Skocz do zawartości
hubio

SAMSUNG Q9FN W CODZIENNYM UŻYTKOWANIU

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Adam60 napisał:

A jak myślicie - to jest w ogóle możliwe, żeby updatem wprowadzić DV ? Czy to jest fizycznie niemożliwe ?

oczywiście, ze tak. problemem może być ewentualny brak dedykowanego chipu do dekodowania DV, tak było w pierwszych tv sony z DV, np. dlatego odtwarzacz musiał dekodować DV i podawać do TV.

A czy bez tego chipu DV będzie działać dla treści online??? nie wiem.

Jak już to pytanie jest czy w ogóle Samsung wejdzie w dv, jeśli tak to kiedy. Po co miałby wprowadzać DV do starych tv? jeśli już to pewnie prędzej do nowych, takich "specjalnych" z DV żeby dodatkowo podkręcić sprzedaż nowych modeli.

3 minuty temu, escapers napisał:

HDR10+ jest dostępny za darmo i mimo to szajsung nie dał rady go utrzymać..

@Nygus ale te koszty są ponoszone również po stronie DV jak i HDR10... tutaj ewidentnie była walka o standard, gdzie DV miał przebicie na studia filmowe a nie producentów TV... 

Oczywiście ze DV kosztuje. Tak jak pisałem nie ma nic za darmo. Niestety często te "darmowe" rozwiązania okazują się droższe od płatnych. Może właśnie dlatego Samsung nie dał rady go utrzymać na takim poziomie na jakim jest oferowany DV.

Po prostu argument ze HDR10+ jest oferowany za darmo nie jest takie proste.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Nygus said:

Po prostu argument ze HDR10+ jest oferowany za darmo nie jest takie proste.

Oczywiście nie ze nie jest to główny argument ale znaczący jak i koszty czy trudności przy wdrożeniu...

A ze koszty mniejsze jak i wdrozenie jest o wiele prostsze w HDR10 to zobacz sobie przykład Sony, które to potrafiło wsparcie dla HDR10 zrobić update’em softu czego już nie dało rady zrobić dla DV...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, escapers napisał:

Oczywiście nie ze nie jest to główny argument ale znaczący jak i koszty czy trudności przy wdrożeniu...

A ze koszty mniejsze jak i wdrozenie jest o wiele prostsze w HDR10 to zobacz sobie przykład Sony, które to potrafiło wsparcie dla HDR10 zrobić update’em softu czego już nie dało rady zrobić dla DV...

gdzie sony nie dało rady zrobić updatu softu dla DV?

HDR10 to nie jest HDR10+... jak nie ma HDR10 to nie ma wcale obsługi HDR.

My (użytkownicy) nie wiemy nic na temat tych kosztów, jedyne co wiemy to, ze HDR10+ jest "darmowe" a za DV Dolby pobiera opłaty licencyjne.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minutes ago, Nygus said:

gdzie sony nie dało rady zrobić updatu softu dla DV?

HDR10 to nie jest HDR10+... jak nie ma HDR10 to nie ma wcale obsługi HDR.

My (użytkownicy) nie wiemy nic na temat tych kosztów, jedyne co wiemy to, ze HDR10+ jest "darmowe" a za DV Dolby pobiera opłaty licencyjne.

no w PS4... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, escapers napisał:

no w PS4... 

:) tak... to poważna spawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, Nygus said:

:) tak... to poważna spawa.

nie wiem czy poważna czy nie... ale to pokazuje jak łatwiej jest zaimplementować HDR10 niż DV... a dodatkowo rynek gier jest już obecnie większy od rynku telewizji... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, escapers napisał:

nie wiem czy poważna czy nie... ale to pokazuje jak łatwiej jest zaimplementować HDR10 niż DV... a dodatkowo rynek gier jest już obecnie większy od rynku telewizji... 

Co to wszystko ma wspólnego z HDR10+???

Bez HDR10 nie ma HDR i nie ma DV, do pełnej obsługi DV (na pewno dla tv, ??dla odtwarzacza pewnie tez) jest wymagany chip od Dolby. To ze łatwiej jest zaimplementować hdr10 to jest jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co dyskutować jaki format wygrał i dlaczego... Stało się... Podobno plazmy były lepsze od LCD (choć dla mnie tak jak i OLEDY nie pasowały) i przegrały...

Jedyna być może szansa, że to nie DV wejdzie do Samsungów tylko HDR10+ wejdzie do pozostałych (co już się dzieje np. w playrach UHD - sam mam obsługujący i DV i HDR10+ ), a jak TV czy projektory będą obsługiwały oba standardy to po prostu wszyscy producenci dadzą do sprzętu oba i wojna się skończy... Lista filmów z HDR10+ jest krótka, ale są na niej tytuły jak Bohemian Rhapsody mające tylko (chyba) HDR10+ więc potencjalnie klient by nie chciał musieć wybierać... Czas pokaże...

Natomiast na ile to jest ważne dla zwykłego człowieka - to inna sprawa. Bo podobno różnice między HDR 10 a rozszerzonymi formatami zarówno: HDR10+ jaki i Dolby Vision są bardzo małe. Jak by zrobić eksperyment i puścić film w HDR10 a potem z włączonym DV to nie wiem czy większość by odróżniła ? Żeby znowu nie było na mnie hejtu - tak mi się wydaje bo nie czytałem o tym nic. Jak jest inaczej napiszcie... Na pewno przy wyborze TV warto się kierować DV, ale mając do wyboru np takie parametry jak kontrast czy ilość nitów w HDR czy inne kluczowe elementy to obsługę DV stawiałbym gdzieś na poziomie obsługi przez TV gęstych formatów dźwięku... Fajnie żeby było, ale są ważniejsze sprawy...

Natomiast my oczywiście na tym forum jesteśmy pasjonatami technologii i dla nas może to mieć większe znaczenie. Sam mam mały problem bo odtwarzacz UHD mi obsługuje HDR10+, TV także, a go nie mam... Dlaczego ? Najprawdopodobniej winne jest Onkyo, które tego nie ma i nawet w pass through co powinno działać - nie działa... Może jakaś koncepcja ?

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Adam60 napisał:

Nie ma co dyskutować jaki format wygrał i dlaczego... Stało się... Podobno plazmy były lepsze od LCD (choć dla mnie tak jak i OLEDY nie pasowały) i przegrały...

Jedyna być może szansa, że to nie DV wejdzie do Samsungów tylko HDR10+ wejdzie do pozostałych (co już się dzieje np. w playrach UHD - sam mam obsługujący i DV i HDR10+ ), a jak TV czy projektory będą obsługiwały oba standardy to po prostu wszyscy producenci dadzą do sprzętu oba i wojna się skończy... Lista filmów z HDR10+ jest krótka, ale są na niej tytuły jak Bohemian Rhapsody mające tylko (chyba) HDR10+ więc potencjalnie klient by nie chciał musieć wybierać... Czas pokaże...

Natomiast na ile to jest ważne dla zwykłego człowieka - to inna sprawa. Bo podobno różnice między HDR 10 a rozszerzonymi formatami zarówno: HDR10+ jaki i Dolby Vision są bardzo małe. Jak by zrobić eksperyment i puścić film w HDR10 a potem z włączonym DV to nie wiem czy większość by odróżniła ? Żeby znowu nie było na mnie hejtu - tak mi się wydaje bo nie czytałem o tym nic. Jak jest inaczej napiszcie... Na pewno przy wyborze TV warto się kierować DV, ale mając do wyboru np takie parametry jak kontrast czy ilość nitów w HDR czy inne kluczowe elementy to obsługę DV stawiałbym gdzieś na poziomie obsługi przez TV Dolby Atmos... Fajnie żeby było, ale są ważniejsze sprawy...

Natomiast my oczywiście na tym forum jesteśmy pasjonatami technologii i dla nas może to mieć większe znaczenie. Sam mam mały problem bo odtwarzacz UHD mi obsługuje HDR10+, TV także a go nie mam... Dlaczego ? Najprawdopodobniej winne jest Onkyo, które tego nie ma i nawet w pass through co powinno działać - nie działa... Może jakaś koncepcja ?

??? DP-UB820 ma dwa HDMI... Co to jest za problem podłączyć odtwarzać bezpośrednio do tv a drugim HDMI do wzmacniacza.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Nygus napisał:

??? DP-UB820 ma dwa HDMI... Co to jest za problem podłączyć odtwarzać bezpośrednio do tv a drugim HDMI do wzmacniacza.

Nie jestem do końca pewny czy na tym drugim tylko do AUDIO przejdzie mi coś powyżej DD 5.1. Po za tym kwestia HDMI-CEC tak to wszystko włączam jednym pilotem i steruję..

Testowo muszę to sprawdzić, ale na stałe nie zostanie... Bo mam obecnie tylko 2 filmy z HDR10+ - to zresztą też świadczy jaka jest mizeria tego formatu w sensie ilości wydanych filmów.... Ale generalnie, dzięki - jest to jakaś myśl i kompletnie zapomniałem, że jest to 2 hdmi

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Adam60 napisał:

Nie jestem do końca pewny czy na tym drugim tylko do AUDIO przejdzie mi coś powyżej DD 5.1. Po za tym kwestia HDMI-CEC tak to wszystko włączam jednym pilotem i steruję..

Testowo muszę to sprawdzić, ale na stałe nie zostanie... Bo mam obecnie tylko 2 filmy z HDR10+ - to zresztą też świadczy jaka jest mizeria tego formatu w sensie ilości wydanych filmów.... Ale generalnie, dzięki - jest to jakaś myśl i kompletnie zapomniałem, że jest to 2 hdmi

To, ze Ty masz dwa filmy z HDR10+ o niczym nie świadczy... a, ze jest ich mało to jest całkiem inna sprawa.

Masakra.... HDMI dedykowane dla audio przepuści to wszytko co jest związane z audio. Sterowanie CEC może wprowadzic inne problemy przy takim połączeniu...

Ja np. mam 10 filmów z HDR10+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Nygus napisał:

To, ze Ty masz dwa filmy z HDR10+ o niczym nie świadczy... a, ze jest ich mało to jest całkiem inna sprawa.

No owszem świadczy - bo z tego powodu mi się nie chciało sprawdzać. Na prawie 900 filmów mam tylko 2 z HDR10+...

9 minut temu, Nygus napisał:

Masakra.... HDMI dedykowane dla audio przepuści to wszytko co jest związane z audio.

Ok. sprawdzę..

9 minut temu, Nygus napisał:

Sterowanie CEC może wprowadzic inne problemy przy takim połączeniu...

No właśnie...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Adam60 napisał:

No owszem świadczy - bo z tego powodu mi się nie chciało sprawdzać. Na prawie 900 filmów mam tylko 2 z HDR10+...

Litosci.... na DVD nie wydają filmów z HDRem. Nie masz za grosz przyzwoitości...

Edytowane przez Nygus
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Nygus napisał:

Litosci.... na DVD nie wydają filmów z HDRem. Nie masz za grosz przyzwoitości...

No, ale co to ma do rzeczy ? Napisałem na ile wszystkich filmów mam te z funkcją, którą powinienem sprawdzić... I dlatego tego (jeszcze) nie zrobiłem...

Zapomniałeś napisać, że i na BD nie ma HDRu.... 😁

(Informacyjnie: filmów na UHD mam obecnie 74 więc 2 z HDR10+ to wciąż mała ilość)

To forum pod względem docinek, hejtu, ataków personalnych, wyśmiewania innych użytkowników, spamowania, wojen pomiędzy jednymi, a drugimi chyba znajduje się pod tym względem w czołówce. Powód ? Brak realnej moderacji...

Na każdym normalnie moderowanym forum wszystkie takie zaśmiecające, obrażające innych ludzi posty były by kasowane, forumowicze by dostawali ostrzeżenia... Sam jestem tego ofiarą, ale obserwuję po prostu cały poziom dyskusji... Szkoda...

 

 

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Adam60 napisał:

No, ale co to ma do rzeczy ? Napisałem na ile wszystkich filmów mam te z funkcją, którą powinienem sprawdzić... I dlatego tego (jeszcze) nie zrobiłem...

Zapomniałeś napisać, że i na BD nie ma HDRu.... 😁

To forum pod względem docinek, hejtu, ataków personalnych, wyśmiewania innych użytkowników, spamowania, wojen pomiędzy jednymi, a drugimi chyba znajduje się pod tym względem w czołówce. Powód ? Brak realnej moderacji...

 

 

Jesteś hipokrytą.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Nygus napisał:

Jesteś hipokrytą.

Tak... ? To bardzo ciekawe... Pokaż mi jeden post gdzie nazwałem kogoś kretynem, albo pisałem, że "pisze bzdury"... Pewno odpierając tą falę hejtu mogłem czasami wyjść po za merytoryczną dyskusję jak nawet się wciąga w to mojego nieżyjącego tatę, ale unikałem tego... Zgłosiłem do adminów wiele takich postów, które wciąż są na forum, a użytkownicy nie dostali żadnego ostrzeżenia...

Naprawdę szkoda bo to chyba największe forum technologiczne w Polsce...

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu to samo w tym temacie... chyba trolle z błazeńskiego ppe i tutaj pozakładały konta bo takie samo zachowanie przygłupie widzę. Wyzwiska i "mądrości" jak jakaś gówniażeria. Żenada i psucie forum! 😡

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, LV426 napisał:

Znowu to samo w tym temacie... chyba trolle z błazeńskiego ppe i tutaj pozakładały konta bo takie samo zachowanie przygłupie widzę. Wyzwiska i "mądrości" jak jakaś gówniażeria. Żenada i psucie forum! 😡

Tak się dzieje ponieważ na forum są "święte krowy" z kontami od 2006 r, które uważają się za bóg wie kogo i uważają, że mogą każdego gnoić. Szczególnie prym wiodą tutaj: barnaba i binary... Zadałem po prostu zwykłe pytanie... Liczyłem na normalną odpowiedź... Nie było z mojej strony absolutnie nic usprawiedliwiającego taką odpowiedź jak ta:

1.JPG

Zadałem pytanie o to co to jest profil 7 w Dolby Vision, a dostałem odpowiedź w której występuje mój śp. tata... Każdy kto stracił kogoś bliskiego wie jak takie przywołanie, w takim kontekście może zaboleć... Po prostu bardzo słabe...

Obu tych użytkowników forum zachowuje się w ten sposób i nie tylko do mnie... Tu była cała wojna z kimś o nikcu pcgom czy jakoś tak gdzie się obrażali nawzajem. Obu wymienionych przeze mnie panów B. atakuje personalnie inne osoby... Nie są oczywiście sami bo za tym przykładem i inne osoby się tak zachowują...

Nie mam FB czy Twittera i może dlatego nie jestem do tego przyzwyczajony... Sam nie wiem... Na innych forach na których jestem jest normalna moderacja i takie rzeczy nie przechodzą...

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Adam60 napisał:

Tak się dzieje ponieważ na forum są "święte krowy" z kontami od 2006 r, które uważają się za bóg wie kogo i uważają, że mogą każdego gnoić. Szczególnie prym wiodą tutaj: barnaba i binary... Zadałem po prostu zwykłe pytanie... Liczyłem na normalną odpowiedź... Nie było z mojej strony absolutnie nic usprawiedliwiającego taką odpowiedź jak ta:

1.JPG

 

 

???Ty naprawdę nic nie rozumiesz????!!!

Sam piszesz, ze to jest forum technologiczne. Żeby się merytorycznie wypowiadać. Takie górnolotne słodkie pierdzenie.

Chwalisz się i piszesz o tym jakie to masz doświadczenie i wiedzę, ze ludzie Ciebie omal po rękach nie całują dziękując za rady, ???wysyłają listy gratulacyjne i dziękczynne. A za chwile nie potrafisz przeczytać posta, nie wiesz nic o  podstawach, zadajesz pytania jakbyś się urodził wczoraj i masz pretensje o to, ze ktoś ma konto od 2006... Nie znasz takiej magicznej strony google.com gdzie można znaleźć garść podstawowych informacji. Bardzo mi przykro, że zmarł Twój tata, na pewno nie jest to nic z czego ktokolwiek na forum się śmiał lub chciał śmiać czy drwić (szukasz współczucia pisząc o tym na forum technologicznym???). Dowartościowujesz się pisząc ze masz 900 filmów??? Jestem w stanie się założyć, ze jest tu co najmniej kilkanaście osób, które mogą mieć ze dwa razy więcej. Dla takich informacji masz odpowiednie wątki, żeby się pochwalić kolekcją :).

Jednak sorry, nie jesteśmy (chyba) dziećmi tutaj, jeśli ktoś pisze cuda to niestety może czasami dostać bardzo bezpośredni komentarz.

Akurat wczoraj przeglądałem posty na wątku o OPPO, rok temu miałeś problem z podstawami HDR i jeszcze w bezczelny i chamski sposób się do mnie zwracałeś. Rok czasu był spokój, po powrocie zacząłeś od wywołania mnie przy okazji jakiś twoich fantazji sprzed roku. Nic się nie zmieniło, teraz tez masz problem z HDRem, zamiast sprawdzić i czegoś się SAMEMU dowiedzieć, jako znawca zadajesz pytania jak 5-cio latek.

Nawet już mi się ni chce nawet nic pisać...

Edytowane przez Nygus
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Nygus napisał:

???Ty naprawdę nic nie rozumiesz????!!!

Sam piszesz, ze to jest forum technologiczne. Żeby się merytorycznie wypowiadać. Takie górnolotne słodkie pierdzenie.

Chwalisz się i piszesz o tym jakie to masz doświadczenie i wiedzę, ze ludzie Ciebie omal po rękach nie całują dziękując za rady, ???wysyłają listy gratulacyjne i dziękczynne. A za chwile nie potrafisz przeczytać posta, nie wiesz nic o  podstawach, zadajesz pytania jakbyś się urodził wczoraj i masz pretensje o to, ze ktoś ma konto od 2006... Nie znasz takiej magicznej strony google.com gdzie można znaleźć garść podstawowych informacji. Bardzo mi przykro, że zmarł Twój tata, na pewno nie jest to nic z czego ktokolwiek na forum się śmiał lub chciał śmiać czy drwić (szukasz współczucia pisząc o tym na forum technologicznym???). Dowartościowujesz się pisząc ze masz 900 filmów??? Jestem w stanie się założyć, ze jest tu co najmniej kilkanaście osób, które mogą mieć ze dwa razy więcej. Dla takich informacji masz odpowiednie wątki, żeby się pochwalić kolekcją :).

Jednak sorry, nie jesteśmy (chyba) dziećmi tutaj, jeśli ktoś pisze cuda to niestety może czasami dostać bardzo bezpośredni komentarz.

Akurat wczoraj przeglądałem posty na wątku o OPPO, rok temu miałeś problem z podstawami HDR i jeszcze w bezczelny i chamski sposób się do mnie zwracałeś. Rok czasu był spokój, po powrocie zacząłeś od wywołania mnie przy okazji jakiś twoich fantazji sprzed roku. Nic się nie zmieniło, teraz tez masz problem z HDRem, zamiast sprawdzić i czegoś się SAMEMU dowiedzieć, jako znawca zadajesz pytania jak 5-cio latek.

Nawet już mi się ni chce nawet nic pisać...

Nie chodzi o mnie... Chodzi o to co się dzieje na forum... Ja nie jestem jedynym przykładem wojenek jednych z drugimi... Było tego mnóstwo... Ludzie się tu obrażają nawzajem i leczą kompleksy dowalając innym..

W tym czym się "znam" (choć tak naprawdę to tylko hobby więc tu oprócz adminów nikt się nie zna) to się "znam" i odpisywałem... Pisałem po prostu o tym jakie miałem doświadczenie i to wszystko... W przeciwieństwie do niektórych nie udaję eksperta, który się na wszystkim zna więc w tym czego nie wiem zadaję pytanie...

Jeśli uważasz, że się dowartościowuję pisząc ile mam filmów to chyba ty masz jakieś kompleksy bo ja to napisałem WYŁĄCZNIE w kontekście sprawdzania HDR10+...

Nigdy siebie nie uważałem za znawcę... Nigdy tak o sobie nie pisałem... Miałem parę projektorów, dwa ekrany, ok 10 playerów,  więc na tym bazując się wypowiadałem... To, że wypowiadałem się na temat różnic między projektorem, a  TV nie oznacza, że znam się na HDR... Piszesz żeby sprawdzić w google... To zamknijmy w ogóle to forum bo po co ? Niech wszyscy szukają w google... Podobno wszystko jest w internecie... Zadałem pytanie bo jesteśmy na forum do takich spraw :)

I to chyba Ty naprawdę nie rozumiesz co chciałem napisać... Dyskusja powinna być zawsze na temat, a nie nacechowana złośliwościami, wyśmiewaniem, hejtem...

Bardzo prosty przykład może mnie zrozumiesz Ty i inne osoby: Jak napisałem jakieś "bzdury" to albo się nic nie odpisuje albo się wyjaśnia z czym się mylę, ale NIGDY nie obraża ad personam... To jest przykład konstruktywnej krytyki... Spieramy się na poglądy... Wiele osób tego nie odróżnia... Część z braku argumentów tak robi, część ma argumenty ale woli się nosić jacy to oni wielcy i jak kogoś można wyśmiać bo ktoś czegoś nie wie, a jeszcze innym wszystko jedno - byle dowalić komuś bo tylko w ten sposób poczują się lepiej bo w życiu realnym pewno mają żonę, która nimi pomiata, albo szefa... Natomiast moderatorzy na forach mają obowiązek usuwania takich delikwentów i takie wypowiedzi...

Niestety hejt w internecie jest olbrzymi... Zdaję sobie w pełni sprawę, że są miejsca gdzie rzeczywiście jest o wiele gorzej, ale myślałem, że co jak co, ale na "niewinnym" forum technologicznym nie będzie takich cudów...

EOT na mój temat. Wróćmy do TV Q9FN...

 

 

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma co dyskutować jaki format wygrał i dlaczego... Stało się... Podobno plazmy były lepsze od LCD (choć dla mnie tak jak i OLEDY nie pasowały) i przegrały...
Jedyna być może szansa, że to nie DV wejdzie do Samsungów tylko HDR10+ wejdzie do pozostałych (co już się dzieje np. w playrach UHD - sam mam obsługujący i DV i HDR10+ ), a jak TV czy projektory będą obsługiwały oba standardy to po prostu wszyscy producenci dadzą do sprzętu oba i wojna się skończy... Lista filmów z HDR10+ jest krótka, ale są na niej tytuły jak Bohemian Rhapsody mające tylko (chyba) HDR10+ więc potencjalnie klient by nie chciał musieć wybierać... Czas pokaże...
Natomiast na ile to jest ważne dla zwykłego człowieka - to inna sprawa. Bo podobno różnice między HDR 10 a rozszerzonymi formatami zarówno: HDR10+ jaki i Dolby Vision są bardzo małe. Jak by zrobić eksperyment i puścić film w HDR10 a potem z włączonym DV to nie wiem czy większość by odróżniła ? Żeby znowu nie było na mnie hejtu - tak mi się wydaje bo nie czytałem o tym nic. Jak jest inaczej napiszcie... Na pewno przy wyborze TV warto się kierować DV, ale mając do wyboru np takie parametry jak kontrast czy ilość nitów w HDR czy inne kluczowe elementy to obsługę DV stawiałbym gdzieś na poziomie obsługi przez TV gęstych formatów dźwięku... Fajnie żeby było, ale są ważniejsze sprawy...
Natomiast my oczywiście na tym forum jesteśmy pasjonatami technologii i dla nas może to mieć większe znaczenie. Sam mam mały problem bo odtwarzacz UHD mi obsługuje HDR10+, TV także, a go nie mam... Dlaczego ? Najprawdopodobniej winne jest Onkyo, które tego nie ma i nawet w pass through co powinno działać - nie działa... Może jakaś koncepcja ?
Odtwarzacz z dwoma wyjściami HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, raf7705 napisał:
4 godziny temu, Adam60 napisał:
Nie ma co dyskutować jaki format wygrał i dlaczego... Stało się... Podobno plazmy były lepsze od LCD (choć dla mnie tak jak i OLEDY nie pasowały) i przegrały...
Jedyna być może szansa, że to nie DV wejdzie do Samsungów tylko HDR10+ wejdzie do pozostałych (co już się dzieje np. w playrach UHD - sam mam obsługujący i DV i HDR10+ ), a jak TV czy projektory będą obsługiwały oba standardy to po prostu wszyscy producenci dadzą do sprzętu oba i wojna się skończy... Lista filmów z HDR10+ jest krótka, ale są na niej tytuły jak Bohemian Rhapsody mające tylko (chyba) HDR10+ więc potencjalnie klient by nie chciał musieć wybierać... Czas pokaże...
Natomiast na ile to jest ważne dla zwykłego człowieka - to inna sprawa. Bo podobno różnice między HDR 10 a rozszerzonymi formatami zarówno: HDR10+ jaki i Dolby Vision są bardzo małe. Jak by zrobić eksperyment i puścić film w HDR10 a potem z włączonym DV to nie wiem czy większość by odróżniła ? Żeby znowu nie było na mnie hejtu - tak mi się wydaje bo nie czytałem o tym nic. Jak jest inaczej napiszcie... Na pewno przy wyborze TV warto się kierować DV, ale mając do wyboru np takie parametry jak kontrast czy ilość nitów w HDR czy inne kluczowe elementy to obsługę DV stawiałbym gdzieś na poziomie obsługi przez TV gęstych formatów dźwięku... Fajnie żeby było, ale są ważniejsze sprawy...
Natomiast my oczywiście na tym forum jesteśmy pasjonatami technologii i dla nas może to mieć większe znaczenie. Sam mam mały problem bo odtwarzacz UHD mi obsługuje HDR10+, TV także, a go nie mam... Dlaczego ? Najprawdopodobniej winne jest Onkyo, które tego nie ma i nawet w pass through co powinno działać - nie działa... Może jakaś koncepcja ?

Odtwarzacz z dwoma wyjściami HDMI.

On ma PANASONIC DP-UB820 z dwoma wyjściami HDMI ale jeszcze do tej pory nawet nie spróbował ich użyć.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nygus napisał:

On ma PANASONIC DP-UB820 z dwoma wyjściami HDMI ale jeszcze do tej pory nawet nie spróbował ich użyć.

no bo po co jak i tak hdmi nie puści więcej niż DD 5.1 😀

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Adam60 napisał:

Tak się dzieje ponieważ na forum są "święte krowy" z kontami od 2006 r, które uważają się za bóg wie kogo i uważają, że mogą każdego gnoić. Szczególnie prym wiodą tutaj: barnaba i binary... Zadałem po prostu zwykłe pytanie... Liczyłem na normalną odpowiedź... Nie było z mojej strony absolutnie nic usprawiedliwiającego taką odpowiedź jak ta:

1.JPG

Zadałem pytanie o to co to jest profil 7 w Dolby Vision, a dostałem odpowiedź w której występuje mój śp. tata... Każdy kto stracił kogoś bliskiego wie jak takie przywołanie, w takim kontekście może zaboleć... Po prostu bardzo słabe...

Obu tych użytkowników forum zachowuje się w ten sposób i nie tylko do mnie... Tu była cała wojna z kimś o nikcu pcgom czy jakoś tak gdzie się obrażali nawzajem. Obu wymienionych przeze mnie panów B. atakuje personalnie inne osoby... Nie są oczywiście sami bo za tym przykładem i inne osoby się tak zachowują...

Nie mam FB czy Twittera i może dlatego nie jestem do tego przyzwyczajony... Sam nie wiem... Na innych forach na których jestem jest normalna moderacja i takie rzeczy nie przechodzą...

Posluchaj sieroto.

Nie jestem tutaj po to, aby robic Cie przykrosc. Nie jestem tez tutaj po to aby uzerac sie z kimkolwiek.

Wszelka wymiana zdan z Toba, ktora mialem na przestrzeni ostatnich 2 lat, na obu forach,  spelzla na niczym. Okazala sie z mojego punktu kompletnie bezcelowa i wysoce  niesatysfakcjonujaca, ze wzgledu na Twoj brak podstawowej wiedzy, rozsadku i kultury osobistej,  najwyrazniej nie nauczyla Cie nieczego. Sadzac po reakcja pozostalych osob, nie jestem jedynym, ktory Cie kompletnie ignoruje. To Ty sprowokowales moja odpowiedz, bezposrednio cytujac moja wypowiedz. Nie widze zadnego sensu prowadzenia z Toba wymiany zdan, czy odpowiadania na Twoje pytania, zwlaszcza na takie, na ktore odpowiedzi pozostaja poza zakresem Twoich zainteresowac i zdolnosci poznawczych.

"Klepiesz" w kolko to samo, a to o najlepszym telewizorze, bo raptem kupiles sobie pierwszy dobry telewizor w zyciu i myslisz, ze gloscisz jakas prade objawiona, ktorej nikt nie rozumie,, nie zdajac sobie sprawy jak jest to zalosne. Przeciez taki Barnaba, ktorego odrzegnujesz od czi i wiary, ma najlepsze telewizory co  rok czy 2 lata od zawsze,  a mimo wszyskio nie jest w stanie zrzec sie duzego ekranu projektora na rzecz kontrastu, ostrosci  i luminacji telewizora. Podobnie jest z innymi uzytkownika. Sa tez tacy, do ktorych np zaliczam sie ja i sporo starych uzytkownikow projektorow,  brzydzacych sie malym ekranym, ktorzy  dostrzegli nieublagane przewage sefemisyjnych ekranow UHD/HDR i przesli na ich strone jeszcze zanim ty zaczales sie podniecac swoim pierwszym projektorem, a zanim zaczales swa neoficka ewangelie o wyzszosci telewizora nad projektoprem. Jestes zalosny, bo kreujesz sie na  guru, wszystkich do okola ustawiajac, nie majac przy tym pojecia o podstawach materii, na temat ktorej sie wypowiadasz. Przeczytaj sobie swoje watki na tym i na drugim forum, a moze najdzie Cie jakas autorefleksja.     

Najlepiej byloby gdybys po prostu nie wywolywal mnie wiecej. Nie probuj tez porownywac sie do Pmcompa.  To nestor tego forum  i bez wzgledu na jego zachowanie, stosunek do mnie czy do innych ludzi, ma on bezsprzecznie prawdziwa pasje i wiedze, z ktorej ktorej ja i wiele osob skorzystalo. Tego szecunku tutaj nie uzyskasz, chocbys  spedzil 2x wiecej czasu na forum niez On.

Zachowaj wiec swoje narzekania dla spowiednika, czy psychologa, a na forum ogranicz sie do  meritum okreslonego przez jego  watki,   nie  do opowiadania  historii swojego zycia.

BTW. Nikt Cie tutaj nie gnoi, narazie tylko Cie tu cytuja.

 

  • Dzięki 1
  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, binary napisał:

Nie probuj tez porownywac sie do Pmcompa.  To nestor tego forum  i bez wzgledu na jego zachowanie, stosunek do mnie czy do innych ludzi, ma on bezsprzecznie prawdziwa pasje i wiedze, z ktorej ktorej ja i wiele osob skorzystalo.
 

Taki nestor, że aż mu włączono (nie wiem czy wciąż) moderację każdego postu, choć wydaje mi się, że to nie on był stroną bardziej agresywną...

Problem z tobą i paroma osobami na tym forum jest taki, że "wozicie się na nie wiadomo kogo" a czasami, nie mówię - często, podkreślam - CZASAMI piszecie strasznie bzdury choć nigdy w rozmowach bezp. nie użyłem tego zwrotu... Każdy ma prawo do swoich przemyśleń i słów - ja do tego, żeby chwalić TV i odstawić proj jak @Gmeru i każdy ma prawo o tym co piszesz korzystać nadal z projów. Nikt nie ma monopolu na jedyną słuszną wizję i każdy przedstawia swój punkt widzenia... I nikomu nie można pisać, że pisze bzdury...  Ja na długo zanim napisałem o tym TV byłem tu hejtowany... Chodzi o to w jaki sposób jedne osoby odnoszą się do innych... Po tych waszych postach, a to, że "chwalę" się ilością filmów, a to, że ktoś zmienia co 2 lata TV, a ja jestem przy nim malutki, tak sobie myślę, że paru gości z tego forum ma albo za duże ego, albo za duże kompleksy... I to jest na zasadzie - "kto ma większego"... Kto ma mieć szacunek, a kto nie... Taka męska rywalizacja... :)Dla mnie szczerze mówiąc to dosyć żałosne bo każdy ma jakieś pieniądze i kupuje na co go stać, ale łączy nas wszystkich pasja do technologii...

Jestem na takim forum - największym w PL, ale dotyczącym zupełnie czego innego niż technologia, że za sam tekst, że ktoś inny "pisze bzdury" można dostać ostrzeżenie. Od czasu zmian na tamtym forum wreszcie normalnie się rozmawia...

Nigdy nie udawałem eksperta choć parę osób mi to zarzuca. Zapytałem Ciebie o ten profil bo po prostu o tym pisaliśmy w wątku... Już wiem, żeby o nic więcej ciebie nie pytać. Jestem całkiem przeciętną osobą dla której technologie są jednym z wielu hobby.. Natomiast wyciąganie ataków personalnych w stylu mojego taty czy pisanie, że jestem kretynem schodzi już poniżej jakiegokolwiek poziomu wszelkiej dyskusji bez względu na to czy rozmawiamy o rybkach, szlachetnych kamieniach, robieniu mebli czy o technologii... Staram się zawsze być jak najbardziej obiektywny jak potrafię i nawet w temacie od projektora do TV... napisałem ostatnio jednej osobie, że dla niej lepszy będzie proj. Zresztą wcześniej też... Nie jestem jakimś człowiekiem żeby mówić moje bo moje zdanie zawsze jest najlepsze...

Rzeczywiście mam jeden problem psychologiczny... W przeciwieństwie do 99% innych ludzi nie pozostawiam wszelkie ataki personalne na mnie bez odpowiedzi, nie pozostawiam bez odpowiedzi jak bronię swoich racji w dyskusjach... Tym się różnię tu i na innych forach, że jak ktoś mnie atakuje personalnie lub w sposób kłamliwy, hejtem to odpowiadam. 99% ludzi po prostu nic nie odpisuje albo opuszcza jakieś fora... Już mi radzili admini z innych forów abym pozostawał hejt po prostu i nie dyskutował z pewnymi osobami, ale widać wciąż tego nie umiem.

Liczę na to, że wciąż będzie możliwa normalna, merytoryczna dyskusja bo to chyba nasz wielki problem - Polaków, że w obliczu niebezpieczeństwa potrafimy się zjednoczyć jak nikt, ale jak jest dobrze to bierzemy się za łby... To taka ogólna dygresja... Oczywiście tracimy na tym wyłącznie my sami bo rozwojowi zawsze służy współpraca a nie kłótnia... Tak i jest nawet tutaj... 

Peace do wszystkich ✌️ Może zresetujmy naszą wzajemną niechęć i spróbujmy normalnie dyskutować i zapomnieć o tych "urazach" choć na forum poświęconym TV i projektorom słowo "uraza" brzmi dosyć zabawnie... W każdym razie ja ze swojej strony obiecuję..., postaram się dawać wyłącznie przekaz pozytywny i bardziej podkreślać, że poglądy jakie przedstawiam nie są żadną prawdą objawioną (nigdy nie chciałem aby ktoś odnosił takie wrażenie) tylko po prostu moim zdaniem...

Pozdrawiam

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...