Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuję zakup telewizora. Chodzi mi o rozmiar min 65 cali. Mam do wydania 1.5k do 2k euro . Chciałem kupić oleda ale boje się troche problemów z wypalaniem. Oglądam dziennie ok 4 do 7 godzin tv, Netflix i xbox. W Saturnie w de facet polecił mi Sony kd65Xg9505 za 1.5k jako najlepszy LED w tej cenie oraz LG b9 65 cali za 1.8k euro. Teraz pytanie co było by lepsze ? Czy bać się oledow? Albo może popatrzeć na coś innego? Qledy mi odradził jako że jest to taka sama technologia jak ma Sony a są bardzo drogie.dzieki za pomoc 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Sam musisz wybrać. Ja "nie bałem" się OLEDA, 2 lata temu kupiłem i jestem b.zadowolony.

Edytowane przez Gatar
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie "ratują". Cechą technologii OLED jest to że się zużywa a trwałość potrafi też zależeć od egzemplarza. LCD znaaacznie w mniejszym stopniu, praktycznie wcale. 

Ten XG9505 to też świetny tv z lepszą fabryczną kalibracją i o wiele lepszym upłynniaczem jak u LG. Pod tym względem LG dorówna tv Sony czy Panasonic dopiero po fachowej kalibracji (pewnie stąd zawsze kalibratorzy chwalą OLED tejże firmy).

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak to jest z jasnością oleda? Dużo jest głosów że w HDR podobno jest strasznie ciemny.nie wiem jak akurat b9 bo opinii mało 

2 minuty temu, LV426 napisał:

Właśnie "ratują". Cechą technologii OLED jest to że się zużywa a trwałość potrafi też zależeć od egzemplarza. LCD znaaacznie w mniejszym stopniu, praktycznie wcale. 

Ten XG9505 to też świetny tv z lepszą fabryczną kalibracją i o wiele lepszym upłynniaczem jak u LG. Pod tym względem LG dorówna tv Sony czy Panasonic dopiero po fachowej kalibracji (pewnie stąd zawsze kalibratorzy chwalą OLED tejże firmy).

Czyli dla przeciętnego widza Sony będzie lepszy i bardziej uniwersalny? W OLED świetny efekt dalej ta czerń i w sklepie szczególnie widać ogromną różnicę. Czyli rozumiem że bez dobrej kalibracji OLED nie da takiego efektu w domu przy normalnej tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da, spokojnie. I OLED i ten Sony będą b. dobre, OLED da trochę lepszy obraz i jakieś tam ryzyko wypaleń - przy filmach raczej niewielkie, przy grach to zależy od tego jak dużo będziesz grał w jedną grę.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED daje efekt wow ale ten Sony nie jest wcale gorszy. 

OLED ma kontrast a Sony jasność.  Żaden nie jest idealny ale oba naprawdę świetne. Sony bardziej uniwersalny. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, raus napisał:

Da, spokojnie. I OLED i ten Sony będą b. dobre, OLED da trochę lepszy obraz i jakieś tam ryzyko wypaleń - przy filmach raczej niewielkie, przy grach to zależy od tego jak dużo będziesz grał w jedną grę.

Granie to 2 max 3 godziny pod rząd.  A jeśli dobrze wiem to LG ma kompensacje do 4 godziny pracy tak? 

Ew w tym budżecie było być coś lepszego LCD niż Sony?  Jak już brać to coś dobrego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi o długość jednej sesji, co o to ile łącznie godzin będziesz grał w jedną i tą samą grę. Jeśli np. będziesz grał w Fifę przez łącznie kilka tysięcy godzin to jest duża szansa, że coś się wypali pomimo kompensacji. Jeśli będziesz przez lata ogrywał różne gry, raczej nic nie powinno się dziać.

 

Z LCD są w sumie dwie rozsądne opcje Sony XF9005 i ten jego następca i wysokie modele Samsunga.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lata to Sony. LG pod filmy, kalibracje i trzeba dbać/uważać jak się korzysta/ o taki tv (cokolwiek by kto nie twierdził to cechą technologii OLED jest to, że można taki tv zniszczyć przez nieuważne użytkowanie i żadne kompensacje tego nie zmienią, w LCD nie ma czegoś takiego tylko święty spokój).

Od Sony masz też OLEDy i obrazem troszkę jeszcze powinny przewyższać LG (za to nie jasnością).

  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, LV426 napisał:

Na lata to Sony.

a dokładnie to na 5 o ile jest wykupiona dodatkowa gwarancja - obecne Sony to już od dawna nie to co kiedyś że działało 10-15 lat bez naprawy

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, raus napisał:

Tu nawet nie chodzi o długość jednej sesji, co o to ile łącznie godzin będziesz grał w jedną i tą samą grę. Jeśli np. będziesz grał w Fifę przez łącznie kilka tysięcy godzin to jest duża szansa, że coś się wypali pomimo kompensacji. Jeśli będziesz przez lata ogrywał różne gry, raczej nic nie powinno się dziać.

 

Z LCD są w sumie dwie rozsądne opcje Sony XF9005 i ten jego następca i wysokie modele Samsunga.

 

17 minut temu, LV426 napisał:

Na lata to Sony. LG pod filmy, kalibracje i trzeba dbać/uważać jak się korzysta/ o taki tv (cokolwiek by kto nie twierdził to cechą technologii OLED jest to, że można taki tv zniszczyć przez nieuważne użytkowanie i żadne kompensacje tego nie zmienią, w LCD nie ma czegoś takiego tylko święty spokój).

Od Sony masz też OLEDy i obrazem troszkę jeszcze powinny przewyższać LG (za to nie jasnością).

Właśnie to było by trochę męczące pilnować tv żeby czasami czegoś nie odwalić. Co dziwne tel z oledem mam już długo i problemu nie ma. Chyba jednak czerń i obraz poświęcę dla niezawodności spokoju i uniwersalności. Jeśli ten Sony to dobra opcja to chyba go wezmę. Choc jak napisał kolega i rej gwarancji 5 letniej tu za 150 euro mam i mówił że od awarii i uszkodzeń mechanicznych co na oleda myślę było by spoko bo 5 lat bez problemu ew rozwalić go przed końcem i wziąć nowy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Marcin Grenda napisał:

Właśnie to było by trochę męczące pilnować tv żeby czasami czegoś nie odwalić. Co dziwne tel z oledem mam już długo i problemu nie ma.

Sam sobie odpowiedziałeś :) Trzeba się bardzo postarać, żeby coś wypalić. Ja i moja rodzina nie zwracamy uwagi na sposób użytkowania, a telewizor w technologii OLED jest eksploatowany od ponad 2 lat dość intensywnie. Dla mnie jest przepaść w jakości obrazu między OLED a LCD i zapewniam, że jasność tego pierwszego jest zdecydowanie wystarczająca :)

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG czg innej marki? Jest różnica to widać stąd też myślałem żeby wziąć go z gwarancją na 5 lat i choć przez ten czas się nie martwić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG daje Ci (przynajmniej w Polsce) gwarancję na wypalenia

poza tym chyba wszystkie oledy LG serii 9 mają HDMI 2.1 więc masz VRR (będzie przydatny dla nowych konsol) i Gsync jak grasz na PC z kartą Nvidii

niestety upłynniacz w LG jest słaby - nie testowałem B9/C9 ale dotąd LG zawsze w tej kwestii było dużo gorsze od Panasa i Sony

jednym to przeszkadza bardziej, innym mniej - mnie boli - bo z klasowym upłynniaczem byłby to killer - pozostałe parametry ma porównywalne do panasa i sony

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED od Panasonic jest królem pod względem jakości obrazu wprost z pudełka,  potem Sony a LG na końcu. Choć te różnice nie są jakieś ogromne bo OLED sam w sobie daje świetny obraz. LG oferuje chyba najwięcej bo już teraz te tv mają przyszłościowe HDMI 2.1 a u innych firm nadal 2.0. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko oleda od Panasa czy Sony za mniej niż 2keuro nie kupię niestety

W sumie znalazłem PANASONIC TX-65FZW804 za 1900. Tylko nie wiem jak on się na z b9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, klaus71 napisał:

pozostałe parametry ma porównywalne do panasa i sony

poza jednym - bardzo istotnym - jasnością: "Potrafi on utrzymać swą maksymalną jasność, nawet przy APL równym 70%"

https://hdtvpolska.com/lg-oled-c9-test-nowy-telewizor-premium-na-2019-rok/10/

upłynniacz to ZŁO ;) ale jeśli się go włączy, to moim zdaniem, pracuje bardzo poprawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marcin Grenda napisał:

To jasność za którym przemawia ?

zdecydowanie LG - widać jako producent matryc mniej się martwią możliwością ich "zajechania" i bardziej je śrubują

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Marcin Grenda napisał:

I jak to jest z jasnością oleda? Dużo jest głosów że w HDR podobno jest strasznie ciemny.nie wiem jak akurat b9 bo opinii mało 

Czyli dla przeciętnego widza Sony będzie lepszy i bardziej uniwersalny? W OLED świetny efekt dalej ta czerń i w sklepie szczególnie widać ogromną różnicę. Czyli rozumiem że bez dobrej kalibracji OLED nie da takiego efektu w domu przy normalnej tv?

Jeżeli w "warunkach sklepowych" OLED zrobił na tobie takie wrażenie, to w ciemnym pomieszczeniu efekt jest o wiele bardziej spektakularny. Jeżeli zależy Ci na jak najlepiej skalibrowanym ekranie bez usługi kalibracji to polecam Panasonica, bo jest pod tym względem bezkonkurencyjny, co zresztą pokazują testy chociażby tu na portalu. Jak boisz się wypaleń (przy sposobie użytkowania który opisujesz raczej nie powinieneś mieć z tym problemu) to bierz Sony też będziesz zadowolony. Jeżeli  chodzi o jakość obrazu i kąty widzenia jednak, to w porównaniu do OLEDa (szczególnie w zaciemnionym pomieszczeniu) to jest to zupełnie nie ta półka. Decyzja należy do Ciebie, musisz rozważyć wszystkie za i przeciw i sam podjąć decyzję, to Twoje pieniądze :)

Edytowane przez Patryk Mistrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tych cenach w Niemczech za wysokiej klasy tv wybór jest oczywisty - oled. Wybrałbym miedzy LG C9 i Panasonikiem Fz800/GZ950.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę, widzę, że szybko działasz ;) To ze mną rozmawiałeś na FB.

Mogę dodać, a właściwie potwierdzić to co napisali inni tzn. Jeśli oczekujesz jak najlepszego odwzorowania obrazu to bierz sony lub panasa (od dawna mają one najlepsze fabryczne tryby), z drugiej strony, przynajmniej w Polsce, w razie problemów z OLEDem, zdecydowanie najlepiej działa gwarancja w LG. Jeśli na rynek niemiecki zapisy w gwarancji są takie same, to z oledów brałbym właśnie LG, bo być może odwzorowanie barw lub ruchu będzie w nich nieco gorsze niż w oledach panasonica lub sony, ale uważam, że będą to niuanse zauważalne tylko dla profesjonalnych testerów czy kalibratorów ;)

Napisane Tablet Z.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.11.2019 o 16:06, klaus71 napisał:

LG daje Ci (przynajmniej w Polsce) gwarancję na wypalenia

Tak, sformalizowali to i wpisali do karty gwarancyjnej?

Zreszta w UK LG wypalen oledow wcale nie wymienia. Nie wiem jak w Niemczech.

W Polsce poki co jest to nadal gest handlowy a nie twardy zapis z gwarancji.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Xisiek napisał:

W Polsce poki co jest to nadal gest handlowy a nie twardy zapis z gwarancji.

raczej odwrotnie - by nie uwzględniać wypalenia musi być zapis tego dotyczący w gwarancji

z tego co pamietam to ktoś nawet dal linka na forum do gwary panas  i panasonic ma to wpisane w warunkach gwarancji

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...