Skocz do zawartości
predipall2015

M9702 V2 Czyli Chinskie OPPO 203 z HDR10+ i Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, UHD fan napisał:

Bo pozycja pierwsza to żart; nVidiaSheld na ANDROID 10 w wersji 2020 ...  Widział kto ?

Widzę, że tu obecni liderzy internetu trzymają się z dala od faktów. na rzecz bezpodstawnej ale efektownej propagandy. Zwracam uwagę, że nikt tu nie posiada tego sprzętu oprócz mnie. Prośby o zlinkowanie mkv z DV pozostają bez odpowiedzi. Jeden kolega zadał plik, który nie działa więc chyba nie ma sprzętu do DV, bo gdyby miał hadware to by go nie linkował. Logiczne ?

Szczerze podziwiam... niebywałe!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, UHD fan napisał:

Jeden kolega zadał plik, który nie działa więc chyba nie ma sprzętu do DV, bo gdyby miał hadware to by go nie linkował. Logiczne ?

No tak ... jak najbardziej logiczne ...

p.s.

leśniczy mają co roku fajną akcję ... mają pozwolenie na odstrzał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda świetnie jestem zainteresowany zakupem. Media Player/Odtwarzacz w jednym to świetna opcja tym bardziej na takim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.10.2020 o 12:28, Nygus napisał:

:)udało mi się połączyć z oppo przez tlenet z wykorzystaniem powyższego skryptu, wiec skrypt działa, dam znać jak mi się uda zrobić/wymyślić cos nowego...

OPPO_PLAYER login: root

-sh-3.2#

tak się oppo zameldowało po zalogowaniu

a tu jest lista dostępnych komend;

 JOB_SPEC [&]                       (( expression ))
 . filename [arguments]             :
 [ arg... ]                         [[ expression ]]
 alias [-p] [name[=value] ... ]     bind [-lpvsPVS] [-m keymap] [-f fi
 break [n]                          builtin [shell-builtin [arg ...]]
 caller [EXPR]                      case WORD in [PATTERN [| PATTERN].
 cd [-L|-P] [dir]                   command [-pVv] command [arg ...]
 compgen [-abcdefgjksuv] [-o option complete [-abcdefgjksuv] [-pr] [-o
 continue [n]                       declare [-afFirtx] [-p] [name[=val
 dirs [-clpv] [+N] [-N]             echo [-neE] [arg ...]
 enable [-pnds] [-a] [-f filename]  eval [arg ...]
 exec [-cl] [-a name] file [redirec exit [n]
 export [-nf] [name[=value] ...] or false
 fc [-e ename] [-nlr] [first] [last for NAME [in WORDS ... ;] do COMMA
 for (( exp1; exp2; exp3 )); do COM function NAME { COMMANDS ; } or NA
 getopts optstring name [arg]       hash [-lr] [-p pathname] [-dt] [na
 help [-s] [pattern ...]            history [-c] [-d offset] [n] or hi
 if COMMANDS; then COMMANDS; [ elif kill [-s sigspec | -n signum | -si
 let arg [arg ...]                  local name[=value] ...
 logout                             popd [+N | -N] [-n]
 printf [-v var] format [arguments] pushd [dir | +N | -N] [-n]
 pwd [-LP]                          read [-ers] [-u fd] [-t timeout] [
 readonly [-af] [name[=value] ...]  return [n]
 select NAME [in WORDS ... ;] do CO set [--abefhkmnptuvxBCHP] [-o opti
 shift [n]                          shopt [-pqsu] [-o long-option] opt
 source filename [arguments]        test [expr]
 time [-p] PIPELINE                 times
 trap [-lp] [arg signal_spec ...]   true
 type [-afptP] name [name ...]      typeset [-afFirtx] [-p] name[=valu
 ulimit [-SHacdfilmnpqstuvx] [limit umask [-p] [-S] [mode]
 unalias [-a] name [name ...]       unset [-f] [-v] [name ...]
 until COMMANDS; do COMMANDS; done  variables - Some variable names an
 wait [n]                           while COMMANDS; do COMMANDS; done
 { COMMANDS ; }

powinny to być dwie kolumny, niestety się jakoś tak brzydko wkleiło

Witam,

 

potrzebuje pomocy z zamontowanie po NFS lub SMB.

Próbowałem już wiele wersji pliku AutoScript niestety napotykam się za każdym razem z następującym zjawiskiem. Po próbie wejścia do USB odtwarzacz się zawiesza. Kółko po środku się kręci i z pilota lub przycisków z odtwarzacza nie da się nic zrobić. Jedynie wyłączyć i włączyć ponownie odtwarzacz.

plik mount.txt tworzy się i jego zawartość w przypadku NFS jest: 192.168.1.35:/volume1/MOVIES on /mnt/sda1/MOVIES type nfs (rw,nolock,proto=udp,addr=192.168.1.35)

a w przypadku SMB jest: /dev/sda1 on /mnt/sda1 type tntfs (rw,gid=100,uid=100)

 

Jeden z plików AutoScript.TSS którego próbuje ma następującą zawartość:

#MTKAT 0.xx script
CLI(CLI_exec echo root::0:0:root,,,:/root:/bin/sh > /etc/passwd)
CLI(CLI_exec /usr/sbin/inetd &)
SLEEPMS(2000)
CLI(CLI_exec /usr/sbin/telnetd &)
SLEEPMS(10000)
CLI(CLI_exec mount.cifs //192.168.1.16/MOVIES/ /mnt/sda1/MOVIES -o, user=xxx password=xxx ro)
SLEEPMS(0500)
CLI(CLI_exec mount > /mnt/sda1/mount.txt)

 

Hasło i użytkownik podałem w xxx ale tutaj wpisuje poprawne dane.

Jak próbuje wejść przez sieć to wszystko śmiga i po NFS i po SMB.

Udostępnione katalogi NFS i SMB są z serwera NAS Synlogy DS220J. Próbowałem udostępnić też na innym komputerze katalog w SMB i dzieje się to samo. Wszystko się zawiesza.

Nawet reset do ustawień fabrycznych nic nie dało.

Czy może ktoś pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, DoDeH1 napisał:

Witam,

potrzebuje pomocy z zamontowanie po NFS lub SMB.

Próbowałem już wiele wersji pliku AutoScript niestety napotykam się za każdym razem z następującym zjawiskiem. Po próbie wejścia do USB odtwarzacz się zawiesza. Kółko po środku się kręci i z pilota lub przycisków z odtwarzacza nie da się nic zrobić. Jedynie wyłączyć i włączyć ponownie odtwarzacz.

plik mount.txt tworzy się i jego zawartość w przypadku NFS jest: 192.168.1.35:/volume1/MOVIES on /mnt/sda1/MOVIES type nfs (rw,nolock,proto=udp,addr=192.168.1.35)

a w przypadku SMB jest: /dev/sda1 on /mnt/sda1 type tntfs (rw,gid=100,uid=100)

 

Jeden z plików AutoScript.TSS którego próbuje ma następującą zawartość:

#MTKAT 0.xx script
CLI(CLI_exec echo root::0:0:root,,,:/root:/bin/sh > /etc/passwd)
CLI(CLI_exec /usr/sbin/inetd &)
SLEEPMS(2000)
CLI(CLI_exec /usr/sbin/telnetd &)
SLEEPMS(10000)
CLI(CLI_exec mount.cifs //192.168.1.16/MOVIES/ /mnt/sda1/MOVIES -o, user=xxx password=xxx ro)
SLEEPMS(0500)
CLI(CLI_exec mount > /mnt/sda1/mount.txt)

 

Hasło i użytkownik podałem w xxx ale tutaj wpisuje poprawne dane.

Jak próbuje wejść przez sieć to wszystko śmiga i po NFS i po SMB.

Udostępnione katalogi NFS i SMB są z serwera NAS Synlogy DS220J. Próbowałem udostępnić też na innym komputerze katalog w SMB i dzieje się to samo. Wszystko się zawiesza.

Nawet reset do ustawień fabrycznych nic nie dało.

Czy może ktoś pomóc.

nie jestem w stanie pomoc... pobawiłem się skryptami na początku i to tyle, nie udało mi zmapować/dodać katalogów z serwera do oppo i ten temat jest odłożony na bliżej nieokreślona przyszłość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubin-Legnica-Wrocław ktoś z okolic za Czteropak zrobi update klona od Ronga ? Od początku nie mam na jego sofcie Dolby Vision, może wgranie firmwaru by pomogło 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, geffer napisał:

Lubin-Legnica-Wrocław ktoś z okolic za Czteropak zrobi update klona od Ronga ? Od początku nie mam na jego sofcie Dolby Vision, może wgranie firmwaru by pomogło 

jest bardzo łopatologiczna instrukcja angielska lub hiszpańska

nie dotarłeś do niej, czy jednak masz inne trudności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te trudności ze przebywam obecnie za granica ,a sprawa dotyczy playera mojego ojca, który technicznie jest kompletnie zielony :) myślałem ze znajdzie się dobra dusza i będę mógł go wysłać celem upgradu firmware’u :)

Oczywiście sprawa nie jest super pilna wiec na przełomie styczeń luty jak wrócę sam sie zajmę tematem.

Jak zobaczycie pisałem w wątku już w marcu tego roku ze jest problem z DV i minął prawie rok bez solucji - a ojciec mnie cały czas męczy :)

Najgorszy jest fakt, że pisałem o problemie sprzedawcy, robiłem filmiki zdjęcia pokazywalem podłączenie i oskarżył mnie o scam ze nie miał przypadku żeby DV nie chodziło ...

Wziąłem player ojca do domu przetestować i u mnie to samo. W domu ja mam OPPO 203 i wszystko jest ok, podmieniłem z wyjścia HDMI mojego kabel do klona i nadal nic tylko HDR ... stwierdziłem ze coś z playerem albo softem lecz poddalem się. Na AVSforum nie uzyskałem info ani nie znalazlem podobnego przypadku, Rong z HK wypiął się na sprawę i ojciec został z playerem bez DV ...

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, geffer napisał:

Mam te trudności ze przebywam obecnie za granica ,a sprawa dotyczy playera mojego ojca, który technicznie jest kompletnie zielony :) myślałem ze znajdzie się dobra dusza i będę mógł go wysłać celem upgradu firmware’u :)

Oczywiście sprawa nie jest super pilna wiec na przełomie styczeń luty jak wrócę sam sie zajmę tematem.

Jak zobaczycie pisałem w wątku już w marcu tego roku ze jest problem z DV i minął prawie rok bez solucji - a ojciec mnie cały czas męczy :)

Najgorszy jest fakt, że pisałem o problemie sprzedawcy, robiłem filmiki zdjęcia pokazywalem podłączenie i oskarżył mnie o scam ze nie miał przypadku żeby DV nie chodziło ...

Wziąłem player ojca do domu przetestować i u mnie to samo. W domu ja mam OPPO 203 i wszystko jest ok, podmieniłem z wyjścia HDMI mojego kabel do klona i nadal nic tylko HDR ... stwierdziłem ze coś z playerem albo softem lecz poddalem się. Na AVSforum nie uzyskałem info ani nie znalazlem podobnego przypadku, Rong z HK wypiął się na sprawę i ojciec został z playerem bez DV ...

jaki firmw jest w tym klonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, geffer napisał:

b970808051ab0a1d900baaeff8f1b6c2.jpg

na jakich materiałach sprawdzałeś czy jest DV? no i jakie są ustawienia video w klonie?

a  jak rozumiem tv obsługuje DV...

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nygus mam bibliotekę 12 tb na swoim OPPO ( glownie struktura BDMV płyt UHD ) Przepialem dysk do klona i wszystko jest w HDR. Jeden materiał demo w DV nawet się nie odpalił na klonie. Ustawienia ojca mam 1:1 wzgledem swojego OPPO.
U mnie wszystko jest ok, u niego zawsze tylko HDR. Sprawdzane różne pliki z różnych zasobów, różne kable, różne telewizory ( LG Oled B7V, LG Oled C9 - i tak, w tv mam opcje wide colour aktywna ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, pytam żeby wykluczyć dodatkowe ewentualne przyczyny :) 

no cóż nic innego nie pozostaje jak spróbować wgrać firmware, tyle tylko, że jeśli to nic nie da to będzie oznaczało jakieś ??? uszkodzenie klona i pewnie koniczność odesłania go do sprzedawcy... pewnie z "oryginalnym" softem od ronga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Nygus napisał:

i pewnie koniczność odesłania go do sprzedawcy... pewnie z "oryginalnym" softem od ronga...

Nie wiesz, że towary z Chiny tylko wyjeżdżają i nie wjeżdżają z powrotem? Do tego dojdzie podwójny koszt przesyłki i ... pewnie kolejne cło i podatek VAT.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na reklamacje nie ma szans - gość mnie spuścił na drzewo, na whatsapp i maile przestał odpowiadać - dlatego od roku szukam innego sposobu - i tutaj zapaliła się lampka wgrać ojcu ten firmware z wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, DoDeH1 napisał:

Witam,

 

potrzebuje pomocy z zamontowanie po NFS lub SMB.

Próbowałem już wiele wersji pliku AutoScript niestety napotykam się za każdym razem z następującym zjawiskiem. Po próbie wejścia do USB odtwarzacz się zawiesza. Kółko po środku się kręci i z pilota lub przycisków z odtwarzacza nie da się nic zrobić. Jedynie wyłączyć i włączyć ponownie odtwarzacz.

plik mount.txt tworzy się i jego zawartość w przypadku NFS jest: 192.168.1.35:/volume1/MOVIES on /mnt/sda1/MOVIES type nfs (rw,nolock,proto=udp,addr=192.168.1.35)

a w przypadku SMB jest: /dev/sda1 on /mnt/sda1 type tntfs (rw,gid=100,uid=100)

 

Jeden z plików AutoScript.TSS którego próbuje ma następującą zawartość:

#MTKAT 0.xx script
CLI(CLI_exec echo root::0:0:root,,,:/root:/bin/sh > /etc/passwd)
CLI(CLI_exec /usr/sbin/inetd &)
SLEEPMS(2000)
CLI(CLI_exec /usr/sbin/telnetd &)
SLEEPMS(10000)
CLI(CLI_exec mount.cifs //192.168.1.16/MOVIES/ /mnt/sda1/MOVIES -o, user=xxx password=xxx ro)
SLEEPMS(0500)
CLI(CLI_exec mount > /mnt/sda1/mount.txt)

 

Hasło i użytkownik podałem w xxx ale tutaj wpisuje poprawne dane.

Jak próbuje wejść przez sieć to wszystko śmiga i po NFS i po SMB.

Udostępnione katalogi NFS i SMB są z serwera NAS Synlogy DS220J. Próbowałem udostępnić też na innym komputerze katalog w SMB i dzieje się to samo. Wszystko się zawiesza.

Nawet reset do ustawień fabrycznych nic nie dało.

Czy może ktoś pomóc.

U mnie działa (po wielu bojach) taka konstrukcja 2 plików:

AutoScript.TSS


SLEEPMS(5000)
CLI(CLI_exec /mnt/sda1/AutoScript/mount.sh)
CLI(CLI_exec mount > /mnt/sda1/AutoScript/mount.txt)
CLI(CLI_exec ps > /mnt/sda1/AutoScript/ps.txt)

mount.sh

/bin/mount.cifs //192.168.0.10/FILM1 /mnt/sda1/F1 -o user=*****,password=***,ro
/bin/mount.cifs //192.168.0.20/FILM2 /mnt/sda1/F2 -o user=*****,password=***,ro

 

Zauważyłem, że kluczowy jest czas przynajmniej 5000 ms. Czasem i 5 s jest za mało i klon nie widzi sieci.

W każdym razie nie zawsze skrypt działa. Powiedzmy w 60% przypadków, więc jest średnio użyteczny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego nie zrobisz pętli w skrypcie która do póki nie połączy się z siecią, nie uruchomi kodu skryptu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, D4r3KS napisał:

To dlaczego nie zrobisz pętli w skrypcie która do póki nie połączy się z siecią, nie uruchomi kodu skryptu?

 

Bo widzisz, nie znam się tych komendach, ale z przyjemnością poeksperymentuję, jeśli mi podasz te kilka linijek

z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pmcomp napisał:

Nie wiesz, że towary z Chiny tylko wyjeżdżają i nie wjeżdżają z powrotem? Do tego dojdzie podwójny koszt przesyłki i ... pewnie kolejne cło i podatek VAT.

:) tak jest standardowo, ale czasami może być cos innego, chociaż jak geffer napisał reklamacje nie ma zastosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj miałeś skrypt

https://www.avforums.com/threads/the-ultimate-oppo-media-device.2207229/page-156#post-28433486

# Start internet super-service daemon
/usr/sbin/inetd &

# Wait for network is up
while ! ip route | grep -q -F "eth0"; do
    /bin/sleep 1s
done

# Start telnet daemon
/usr/sbin/telnetd &

# Commit filesystem caches to disk
/bin/sync

# Wait a bit more for UI set up
/bin/sleep 5s

 

Ten kawałek odpowiada za pętlę skryptu, nie przejdzie dalej do póki nie dostanie odpowiedzi że interfejs sieciowy eth0 jest gotowy.

Ale i tak najlepiej sobie rozgryźcie to bo to najnowszy skrypt

https://www.avforums.com/threads/free-oppo-and-clones-jailbreak.2332399/

 

Features :

Once installed, here are the new feature for this first version :

* Antibrick : On boot the init script will wait 3 seconds to detect if the eject key has been pressed on the remote , if yes it will permanently disable the overlay. To reactivate, one need to connect through telnet with Autoscript and type this command :
touch /mnt/ubi_boot/.nobrick

* root password : it is possible to configure the root password (default : oppo) by editing the line ROOT_PWD= in the config.ini

*telnet : it is possible to launch telnet without Autoscript by having USE_TELNET=1 (default) in the config.ini

* ssh : i added a ssh and sftp server that is started automatically if the line USE_SSH=1 (default) is in the config.ini. It is then possible to connect with ssh or upload/download file with scp , filezilla ...

* os commands : when connected over ssh most os commands are being called from the overlay (busybox), so lsof , mount , df , ... works now properly for eventual scripting

* rclone : i have received pms that some people are scamming end users by selling them the firmware with rclone integrated on telegram. rclone is free and i have added it as requested. I did not compiled it myself but used the armv7 version from their website. Please note that default path is not writable for storing configuration so one should always use it with a flag like --config /mnt/usb_boot/jb_overlay/etc/rclone.config. a good start is to do
rclone --config /mnt/usb_boot/jb_overlay/etc/rclone.config config

* autostart: it is now possible to start commands without Autoscript by adding them to /mnt/ubi_boot/jb_overlay/autostart.sh. however there are 2 limitations :

  • the network is apparently configured by the player app and not by the os
  • the nfs/ smb mounts will be visible in the gui only if done on a usb mounted device in /mnt/sda1 (tried loop with vfat image without success ), if you know how to refresh please tell me.

For those reasons there are 2 parameters AUTOSTART_WAIT_NETWORK and AUTOSTART_WAIT_USB in the config.ini that if set to 1 (default) will wait for those before launching the autostart script.

* Finally the overlay will try to boot the file /mnt/ubi_boot/jb_overlay/bdp/bdpprog if present , if not it will launch the original firmware version. Would be nice if somebody can adapt the switch RU Autoscripts and such for this.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2020 o 20:06, D4r3KS napisał:

Zamawiał ktoś z was z tej strony? Chciałem zrobić konto ale nie można wpisać Polskiego adresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz kupić ? napisz do Hiszpana z avpasion, on chyba rekomenduje ten sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się zastanawiam. Mam też opcję za 999 euro za oryginalnego OPPO 203. Jak dorwę oppo to biorę oryginał a jak nie to się zainteresuje klonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...