Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic DP-UB450 | TEST | Odtwarzacz 4K Ultra HD Blu-ray z HDR10+ i Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisałem, zależy jaki TV...

Wyświetlacze Panasonica ogólnie rzecz biorąc mają jeden z najlepszych algorytmów mapowania tonów obrazu dla treści HDR10 więc nie należy oczekiwać, że Optimiser obecny w UB420/820 zrobi tutaj nie wiadomo jaką różnicę, ale na pewno ta opcja może się przydać.

Tylko te nieszczęsne Dolby Vision... to jest ironia losu, że z jednej strony odtwarzacze Panasa dzięki Optimiserowi są w stanie wyłuskać jak najwięcej detali w scenach z wysoką jasnością szczytową zachowując przy tym optymalny APL, a z drugiej strony jeśli chodzi o treści Dolby Vision to konkurencja ma pod tym względem wyraźną przewagę.
Z kolei konkurencja Optimisera nie ma więc trzeba wybrać co jest dla nas ważniejsze.

Nie wiemy też jak będzie z samą implementacją Dolby Vision w tegorocznych Panasach OLED, czy tutaj nie będzie jakiejś skuchy jak np. w przypadku Sony. Ech, a na papierze to wszystko tak wspaniale wyglądało...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz mam już od wczoraj w domu. Troche go protestowałem i jestem z zakupu zadowolony, zwłaszcza przy tej cenie. Co prawda pilot to jakiś noworoczny żart, w stosunku do chociażby zakupionego dwa lata temu ub 300 ale to raczej jedyny minus. Na plus to ze mój tx-nr656 po aktualizacji przepuścił DV i obyło sie bez rewolucji w podłączeniu sprzętów. Obejrzałem Venoma z DV i jest progres w stosunku do poprzedniego seansu. Niestety odbiór może byc trochę wypaczony tym, ze w tym samym czasie co zmieniałem odtwarzacz, poddałem kalibracji telewizor (b8). 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, NormanS napisał:

Odtwarzacz mam już od wczoraj w domu. Troche go protestowałem i jestem z zakupu zadowolony, zwłaszcza przy tej cenie. Co prawda pilot to jakiś noworoczny żart, w stosunku do chociażby zakupionego dwa lata temu ub 300 ale to raczej jedyny minus. Na plus to ze mój tx-nr656 po aktualizacji przepuścił DV i obyło sie bez rewolucji w podłączeniu sprzętów. Obejrzałem Venoma z DV i jest progres w stosunku do poprzedniego seansu. Niestety odbiór może byc trochę wypaczony tym, ze w tym samym czasie co zmieniałem odtwarzacz, poddałem kalibracji telewizor (b8). 

Dziękuję za odpowiedź.Zdecydowałem się na model DP-UB820.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic DP-UB450 czy Sony ubp x800 ? co byscie Panowie polecili? A moze jakas trzecia opcja w granicy rozsadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do pytania. Pojawił się Sony x800m2 z obsługa DV. Tutaj ktoś pisał o złej obsłudze DV w Panasonicu. Czy to prawda? Bo różnica w cenie jest duża. A zależy mi tylko na odtwarzaniu filmów UHD, czyli na podstawowej funkcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UB450 w stosunku do swojego starszego brata UB420 ma procesor Mediateka zamiast HCX i pozbawiony jest wielu przydatnych opcji jak np. HDR Optimizer czy opcja zmiany jasności napisów (dość przydatna rzecz w HDR) czy ich położenia w pionie. Kto wie czy jeśli chodzi o skalowanie, chromę czy usuwanie przeplotu też nie ma tutaj pogorszenia obrazu względem UB420/UB820. Z tym, że UB420 nie ma obsługi DV, ma go dopiero droższy UB820 oraz ten UB450.

Jeśli zależy Ci na obsłudze DV to po włączeniu tej opcji w odtwarzaczach Sony wszystko będzie konwertowane do DV, nawet treści SDR z Blu-ray'a czy DVD :DWięc trzeba sobie ręcznie ustawiać tryb SDR/HDR10/DV w zależności od oglądanego filmu. To jest niesamowite, że do dziś Sony tego nie poprawiło...

Co do ucinania detali w obszarach z wysoką jasnością szczytową w DV to wg. Vincenta Sony też tak ma, podobnie jak większość odtwarzaczy dostępnych obecnie na rynku.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując, mogę kupić Panasonica i nic nie stracę względem Sony?

Ogólnie to nie rozumiem takiego podejścia do odtwarzaczy. Jeśli ktoś chce obraz z płyty bez polepszaczy, to powinien go dostać. Rozumiem bajery, ulepszacze - to może podbijać cenę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w sumie po co? Nie ma jeszcze standardu fizycznego 8k

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, zdenek117 napisał:

Czyli podsumowując, mogę kupić Panasonica i nic nie stracę względem Sony?

Ogólnie to nie rozumiem takiego podejścia do odtwarzaczy. Jeśli ktoś chce obraz z płyty bez polepszaczy, to powinien go dostać. Rozumiem bajery, ulepszacze - to może podbijać cenę. 

A , w sumie czemu zmieniasz Sony na Panasonic ? Co jest nie tak z Soniakiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A on napisał że zmienia? on napisał pytając który lepiej kupić.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Tofikmax napisał:

A , w sumie czemu zmieniasz Sony na Panasonic ? Co jest nie tak z Soniakiem ?

Nie zmieniam. Szykuję się do zmiały swojego telewizora na 4K, powoli zbieram kolekcję płyt i na czymś będę musiał je odtworzyć, skoro PS4 dopiero w grudniu 2020. Pogłębiłem lekturę internetu i wynalazłem Sony X700. I to chyba będzie mój wybór, bo jakość obrazu i dźwięku jest na poziomie X800m2. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2019 o 13:48, vandel1 napisał:

A w sumie po co? Nie ma jeszcze standardu fizycznego 8k

Czyli co, nie będzie nowych odtwarzaczy z HDMI 2.1 - jeżeli nie będzie BD 8K? - To może być tak że nigdy to nie nastąpi, strasznie wątpliwe jest Blu-ray 8K(...)

To pewno po #CES wyjdą tylko z upscal do 8K. Ale tylko na HDMI 2.0

Dnia 13.10.2019 o 21:23, zdenek117 napisał:

I to chyba będzie mój wybór, bo jakość obrazu i dźwięku jest na poziomie X800m2. 

...No mniej więcej, oczywiście. Wykonanie bardzo jest na + dla X800m2. Ale to wiadomo, nie każdy na to zwraca uwagę. :) Ostatnio X700 widziałem chyba w MM coś za 790,-?

Edytowane przez Robert_1988_KrK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko do użytkowników BD450, gdyż jestem tuż przed zakupem. Nie ma na rynku specjalnie wyboru...

Czy czyta nośniki BD-R (nagrywane)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w końcu i do mnie zawitała technologia 4k :D. Jako, że tv już wisi i ładnie się prezentuje, wypada mieć z czego go zasilić. Interesuje mnie tylko bezproblemowe odtwarzanie płyt bd 4k hdr ( wszystkie formaty jakie są dostępne na płytach ). Reszta związana z multimediami jest nieistotna, żadne polepszacze w bd też mnie nie interesują. Czy Panasonic UB450 to obecnie jedyny wybór?

Aha, mam tv Panasonica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jedyny - jest jeszcze np. Panasonic DP-UB820 ;) Mam i potwierdzam opinie, że to świetny playerek.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jedyny w rozsądnej cenie :D. Nie dam więcej kasy za plejerek, żeby mieć rzeczy, które są mało istotne, z mojego punktu widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze panasonica 420. Nie ma Dolby Vision, ale poza tym to może być lepsza alternatywa do 450-tki. Poczytaj wątek na filmożercach - zakup pierwszego odtwarzacza.

https://forum.filmozercy.com/watek-zakup-pierwszego-odtwarzacza-blu-ray-uhd

Pojawił się ostatnio Panasonic DP-UB820 w niższej dobrej jak na dzisiaj cenie.

https://www.euro.com.pl/odtwarzacze-blu-ray/panasonic-dp-ub820egk.bhtml?from=ceneo&p=1799.00&cr=0&t=20211028-0240&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

Edytowane przez marciniozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza. Tyle, że 420 nie ma DV a 820 kosztuje prawie tysiąc więcej. Z tego co poczytałem to poza budową i paroma dodatkowymi ustawieniami obrazu + plus oczywiście inny procek to nie ma różnicy w obrazie. Ja potrzebuję odtwarzacz prosty z możliwością odpalenia wszystkich formatów hdr jakie są na płycie bd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy kupuje co mu pasuje (nawet się zrymowało). No tych różnic trochę jednak jest a to zakup na ładnych kilka lat. Z lektury wynika też, że poza DV 420 jest lepsza od 450...Polecam przeczytać cały podlinkowany wyżej wątek.

Ja żeby mieć wszystko, po lekturze różnych for wybrałem 820-tke. Oczywiście to Twój zakup i Twoja decyzja.

Co byś nie kupił obraz będzie bardzo dobry.

Pozdrawiam

 

Edytowane przez marciniozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ten odtwarzacz i jak narazie jestem zadowolony. Za wyjątkiem jednej rzeczy. 
Mianowicie po wciśnięciu pauza i ponownym włączeniu filmu, sam start wg mnie trwa dosyc długo i nie jest płynny.
 

Dodatkowo zdarza się, że po chwili dźwięk rozjeżdża się z obrazem ( dźwięk jest chwilkę opóźniony w stosunku do obrazu).  

Czy ktoś z Was spotkał się z tymi problemami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o 450-tkę? Tego Ci nie sprawdzę, ale mogę napisać, że w 820-tce nie ma takich problemów. Start z pauzy błyskawiczny, żadnych opóźnień.  Wszystko działa płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakupiłem ten odtwarzacz i jak narazie jestem zadowolony. Za wyjątkiem jednej rzeczy. 
Mianowicie po wciśnięciu pauza i ponownym włączeniu filmu, sam start wg mnie trwa dosyc długo i nie jest płynny.
 
Dodatkowo zdarza się, że po chwili dźwięk rozjeżdża się z obrazem ( dźwięk jest chwilkę opóźniony w stosunku do obrazu).  
Czy ktoś z Was spotkał się z tymi problemami?
Na jakiej wersji firmware? Czy robiłeś aktualizację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...