Home Testy Odtwarzacze Blu-ray Panasonic DP-UB450 | TEST | Odtwarzacz 4K Ultra HD Blu-ray z HDR10+ i Dolby Vision
Panasonic DP-UB450 | TEST | Odtwarzacz 4K Ultra HD Blu-ray z HDR10+ i Dolby Vision

Panasonic DP-UB450 | TEST | Odtwarzacz 4K Ultra HD Blu-ray z HDR10+ i Dolby Vision

29.55K
28

Słowem wstępu

Po ostatnich dwóch latach, Panasonic okazał się jednym z czołowych producentów odtwarzaczy formatu 4K Ultra HD Blu-ray i chyba nie skłamię, jeśli powiem, że w swojej ofercie posiada on najwięcej modeli takich urządzeń. Na 2019 rok przygotowane zostały nowe serie, które mają za zadanie zastąpić urządzenia z “dwójką” w środku nazwy. Mamy więc do czynienia z trzecią już odsłoną całej linii odtwarzaczy i do dzisiejszego testu weźmiemy model UB450, którego cena będzie raczej atrakcyjna. Poniżej w hierarchii znajduje się jeszcze UB150, ale nim zajmiemy się za miesiąc.

Nie wiesz jaki kabel HDMI 4K wybrać? Przeczytaj nasz test

Panasonic konferencja Warszawa 2019
Oficjalna prezentacja nowych odtwarzaczy w Warszawie

Jak widać na powyższej prezentacji, która odbyła się niedawno w Warszawie w siedzibie firmy Panasonic, na rynku pozostają modele DP-UB820 oraz flagowiec DP-UB9000. Wybór jest więc bardzo duży i każdy znajdzie coś dla siebie w zależności od potrzeb oraz zasobności portfela.

Test Ultra HD Blu-ray Panasonic UB450

(29548)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

Comment(28)

 1. Na tą chwilę Panasonic 55VT60 ale w planach jest Panasonic 55 PZ80O.

  Chociaż na horyzoncie są już GZ950,GZ960 I GZ1500.

 2. Czy ten model odczytuje trzecią warstwę plyt BD XL ?
 3. Pojawił się UB450 z dostępnością za 7dni w Euro. Cena wg mnie dość atrakcyjna, bo 819. Co prawda tak jak pisaliście brak mu HDR opt. ale różnica w stosunku do 820tki to przeszło 1000zł.. Chyba zdecyduje się na ten model.

 4. GOLUMN GOLUMN napisał(a):
  9 godzin temu, NormanS napisał:

  Pojawił się UB450 z dostępnością za 7dni w Euro. Cena wg mnie dość atrakcyjna, bo 819. Co prawda tak jak pisaliście brak mu HDR opt. ale różnica w stosunku do 820tki to przeszło 1000zł.. Chyba zdecyduje się na ten model.

  Jak kupisz to daj znać.

  Ja cały czas się zastanawiam między 450 a 820.

 5. misfit misfit napisał(a):
  Dnia 26.04.2019 o 15:48, GOLUMN napisał:

  Na tą chwilę Panasonic 55VT60 ale w planach jest Panasonic 55 PZ80O.

  Zakładam, że chodziło Ci o FZ800. Nie ma on obsługi Dolby Vision więc w stosunku do UB450 lepszym wyborem będzie UB420/424 z uwagi na obecność HDR Optimisera w tym drugim odtwarzaczu. Tylko nie wiem czy jeszcze dostaniesz go w dobrej cenie.
  A jeśli dla kogoś priorytetem jest obsługa Dolby Vision to na ten moment poszukałbym odtwarzacza UHD od konkurencji. 

 6. GOLUMN GOLUMN napisał(a):
  10 godzin temu, misfit napisał:

  Zakładam, że chodziło Ci o FZ800. Nie ma on obsługi Dolby Vision więc w stosunku do UB450 lepszym wyborem będzie UB420/424 z uwagi na obecność HDR Optimisera w tym drugim odtwarzaczu. Tylko nie wiem czy jeszcze dostaniesz go w dobrej cenie.
  A jeśli dla kogoś priorytetem jest obsługa Dolby Vision to na ten moment poszukałbym odtwarzacza UHD od konkurencji. 

  A co powiesz na UB820?

 7. misfit misfit napisał(a):

  Tak jak pisałem, zależy jaki TV...

  Wyświetlacze Panasonica ogólnie rzecz biorąc mają jeden z najlepszych algorytmów mapowania tonów obrazu dla treści HDR10 więc nie należy oczekiwać, że Optimiser obecny w UB420/820 zrobi tutaj nie wiadomo jaką różnicę, ale na pewno ta opcja może się przydać.

  Tylko te nieszczęsne Dolby Vision... to jest ironia losu, że z jednej strony odtwarzacze Panasa dzięki Optimiserowi są w stanie wyłuskać jak najwięcej detali w scenach z wysoką jasnością szczytową zachowując przy tym optymalny APL, a z drugiej strony jeśli chodzi o treści Dolby Vision to konkurencja ma pod tym względem wyraźną przewagę.
  Z kolei konkurencja Optimisera nie ma więc trzeba wybrać co jest dla nas ważniejsze.

  Nie wiemy też jak będzie z samą implementacją Dolby Vision w tegorocznych Panasach OLED, czy tutaj nie będzie jakiejś skuchy jak np. w przypadku Sony. Ech, a na papierze to wszystko tak wspaniale wyglądało...

 8. Odtwarzacz mam już od wczoraj w domu. Troche go protestowałem i jestem z zakupu zadowolony, zwłaszcza przy tej cenie. Co prawda pilot to jakiś noworoczny żart, w stosunku do chociażby zakupionego dwa lata temu ub 300 ale to raczej jedyny minus. Na plus to ze mój tx-nr656 po aktualizacji przepuścił DV i obyło sie bez rewolucji w podłączeniu sprzętów. Obejrzałem Venoma z DV i jest progres w stosunku do poprzedniego seansu. Niestety odbiór może byc trochę wypaczony tym, ze w tym samym czasie co zmieniałem odtwarzacz, poddałem kalibracji telewizor (b8). 

 9. 7 godzin temu, NormanS napisał:

  Odtwarzacz mam już od wczoraj w domu. Troche go protestowałem i jestem z zakupu zadowolony, zwłaszcza przy tej cenie. Co prawda pilot to jakiś noworoczny żart, w stosunku do chociażby zakupionego dwa lata temu ub 300 ale to raczej jedyny minus. Na plus to ze mój tx-nr656 po aktualizacji przepuścił DV i obyło sie bez rewolucji w podłączeniu sprzętów. Obejrzałem Venoma z DV i jest progres w stosunku do poprzedniego seansu. Niestety odbiór może byc trochę wypaczony tym, ze w tym samym czasie co zmieniałem odtwarzacz, poddałem kalibracji telewizor (b8). 

  Dziękuję za odpowiedź.Zdecydowałem się na model DP-UB820.

 10. Panasonic DP-UB450 czy Sony ubp x800 ? co byscie Panowie polecili? A moze jakas trzecia opcja w granicy rozsadku?

REKLAMA: Automatyczne przekierowanie nastąpi za 20 sekund Przejdź do HDTVPolska teraz »