Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic DP-UB450 | TEST | Odtwarzacz 4K Ultra HD Blu-ray z HDR10+ i Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Panasonic DP-UB450 | TEST | Odtwarzacz 4K Ultra HD Blu-ray z HDR10+ i Dolby Vision

Po ostatnich dwóch latach, Panasonic okazał się jednym z czołowych producentów odtwarzaczy formatu 4K Ultra HD Blu-ray i chyba nie skłamię, jeśli powiem, że w swojej ofercie posiada on najwięcej modeli takich urządzeń. Na 2019 rok przygotowane zostały nowe serie, które mają za zadanie zastąpić urządzenia z "dwójką" w środku nazwy. Mamy więc do czynienia z trzecią już odsłoną całej linii odtwarzaczy i do dzisiejszego testu weźmiemy model UB450, którego cena będzie raczej atrakcyjna. Poniżej w hierarchii znajduje się jeszcze UB150, ale nim zajmiemy się za miesiąc.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem całość (chociaż nie było łatwo z tym podziałem na 10 stron) i szczerze mówiąc czuję pewien niedosyt.

Będzie jakaś druga część tego testu ? Pytam bo brakuje mi m.in. jakiejkolwiek wzmianki o funkcji HDR Optimiser (czy ta funkcja jest w ogóle dostępna w UB450 ? Jeśli nie to warto by to zaznaczyć - UB420 ją posiada) i Twoich wrażeniach z jej użytkowania oraz np. jak ma się w praktyce obsługa Dolby Vision i HDR10+ w stosunku do innych odtwarzaczy na wybranych filmach ?
Niedawno Vincent wspominał przy okazji testu Panasa UB9000, że w przypadku generowanego obrazu z DV są istotne różnice w stosunku np. do OPPO 203 na tym samym wyświetlaczu - czy w przypadku UB450 jest podobnie ?

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też denerwuje to dzielenie na strony. Pytanie po co (może znam odpowiedź, ale nie będę mówił żeby nie dostać bana ? )

@Maciej Koper kiedy test Samsunga Q90R?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to po co? :D Żeby było więcej odsłon. Każdy tak robi - purepc, benchmark itd. Więc i my musimy (niestety). Bo jak inaczej się bronić przed pokazywaniem liczb portalu vs inni? I tak jeszcze można by wiele zrobić ale spokojnie - nie będziemy przeginać - jak 13 lat wytrzymaliśmy bez chamówy to wytrzymamy kolejne;) ale pewne zmiany są nieuniknione i na hdtvpolska. Live is brutal więc musimy się bronić. My robimy dla Was ogromne testy, które możecie czytać za darmo to myślę, że przeklikanie testu to nie jest jakiś wielki problem a jak ktoś nie chce to i tak skoczy na podsumowanie bo z naszych badań wynika, że najwięcej osób i tak zawsze czytało podsumowanie. Ale będziemy to jeszcze dopracowywać co już było poruszane w stosownym topicu na forum. Więc spokojnie, testujemy. Nie wiem o jakim banie może być mowa... rany ludzie. Luzu więcej.

Test Samsunga po 7 maja - mamy embargo.

@misfit nie ma bo jakby miał to na pewno byś o tym przeczytał ;) Testy HDR10+ itd. w innym wpisie - za duży temat na jeden test.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze czytam? Można w nim dodawać zewnętrzne napisy do UHD? Chyba przespałem temat od czasu słynnego oppo :P . 
Znacie inne odtwarzacze obsługujące zewnętrzne napisy w dobrej jakości, bo wolałbym żeby to lepiej wyglądało niż w  UB450?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No napisy do pliku.... to nic wielkiego ;) Nie chodzi o napisy do płyty ;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Gmeru napisał:

@misfit nie ma bo jakby miał to na pewno byś o tym przeczytał

To niezły psikus ze strony Panasonica. Możliwość zmiany jasności oryginalnych napisów w trybie HDR też wywalili czy nadal jest ta opcja w UB450 ? To samo pytanie odnośnie zmiany położenia napisów w pionie ?

 

26 minut temu, Gmeru napisał:

Testy HDR10+ itd. w innym wpisie - za duży temat na jeden test.

Chodzi o to, że w UB9000 jest inna implementacja Dolby Vision w stosunku np. do OPPO 203 czy Sony X700. W porównaniu do tychże odtwarzaczy w UB9000 obraz w trybie DV jest jaśniejszy z wyraźnie mniejszą ilością detali w obszarach z wysoką jasnością szczytową. 
Jeśli podobnie jest w UB450 to warto o tym wspomnieć w tym teście bo jeśli ktoś ma zamiar kupować ten odtwarzacz głównie pod treści Dolby Vision to na dzień dzisiejszy nie jest to najlepszy wybór.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, misfit napisał:

W porównaniu do tychże odtwarzaczy w UB9000 obraz w trybie DV jest jaśniejszy z wyraźnie mniejszą ilością detali w obszarach z wysoką jasnością szczytową. 

A HDR Optimizer pozwalał tą kuchę w Panasonicach skorygować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru pisał, że w UB450 nie ma HDR Optimiser więc... :)

Ale tak, w wyższych modelach Panasa wymuszenie HDR10 i aktywowanie Optimisera jest to jakieś rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy UB450 ma wejść oficjalnie do sprzedaży w Polsce, bo nigdzie nie mogę go znaleźć w sklepach online?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2019 o 22:58, Gmeru napisał:

Jak to po co? :D Żeby było więcej odsłon. Każdy tak robi - purepc, benchmark itd. Więc i my musimy (niestety). Bo jak inaczej się bronić przed pokazywaniem liczb portalu vs inni? I tak jeszcze można by wiele zrobić ale spokojnie - nie będziemy przeginać - jak 13 lat wytrzymaliśmy bez chamówy to wytrzymamy kolejne;) ale pewne zmiany są nieuniknione i na hdtvpolska. Live is brutal więc musimy się bronić. My robimy dla Was ogromne testy, które możecie czytać za darmo to myślę, że przeklikanie testu to nie jest jakiś wielki problem a jak ktoś nie chce to i tak skoczy na podsumowanie bo z naszych badań wynika, że najwięcej osób i tak zawsze czytało podsumowanie. Ale będziemy to jeszcze dopracowywać co już było poruszane w stosownym topicu na forum. Więc spokojnie, testujemy. Nie wiem o jakim banie może być mowa... rany ludzie. Luzu więcej.

Test Samsunga po 7 maja - mamy embargo.

@misfit nie ma bo jakby miał to na pewno byś o tym przeczytał ;) Testy HDR10+ itd. w innym wpisie - za duży temat na jeden test.

Ja rozumiem, że można artykuł dzielić na strony, ale to co Wy robicie to jest po prostu jakieś przegięcie. Tego po prostu nie da się czytać. Przykład to ostatnia recenzja TV Sony, dzielona na 20 stron, gdzie na każdej umieszczone po 2 zdania. Róbcie tak dalej a spora część użytkowników odejdzie z tego portalu.

Edytowane przez gh0st666
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Zastanawiam się nad kupnem swojego pierwszego odtwarzacza UHD.

Wybór  padł jak zawsze na firmę Panasonic.

Zastanawiam się nad wyborem między dwoma modelami DP-UB820 lub DP-UB450.

Możesz mi coś doradzić?Warto dokładać do droższego UB820?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed identycznym wyborem jak wyżej... Może ktoś by doradził?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby czytał jeszcze płyty SACD i posiadał przede wszystkim wbudowany moduł WiFi, a tak to w porównaniu do Sony X700 jest w wielu aspektach gorszy a pewnie cenowo drozszy, jedynie na plus ze wspiera HDR10+, moze Sony tez doda. 

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje kiedy ub450 może trafić do polskiej dystrybucji i jak cenowo może wyglądać?

W Euro jest już dodany produkt ale jest niedostępny. Zaczynają się pojawiać też powoli ceny, np. tutaj:

https://www.electroworld.cz/panasonic-dp-ub450

Jak widać zapowiada się poniżej 1tyś. - miejmy nadzieje, że w Polsce też tak to będzie wyglądało.

Kusi mnie zmiana z mojego dmp-ub300. Choć nic niepokojącego się z nim się nie dzieje to po zmianie na LG B8 przydałoby się mieć możliwość odczytu wszystkich rodzajów HDR z płyt.

Nie bez znaczenia są dwa wyjścia HDMI, które pozwolą na uniknięcie problemów z podłączeniem amplitunera w przyszłości. Chyba się zdecyduje, bo cenowo w najbliższym czasie nic podobnego się chyba nie pojawi?

Edytowane przez NormanS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UB450, w przeciwieństwie do UB420, nie ma HDR Optimisera. UB420 z kolei nie ma obsługi DV, którą to UB450 już ma. 
Z tym, że obsługa DV w Panasonikach trochę kuleje - w stosunku do odtwarzaczy OPPO, Sony czy LG jest wyraźnie jaśniejszy obraz z mniejszą ilością detali w scenach z wysoką jasnością szczytową (Vincent Teoh o tym wspominał przy okazji testu Panasa UB9000 więc zakładam, że z UB450 jest to samo).

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę Panasonic 55VT60 ale w planach jest Panasonic 55 PZ80O.

Chociaż na horyzoncie są już GZ950,GZ960 I GZ1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się UB450 z dostępnością za 7dni w Euro. Cena wg mnie dość atrakcyjna, bo 819. Co prawda tak jak pisaliście brak mu HDR opt. ale różnica w stosunku do 820tki to przeszło 1000zł.. Chyba zdecyduje się na ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, NormanS napisał:

Pojawił się UB450 z dostępnością za 7dni w Euro. Cena wg mnie dość atrakcyjna, bo 819. Co prawda tak jak pisaliście brak mu HDR opt. ale różnica w stosunku do 820tki to przeszło 1000zł.. Chyba zdecyduje się na ten model.

Jak kupisz to daj znać.

Ja cały czas się zastanawiam między 450 a 820.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2019 o 15:48, GOLUMN napisał:

Na tą chwilę Panasonic 55VT60 ale w planach jest Panasonic 55 PZ80O.

Zakładam, że chodziło Ci o FZ800. Nie ma on obsługi Dolby Vision więc w stosunku do UB450 lepszym wyborem będzie UB420/424 z uwagi na obecność HDR Optimisera w tym drugim odtwarzaczu. Tylko nie wiem czy jeszcze dostaniesz go w dobrej cenie.
A jeśli dla kogoś priorytetem jest obsługa Dolby Vision to na ten moment poszukałbym odtwarzacza UHD od konkurencji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, misfit napisał:

Zakładam, że chodziło Ci o FZ800. Nie ma on obsługi Dolby Vision więc w stosunku do UB450 lepszym wyborem będzie UB420/424 z uwagi na obecność HDR Optimisera w tym drugim odtwarzaczu. Tylko nie wiem czy jeszcze dostaniesz go w dobrej cenie.
A jeśli dla kogoś priorytetem jest obsługa Dolby Vision to na ten moment poszukałbym odtwarzacza UHD od konkurencji. 

A co powiesz na UB820?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...