Skocz do zawartości
hubio

SAMSUNG Q9FN W CODZIENNYM UŻYTKOWANIU

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, borsuk2 napisał:

Hej, 

Coś dziwnego dzieje się z moim Q9. Kiedy oglądam TV obraz jest OK ale kiedy kliknę "domek" na pilocie i pojawia się pasek menu smart na dole to kolory tego paska są jakby prześwietlone. Jeśli najadę na YT lub HBO GO czy Netflix to te miniaturki/kafelki wyglądają jak prześwietlona klisza. Tak samo jak odpalę YT. Tło jest białe a wszystkie kafelki z filmami wyglądają jak prześwietlona klisza. Jakby gdzieś była włączona opcja odwróć kolory. 

Niestety nie mogę nigdzie znaleźć opcji żeby to wyłączyć. 

Film czy wiadomości w TV (cyfra/dekoder po HDMI) wyglądają OK. Problem jest tylko w tym pasku menu smart i z wyświetlanymi w tym pasku miniaturkami oraz w aplikacjach YT, HBO itd. Ale już po odpaleniu filmu/filmiku na YT/HBO obraz / kolory są normalne. 

 

Nie wiem czy to jakiś bug w sofcie czy dzieciaki przypadkowo coś kliknęły? Wczoraj po północy jak odpalałem smarta wszystko było ok. Ale dziś znów wrócił obraz prześwietlonej kliszy. 

Macie jakiś pomysł? Co to jest? Jak się tego pozbyć?

 

Sprawdzę i dam znać...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej, 
Coś dziwnego dzieje się z moim Q9. Kiedy oglądam TV obraz jest OK ale kiedy kliknę "domek" na pilocie i pojawia się pasek menu smart na dole to kolory tego paska są jakby prześwietlone. Jeśli najadę na YT lub HBO GO czy Netflix to te miniaturki/kafelki wyglądają jak prześwietlona klisza. Tak samo jak odpalę YT. Tło jest białe a wszystkie kafelki z filmami wyglądają jak prześwietlona klisza. Jakby gdzieś była włączona opcja odwróć kolory. 
Niestety nie mogę nigdzie znaleźć opcji żeby to wyłączyć. 
Film czy wiadomości w TV (cyfra/dekoder po HDMI) wyglądają OK. Problem jest tylko w tym pasku menu smart i z wyświetlanymi w tym pasku miniaturkami oraz w aplikacjach YT, HBO itd. Ale już po odpaleniu filmu/filmiku na YT/HBO obraz / kolory są normalne. 
 
Nie wiem czy to jakiś bug w sofcie czy dzieciaki przypadkowo coś kliknęły? Wczoraj po północy jak odpalałem smarta wszystko było ok. Ale dziś znów wrócił obraz prześwietlonej kliszy. 
Macie jakiś pomysł? Co to jest? Jak się tego pozbyć?
 
Sprawdź opcje. Dostępność.
Tam jest, odwrócenie koloru.40e8e12e418b09963b118dc7e8dceba8.jpg
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera. To pewnie było to. (Przynajmniej tak to wygląda jak teraz włączam tą opcje.) Niestety zadzwoniłem na infolinie Samsunga i połączyłem się z pomocą techniczną i zdalnie zresetowali mi TV. Opcja się wyłączyła ale straciłem ustawienia i teraz nie mogę ustawić tak jak miałem. I podczas oglądania T mam gorszy obraz niż miałem. Krucze ponad tydzień to ustawiałem po zakupie TV. Że też nie poczekałem na odpowiedz :( 

Można zapisać ustawienia w pliku na jakimś USB albo coś żeby następnym razem nie musieć ustawiać? 

Poza tym ta opcja jest głęboko w ustawieniach. Wątpię żeby to ktoś włączył. A tym bardziej dziwne że po północy przedwczoraj to zniknęło a rano znów było. Można to jakoś przypadkowo włączyć naciskając 2 guziki na pilocie (siadając na pilocie?) 

Edytowane przez borsuk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cholera. To pewnie było to. (Przynajmniej tak to wygląda jak teraz włączam tą opcje.) Niestety zadzwoniłem na infolinie Samsunga i połączyłem się z pomocą techniczną i zdalnie zresetowali mi TV. Opcja się wyłączyła ale straciłem ustawienia i teraz nie mogę ustawić tak jak miałem. I podczas oglądania T mam gorszy obraz niż miałem. Krucze ponad tydzień to ustawiałem po zakupie TV. Że też nie poczekałem na odpowiedz  
Można zapisać ustawienia w pliku na jakimś USB albo coś żeby następnym razem nie musieć ustawiać? 
Poza tym ta opcja jest głęboko w ustawieniach. Wątpię żeby to ktoś włączył. A tym bardziej dziwne że po północy przedwczoraj to zniknęło a rano znów było. Można to jakoś przypadkowo włączyć naciskając 2 guziki na pilocie (siadając na pilocie?) 
Wiem, że jak się przytrzyma na srebrnym pilocie ten przycisk od ekranu wygaszania, to się wchodzi w szybkie menu ale czy można akurat tą funkcję włączyć jakimś przyciskiem, to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawie 2 latach używania TV nastał czas na przetestowania gier więc napiszę parę słów.

Gram z PC , który wysyła sygnał 1440p/60Hz w HDR , a Q9FN skaluje to do 4K/60Hz Jestem bardzo zadowolony z HDR o ile w przypadku UHD dopiero Panasonic ze swoimi 5 trybami HDR wydobył z TV to co chciałem. Z PC jest od razu super... Pięknie wyglądają zachody słońca w ETS czy jakieś inne tego typu efekty. Gra mi się na TV bardzo dobrze. Gram w trybie dynamicznym (bez trybu "gra") - obraz jest bardzo jasny i super skontrastowany. Np na monitorze jest o wiele ciemniejszy. Tak samo jak nagrałem na YT filmiki z gry i oglądałem gdzie indziej na TV SONY to obraz był ciemniejszy... Także po 1,5 roku mogę potwierdzić, że i w grach TV się bardzo sprawdza...  Grałem także przez shielda w wyścigi dla dzieci SONIC i Tomb Raidera i też było naprawdę nieźle...Jedyne co to nie pasuje mi tryb "gra", który dla mnie jest jakiś za ciemny i w ogóle jakiś "dziwny".... No, ale jak wiecie ja mam w ogóle inne preferencje obrazu niż większość osób z forum (nie większość ludzi w ogóle) i nie lubię ciemnych trybów więc może dla kogoś innego tryb "gra" byłby całkowicie do zaakceptowania...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam właśnie trylogię Ojca Chrzestnego i po raz pierwszy od 1,5 roku żałowałem, że nie mam wciąż projektora. Niektóre sceny np słynna scena jak Vito Corleone kupuje owoce i strzelają do niego - na proju wbiła mnie w fotel. Tu tego nie było.. Natomiast przewaga jest ogromna w jasnych ujęciach... Oczywiście nie ma efektu zaniku kontrastu w wielu słonecznych scenach, ale np. jak ktoś ma jasne ubranie widać każde wgniecenie materiału... Na Q9FN odkryłem np., że niektórzy bohaterowie mieli trochę podniszczone marynarki co miało sens w kontekście postaci. Francis Ford Coppola nie zostawia nic przypadkowi... ;)

Po prawie 2 latach używania mogę powiedzieć, że na tym TV wreszcie odkryłem czernie, na których mi wcześniej, specjalnie nigdy nie zależało... Te wszystkie czarne garnitury, czarne cadillaci, czarne włosy - to jest super. Do TV bardzo się przyzwyczaiłem i do tej marki, ale w przyszłości jak będę wymieniał na 85'' rozważę z pewnością również SONY bo nie będzie mnie już ograniczała podstawka bo tak wielki TV będzie musiał być inaczej zaadaptowany niż to co jest dotychczas... Nie wykluczam też, że może dam 2 szansę projom i spróbuję JVC albo SONY bo wcześniej nie miałem z tą technologią projekcyjną do czynienia. Za takim rozwiązaniem przemawia fakt, że wciąż mam ekran i nie musiałbym całkowicie zmieniać pomieszczenia, a obraz uzyskałbym 100'', a nie 85''. No, ale to daleka przyszłość...

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia najlepsze życzenia świąteczne: jak najlepszego sprzętu zarówno dla fanów projektorów jak i telewizorów, dla fanów konsol i PCtów, dla fanów nvidia shield i TV Apple, dla fanów SONY i Samsunga, dla fanów PS4 i XboxOne... Po prostu dla wszystkich forumowiczów i administracji...

Edytowane przez Adam60
  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poruszę temat nie związany bezpośrednio z TV. Otóż zapragnąłem sobie tuż przed świętami kupić kartę graficzną do kompa. Nie jakiś super najlepszy model RTX o których słyszałem, że jak w przypadku PS4 ich nie ma, ale jakiegoś GTX 1660. Miałem jeszcze z listopada na oku parę modeli i kart. No i okazało się, że wielki zonk :) Na stronie Komputronika praktycznie każdy GTX 1660 czy SUPER czy Ti miał status niedostępny (obecnie wszystkie ! - sprawdzałem przed chwilą). Z kolei na Allegro obecnie karty, które kosztowały jeszcze ok 1300zł GTX Ti są po 1900 zł (!). To po prostu PARANOJA ! I to raczej nie kwestia Polski tylko całej Europy bo w amazonie.de również większość niedostępna... Nie wiem czy to przez pandemię czy jak słyszałem jacyś dostawcy podzespołów bardzo podwyższyli ceny, ale jest LIPA... Jak ktoś chciał sobie pograć w nowe gry i kupić na okres świąteczno-noworoczny kartę graficzną to ma spory problem.

Jeśli chodzi o mnie to ostatecznie kupiłem kartę GTX 1660Ti na Allegro za 1695zł (tą co obecnie jest za prawie 1900zł) i nawet doszła mi na święta więc jest super :) Po drodze zrobiłem dwa zwroty i anulowanie bo np. w RTV-EURO-AGD kupiłem Ventusa, który nie działa półpasywnie czego nie zauważyłem. Przy tym wielkie brawa dla sieci za błyskawiczny zwrot środków i obsługę klienta - w przededniu Wigilii momentalnie i to 2 razy połączyłem się z infolinią i gdyby nie zwrot to też miałbym tą kartę na święta. Wcześniej anulowałem RTX 2060 nawet w dobrej cenie jak na te czasy czyli 1850zł z Komputronika, ale pewno i tak by sami anulowali bo czekałem godzinę na wysłanie linku do płatności i się nie doczekałem, a mieli na stanie w całej Polsce jedną szt. (pewno wirtualnie) i bałem się, że nic nie kupię, a tel. nikt nie odbierał.

Reasumując - nie wiem czy tak jest również w przypadku procków czy pamięci czy myszek :) ale temat kart graficznych na teraz to abstrakcja... Jak widać nie tylko dotyczy to wszystko PS5 i najnowszych kart graficznych. Nie wiem też co się dzieje z Radeonami bo są po za moim zainteresowaniem, ale w przypadku NVIDII ogromne problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 12/29/2020 at 4:30 PM, Adam60 said:

Poruszę temat nie związany bezpośrednio z TV. Otóż zapragnąłem sobie tuż przed świętami kupić kartę graficzną do kompa. Nie jakiś super najlepszy model RTX o których słyszałem, że jak w przypadku PS4 ich nie ma, ale jakiegoś GTX 1660. Miałem jeszcze z listopada na oku parę modeli i kart. No i okazało się, że wielki zonk :) Na stronie Komputronika praktycznie każdy GTX 1660 czy SUPER czy Ti miał status niedostępny (obecnie wszystkie ! - sprawdzałem przed chwilą). Z kolei na Allegro obecnie karty, które kosztowały jeszcze ok 1300zł GTX Ti są po 1900 zł (!). To po prostu PARANOJA ! I to raczej nie kwestia Polski tylko całej Europy bo w amazonie.de również większość niedostępna... Nie wiem czy to przez pandemię czy jak słyszałem jacyś dostawcy podzespołów bardzo podwyższyli ceny, ale jest LIPA... Jak ktoś chciał sobie pograć w nowe gry i kupić na okres świąteczno-noworoczny kartę graficzną to ma spory problem.

Koparkowicze :( Niestety karta ponoć zwraca się w pół roku więc opłaca się co roku zmienić na nowszą szybszą.  A że problemy z dostawcami to i kart mnie a koparkowicz jest w stanie dać więcej bo mu się zwróci. Podobni jest z zasilaczami(mocniejszymi przynajmniej). 

Co do TV. Minęły mi 2 lata od zakupu. Jakieś 2-3 tygodnie temu wymieniłem dekoder na 4K. Podłączyłem i TV automatycznie go nie wykrył. Więc ustawiłem ręcznie. Ale ustawiając ręcznie w pierwszym kroku wybieram co podłączam (czy dekoder sat czy BR czy coś innego) potem dostawcę i tu na liście providerów Cyfra+ której nie ma już od roku? A Canal+ na liści nie ma. Tak jak i w następnym kroku firmy produkującej dekoder. 

Właśnie sprawdziłem czy jest aktualizacja i nie ma. Aktualizacje automatyczne ustawione. Zakładam więc że nie było jej już od około roku. "Nieźle" jak na 2 letni topowy TV. 

Pisał może ktoś z was do Samsunga odnośnie aktualizacji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, borsuk2 napisał:

Koparkowicze :( Niestety karta ponoć zwraca się w pół roku więc opłaca się co roku zmienić na nowszą szybszą.  A że problemy z dostawcami to i kart mnie a koparkowicz jest w stanie dać więcej bo mu się zwróci. Podobni jest z zasilaczami(mocniejszymi przynajmniej). 

To jedno, ale jest też problem z podzespołami w ogóle do elektroniki. Nawet Biden powiedział, że w USA chcą sami otworzyć fabryki tego bo tak to cały świat jest skazany na Azję.

34 minuty temu, borsuk2 napisał:

Co do TV. Minęły mi 2 lata od zakupu. Jakieś 2-3 tygodnie temu wymieniłem dekoder na 4K. Podłączyłem i TV automatycznie go nie wykrył. Więc ustawiłem ręcznie. Ale ustawiając ręcznie w pierwszym kroku wybieram co podłączam (czy dekoder sat czy BR czy coś innego) potem dostawcę i tu na liście providerów Cyfra+ której nie ma już od roku? A Canal+ na liści nie ma. Tak jak i w następnym kroku firmy produkującej dekoder. 

Właśnie sprawdziłem czy jest aktualizacja i nie ma. Aktualizacje automatyczne ustawione. Zakładam więc że nie było jej już od około roku. "Nieźle" jak na 2 letni topowy TV. 

Pisał może ktoś z was do Samsunga odnośnie aktualizacji? 

Z tego co rozumiem to chodzi Ci o to aby po HDMI móc sterować pilotem od TV dekoderem 4K. Bo ten wybór na liście itd tego tylko dotyczy.

To nie jest kwestia aktualizacji i nigdzie nie będziesz miał tak, że wykryje Ci aktualnych dostawców TV z danego kraju. Ani w SONY ani w LG ani gdzie indziej. To działa tak, że te zewn. sprzęty mają jakieś ustawienia i producenci TV predefiniują je tak aby od pilota od TV można było obsługiwać np. TV BOX...

Ale nie ma z tym większego problemu bo wystarczy wybrać cokolwiek np po prostu dekoder SAT innej marki i też powinno działać. U mnie działa to z Nvidią Shield mimo, że kompletnie nie ustawiałem pod Nvidię tylko dałem jako TV BOX. Działa to nawet z dekoderem (tunerem) SAT, którego kompletnie nie ma na liście. Działa mi też z zupełnym NO-NAME TV BOX za 150zł. Mówimy oczywiście o funkcji HDMI-CEC. A pod apli mam nawet w podwójny sposób.

W Samsungu jest to o tyle fajne, że proces przeprowadza Cię za rączkę i pyta np. czy urządzenie się włączyło czy nie. Miałem trochę problemów z podłączaniem Onkyo. Obecnie mam to pod jakby 2 wejściami. Więc ja mam jeszcze bardziej skomplikowane bo sygnał pod HDMI z różnych urządzeń idzie do Onkyo, a stamtąd po ARC do TV, a mimo tego samsung mi ładnie rozpoznaje Shielda, Panasonika, TV BOX itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adam60 niestety z tymi update'mi u samsunga jest kiepsko.. nie mówię już o wsparciu.. po podpięciu PS5 też nie wykrywa konkretnej konsoli - jedynie że podpiąłem jakąś konsolę... nie mówiąc już o braku HDMI 2.1 czy eARC.. o ECP dla modułów CAM nie wspominając.

Z dekoderami Canal+ rzeczywiście jest problem, sam miałem problem, najprościej wybrać dekoder dla TV NC+ i będzie śmigał. Starszy dekoder 4K bez problemu wykrywa, niestety te od ADB już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, escapers napisał:

@Adam60 niestety z tymi update'mi u samsunga jest kiepsko.. nie mówię już o wsparciu.. po podpięciu PS5 też nie wykrywa konkretnej konsoli - jedynie że podpiąłem jakąś konsolę... nie mówiąc już o braku HDMI 2.1 czy eARC.. o ECP dla modułów CAM nie wspominając.

Z dekoderami Canal+ rzeczywiście jest problem, sam miałem problem, najprościej wybrać dekoder dla TV NC+ i będzie śmigał. Starszy dekoder 4K bez problemu wykrywa, niestety te od ADB już nie.

A to ja już sam nie wiem bo część ludzi właśnie chwaliła Samsungi za aktualizacje. Mi np. na starym BD od Samsunga ok 10 letnim rok temu zaktualizowały się nowe apki jak HBO GO itd. Może więc jedne rzeczy aktualizują. Inne nie. Sam nie wiem.

Ale jak dobrze rozumiem to to dotyczy wyłącznie tego co pisałem czyli sterowania pilotem od TV innymi urządzeniami. Obsługę HMI-CEC. Wyłączenie i włączanie jednym przyciskiem. Ale chyba nawet bez konfiguracji jeśli CEC jest włączony w innym sprzęcie i w TV to i tak można tego używać ? Ja z początku miałem problem żeby to poustawiać z Onkyo i podpiętymi do Onkyo źródłami, ale obecnie już wiem jak. Ładnie wykrywa i prowadzi czy podłączono zewn. system audio czy bezp.

Jak rozumiem te ustawienia nie dotyczą obrazu itd np. pod konsolę ? Ale mogę się mylić. Np. pod PC mi wykrywało automatycznie PC, ale akurat to mnie irytowało bo dedykowany obraz pod PC był dla mnie katastrofalny...

Niewątpliwie na styku: TV, aplituner, zewn. urządzenia występują różne problemy, ale to nie dotyczy chyba wyłącznie Samsunga. Obecnie w czasach HDR (HDCP) kanału zwrotnego ARC i wielu różnych zmiennych te sprzęty nie są idealnie do siebie dopasowane.  A już cuda się u mnie dzieją (działy) na linii połączenia PC-Onkyo-TV . Albo kwestia problemów z HDMI w Onkyo albo kabelka HDMI ale tydzień temu "zgubił" mi się HDR i dźwięk z PC... Najpierw myślałem, że to wina ostatniego update Windows10 (który np. popsuł USB o czym mówią youtuberzy) więc przekopałem Windowsa. Później sprawdzałem Onkyo, które ma problemy z HDMI. Na końcu sam TV. Po przełożeniu HDMI pod inne źródło w Onkyo HDR i dźwięk się "znalazł" momentalnie... Hahahaha :) I do dzisiaj (odpukać) działa ok. A wcześniej działało to pod tamtym wejściem kilka miesięcy.

Więc ja mimo wszystko nie zrzucałbym by winy na producentów bo jest za dużo zmiennych do ogarnięcia. Jest tyle różnych sprzętów... Samo HDMI-CEC (nawet specjalnie nie ustawiane) mi zawsze działało bez problemu na Samsungu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega by chciał, żeby mu działały rzeczy, ktorych nie było, kiedy kupował telewizor.
Niestety, nie ma tak dobrze.

Działa, to co było wtedy w sprzedaży i tyle.
Czyli HDMI 2.0b i arc.
Cudów nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raf7705 jak zastosowali [beeep]iate podzespoły to nie miga dać… jakoś Sony potrafiło dać taki hardware ze po updacie dostali i HDMI 2.1 i eARC… zreszta to samo miałem w soundbarze update dodał wsparcie dla eARC… a ze szajsung ma d[beeep]iate wsparcie to już wiadomo od dawna… 

 

@Adam60 to nie chodzi tylko o proste sterowanie, tylko z poziomu tv (smarta) dostęp do ostatnich wybieranych kanałów, EPG, menu czy nagrań - po prostu pełna integracja

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Adam60 said:

Z tego co rozumiem to chodzi Ci o to aby po HDMI móc sterować pilotem od TV dekoderem 4K. Bo ten wybór na liście itd tego tylko dotyczy.

To nie jest kwestia aktualizacji i nigdzie nie będziesz miał tak, że wykryje Ci aktualnych dostawców TV z danego kraju. Ani w SONY ani w LG ani gdzie indziej. To działa tak, że te zewn. sprzęty mają jakieś ustawienia i producenci TV predefiniują je tak aby od pilota od TV można było obsługiwać np. TV BOX...

Tak. O to też. Choć to już ogarnąłem. Podobnie jak Ty wybrałem inny dekoder i działa ale to półśrodki. Co do tej/tych list (czy to listy providerów czy producentów) to wyświetla się na nich to co wprowadził na nią Samsung a tutaj cytując klasyka:

- Po pierwsze, primo: provider Canal+ pojawił się na rynku w 2019 roku czyli w tym samym roku kiedy kupiłem TV a kupiłem najnowszy dostępny na rynku i najwyższy topowy model TV (należy dodać najdroższy - oczywiście nie liczę większych 75" które oczywiście były droższe)

- Po drugie, primo: dekoder też jest na rynku od roku albo i więcej?

Więc po trzecie, primo - ultimo wystarczyło by aby nazwy provideórw/producentów zostały zaktualizowane w aktualizacji rok po wydaniu TV. 

Czyli reasumując jeśli dekoder się nie wykrył a jak najbardziej moim zdaniem powinien to wina braku aktualizacji. To że na liście brakuje providera CanaL + istniejącego pod tą nazwą od 2019 roku to kolejne potwierdzenie totalnego braku aktualizacji i wsparcia. Ile to roboty wymedytować listę i dodać nazwę providera. 

2 hours ago, escapers said:

niestety z tymi update'mi u samsunga jest kiepsko.. nie mówię już o wsparciu.. po podpięciu PS5 też nie wykrywa konkretnej konsoli - jedynie że podpiąłem jakąś konsolę... nie mówiąc już o braku HDMI 2.1 czy eARC.. o ECP dla modułów CAM nie wspominając.

PS5 wyszło w zeszłym roku więc jak najbardziej też powinno zostać wykryte automatycznie. Co do braku HDMI 2.1 to nie było wtedy na rynku TV z HDMi 2.1 - nawet chyba rok później były ze 2 modele może? Dopiero w tym roku wychodzą TV z HDMi 2.1 więc tu akurat nie ma się czego czepiać. 

53 minutes ago, raf7705 said:

Kolega by chciał, żeby mu działały rzeczy, ktorych nie było, kiedy kupował telewizor.
Niestety, nie ma tak dobrze.

Działa, to co było wtedy w sprzedaży i tyle.
Czyli HDMI 2.0b i arc.
Cudów nie ma.

Nie wiem czy odnosisz się do mnie czy do kolegi escapers który pisał o HDMI 2.1 - tu jak wyżej napisałem zgadzam się z Tobą. Było HDMI 2.0 i OK. 

Co do zdania "Kolega by chciał, żeby mu działały rzeczy, ktorych nie było, kiedy kupował telewizor." to głupoty godosz!

Dla przykładu jeśli kupisz dziś Galaxy Note 20 Ultra 5G a za rok nowe słuchawki powiedzmy Sony wh-1000xm5 - czy jakkolwiek się będą zwały to twój Note nie będzie się musiał się z nimi połączyć bo nie ma ich w momencie kiedy kupiłeś note'a? Albo że je ręcznie bedziesz musiał konfigurować i się będą wyświetlały z jaką głupią z czpy nazwą np "ruch@ cę w d%&la" to bedzie ok? Albo jak za rok kupisz nową drukarkę i nie będziesz mógł na niej wydrukować z tego Note'a po wi-fi bo nie było jej rok wcześniej jak wszedł Note na rynek? 

Bzdura!

Jeśli sprzęt jest topowy i za wór kasy to przynajmniej te 2 lata aktualizacji mu się należą. A w tej aktualizacji wystarczyło by dodać/uaktualnić takie rzeczy jak nowy provider. No sorry ale na rynku nie ma 3 tysięcy providerów i za ostatnie 2 a nawet 3 lata zmieniła się nazwa jednego. Nie jest to kosmos do ogarnięcie. Tak samo providerzy jak Canal+, UPC, Cp... dodali w ciągu ostatnich 2-3 lat jeden nowy dekoder każdy. To też nie jest chyba kosmos do ogarnięcia żeby był na liście producent i model. 

I tak jak escapers wspomniał o PS5, ja tu nie twierdzę żeby za 6 czy 7 lat (ile minęło od premiery PS3) ten TV wykrył poprawnie PS6 ale come on. 2 lata w przypadku Topowego sprzętu to chyba nie jest nie wiadomo co. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, escapers napisał:

jakoś Sony potrafiło dać taki hardware ze po updacie dostali i HDMI 2.1

no takie cuda to nawet Sony nie da rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minutes ago, klaus71 said:

no takie cuda to nawet Sony nie da rady :)

Co Ty powiesz? a to, to zwykły przypadek: https://hdtvpolska.com/w-koncu-jest-sony-publikuje-aktualizacje-odblokowujaca-hdmi-2-1-w-modelu-xh90-ktory-jest-rekomendowany-do-playstation-5/

I to jeden z wielu przypadków, gdzie TV wyszedł bez HDMI 2.1 a zostało ono odblokowane (czyli miał już odpowiedni hardware). Bo nie po to się kupuje topowe modele, aby po roku czy dwóch (tak w moim przypadku) szły do koszta. To że oficjalnie standard HDMI 2.1 pojawił się później nie oznacza, że nie można go było do topowych TV wsadzić, aby później odblokować.. ale widocznie większość myśli tak jak tutaj co poniektórzy.. że TV to co rok trzeba zmieniać.. a nawet już bez tego HDMI 2.1 czy eARC (tutaj u sobie nawet miałem update, który to odblokował) to przynajmniej powinno mieć wsparcie aby normalnie rozpoznać konsole.. dziwne że z xboxem się dogadali i tam jakoś dało radę..

@Adam60 tutaj nie chodzi o to tylko aby widział konsolę.. istotny jest tryb gry w TV oraz VRR (niestety nie obsługiwany jeszcze w PS5).. który wywala zbędne ulepszacze i na maksa obniża inputlag'a, a to już jest istotne.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, escapers napisał:

Co Ty powiesz? a to, to zwykły przypadek

piszesz jak byś się z choinki urwał

po pierwsze xh90 od początku był zapowiadany jako model z hdmi 2.1 - i sony nie jest tu żadnym dobrym wujkiem bo ponoć xg90 ma ten sam chipset co xh90, a xg90 nowszego softu z xh90 nie dostało

po drugie xh90 to żaden topowiec tylko średnia półka - dużo lepsze xh95 i oledy sony nie dostały hdmi 2.1 - więc jak widać sony ma też swoich klientów w ..... - i to tych z grubszą kasą niż "golasów" chętnych na "taniznę" w postaci xh90 :)

co do rozpoznawania konsol - to z czym problem? jak tv sam nie wykryje (bo np nie ma ALLM) to włącz jedną opcję i po sprawie - naprawdę szukanie dziury w całym a wystarczy przeczytać instrukcję obsługi :)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klaus71 topowy to miałem na myśli szajsunga… co do odblokowania to tylko przykład ze się dało.. co do wykrywania to nie tylko chodzi o PS5 ale tez dekoder.. działa w trybie kompatybilności z innym i niestety powoduje to brak pełnego wsparcia nawet jak go skonfigurujesz… czy tez brak ECP… chodzi o całość, tak jak @Adam60 napisał, człowiek kupuje flagowce z myślą ze dłużej będą wspierać rynek niż rok… i człowiek nie będzie o tym myślał.. przecież to było wiadome ze wszystko to jest lub się pojawi.. i to nie za 5 lat tylko teraz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, escapers napisał:

@klaus71 topowy to miałem na myśli szajsunga… co do odblokowania to tylko przykład ze się dało.

no nie dało się w sony - xh90 to jest model z tego samego roku co seria T samsunga - a one wszystkie dostały jeden port hdmi 2.1 a nie zero jak xh95 i oledy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy odnosisz się do mnie czy do kolegi escapers który pisał o HDMI 2.1 - tu jak wyżej napisałem zgadzam się z Tobą. Było HDMI 2.0 i OK. 
Co do zdania "Kolega by chciał, żeby mu działały rzeczy, ktorych nie było, kiedy kupował telewizor." to głupoty godosz!
Dla przykładu jeśli kupisz dziś Galaxy Note 20 Ultra 5G a za rok nowe słuchawki powiedzmy Sony wh-1000xm5 - czy jakkolwiek się będą zwały to twój Note nie będzie się musiał się z nimi połączyć bo nie ma ich w momencie kiedy kupiłeś note'a? Albo że je ręcznie bedziesz musiał konfigurować i się będą wyświetlały z jaką głupią z czpy nazwą np "ruch@ cę w d%&la" to bedzie ok? Albo jak za rok kupisz nową drukarkę i nie będziesz mógł na niej wydrukować z tego Note'a po wi-fi bo nie było jej rok wcześniej jak wszedł Note na rynek? 
Bzdura!
Jeśli sprzęt jest topowy i za wór kasy to przynajmniej te 2 lata aktualizacji mu się należą. A w tej aktualizacji wystarczyło by dodać/uaktualnić takie rzeczy jak nowy provider. No sorry ale na rynku nie ma 3 tysięcy providerów i za ostatnie 2 a nawet 3 lata zmieniła się nazwa jednego. Nie jest to kosmos do ogarnięcie. Tak samo providerzy jak Canal+, UPC, Cp... dodali w ciągu ostatnich 2-3 lat jeden nowy dekoder każdy. To też nie jest chyba kosmos do ogarnięcia żeby był na liście producent i model. 
I tak jak escapers wspomniał o PS5, ja tu nie twierdzę żeby za 6 czy 7 lat (ile minęło od premiery PS3) ten TV wykrył poprawnie PS6 ale come on. 2 lata w przypadku Topowego sprzętu to chyba nie jest nie wiadomo co. 
Miałem na myśli "standardy łączności", nie konkretne urządzenia.
Nawet bym nie wpadł, na taki durny pomysł , żeby jakieś słuchawki miały nie działać z jakimś telefonem.
Jeśli telefon i słuchawki wspierają ten sam protokoł łączności, to mogą sobie wyjść za 30 lat i tak powinny działać a jak wyjdą za 30 lat i będą się łączyć przez np. bluetooth 15.0 a telewizor miał bluetooth 4.0, to trudno oczekiwać żeby to działało razem.
Co Ty powiesz? a to, to zwykły przypadek: https://hdtvpolska.com/w-koncu-jest-sony-publikuje-aktualizacje-odblokowujaca-hdmi-2-1-w-modelu-xh90-ktory-jest-rekomendowany-do-playstation-5/
I to jeden z wielu przypadków, gdzie TV wyszedł bez HDMI 2.1 a zostało ono odblokowane (czyli miał już odpowiedni hardware). Bo nie po to się kupuje topowe modele, aby po roku czy dwóch (tak w moim przypadku) szły do koszta. To że oficjalnie standard HDMI 2.1 pojawił się później nie oznacza, że nie można go było do topowych TV wsadzić, aby później odblokować.. ale widocznie większość myśli tak jak tutaj co poniektórzy.. że TV to co rok trzeba zmieniać.. a nawet już bez tego HDMI 2.1 czy eARC (tutaj u sobie nawet miałem update, który to odblokował) to przynajmniej powinno mieć wsparcie aby normalnie rozpoznać konsole.. dziwne że z xboxem się dogadali i tam jakoś dało radę..
[mention=166277]Adam60[/mention] tutaj nie chodzi o to tylko aby widział konsolę.. istotny jest tryb gry w TV oraz VRR (niestety nie obsługiwany jeszcze w PS5).. który wywala zbędne ulepszacze i na maksa obniża inputlag'a, a to już jest istotne.. 
To jak ci konsola czegoś nie obsługuje, to co oczekujesz od Samsungach, że zmusi Sony żeby obsługiwała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Sony to podejrzewam że xh90 mógł być zapowiadany z HDMI 2.1 a być może nie wyroili się z certyfikacją na premierę i stąd wypuścili to później jako upgrade wiec nie ma o czym mówić. Poza tym to nowszy TV niż Q9FN.

35 minutes ago, raf7705 said:

Nawet bym nie wpadł, na taki durny pomysł emoji6.png, żeby jakieś słuchawki miały nie działać z jakimś telefonem.

No właśnie. Wyciągnąłem właśnie z szuflady Galaxy S7 i podłączyłem słuchawki (zeszłoroczny model) które kupiłem 3 miesiące temu. Bez problemu wykryte i podłączone. Wyświetla się ich nazwa a nie jakaś inna nazwa czy coś. Grają bez problemu.

Dlatego uważam że to że TV... znaczy nie TV, nie byle jaki TV a topowy TV nie wykrywa dekodera wypuszczonego na rynek może kilka miesięcy później oraz nie na liście operatorów TV nie ma poprawnych nazw platform TV Satelitarnej których mamy raptem dwie to skandal. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...