Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony KD-55XG8505 | TEST | LCD TV 4K z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Sony KD-55XG8505 | TEST | LCD TV 4K z Dolby Vision

Sony XG85 to drugi od góry model w kategorii LCD wydany na rok 2019/2020. Flagowcem jest oczywiście XG9505, który mieliśmy już okazję przetestować. Model XG85 będziemy mogli nabyć w bardzo szerokim wachlarzu calaży, od 55", przez 65" i 75", aż do 85". Rozmiarówka wygląda bliźniaczo do ubiegłorocznego XF85. Sam telewizor z resztą ma podobną specyfikację. W tej cenie znajdziemy już szeroką paletę barw, dosyć dobry HDR no i oczywiście 120Hz matrycę.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie przekątne XG85 na IPS na rynek EU, dopiero XBR'y na rynek US są na VA z tej seri, a niech ich czort :)

Edytowane przez PeterMac
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z recenzji z podsumowania zalet :

''>Dobra jasność w HDR – wyraźnie widoczny efekt ''

Ale moim zdaniem >w wadach< powinno być też napisane że każdy tv z HDR-em bez stref w przypadku gdzie jest nawet jeden mocno jasny punkt, to wtedy rozjaśnia nie tylko ten punkt ale i cały obraz nawet do 100% jasności żeby ten jeden punkt miał max możliwą jasność i wtedy z całego obrazu robi się tzw mleko.

A OLED potrafi wyświetlić nawet maleńkie punkty z bardzo dużą i różną jasnością bez najmniejszej ingerencji w pozostałe ciemne obszary.
 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem po teście owego sonego ,powinna byc nizsza nota niż :,,polecamy,, ..np ,,średnio polecamy ,,??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale słabo..... 

Samsung z serii NU80XX bije to na głowę.

Czy tutaj podobnie jak w modelu XF85XX tnie obraz? 

Widziałem w sklepie no i jest okropnie. 

  • Plusik 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Darulok napisał:

moim skromnym zdaniem po teście owego sonego ,powinna byc nizsza nota niż :,,polecamy,, ..np ,,średnio polecamy ,,??

A dlaczego? Wystarczy, że ma bardzo dobrą obsługę 4K Ultra HD + doskonały ruch. Do tego bardzo dobry dla graczy + rozbudowany system multimedialny. Zdecydowanie można taki telewizor polecić do zakupu. Trochę mu brakuje bo nie jest to żaden wysoki model. Średnio wyższy. I tutaj całkiem dobrze się sprawuje.

3 godziny temu, Pankracy666 napisał:

Kurde ale słabo..... 

Samsung z serii NU80XX bije to na głowę.

Czy tutaj podobnie jak w modelu XF85XX tnie obraz? 

Widziałem w sklepie no i jest okropnie. 

Nic nie tnie ani tam (XF85) ani tu (XG85).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Pankracy666 napisał:

Kurde ale słabo..... 

Samsung z serii NU80XX bije to na głowę.

Czy tutaj podobnie jak w modelu XF85XX tnie obraz? 

Widziałem w sklepie no i jest okropnie. 

Myslisz ze w dzisiejszch czasach znany producent wydałby telewizor klasy średniej w którym obraz miałby ciąć :) tym bardziej na matrycy 120Hz, litości.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, PeterMac napisał:

Myslisz ze w dzisiejszch czasach znany producent wydałby telewizor klasy średniej w którym obraz miałby ciąć :) tym bardziej na matrycy 120Hz, litości.

Mówię co widziałem w sklepie. 

Obok siebie 4 modele, oled od LG, samsung NU80XX, 74xx oraz Sony XF85XX. Obraz na Sony przycinał stąd też było moje pytanie. 

Zdziwiłem się, że w TV za tyle pieniędzy dzieją się takie rzeczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś źle było ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.05.2019 o 22:28, Pankracy666 napisał:

Mówię co widziałem w sklepie. 

Obok siebie 4 modele, oled od LG, samsung NU80XX, 74xx oraz Sony XF85XX. Obraz na Sony przycinał stąd też było moje pytanie. 

Zdziwiłem się, że w TV za tyle pieniędzy dzieją się takie rzeczy. 

Mam model SONY LED KD-55XG8596  i nic nie przycina,sprawdzane filmy z HBO, i 4K z youtube. Nie ma zadnego prpblemu. jak by kogos interesował ten model to prosze pytac,mało osób go jeszcze ma. Ja powiem tak w swojej klasie cenowej to czyli do 4500 -4700 zł to bardzo dobry TV chociaz ja tyle za niego bym nie dał.W promocji obnizka ceny przy zakupach za 5000 wyszedł mnie ten TV 3750 zł i to jest bardzo dobra cena za jego mozliwosci.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po miesiącu użytkowania TV dodam to o czym testujący nie napisał. Użytkowanie TV z funkcją uplynniacza obrazu czyli motion mija się z celem, no chyba że ktoś lubi oglądać filmy z efektem obrazu jak w operze mydlanej. Ja u siebie to wyłączyłem bo nie da się z tym niczego oglądać. Android działa tak sobie, musiałem raz tv resetowac bo przycisk wybierania glosowego Google nie działał pomimo próby włączenia go (można go samodzielnie włączyć naciskając minus na głośności i wciskając mikrofon). Ogólnie z aplikacjami nie ma problemu. Filmy na HBO i Netflix działają bez zarzutów. Trochę drażni mnie podświetlenie ekranu zwłaszcza z prawej strony ekranu i zastanawiam się czy to nie jest wada. Tutaj akurat trochę zdjęcie nie wyszło, wrzucę lepsze ale mniej więcej tak to wyglada

IMG_20190630_210916.jpg

Edytowane przez VIOLATOR74
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawidłowy obraz w LCD czy coś nie tak z nim :) bo trochę momentami na ciemnym tle to drażni. 

IMG_20190707_225227.jpg

IMG_20190707_225522.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na prawidłowy, o ile tam jest coś wyświetlone na środku..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta kropka na środku to znak Sony który się wyświetlał właśnie na początku filmu, zdjęcie próbowałem zrobić ba jak najciemniejszym tle, po wyświetlenia Sony już to podświetlenie jest mniej widoczne. Czyli jak Oki to dzięki za info :). Przyzwyczajony byłem do obrazu z plazmy więc wiadomo,tutaj inaczej. Pozdr. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, kolorowe plamy na całym ekranie - i jest ok???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.07.2019 o 23:34, burz napisał:

Kurde, kolorowe plamy na całym ekranie - i jest ok???

specyfika panelu IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ktoś może mi odpowiedzieć czy ten tv potrafi po optyku przesłać do wzmacniacza DTS i 5.1 z USB oraz Netflixa ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten kd55-xg8596 i w zaden sposób nie mogę przesłać ekranu z laptopa na tv, komputer wogóle go nie widzi, ktoś coś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Katarzyna Wawszczak napisał:

Czy może ktoś podać jakieś dobre ustawienia obrazu dla tego modelu bo w necie są ale dla modeli z matrycą va 

Wejdz w test. Wsio masz napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch latach mogę powiedzieć ze TV sprawuje się bezbłędnie. Poczekam jeszcze może rok i będę jednak myślał o Oledzie  Android ogólnie sprawuje sie dobrze pomimo kilku drobnych niedociągnięć gdzie cos sie działo ale pomogło wyłaczenie z sieci czy reset TV. Ale po aktualizacji do Android 9 jest lepiej chociaz .Ciekawe czy ten model dostanie jeszcze Android 10. Patrząc na to ze majac w 2012 r kupiona plazme Samsunga (wysoki model) to po dwoch latach polowy aplikacji nie było albo tak muliło ze głowa mała.Niestety Szajsung po 7 latach pracy powiedział amen (wada fabryczna zwiazana zpłyta glowna i matryca,głosno o tym było bo padały matryce i po 2-3 latach a Samsung sie wypiał na ludzi).Samsungowi juz powiedziałem wtedy do widzenia na zawsze i nie załuje powrotu do Japonii. Tutaj na androidzie działa to dużo płynniej i więcej aplikacji. Ciekawy jestem czy duzo cos sie zmienił obraz w obecnych mdelach wzgledem tego .

TV.jpg

Edytowane przez VIOLATOR74
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...