Skocz do zawartości
predipall2015

M9702 V2 Czyli Chinskie OPPO 203 z HDR10+ i Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz to największym brakiem klona jest brak DV w mkv :( Może bracia Rosjanie coś wymyślą?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba  sobie zadać pytanie a czy od kiedy powstał ten soft oppo zostało coś zmodyfikowane? dodane.. oprócz jb który jest już dostępny kilka lat i on tak na prawdę nie dodaje tylko odblokowuje...

Przecież tu milion rzeczy można by dodać i nikt tego nie zrobił od możliwości omijania reklam, po zmianę jasności napisów przecież właśnie wspominane mkv i atmos nie działa nawet w 100%.

Nie ma powoduje tego robić dodawać kombinować bo nie ma w tym KASY :) zresztą to pewnie w dużej mierze nie możliwe.

Nie ma w ustawieniach wideo możliwości na sztywno włączenia DV?

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, D4r3KS napisał:

Nie ma powoduje tego robić dodawać kombinować bo nie ma w tym KASY

 

Sam o tym często piszę, jak ludziska jęczą, że producent ich olewa, nie rozwijając czy naprawiając starszych produktów ;)

W tym przypadku sytuacja jest ciut odmienna - mamy "nowy", nieco podrasowany produkt i grupę entuzjastów. Też nie wiążę z tym pomysłem wielkich nadziei, ale pogdybać można :) 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają hardware ale nie ma dostępu do softu "oni" nie mają kodu źródłowego. JB softu to tylko jakiegoś typu Reverse Engineering.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DV w mkv? Mogę zapytać po co to komu?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, zhirandell napisał:

DV w mkv? Mogę zapytać po co to komu?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

A można zapytać, po co pytasz?

Sorry, ale to zabrzmiało jak: "po co ci DTS, czy Dolby Atmos w mkv?"

Ale tak na poważnie to po to, żeby mieć DV w bardziej uniwersalnym i "lżejszym" kontenerze.

Widać zresztą w sieci, jak naprawdę dużą popularnością cieszą się mkv z DV.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej czy później DV w MKV będzie na coraz większej ilości sprzętu

Ja wolę MKV właśnie dlatego że jest ,,lekki,, i ma bardzo dużo możliwości

Co do Klona to gdzieś coś widziałem że ruski pisali coś o Kodi ... ale kto ich tam wie 

 Oni wszystko potrafią ogarnąć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jasiek_31 napisał:

4000PLN??
Trochę ich z tą ceną poniosło.

dokładnie tak... przesada, oppo można kupić w takiej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A można zapytać, po co pytasz?
Sorry, ale to zabrzmiało jak: "po co ci DTS, czy Dolby Atmos w mkv?"
Ale tak na poważnie to po to, żeby mieć DV w bardziej uniwersalnym i "lżejszym" kontenerze.
Widać zresztą w sieci, jak naprawdę dużą popularnością cieszą się mkv z DV.
No to chyba coś przespałem. Na czym da się odtworzyć mkv z dv?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jasiek_31 napisał:

4000PLN??
Trochę ich z tą ceną poniosło.

Nie ulega to wątpliwości ale rong nie jest lepszy z tym swoim M9205 czy nawet M903 ma cenę z kosmosu.

53 minuty temu, zhirandell napisał:

Na czym da się odtworzyć mkv z dv?

coś tam się dzieje w temacie shield tv 2019 z plex lub kodi+exoplayer, zidoo z9x ale to wszystko jeszcze kuleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Barnaba napisał:

Pozdrawiam forumowego kretynka, obszczymurka Adasia, który "nagradza" KAŻDY mój post i który ostatnio myśli, że myśli 🤣

Niestety, trochę mnie rozczarowuje, ponieważ jest tchórzem i kłamcą - obiecał doniesienie do prokuratury i/lub do sądu i co? Nie mogę się doczekać tego kabaretu...

Co parę dni koleś zmienia sygnaturkę żeby mnie obrażać kolejnymi epitetami... Byłem już gnidą, mendą, mendo-waszką, kretynem, głupim i paru innymi co nie pamiętam.... Teraz jestem "kretynkiem".... 🙃

To się nazywa samozaparcie żeby co parę dni zmieniać sygnaturkę na mój temat... W ogóle sygnaturka obrażająca innego forumowicza to bardzo słabe...

Pamiętajcie - KAŻDY Z WAS może w przyszłości zostać tak przez niego potraktowany ! Zresztą przede mną miał parę innych osób, które obrażał, ale one po prostu odeszły z forum.... Teraz udaje miłego i stara się (choć nie zawsze mu to wychodzi) nie hejtować, ale to wyłącznie z mojego powodu...

3 godziny temu, Jasiek_31 napisał:

4000PLN??
Trochę ich z tą ceną poniosło.

Żeby nie było całkowicie off topic to powiem, że już rok temu pisałem tu, a właściwie miałem nadzieję, że wyjdzie klon z napędem i wtedy jak zwykle na tym forum nikt mi nie wierzył... No i co ? I jest ! spokojnie panowie - cena spadanie ! A jak spadnie do 2 tyś to wtedy może się zastanowię nad kupnem....

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) no, no... ciekawe :) co dalej z tego będzie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, D4r3KS napisał:

Pany wracając do klona z napędem kto to liczył że 4000zł? klon z napędem kosztuje 4499 cny to pln czyli ~ 2600zł

https://world.taobao.com/item/630791433658.htm?spm=a21wu.12321156-tw.0.0.236a7ec4VQCfSQ

http://www.hd199.com/thread-1913807-1-1.html

Nie mam czasu żeby przeszukać całe forum i nie pamiętam czy pisałem w tym wątku czy innym, ale pisałem.... , pisałem... rok temu, że prędzej czy później Chińczyk zrobi pełnego klona... 😁 I kolejna moja prognoza się sprawdziła... Wielu, jak to na tym forum, mnie wyśmiało... Głównie ci co władowali 5k w Oppo.... 😁

Najważniejsze, że jest i najważniejsze, że nie za 4k, a myślę, że w ciągu pół roku cena spadnie do 2k i poważnie rozważę zakup... Bo co innego dopasowywać napisy i zapłacić za sprzęt 4k, a co innego mieć go za 2k... Oby tylko działał jak Oppo... Najbardziej się martwię o napęd bo napęd to już nie tak łatwo zastąpić jak obwód elektroniczny...

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to znaczenia to co piszesz...

Czy warto kupić oppo lub klona? wolał bym wydać 3500zł na oppo niż 2500zł na klona :)  oppo ma już wartość dzięki które nie traci na wartości to jego najważniejsza zaleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, D4r3KS napisał:

oppo ma już wartość dzięki które nie traci na wartości to jego najważniejsza zaleta.

Ale mówimy  o wartości finansowej ? Czy o wartości w sensie jakości ? Bo się pogubiłem... Jeśli klon będzie tak samo dobry jak oryginał i do tego nowy, a może znajdzie się ktoś kto to wprowadzi na rynek europejski to przy tych założeniach oppo może zacząć tracić na wartości... Ale to w sumie bezsensowne dywagacje bo nie mówimy o sprzęcie za 40k tylko za 4k więc bez przesady...

Ja się osobiście cieszę, że jest klon z napędem, który może będzie za 2k, a może jeszcze taniej...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o wartości/stracie i nie nie stanieje masz na rynku oppo 103 105 które dalej trzymają za[beeep]iście cenę oryginał to oryginał.

Nie mogą wprowadzić tego na europe to klon chłopie nie nielegalnym oprogramowanie firmy oppo :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, D4r3KS napisał:

Nie mogą wprowadzić tego na europe to klon chłopie nie nielegalnym oprogramowanie firmy oppo :)

Hahahaha.... ok - masz rację... Zapomniałem.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, D4r3KS napisał:

Mówimy o wartości/stracie i nie nie stanieje masz na rynku oppo 103 105 które dalej trzymają za[beeep]iście cenę oryginał to oryginał.

Nie mogą wprowadzić tego na europe to klon chłopie nie nielegalnym oprogramowanie firmy oppo :)

ale przecież oppo już tego nie produkuje

i na allegro normalnie się kupowało klony dreamboxa - mimo że dreambox pewnie  z tym walczył

w przypadku oppo chyba nikt nie będzie nawet sobie głowy tym zawracał

sprzedadzą odtwarzacz z jakimś autorskim oprogramowaniem na które będzie można ściągnąć nieoficjalnie zmodowany soft oppo i wszystko będzie legal

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, D4r3KS napisał:

Pany wracając do klona z napędem kto to liczył że 4000zł? klon z napędem kosztuje 4499 cny to pln czyli ~ 2600zł

https://world.taobao.com/item/630791433658.htm?spm=a21wu.12321156-tw.0.0.236a7ec4VQCfSQ

http://www.hd199.com/thread-1913807-1-1.html

No to ja nie wiem skąd Ty bierzesz te ceny bo na każdej ze stron do których linki podajesz jest cena 6099 juanów (na jednej też cena w dolarach - 930 dolarów) a to na chwilę obecną daje ponad 3500 złotych a nie 2600 jak piszesz.
Za 2600 bym się już poważnie nad tym sprzętem zaczął zastanawiać (pozbył Pionka z custom firmware plus clona od Ronga i w zasadzie byłoby na czysto).
Może jakis wspólny zakup??
Ja tych ich stron z krzaczkami nie ogarniam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

方標配:標配+4K碟片一張=4499元

②:套餐一:標配+4T硬碟+4K碟片一張=5299元

③:套餐二:標配+8T硬碟+4K碟片一張=6099元

6099 to cena z dyskiem 8T.

Tutaj wątek hiszpański VENPPRO V203

https://www.avpasion.com/foro/t/venppro-v203-por-fin-un-verdadero-clon-del-oppo-203-con-bandeja-de-discos.2836/

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, raf7705 napisał:

Co ty bredziesz, jaki legal....

raczej ty bredzisz

jak ktoś robi klona (jak było w przypadku dreaboxów) to był nawet problem z ich odróżnieniem od oryginału - a i tak można było je kupić na allegro

tu jest produkt o innej nazwie, innym wyglądzie z którym "przypadkowo" będzie działał soft oppo (być może zmodowany) do instalacji we własnym zakresie

tak się właśnie omija prawo - formalnie będzie to inny produkt 

a skoro oppo już nie produkuje oryginałów to i nie będzie pewnie robić problemów i zgłaszać na policję podejrzenie złamania jakichś licencji - bo nikt ich nie okrada - oni już wycofali się z tego produktu 

co najwyżej handlarze używkami oppo będa coś próbowali zrobić bo im biznes padnie

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...