obrazem, ktory za kazdym razme cieszy oko. 

Edytowane przez szewi
  • Plusik 3
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.11.2019 o 11:33, Marcin Grenda napisał:

Jeden facet w MM odradzał mi oledy od LG i mówił że robią problemy przy wypalaniu nie to co Sony niby.

Wejdz na Fanpage Sony PL. Poczytaj...

Umywają rączki, wypaliłeś oled'a? Twoja wina. Odprawiają z kwitem przeważnie. Ogólnie nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać. :blink:

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.11.2019 o 19:21, klaus71 napisał:

dopóki w gwarancji nie będzie zapisu że wypalenia "są cechą produktu" to prawo jest po stronie klienta

To jest absolutnie NIEPRAWDZIWE stwierdzenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w warunkach sklepowych kazdy tv mozna zajechać, a oledy w szczegolnosci, wystarczy ze wylczaja na noc światło/doplyw pradu i nie robi sie kompensacja itp poza tym sa katowane nonstop statycznymi obrazami. Mozna miec też pewne watpliwości co do takich porad typu "ta marka to szajs a tamata jest wspaniała" ...
Posiadajac rozne TV wczensiej tylko LED LCD, a teraz OLEDa, moge powiedziec, ze o ile jakies ryzyko wypalenia OLEDa pewnie istnieje, jak sie go uzywa niezgodnie z zaleceniami, to w LCD rowniez nie jest rozowo (pojawiajace sie znikąd bad pixele, psujace sie matryce itp oraz oczywiscie cala gama przypadlosci tej technologii). Jasne gwarancja zalatwia temat. W OLED odpukac mam spokoj i od ~2 lat ciesze sie super obrazem, ktory za kazdym razme cieszy oko. 
Jaki model OLEDa masz?
Sam sobie odpowiedziałeś  Trzeba się bardzo postarać, żeby coś wypalić. Ja i moja rodzina nie zwracamy uwagi na sposób użytkowania, a telewizor w technologii OLED jest eksploatowany od ponad 2 lat dość intensywnie. Dla mnie jest przepaść w jakości obrazu między OLED a LCD i zapewniam, że jasność tego pierwszego jest zdecydowanie wystarczająca
Jaki to model OLEDa, że nie widać wypaleń od ponad 2 lat?
  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden facet w MM odradzał mi oledy od LG i mówił że robią problemy przy wypalaniu nie to co Sony niby.


Bzdura ;)

Napisane G Six.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Caution napisał:

Jaki model OLEDa masz? Jaki to model OLEDa, że nie widać wypaleń od ponad 2 lat?

65B7

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki to model OLEDa, że nie widać wypaleń od ponad 2 lat?
65c8

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2019 o 01:57, Caution napisał:

Jaki model OLEDa masz? Jaki to model OLEDa, że nie widać wypaleń od ponad 2 lat?

przebijam kolegów - 55e6

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...