Home Testy Odtwarzacze Blu-ray Panasonic DP-UB450 | TEST | Odtwarzacz 4K Ultra HD Blu-ray z HDR10+ i Dolby Vision
Panasonic DP-UB450 | TEST | Odtwarzacz 4K Ultra HD Blu-ray z HDR10+ i Dolby Vision

Panasonic DP-UB450 | TEST | Odtwarzacz 4K Ultra HD Blu-ray z HDR10+ i Dolby Vision

19.04K
13

Słowem wstępu

Po ostatnich dwóch latach, Panasonic okazał się jednym z czołowych producentów odtwarzaczy formatu 4K Ultra HD Blu-ray i chyba nie skłamię, jeśli powiem, że w swojej ofercie posiada on najwięcej modeli takich urządzeń. Na 2019 rok przygotowane zostały nowe serie, które mają za zadanie zastąpić urządzenia z “dwójką” w środku nazwy. Mamy więc do czynienia z trzecią już odsłoną całej linii odtwarzaczy i do dzisiejszego testu weźmiemy model UB450, którego cena będzie raczej atrakcyjna. Poniżej w hierarchii znajduje się jeszcze UB150, ale nim zajmiemy się za miesiąc.

Panasonic konferencja Warszawa 2019
Oficjalna prezentacja nowych odtwarzaczy w Warszawie

Jak widać na powyższej prezentacji, która odbyła się niedawno w Warszawie w siedzibie firmy Panasonic, na rynku pozostają modele DP-UB820 oraz flagowiec DP-UB9000. Wybór jest więc bardzo duży i każdy znajdzie coś dla siebie w zależności od potrzeb oraz zasobności portfela.

Test Ultra HD Blu-ray Panasonic UB450

(19042)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

Comment(13)

 1. Czy ja dobrze czytam? Można w nim dodawać zewnętrzne napisy do UHD? Chyba przespałem temat od czasu słynnego oppo :P . 
  Znacie inne odtwarzacze obsługujące zewnętrzne napisy w dobrej jakości, bo wolałbym żeby to lepiej wyglądało niż w  UB450?

 2. No napisy do pliku.... to nic wielkiego ;) Nie chodzi o napisy do płyty ;)))

 3. 24 minuty temu, Gmeru napisał:

  @misfit nie ma bo jakby miał to na pewno byś o tym przeczytał

  To niezły psikus ze strony Panasonica. Możliwość zmiany jasności oryginalnych napisów w trybie HDR też wywalili czy nadal jest ta opcja w UB450 ? To samo pytanie odnośnie zmiany położenia napisów w pionie ?

   

  26 minut temu, Gmeru napisał:

  Testy HDR10+ itd. w innym wpisie - za duży temat na jeden test.

  Chodzi o to, że w UB9000 jest inna implementacja Dolby Vision w stosunku np. do OPPO 203 czy Sony X700. W porównaniu do tychże odtwarzaczy w UB9000 obraz w trybie DV jest jaśniejszy z wyraźnie mniejszą ilością detali w obszarach z wysoką jasnością szczytową. 
  Jeśli podobnie jest w UB450 to warto o tym wspomnieć w tym teście bo jeśli ktoś ma zamiar kupować ten odtwarzacz głównie pod treści Dolby Vision to na dzień dzisiejszy nie jest to najlepszy wybór.

 4. 15 minut temu, misfit napisał:

  W porównaniu do tychże odtwarzaczy w UB9000 obraz w trybie DV jest jaśniejszy z wyraźnie mniejszą ilością detali w obszarach z wysoką jasnością szczytową. 

  A HDR Optimizer pozwalał tą kuchę w Panasonicach skorygować?

 5. Gmeru pisał, że w UB450 nie ma HDR Optimiser więc... :)

  Ale tak, w wyższych modelach Panasa wymuszenie HDR10 i aktywowanie Optimisera jest to jakieś rozwiązanie.

 6. Kiedy UB450 ma wejść oficjalnie do sprzedaży w Polsce, bo nigdzie nie mogę go znaleźć w sklepach online?

 7. Mam pytanie przy okazji testu nowego odtwarzacza UB 450 czy UB 700 ma wsparcie dla HDR 10+ i DV.

 8. Dnia 30.03.2019 o 22:58, Gmeru napisał:

  Jak to po co? :D Żeby było więcej odsłon. Każdy tak robi - purepc, benchmark itd. Więc i my musimy (niestety). Bo jak inaczej się bronić przed pokazywaniem liczb portalu vs inni? I tak jeszcze można by wiele zrobić ale spokojnie - nie będziemy przeginać - jak 13 lat wytrzymaliśmy bez chamówy to wytrzymamy kolejne;) ale pewne zmiany są nieuniknione i na hdtvpolska. Live is brutal więc musimy się bronić. My robimy dla Was ogromne testy, które możecie czytać za darmo to myślę, że przeklikanie testu to nie jest jakiś wielki problem a jak ktoś nie chce to i tak skoczy na podsumowanie bo z naszych badań wynika, że najwięcej osób i tak zawsze czytało podsumowanie. Ale będziemy to jeszcze dopracowywać co już było poruszane w stosownym topicu na forum. Więc spokojnie, testujemy. Nie wiem o jakim banie może być mowa... rany ludzie. Luzu więcej.

  Test Samsunga po 7 maja - mamy embargo.

  @misfit nie ma bo jakby miał to na pewno byś o tym przeczytał ;) Testy HDR10+ itd. w innym wpisie - za duży temat na jeden test.

  Ja rozumiem, że można artykuł dzielić na strony, ale to co Wy robicie to jest po prostu jakieś przegięcie. Tego po prostu nie da się czytać. Przykład to ostatnia recenzja TV Sony, dzielona na 20 stron, gdzie na każdej umieszczone po 2 zdania. Róbcie tak dalej a spora część użytkowników odejdzie z tego portalu.

 9. Cześć.

  Zastanawiam się nad kupnem swojego pierwszego odtwarzacza UHD.

  Wybór  padł jak zawsze na firmę Panasonic.

  Zastanawiam się nad wyborem między dwoma modelami DP-UB820 lub DP-UB450.

  Możesz mi coś doradzić?Warto dokładać do droższego UB820?

  Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

   

 10. Stoję przed identycznym wyborem jak wyżej... Może ktoś by doradził?