Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED E9 | TEST | Designerski TV ze sztuczną inteligencją

Rekomendowane odpowiedzi

LG OLED E9 | TEST | Designerski TV ze sztuczną inteligencją

Po teście fantastycznego LG OLED C9 przyszedł czas na sprawdzenie jego "starszego, piękniejszego brata", czyli modelu E9. Telewizor ten wykonany został w charakterystycznej dla serii "E", technologii picture-on-glass. Oznacza to, że matrycę naklejono na przezroczyste podłoże imitujące szkło. Telewizorów wykonanych w technologii OLED myślę, że reklamować już nie trzeba, bo każdy dokładnie wie dlaczego zapewniają doskonały wygląd obrazu, szczególnie w filmach czyli kinie domowym. W teście wymienimy jednak najmocniejsze strony po raz kolejny dla osób, które mają styczność z tematem pierwszy raz.

 

Przeczytaj całość

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak mi pilota z podświetleniem. Praktyczna opcja w ciemnej pieczarze. Do referencji brak mi jeszcze wyjścia Subwoofer PRE OUT.  Po za tym TV to odjazd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zapytam tak jak pytałem w C9 

W jaki sposób umieściliście skrót do portalu ?

 

Próbowałem różnych kombinacji i nic nie wychodzi....

Może jakaś podpowiedź ?

IMG_5556.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Eleonor napisał:

No to zapytam tak jak pytałem w C9 

W jaki sposób umieściliście skrót do portalu ?

 

Próbowałem różnych kombinacji i nic nie wychodzi....

Może jakaś podpowiedź ?

Przecież to jest dodanie zakładki do ekranu głównego z przeglądarki tv , u mnie na B8 nawet działa taki skrót do dowolnej witryny w necie. Chyba że w tegorocznej serii zmienili proces 'wyciągania do belki' jakiegoś odnośnika to przepraszam ;).

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55E9 wyposażono w OLED Crystal Sound. U Was ani słowa o tym. Według konkurencyjnego portalu dźwięk w E9 jest o klasę lepszej jakości niż w C9, przebija nawet podobno Sony 55AG9. Według Was dźwięk jest prawie taki sam jak w C9. Na benchmark te testy są jednak bardziej rzetelnie przygotowane, u Was w 50% to kopiuj, wklej z innych materiałów. Cenię Was za profesjonalizm, ale jednak coraz mniej Wam ufam.
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może problem wynika z ilości zajęć i materiałów jakie koledzy prezentują? Podobny problem w jakości materiału publikowanego pojawił się w teście Samsung Q70R. Dotychczas materiały były na wysokim poziomie merytorycznym chociaż dyskusje wokół nich już nie zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Eleonor napisał:

No to może nakieruj jak to zrobić bo albo mam jakąś blokadę albo nie umiem :)

Odpalasz przeglądarkę internetową telewizora , wchodzisz na interesująca ciebie stronę, możesz następnie kliknąć na żółtą(?) gwiazdkę odpowiedzialną za dodanie strony do zakładek, następnie pojawi się zapytanie czy tą zakładkę również dodać do ekranu głównego i tyle , tak przynajmniej to działa na zeszłorocznej serii.Pzdr

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, gh0st666 napisał:

Na benchmark te testy są jednak bardziej rzetelnie przygotowane,

Tutaj bym się mógł spierać, szczególnie jeżeli chodzi o część obrazową. Pan Chmielewski nie ma takiej wiedzy jak @Maciej Koper i przede wszystkim sprzętu pomiarowego odpowiedniej klasy. Co gorsza zdarzały mu się w przeszłości recenzje, co do których miałem wątpliwości czy miał ten sprzęt fizycznie u siebie, czy po prostu poszedł z kolorymetrem do elektromarketu, pomierzył, trochę poklikał i walnął na tej podstawie recenzję. Wg mnie takim recenzentom jeszcze mniej można ufać. 

3 godziny temu, gh0st666 napisał:

u Was w 50% to kopiuj, wklej z innych materiałów

Pełna zgoda. Znowu w recenzji E9 pojawia się potworek o przycisku Movies na pilocie okraszony tym samym bzdurnym zdjęciem. To jest nieprawdziwa informacja, @Gmeru poprawcie to, bo wprowadzacie ludzi w błąd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Zykfyr napisał:

Odpalasz przeglądarkę internetową telewizora , wchodzisz na interesująca ciebie stronę, możesz następnie kliknąć na żółtą(?) gwiazdkę odpowiedzialną za dodanie strony do zakładek, następnie pojawi się zapytanie czy tą zakładkę również dodać do ekranu głównego i tyle , tak przynajmniej to działa na zeszłorocznej serii.Pzdr

No to u mnie na C9 jest tak:

odpalam interesującą mnie stronę , klikam gwiazdkę ( zielony klawisz ) i mam :

Dodano zakładkę .. lub 2-gi raz : usunięto zakładkę.

Nic więcej ... nie pojawia się żaden skrót bezpośredni do wybranej strony...

Nie wiem co tutaj Panowie wkleili za zdjęcia ... i skąd to wzięli ....

Dlatego proszę o wyjaśnienie bo wygląda to na ,, kopiuj ,wklej ,, tylko skąd ... ??

Edytowane przez Eleonor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.09.2019 o 08:52, gh0st666 napisał:

55E9 wyposażono w OLED Crystal Sound. U Was ani słowa o tym. Według konkurencyjnego portalu dźwięk w E9 jest o klasę lepszej jakości niż w C9, przebija nawet podobno Sony 55AG9. Według Was dźwięk jest prawie taki sam jak w C9. Na benchmark te testy są jednak bardziej rzetelnie przygotowane, u Was w 50% to kopiuj, wklej z innych materiałów. Cenię Was za profesjonalizm, ale jednak coraz mniej Wam ufam.

50% kopiuj wklej? To i tak nieźle, bo E9 to takie 90% kopiuj wklej z C9 :D Ja bym nie ufał dwóm różnym recenzjom w takim przypadku.

Napisałem, że dźwięk jest lepszy, ale moim zdaniem nie jest to przepaść. Z resztą co to znaczy o klasę? Akurat AG9 nie uważam żeby był wybitny pod kątem dźwięku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem sobie instrukcje C9 oraz C8

C9:  1.Bieżącą stronę można dodać lub usunąć w menu Zakładki.

http://kr.eguide.lgappstv.com/manual/w19/dvb/Contents/useful/webbrowser_e_a_t/pol/w45__useful__webbrowser_e_a_t__pol.html

C8: 1.Można dodać bieżącą stronę do ekranu głównego albo dodać lub usunąć bieżącą stronę w menu Zakładki. (Stronę dodaną do ekranu startowego można usunąć tylko na ekranie startowym. W takim przypadku nie zostanie ona usunięta z menu Zakładki.)

http://kr.eguide.lgappstv.com/manual/w18_mr/dvb/Contents/useful/webbrowser_e_a_t/pol/w40__useful__webbrowser_e_a_t__pol.html

 

I wychodzi z instrukcji , że w C9 nie można czegoś takiego zrobić ... no to zatem jak Testujący to zrobili ? 

Dokładnie to samo zdjęcie i jego opis jest w testach :

https://hdtvpolska.com/najlepszy-flagowy-nanocell-tv-4k-lg-sm9800-test/?showfull=1

https://hdtvpolska.com/dobra-klasa-wyzsza-nanocell-tv-4k-lg-sm8600-test/?showfull=1

https://hdtvpolska.com/testujemy-nowy-lg-oled-c9-pierwsze-wrazenia/?showfull=1

https://hdtvpolska.com/lg-oled-e9-test-designerski-tv-ze-sztuczna-inteligencja/?showfull=1

 

 

 

Nie możliwe żeby do testów przychodziły modele z ,, odblokowanymi pewnymi funkcjami ,, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Eleonor napisał:

No to u mnie na C9 jest tak:

odpalam interesującą mnie stronę , klikam gwiazdkę ( zielony klawisz ) i mam :

Dodano zakładkę .. lub 2-gi raz : usunięto zakładkę.

Nic więcej ... nie pojawia się żaden skrót bezpośredni do wybranej strony...

Nie wiem co tutaj Panowie wkleili za zdjęcia ... i skąd to wzięli ....

Dlatego proszę o wyjaśnienie bo wygląda to na ,, kopiuj ,wklej ,, tylko skąd ... ??

a skąd wiesz że to skrót do strony internetowej a nie do kanału YT który wygląda identycznie. W serii C9 nie możesz dodac strony do ekranu głównego ale możesz kanał YT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś profesjonalnego kalibratora działającego na terenie Irlandii ??? Vincent z HDTV Test nie odpowiada treści wiadomości. Czy jest ktoś godny polecenia ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak czyli zagadka rozwiązana. Skrótów do strony w serii C9 ,E9  oraz innych LCD z tego roku nie można dodać do ekranu głównego. Można natomiast kanały Youtube . Czyli jedno LG odeło a drugie dodało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, gh0st666 napisał:

55E9 wyposażono w OLED Crystal Sound. U Was ani słowa o tym. Według konkurencyjnego portalu dźwięk w E9 jest o klasę lepszej jakości niż w C9, przebija nawet podobno Sony 55AG9. Według Was dźwięk jest prawie taki sam jak w C9. Na benchmark te testy są jednak bardziej rzetelnie przygotowane, u Was w 50% to kopiuj, wklej z innych materiałów. Cenię Was za profesjonalizm, ale jednak coraz mniej Wam ufam.

Polecam posłuchać bowersa w oled philipsa np 903 a to co idzie w nowych modelach na ifa to już będzie totalny kosmos jak na coś co jest wbudowane w telewizor. Wtedy zrozumiesz dlaczego nie zachwycamy się dźwiękiem w innych tv;-) bo to nadal tv i albo powstaje coś jak bowers albo mamy „trochę” lepszy dźwięk ale to nadal telewizor do którego aż wypada dokupić chociaż dobrego soundbara. Szczególnie do tak wysokiej klasy ekranu jak e9. Start może mieć jeszcze W9 czy właśnie Sony z podłączonym głośnikiem centralnym albo Panasonic z dużą belką plus sub, którego można też podłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena zaczyna spadać. W MM jest 65" za 11k. Liczyłem na cenę

 

Wysłane z mojego BTV-DL09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.09.2019 o 23:06, Gmeru napisał:

Polecam posłuchać bowersa w oled philipsa np 903 a to co idzie w nowych modelach na ifa to już będzie totalny kosmos jak na coś co jest wbudowane w telewizor. Wtedy zrozumiesz dlaczego nie zachwycamy się dźwiękiem w innych tv;-) bo to nadal tv i albo powstaje coś jak bowers albo mamy „trochę” lepszy dźwięk ale to nadal telewizor do którego aż wypada dokupić chociaż dobrego soundbara. Szczególnie do tak wysokiej klasy ekranu jak e9. Start może mieć jeszcze W9 czy właśnie Sony z podłączonym głośnikiem centralnym albo Panasonic z dużą belką plus sub, którego można też podłączyć.

Dźwięk w tym LG 65E9 jest zadziwiająco dobry, trudno uwierzyć, że może być aż tak dobry, a mam z czym porównywać, np. soundbar Yamaha YSP-2500. 
Mogę także porównać ten tv do Philips 65 Oled 903, który miałem nieszczęście posiadać przez parę dni i każdemu odradzam tv tzw. Philipsa. Na szczęście mogłem go zwrócić do sklepu, z tv nie można było korzystać, zawiesił się kilka razy, a  po 7 dniach użytkowania pilot odmówił działania i żadne wyłączanie z gniazdka nic nie pomagało (nota bene kto to widział, żeby takie wyłączanie ze względu na pilota było konieczne i sugerowane przez producenta). Nie rozumiem jak tv może być tak zachwalany z recenzjach, mając takiego problemy w normalnym użytkowaniu, to powinna być pierwsza informacja w każdym teście tv tzw. Philipsa. Widać marketing tej chińskiej marki dobrze działa. 

Niby miał głośniki renomowanej marki Bowers&Wilkins, ale ten LG brzmi, o dziwo, duuuużo lepiej.  
Jak widać współpraca z tv tzw. Philipsa nie wychodzi na dobre. Niech B&W zastanowi się, z kim współpracuje, bo odium spadnie i na nich. 
U mnie tv stoi na środku pokoju, tymczasem ten Philips ma głośniki także na tylnej ścianie, i zapewne powinien stać pod ścianą, ale nigdzie o tym nie piszą, ani w instrukcji, ani w testach tego tv. LG ma głośniki skierowane do przodu, być może tu jest powód bardzo słabego dźwięku w tym Philipsie. 

Co do funkcji AI obsługującej obraz, ja mam ją załączoną. Mogę napisać, że moim, subiektywnym zdaniem, po jej załączeniu obraz w tv się poprawił po kilku dniach jej używania. Być może na tym to polega, że funkcja ta uczy się co i jak jest oglądane na tym tv i z czasem wyciąga jak najwięcej się da z jakości. Naprawdę uważam, że funkcja ta poprawia obraz. 

Reasumując, uważam, że ten tv LG jest tv kompletnym na ten moment.

 

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobacz, a na targach Audio Video Show na Narodowym każdy zbierał szczękę z podłogi jak słyszał na żywo jak grał Philips OLED903 w 2018 roku oraz jak grały nowe modele na ten rok gdy robiliśmy odsłuchy w listopadzie 2019. Pewnie setki ludzi mieli problem ze słuchem :))) Na portalu znajdziesz relację z tego. Polecam udać się do tych wpisów. Możesz sobie pisać losowy wpis anonimowy, że to bezsensowna współpraca z B&W albo, że " marketing tej chińskiej marki dobrze działa ". Bzdury i jeszcze raz bzdury niepoparte niczym. Obecnie telewizory Philipsa z B&W grają na niezwykle wysokim poziomie i jest to przełom bo wcześniej czegoś takiego nie było na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, ale przecież kolega napisał jaki jest powód słabego dźwięku w tym Philipsie, więc nie wiem w czym problem. Czytałeś to w ogóle?, czy oburzasz się tylko, że śmiał skrytykować firmę, którą Ty tak chwalisz i polecasz.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.01.2020 o 13:44, Gmeru napisał:

No zobacz, a na targach Audio Video Show na Narodowym każdy zbierał szczękę z podłogi jak słyszał na żywo jak grał Philips OLED903 w 2018 roku oraz jak grały nowe modele na ten rok gdy robiliśmy odsłuchy w listopadzie 2019

Klasyczny przypadek: na targach, w laboratorium producenta, czyli w miejscach akustycznie dostosowanych do danego sprzętu efekt jest taki jak powinien być. Co innego później w domach zwykłych użytkowników.

W dniu 2.01.2020 o 13:44, Gmeru napisał:

Obecnie telewizory Philipsa z B&W grają na niezwykle wysokim poziomie i jest to przełom bo wcześniej czegoś takiego nie było na rynku.

Wierzę w to. Natomiast nie wiem czy jest to warte dopłaty względem innych telewizorów tej samej klasy. Poza tym o wiele chętniej bym się skusił na zakup telewizora z głośnikami B&W gdyby to nie był ten szrot Philips. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.01.2020 o 14:41, efel napisał:

Klasyczny przypadek: na targach, w laboratorium producenta, czyli w miejscach akustycznie dostosowanych do danego sprzętu efekt jest taki jak powinien być. Co innego później w domach zwykłych użytkowników.

Wierzę w to. Natomiast nie wiem czy jest to warte dopłaty względem innych telewizorów tej samej klasy. Poza tym o wiele chętniej bym się skusił na zakup telewizora z głośnikami B&W gdyby to nie był ten szrot Philips. 

Dokładnie, dodatkowo starannie wyselekcjonowany materiał, więc po co pisać o tzw. odsłuchach tutaj, jak raczej wszyscy tu wiedzą, z czym to się je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...