Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

A po co trzymać śmieci? Ja nie miałem opakowania od tv i serwisant jak to usłyszał to powiedział że nie ma problemu,on coś zorganizuje. I przyjechał z kartonem,styropianem i foliami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, zhirandell napisał:

Pytanie: czy mogę wyrzucić pudło z telewizora ? Czy może być mi do czegoś potrzebne (gwarancja itp) ?

Nie musisz trzymać pudełka, bo w razie reklamacji sam nie będziesz transportował telewizora, bo to obowiązek gwaranta/sprzedawcy.

Ale jak masz gdzie to trzymać, to lepiej mieć niż nie mieć (np przeprowadzka, sprzedaż itp) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wklepiesz te cyferki to znajdziesz

05.00.30

-Improved Netflix video interruption problem (05.00.30)
-Improved minor issues related to software

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a z tym netflixem to chodzi o zacinanie DV po pominięciu wstępu ? , bo u mnie tylko taki problem był i nigdy tego wstępu nie pomijałem i wtedy film się nie zacinał

Dzisiaj sobie zresztą to sam sprawdzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2021 o 12:31, Mariusz Kubik napisał:

Dzięki, a z tym netflixem to chodzi o zacinanie DV po pominięciu wstępu ? , bo u mnie tylko taki problem był i nigdy tego wstępu nie pomijałem i wtedy film się nie zacinał

Dzisiaj sobie zresztą to sam sprawdzę

No i sprawdziłeś ?

I co wyszło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Gdzie zakupić dłuższy kabel zasilający do tego tv? Przeszukalem cały internet i znalazłem tylko 1.5 m czyli taki jak w zestawie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firmware update Version 05.10.04

1. Improvement

  1)Who.Where.What Service current program will be available in U.K. (UK Only)
  2) Software update contains minor bug fixes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firmware update Version 05.10.15

1. Improvement

  1) Software update contains minor bug fix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FW 05.10.15 też powoduje problemy z DV?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie posiadam c9 już od roku. Temat bandingu nigdy jakoś do mnie nie dotarł wczesniej aż przypadkiem trafiłem na to zagadnienie. Poprzeglądałem, poczytałem i sam jestem ciekawy jak ocenić można mój egzemplarz. Nigdy nie zwracałem uwagi na to podczas oglądania i grania. Jak sprawdziłem to jak się w patrzę to idzie dostrzec takie cieniutkie jaśniejsze 2 linie pionowe na środku l. Są rowniutkie, mierzyłem to kazda w takiej samej odległości od boku tv. Czy to też jest banding czy poprostu te tv tak mają bo często na zdjęciach widzę w tych samych odstępach ludzie mają te linie ale bardzo ciemne. Zrobiłem zdjęcia na 2 różnych planszach z YouTube. Co powiecie lub doradzicie? 

IMG_20210718_215931.jpg

IMG_20210718_215849.jpg

IMG_20210718_215802.jpg

IMG_20210718_215711.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to trafiła Ci się naprawdę bardzo dobra i równa matryca. Tym bardziej jeśli nie dostrzegasz nic złego w materiałach. które oglądasz na co dzień. Pozostaje cieszyć się obrazem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, mati_luk napisał:

Jak dla mnie, to trafiła Ci się naprawdę bardzo dobra i równa matryca. Tym bardziej jeśli nie dostrzegasz nic złego w materiałach. które oglądasz na co dzień. Pozostaje cieszyć się obrazem :)

To dobrej matrycy nie widziałeś. Jest slabo. @devil905 Jaki to rozmiar? 

 

Edit: no tak, w porównaniu do twego egzemplarza jest idealnie, ale ty miałeś tak uwalony, że patrzeć się nie dało. Dziwię, że wytrzymałeś z nim aż tyle, ja bym nawet 5 min nie wytrzymał z takim czymś spacer.png

Edytowane przez Atmos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, mówiłem ze swojego doświadczenia :)

Ale wydaje mi się, że jak @devil905 przy normalnym oglądaniu nie widzi tego co pokazują plansze testowe, to chyba jest ok. Patrząc na to jaka jest loteria z panelami, to można przejść naprawdę długą drogę przez wiele egzemplarzy zanim się trafi sztukę idealną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.11.2018 o 20:51, Maciej Koper napisał:

Według mnie wygląda to normalnie. Warto mieć na uwadze, że aparat foto pogłębia widoczność problemu ze względu na niedoskonałości swojego obiektywu. Po drugie zdjęcie jest zrobione pod lekkim kątem, a mimo wszystko występuje lekki shift barw na matrycach WRGB OLED.

 

W dniu 24.07.2014 o 17:48, binary napisał:

Merco

Zakladasz, ze transmisja po kablu jest prawidlowa, tzn BER jest na tyle niski, aby nie spowodowac kompromitacji tresci tej transmisji. Kolega BoDeX, jak mniemam, sugeruje, zebys staranniej dobieral slowa bowiem tezy ktore formulujesz sa falszywe, a to co napisales w powyzszym poscie, z pewnoscia nie jest powodem do dumy.

 

W dniu 29.07.2021 o 10:41, Atmos napisał:

To dobrej matrycy nie widziałeś. Jest slabo. @devil905 Jaki to rozmiar? 

 

Edit: no tak, w porównaniu do twego egzemplarza jest idealnie, ale ty miałeś tak uwalony, że patrzeć się nie dało. Dziwię, że wytrzymałeś z nim aż tyle, ja bym nawet 5 min nie wytrzymał z takim czymś spacer.png

55 cali. Słabo w sensie co masz na myśli w tej matrycy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.08.2021 o 01:16, devil905 napisał:

 

 

55 cali. Słabo w sensie co masz na myśli w tej matrycy? 

Spory banding 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim C9 jakby podzielić TV na 4 cześci to można zobaczyć, że występuje banding/nierówne podświetlanie w ok 1/4 szerokości TV zarówno z lewej i prawej strony - czy coś takiego nadaje się do reklamacji? Jeśli tak, to reklamować w sklepie z tytułu rękojmi czy bezpośrednio producentowi?

25_IMG_20211018_160555.thumb.jpg.b1ae76ff5a9784fd5fff84e4b3e45a99.jpg

 

Widać to też przy jaśniejszym obrazie:

99_IMG_20211016_172407.thumb.jpg.fc63adef7aba692621db001480fd5fc6.jpg


Pionowy pasek nad "7":

99_IMG_20211017_180913.thumb.jpg.4e104e98658a054a98c77d2a39ad4e8d.jpg

Edytowane przez xxmario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcia szarej planszy przy 5%, 10% i 15%.

Na zdjęciach, które podesłałeś, to aparat coś podbił? W realu jest podobnie, czy mniej widoczne/prawie niewidoczne? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączając planszę z jednorodnym kolorem widać, że matryca jest podzielona na 3 części w skali 1:2:1 z jaśniejszym środkiem i ciemniejszymi bokami, w realu jest widoczne to pierwsze przejście - tak jak na zdjęciu z meczu. Tego po prawej nie zauważam w codziennym użytkowaniu (chociaż pewnie jakby się wpatrzeć to coś by było widać, a może nie zauważam bo przykuwa uwagę przejście po lewej stronie).
Załączam też 5%, 10% i 15%

IMG_20211019_185537.jpg

IMG_20211019_185635.jpg

IMG_20211019_185703.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze spróbować zareklamować możesz. Możesz zacząć od rękojmi. Dobrze by było jakbyś porobił sobie trochę fotek z normalnego materiału gdzie to widać. Nie tylko plansze testowe. Ja miałem serie zdjęć jak reklamowałem banding i jaśniejsze krawędzie w CX. Z różnych filmów i seriali. Aparat często podbija i wyolbrzymia wady. Starałem się robić fotki z takim ustawieniem aparatu, żeby wyglądało na zdjęciach podobnie jak widzi oko.

Zdjęcia zawsze mogą pomóc, a czasami wystarczą do zgłoszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Mam LG C9. Przeprowadzając test matrycy na materiale z yt zauważyłem pionowy pas z lewej strony wyświetlacza widoczny na zielonym kolorze. Czy takie coś podlega reklamacji ? 

 

IMG_20211110_214156.jpg

Edytowane przez zohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...