Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy tak piszą do czasu jak pojawi się wypalenie i trzeba reklamować i itd.

Jak uda się doprowadzić do wymiany przez serwis matrycy i uda się dostać tą nową bez bandingu to uwierzcie mi człowiek jest ostrożniejszy w użytkowaniu oleda.

Nie mniej LG potrafi stanąć na wysokości zadania i dba o swoich klientów. Fakt nie raz jest to mocno utrudnione ale głównie przez serwisy lokalne i cała procedura się wydłuża i jeśli jesteś mało upartym klientem to potrafi to być różnie.

Sam się borykam czy pozostawić 65b9 nowiutkiego z wymiany serwisowej czy nie sprzedać i zakupić Leda w 75calach.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TrueGrand napisał:

Ja mam gdzieś te obawy. Kupiłem Oleda z 5 letnim ubezpieczeniem.

Gratuluję wyrzucenia kasy w błoto.....Już widzę jak ubezpieczyciel naprawi Ci telewizor lub odda kasę jak będą wypalenia....Ludzka naiwność nie zna granic....Naprawdę tak ciężko jest użyć "google" przed wydaniem kasy na ubezpieczenie??. Ewentualnie zrobić to po i wtedy postanowić, czy zostawić czy zrezygnować w ciągu 30 dni.

Edytowane przez Rafał Bejszczuk
  • Plusik 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje poprzednmie Oledy wypalił pasek TVN24. ZAwsze. :) XBOX i Fifa grana nieraz po kilka godzin nie zostawiła najmniejszego śladu :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję wyrzucenia kasy w błoto.....Już widzę jak ubezpieczyciel naprawi Ci telewizor lub odda kasę jak będą wypalenia....Ludzka naiwność nie zna granic....Naprawdę tak ciężko jest użyć "google" przed wydaniem kasy na ubezpieczenie??. Ewentualnie zrobić to po i wtedy postanowić, czy zostawić czy zrezygnować w ciągu 30 dni.

Nienwiem gdzie ty mieszkasz, na Białorusi?

Stać mnie na to, więc wywala w błoto.

Ty w ogóle miałeś kiedyś Oleda, że się tu wypowiadasz?

 

 

 

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, TrueGrand napisał:

 

 

17 minut temu, TrueGrand napisał:

Nienwiem gdzie ty mieszkasz, na Białorusi?

Stać mnie na to, więc wywala w błoto.

Ty w ogóle miałeś kiedyś Oleda, że się tu wypowiadasz?

 

 

 

Słoma Ci z butów wychodzi...Lepiej ją schowaj.

Edytowane przez Rafał Bejszczuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słoma Ci z butów wychodzi...Lepiej ją schowaj.
Może, natomiast wszystko co wiesz na temat Oledow, ubezpieczeń, gwarancji znasz z opowieści internetowych z wyszukiwarki Google w języku polskim....

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma rację, dodatkowe 5 letnie ubezpieczenie nie dotyczy wypaleń. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, madhunt3r napisał:

Obawiam się wypalen matrycy dużo gram, gdzie interfejs w grach jest statyczny zazwyczaj, czy nie będzie to miało negatywnego wpływu przy domowym użytkowaniu

Jak dużo grasz ze statycznymi obrazami to ja bym na twoim miejscu kupił QLEDA, miałem OLED-a z 2017r i po 2 latach pojawił się powidok od oglądania TV (12 w kwadraciku z obu stron w górnych rogach matrycy) tydzień temu LG wymieniło mi na nowy TV z 2019r i czas pokaże jak to będzie. TV z 2019r. ma więcej zabezpieczeń przed wypaleniem więc powinno być lepiej :)

Edytowane przez novy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega ma rację, dodatkowe 5 letnie ubezpieczenie nie dotyczy wypaleń. 
Oled nie jest tylko do Netflix i youtube.
Co do ubezpieczeń, cóż to prawda, nie będę się na ten temat rozpisywać. Są dodatkowe gwarancje ubezpieczenia, a same wypalenia nie są powszechne.
Jeśli dla kogoś taki TV to majątek, to faktycznie nie ma sensu ładować się w kilkuletni stres, bo ze zycie sobie zmarnujecie kosztem kilku tysi :D

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem do czego jest OLED, sam kupiłem go głownie do grania na ps4 i problemów z wypaleniami nie mam.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważyliście w momencie gdy macie Original/16:9 wraz z Just Scan 'On' i Screen Shift włączonym, że ta funkcja Screen Shift działa na tyle upierdliwie, że zwiększa ramkę o ok. 1 cm raz lewą, a później prawą? Jest to dosyć widoczne przy oglądaniu, wyłączyłem Screen Shift i problemu nie ma, ramki idealnie proste, a obraz nie jest przycięty nigdzie. Tylko się zastanawiam czy nie włączam sobie w ten sposób (poprzez ograniczenie tej funkcji) łatwiejszej drogi do wypaleń.

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem do czego jest OLED, sam kupiłem go głownie do grania na ps4 i problemów z wypaleniami nie mam.
Wiem, że ty wiesz. Chciałbym aby ludzie zdali sobie sprawę, że OLED jest sprzedawany na masy, a w Service deskach nie stoją kolejki wkurzonych klientów z Oleda i na plecach.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym jednym się zgodzę, ludzie za bardzo boją się wypaleń i obchodzą się z oledem jak z jajkiem, ja użytkuję go normalnie i problemów nie mam. Druga sprawa to, że oledy staniały na tyle, że praktycznie są w cenach dobrych LCD. LG 55C9 już od dłuższego czasu jest za 4,5k, natomiast 55B9 za 4k a to nie jest jakiś duży wydatek. 

Edytowane przez Ketsurui
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dało się zaobserwować że oledy w grudniu mocno potaniały.

Pamiętam jak końcem listopada 65b9 w media expert był za niecałe 10tyszl.

Później widziałem go za 8900zl a teraz podobno 7900zl także dużo taniej.

Swego czasu był chyba nawet ciut  droższy niż c9 o ile się nie mylę.

Ciekaw jestem czy tendencja ta się utrzyma czy to tylko tak na koniec roku.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65B9 - 6,4k

65C9 - 6,7k

65E9 - 8,2k

 

Ceny sprawdzone chwile temu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ściągać folię z matrycy bo u mnie trzyma się idealnie. Dużo zmienia ona obraz, chodzi o odbicia od matrycy i ogólną jakość. Jeszcze jedno czy u was w c9 po wyłączenie telewizor szumi dwie minuty, coś w stulu piszczących cewek.

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
65B9 - 6,4k
65C9 - 6,7k
65E9 - 8,2k
 
Ceny sprawdzone chwile temu

Gdzie takie ceny? Patrze na ceneo i ceny 65B9 7,3k, 65C9 8k. Ktoś też pisał o 55B9 za 4k, ja najtaniej znalazłem 4,7k.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dużo grasz ze statycznymi obrazami to ja bym na twoim miejscu kupił QLEDA, miałem OLED-a z 2017r i po 2 latach pojawił się powidok od oglądania TV (12 w kwadraciku z obu stron w górnych rogach matrycy) tydzień temu LG wymieniło mi na nowy TV z 2019r i czas pokaże jak to będzie. TV z 2019r. ma więcej zabezpieczeń przed wypaleniem więc powinno być lepiej
Apropos zabezpieczeń lTed wypaleniami.
On sam się po wyłączeniu "czyści"?
Kiedyś obiło mi się o uszy, że moz a samemu wykonywać jakieś czyszczenie matrycy. Faktycznie jest coś takiego? Warto stosować ręczne czyszczenie? Gdzie to znajdę?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się dziś 55c9 fajna zabawka i mam pytanie do codziennej tv z kablówki dopłacić do AG9 ? Czy algorytmy skalowania sa podobne czy LG odstaje ?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 65 cali B9 i byłem zaskoczony jak wygląda nawet sredniej jakości materiał 720p. Naprawdę robi robotę ten TV

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TrueGrand napisał:

Apropos zabezpieczeń lTed wypaleniami.
On sam się po wyłączeniu "czyści"?
Kiedyś obiło mi się o uszy, że moz a samemu wykonywać jakieś czyszczenie matrycy. Faktycznie jest coś takiego? Warto stosować ręczne czyszczenie? Gdzie to znajdę?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

W ustawieniach TV masz funkcję aby TV po każdym wyłączeniu wyczyścił matrycę, trzeba ją włączyć, też jest funkcja włączenia czyszczenia samodzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, thx, włacze
A wyłączenie telewizora i włączenie po 5.minutach? Aktywowanie czyszczenia po wyłączeniu nie wpływa na jakiś dyskomfort apropos wyjaczania i włączania telewizora?
Jescze pytanie, jak często robić ręczne czyszczenie matrycy?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, madhunt3r napisał:

Skąd te dodatkowe 5 letnie ubezpiecznie polecacie? Aby było sprawdzone jak coś się stanie

Te ubezpieczenia to pic na wodę :)

3 minuty temu, TrueGrand napisał:

Ok, thx, włacze
A wyłączenie telewizora i włączenie po 5.minutach? Aktywowanie czyszczenia po wyłączeniu nie wpływa na jakiś dyskomfort apropos wyjaczania i włączania telewizora?
Jescze pytanie, jak często robić ręczne czyszczenie matrycy?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Jak wyłączysz TV i zacznie czyścić matrycę i włączysz TV, to będziesz miał informację że czyszczenie nie zostało dokończone i zostanie uruchomione po następnym wyłączeniu TV. Ja ręcznie nie włączałem czyszczenia matrycy bo nie maiłem takiej potrzeby. Matrycę mi czyści po każdym wyłączeniu TV i jest ok. Czas pokaże :)

Edytowane przez novy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...