Skocz do zawartości
predipall2015

M9702 V2 Czyli Chinskie OPPO 203 z HDR10+ i Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Ale Chińczyk odwala robotę, nawet śrubki niepoprzykręcane, wkładanie i wyjmowanie kabli grozi urwaniem gniazd:

 

20201130_162922-jpg.5547

 

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pmcomp napisał:

Ale Chińczyk odwala robotę, nawet śrubki niepoprzykręcane, wkładanie i wyjmowanie kabli grozi urwaniem gniazd:

 

20201130_162922-jpg.5547

 

Faktycznie słabo trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2020 o 14:57, D4r3KS napisał:

Tutaj miałeś skrypt

https://www.avforums.com/threads/the-ultimate-oppo-media-device.2207229/page-156#post-28433486


# Start internet super-service daemon
/usr/sbin/inetd &

# Wait for network is up
while ! ip route | grep -q -F "eth0"; do
    /bin/sleep 1s
done

# Start telnet daemon
/usr/sbin/telnetd &

# Commit filesystem caches to disk
/bin/sync

# Wait a bit more for UI set up
/bin/sleep 5s

 

Ten kawałek odpowiada za pętlę skryptu, nie przejdzie dalej do póki nie dostanie odpowiedzi że interfejs sieciowy eth0 jest gotowy.

Ale i tak najlepiej sobie rozgryźcie to bo to najnowszy skrypt

https://www.avforums.com/threads/free-oppo-and-clones-jailbreak.2332399/

 

Features :

Once installed, here are the new feature for this first version :

* Antibrick : On boot the init script will wait 3 seconds to detect if the eject key has been pressed on the remote , if yes it will permanently disable the overlay. To reactivate, one need to connect through telnet with Autoscript and type this command :
touch /mnt/ubi_boot/.nobrick

* root password : it is possible to configure the root password (default : oppo) by editing the line ROOT_PWD= in the config.ini

*telnet : it is possible to launch telnet without Autoscript by having USE_TELNET=1 (default) in the config.ini

* ssh : i added a ssh and sftp server that is started automatically if the line USE_SSH=1 (default) is in the config.ini. It is then possible to connect with ssh or upload/download file with scp , filezilla ...

* os commands : when connected over ssh most os commands are being called from the overlay (busybox), so lsof , mount , df , ... works now properly for eventual scripting

* rclone : i have received pms that some people are scamming end users by selling them the firmware with rclone integrated on telegram. rclone is free and i have added it as requested. I did not compiled it myself but used the armv7 version from their website. Please note that default path is not writable for storing configuration so one should always use it with a flag like --config /mnt/usb_boot/jb_overlay/etc/rclone.config. a good start is to do
rclone --config /mnt/usb_boot/jb_overlay/etc/rclone.config config

* autostart: it is now possible to start commands without Autoscript by adding them to /mnt/ubi_boot/jb_overlay/autostart.sh. however there are 2 limitations :

  • the network is apparently configured by the player app and not by the os
  • the nfs/ smb mounts will be visible in the gui only if done on a usb mounted device in /mnt/sda1 (tried loop with vfat image without success ), if you know how to refresh please tell me.

For those reasons there are 2 parameters AUTOSTART_WAIT_NETWORK and AUTOSTART_WAIT_USB in the config.ini that if set to 1 (default) will wait for those before launching the autostart script.

* Finally the overlay will try to boot the file /mnt/ubi_boot/jb_overlay/bdp/bdpprog if present , if not it will launch the original firmware version. Would be nice if somebody can adapt the switch RU Autoscripts and such for this.

Okazuje się że SMB montuje. Poprzednio nie działało ponieważ musiałem z sieci wyłączyć oppo.

Po NFS dalej nic. Odnoszę wrażenie że musi być coś związane z uprawnieniami w NAS.

Czy ktoś udostępniał już z NAS np. Synology? Jakie tam ustawienia powinny być?

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast skryptu próbuj montować ręcznie przez telnet, wtedy będziesz wiedział w czym problem bo ci wywali błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, D4r3KS napisał:

Zamiast skryptu próbuj montować ręcznie przez telnet, wtedy będziesz wiedział w czym problem bo ci wywali błędy.

Tak to właśnie też robię i się wszystko zawiesza (nawet z poziomo putty).

Jedynym po tym rozwiązaniem jest włączenie z sieci odtwarzacz, inaczej telnet nie zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, DoDeH1 napisał:

Okazuje się że SMB montuje. Poprzednio nie działało ponieważ musiałem z sieci wyłączyć oppo.

Po NFS dalej nic. Odnoszę wrażenie że musi być coś związane z uprawnieniami w NAS.

Czy ktoś udostępniał już z NAS np. Synology? Jakie tam ustawienia powinny być?

Z góry dziękuję.

10.0.0.2 - IP m9702

Zrzut ekranu 2020-12-23 o 09.17.32.png

10.0.0.3 - IP NAS Synology

Zrzut ekranu 2020-12-23 o 09.21.12.png

Script jest tylko pod NFS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ketyso napisał:

10.0.0.2 - IP m9702

Zrzut ekranu 2020-12-23 o 09.17.32.png

10.0.0.3 - IP NAS Synology

Zrzut ekranu 2020-12-23 o 09.21.12.png

Script jest tylko pod NFS

Super dzieki. Spróbuję tak.

A czy w uprawnieniach użytkownika guest coś masz może skonfigurowane?

Bo czytałem na forach zagranicznych że użytkownik user oraz grupa user prawdopodobnie też muszą mieć nadane uprawnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, DoDeH1 napisał:

Super dzieki. Spróbuję tak.

A czy w uprawnieniach użytkownika guest coś masz może skonfigurowane?

Bo czytałem na forach zagranicznych że użytkownik user oraz grupa user prawdopodobnie też muszą mieć nadane uprawnienia.

quest jest w grupie users I ma do poszczególnych folderów zaznaczony dostęp ,,tylko do odczytu''

telnet ci działa ? po telnecie też możesz zamontować udział dla sprawdzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ketyso napisał:

quest jest w grupie users I ma do poszczególnych folderów zaznaczony dostęp ,,tylko do odczytu''

telnet ci działa ? po telnecie też możesz zamontować udział dla sprawdzenia

Bardzo ci dziękuję za pomoc. Pomogły twoje ustawienia NFS na Synology. Okazuje się że ja przedobrzyłem z dodatkowym uprawnieniem w SQUASH. Powinno tam być jak u ciebie czyli brak.

Nagle wszystko śmiga.

Raz jeszcze dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, DoDeH1 napisał:

Bardzo ci dziękuję za pomoc. Pomogły twoje ustawienia NFS na Synology. Okazuje się że ja przedobrzyłem z dodatkowym uprawnieniem w SQUASH. Powinno tam być jak u ciebie czyli brak.

Nagle wszystko śmiga.

Raz jeszcze dzięki.

spoko, na zdrowie 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spoko, na zdrowie 
Pojawia się inny problem. Kiedy chce wyjść w katalog zawierający ponad 50 filmów w formacie bdmv czyli dużo plików to wszystko się zawiesza. W telnecie dzieje się to samo i muszę ctrl+c nacisnąć by móc cokolwiek zrobić.

Czy jest na to jakiegokolwiek rozwiązanie? Po SMB nie ma tego problemu.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, DoDeH1 napisał:

Pojawia się inny problem. Kiedy chce wyjść w katalog zawierający ponad 50 filmów w formacie bdmv czyli dużo plików to wszystko się zawiesza. W telnecie dzieje się to samo i muszę ctrl+c nacisnąć by móc cokolwiek zrobić.

Czy jest na to jakiegokolwiek rozwiązanie? Po SMB nie ma tego problemu.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
 

u mnie nic takiego się nie dzieje, a korzystam tylko z NFS

Edytowane przez ketyso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ketyso napisał:

u mnie nic takiego się nie dzieje, a korzystam tylko z NFS

SMB też i tam wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, ketyso napisał:

no to nie wiem 😀

Wiem jaki jest dokładny problem tylko nie wiem jak mu doradzić.

Jeżeli w folderze jest do 6 włącznie plików lub/oraz folderów to wszystko śmiga (włączając w to również katalog kosz). Jeżeli razem jest 7 lub więcej to wszystko się zawiesza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba piszesz do mnie na avforums 😀 , jaki masz NAS Synology ? daj jakieś screeny z ustawień NFS, folderów, dawaj na pw , nie będziemy robić śmietnika

korzystasz z NFS  Autoskryptu czy z sieci ?

Edytowane przez ketyso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie gdyby ktoś potrzebował M9702 v3  to Zapraszam na Priv mam jeden na sprzedaż Cena do dogadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dojrzałem do wgrania softu RU do mojego OPPO-203.

Ktoś zapoda jakiś link skąd go ściągnąć plus instrukcja upgrade'u? Dzięki. Czy to jest bezpieczne i odwracalne?

 

BTW czy w pilocie klona też jest czujnik ruch w pilocie, który zapala podświetlenie? Pytam bo chyba mi na początku działał a teraz nie działa, a w środku coś grzechocze. Tam jest pewnie jakis mechaniczny czujnik, kulka czy coś. Jesli tak to jak bezinwazyjnie rozebrać pilota?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, pmcomp napisał:

Chyba dojrzałem do wgrania softu RU do mojego OPPO-203.

Ktoś zapoda jakiś link skąd go ściągnąć plus instrukcja upgrade'u? Dzięki. Czy to jest bezpieczne i odwracalne?

 

BTW czy w pilocie klona też jest czujnik ruch w pilocie, który zapala podświetlenie? Pytam bo chyba mi na początku działał a teraz nie działa, a w środku coś grzechocze. Tam jest pewnie jakis mechaniczny czujnik, kulka czy coś. Jesli tak to jak bezinwazyjnie rozebrać pilota?

 

Pozdro

https://www.avforums.com/threads/free-oppo-and-clones-jailbreak.2332399/

jeden z linków, w tym wątku tez znajdziesz, gdzieś we wrześniu się w tym temacie działo, można wrócić do oryginalnego, ja mam RU od września w oppo i klonie i chyba jest ok, nie zauważyłem nic szczególnie niepokojącego

klony maja różne piloty, mój ma pilota bez podświetlenia

przy aktualizacji warto zapisać ustawieni na pendrive i zapisać/zapamiętać jak je odczytać z pendriva, albo nie umiałem albo znalezienie zmiany języka po aktualizacji było tak jakby utrudnione... i dopiero po odczytaniu zapisanej konfiguracji miałem j. polski, szczególnie ciekawe to było w przypadku ver CH wgranej do klona...

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Interesujące, ciekawe czy dla 203 też naprawią zapytam.
xejawl5.jpg&key=cdc6f095c1eb307b90b5f00f1f7f8f2057e7185d7d984eb2788615ad5ea6026d
 
Mój klon odtwarza mkv z dolby atmos. Co mają naprawić?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest bug występujący czasem który wymaga przełączania ścieżek, była o tym mowa wiele razy na początku tego wątku. Ale co samego problemu przekazywania dźwięku może faktycznie źle mi się utrwaliło w głowie, że 203 miał problem jak 103 i wysyłał jako mpcm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Nygus napisał:

https://www.avforums.com/threads/free-oppo-and-clones-jailbreak.2332399/

jeden z linków, w tym wątku tez znajdziesz, gdzieś we wrześniu się w tym temacie działo, można wrócić do oryginalnego, ja mam RU od września w oppo i klonie i chyba jest ok, nie zauważyłem nic szczególnie niepokojącego

klony maja różne piloty, mój ma pilota bez podświetlenia

przy aktualizacji warto zapisać ustawieni na pendrive i zapisać/zapamiętać jak je odczytać z pendriva, albo nie umiałem albo znalezienie zmiany języka po aktualizacji było tak jakby utrudnione... i dopiero po odczytaniu zapisanej konfiguracji miałem j. polski, szczególnie ciekawe to było w przypadku ver CH wgranej do klona...

 

A nie ma jakiejś stronki z łopatologicznym tutorialem w krokach 1, 2, 3 ... end? 

Ruscy nie mają żadnej swojej stronki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, pmcomp napisał:

 

A nie ma jakiejś stronki z łopatologicznym tutorialem w krokach 1, 2, 3 ... end? 

Ruscy nie mają żadnej swojej stronki?

leniuszek... jak ściągniesz pliki to jest tam instrukcja w pdfie… a na 24 stronie tego wątku napisałem jak to robiłem jeśli chodzi o klona, może tez zrobić update klona z pendriva dokładnie tak jak oppo 203, tylko... nie będzie widać czy/jak/kiedy się "otworzy" tacka :) 

klon po kablu usb, najpierw instalacja sterowników dla portu szeregowego dla ubs

1. wyłączony klon, odłączone wszystkie kable,(może być HDMI do podglądu), podłączony USB do portu usb2.0 z boku, i kablem usb z kompa do kwadratowego gniazda z boku.

uruchamiasz mtktool i sprawdzasz czy widzi port domyślnie com3, na kompie sprawdzasz w managerze urządzeń czy i na którym usb jest port szeregowy, musi być ten sam wybrany w mtktool, masz to w manualu pokazane w niebieskiej ramce, sprawdzasz i ustawiasz w mtktoll komunikacje na tym porcie

pendrive najlepiej pusty i mały, sformatowany fat32, skopiowane na pen katalog UPG z paczki z plikiem MAIN20XCN.bin (plik MAIN20XCN_RU.bin ze zmienioną nazwą)

2. włączasz zasilanie, włączasz klona, mtktool -> wybierasz plik downgrade.bin z paczki i klikasz Upgrade

dwa razy powinien przejść zapisywanie pamięci.

3.  dalej tak jak w instrukcji, log trzeba przejść do końca aż się przestana pojawiać napisy w oknie dialogowym, potem wpisać upg usb be all, poczekać

4. najlepiej wyłączyć, włączyć, zresetować do ustawień początkowych i powinno być ok...

to jest koniec, krok aktywacja nie ma zastosowania, instrukcje nie są poprawione...

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...