Skocz do zawartości
hubio

SAMSUNG Q9FN W CODZIENNYM UŻYTKOWANIU

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, raf7705 napisał:
2 godziny temu, Adam60 napisał:
A to nawet nie wiedziałem... Nigdy nie miałem HBO GO. Po prostu TV przepuszcza max 5.1.
A jak z Netflixem ? Tak samo ?

Z telewizora Q90R mam atmos na Netflix, z Q9FN, chyba tylko DD+, ale na górze nie mam systemu z dolby atmos, to na 100% nie powiem.

Q9FN nie ma nic powyżej DD 5.1.  A tak z ciekawości - na Q90R ten atmos (jak rozumiem teoretycznie z każdego streamingu, USB itd) idzie oczywiście po ARC czyli HDMI zwrotnym ? I KD widzi atmosa ?

I jeszcze takie pytanie: czy na Apple TV jest także ipla, player ? Te polskie streamingi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma z serwisów streamingowych, atmosa opartego na DD+ (czyli kompresja stratna). Tak, amplituner go widzi normalnie, pokazuje "Dolby atmos".

Na Apple ipla jest ale player chyba nie, (masz na telewizorze).

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Adam60 said:

I jeszcze takie pytanie: czy na Apple TV jest także ipla, player ? Te polskie streamingi ?

Player'a nie ma, ipla jest, ja na Apple TV mam dokładnie to co na screenie, a na HBO GO jak pisałem dalej syf leci.

IMG_1667.jpeg

IMG_1666.jpeg

1 hour ago, Adam60 said:

Q9FN nie ma nic powyżej DD 5.1.  A tak z ciekawości - na Q90R ten atmos (jak rozumiem teoretycznie z każdego streamingu, USB itd) idzie oczywiście po ARC czyli HDMI zwrotnym ? I KD widzi atmosa ?

a co do dźwięku to Q9FN ma DD czyli 5.1 i DD+ czyli rozszerzona wersja AC-3 (E-AC3) co dodaje do dźwięku 5.1 dodatkowe dwa tylne kanały, czyli możesz mieć cztery z tyłu (7.1) plus oczywiście ulepszone modele kodowania... ale musi to wspierać nadawany kanał lub program.

 

 

Edytowane przez escapers
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co do dźwięku to Q9FN ma DD czyli 5.1 i DD+ czyli rozszerzona wersja AC-3 (E-AC3) co dodaje do dźwięku 5.1 dodatkowe dwa tylne kanały, czyli możesz mieć cztery z tyłu (7.1) plus oczywiście ulepszone modele kodowania... ale musi to wspierać nadawany kanał lub program.
 
 
Jak wyświetlić te dane o strumieniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz to włączyć w Apple TV w specjalnym menu deweloperskim: Settings -> Developer -> Playback HUD -> ON

Aktywujesz to menu poprzez Xcode: Window -> Device and Simulators -> tutaj parujesz z Apple TV i możesz używać dodatkowego menu dla deweloperów w Apple TV.

  • Plusik 2
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, ketyso said:

jakby kogoś, coś to jest nowy firmware dla q9fn 1300.4

 

ooo szok :) ciekawe jakie zmiany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, escapers napisał:

ooo szok :) ciekawe jakie zmiany :)

Nigdy nie wiadomo bo Samsung nie podaje co zmienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem powiadomienie o uaktualnieniu. Na wszelki wypadek, narazie go nie instaluję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, raf7705 napisał:

Właśnie zauważyłem powiadomienie o uaktualnieniu. Na wszelki wypadek, narazie go nie instaluję emoji3.png

A masz ręczną aktualizację ? Ja to nawet nie wiem kiedy mi TV się aktualizuje bo robi to tak szybko, że mam tylko powiadomienie po fakcie, że zaktualizowany :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zdecyduję na NVIDIA SHIELD TV PRO 2019 bo jak to wszystko się zmienia... Nie kupowałem wcześniej bo nie było USB, a teraz są aż dwa... Więc miałbym idealnie i do  streamingu i do dysków :)

Natomiast właśnie czytam na rtv-euro-agd w opiniach, że jest problem z HBO GO czyli z tym na czym mi zależy. A pisaliście, że jest ? Ma może ktoś tą wersję i działa to HBO GO czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używam nVidia, ale nie chce mi się wierzyć aby był problem.. nie widziałem, aby gdziekolwiek był z nim problem. Co do nVidia to jak ktoś potrzebuje odtwarzać filmy z dysku to w sumie najlepsze rozwiązanie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, escapers napisał:

Ja nie używam nVidia, ale nie chce mi się wierzyć aby był problem.. nie widziałem, aby gdziekolwiek był z nim problem. Co do nVidia to jak ktoś potrzebuje odtwarzać filmy z dysku to w sumie najlepsze rozwiązanie.

No właśnie o to chodzi :) No i jest podobno niezły upscaling do 4K, a mam trochę rzeczy na dysku w niskich rozdzielczościach... Napaliłem się... Jak rok temu analizowałem to miałem właśnie kupić albo Apple albo to, ale nie było USB i nawet nie wiedziałem, że w modelu z 2019 r jest... Rozumiem, że to NVIDIA SHIELD TV PRO 2019 to ostatni model ? Nie było nic z 2020 r. ? Mógłbym sprzedać HiMedia i zostać tylko przy tym bo i do stremingu i do dysków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba się zdecyduję na NVIDIA SHIELD TV PRO 2019 bo jak to wszystko się zmienia... Nie kupowałem wcześniej bo nie było USB, a teraz są aż dwa... Więc miałbym idealnie i do  streamingu i do dysków
Natomiast właśnie czytam na rtv-euro-agd w opiniach, że jest problem z HBO GO czyli z tym na czym mi zależy. A pisaliście, że jest ? Ma może ktoś tą wersję i działa to HBO GO czy nie ?
Ale w Polsce, przecież masz te wszystkie serwisy na telewizorze. To po co ci zewnętrzny player?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, raf7705 napisał:
1 godzinę temu, Adam60 napisał:
Chyba się zdecyduję na NVIDIA SHIELD TV PRO 2019 bo jak to wszystko się zmienia... Nie kupowałem wcześniej bo nie było USB, a teraz są aż dwa... Więc miałbym idealnie i do  streamingu i do dysków emoji4.png
Natomiast właśnie czytam na rtv-euro-agd w opiniach, że jest problem z HBO GO czyli z tym na czym mi zależy. A pisaliście, że jest ? Ma może ktoś tą wersję i działa to HBO GO czy nie ?

Ale w Polsce, przecież masz te wszystkie serwisy na telewizorze. To po co ci zewnętrzny player?

Jak pisałem na początku szukałem żeby były te ustawienia typu kontrast itd... więc tylko tak się zastanawiałem... Natomiast w nvidia tego chyba nie ma, ale jest  upscalowanie (podobno niezłe do 4K) i to mi się bardzo przyda zarówno do streamingu jak i dysków... Szczególnie do HBO GO jak jest taka słaba jakość... No i atmos, HDR - wszystko... A na TV nie mam nic ponad DD 5.1. ale głównie napaliłem się z uwagi na USB i upscaling - to 2 rzeczy, które mi brakowały we wcześniejszych modelach czy to Apple czy Nvidia bo pewno już dawno bym miał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale w Polsce, przecież masz te wszystkie serwisy na telewizorze. To po co ci zewnętrzny player?
Chociaż by po to żeby odtworzyć filmy 4k z Dolby_Atmos tv tego nie ogarnie

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak pisałem na początku szukałem żeby były te ustawienia typu kontrast itd... więc tylko tak się zastanawiałem... Natomiast w nvidia tego chyba nie ma, ale jest  upscalowanie (podobno niezłe do 4K) i to mi się bardzo przyda zarówno do streamingu jak i dysków... Szczególnie do HBO GO jak jest taka słaba jakość... No i atmos, HDR - wszystko... A na TV nie mam nic ponad DD 5.1. ale głównie napaliłem się z uwagi na USB i upscaling - to 2 rzeczy, które mi brakowały we wcześniejszych modelach czy to Apple czy Nvidia bo pewno już dawno bym miał...
HDR?
Przecież jest w TV.
HBO Go. Na tych Samsunga nie wygląda tak źle. W porównaniu z moim poprzednim LCD LG, to niebo a ziemia. Od samego TV też dużo zależy, jak odtworzy słabszy sygnał.
Myślę że HBO go, będzie tak pomiędzy DVD a blu-ray.
Chociaż by po to żeby odtworzyć filmy 4k z Dolby_Atmos tv tego nie ogarnie

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

To prawda. Ale kolega ma płyty DVD i Blu-ray, głównie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To prawda. Ale kolega ma płyty DVD i Blu-ray, głównie.
Które można przeżucić na dysk i wtedy tylko pilot do rączki i nie trzeba zmieniać płyt, pozatym zawsze można coś sobie ściągnąć nowego. Tak czy inaczej uważam ze zdecydowanie większe możliwości

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem główne powody to:

- upscaling do 4K (wraz z najnowszą aktualizacją nawet od 360p)

- 2 USB czego nie było wcześniej

- Atmos z Netflixa (tego nie mam ani na TV ani na Panasonicu)

- lubię testować nowe sprzęty :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada taka, jak nie masz żadnego sprzętu z Apple'a to bierzesz nVidia, jak masz już coś to idealnym rozwiązaniem jest Apple TV. Bo Apple TV to nie tylko strumieniowanie danych, super jakość z iTunes czy Apple TV+, ale też HomeKit, pełna integracja z całym ekosystemem Apple'a - chmura, fotki/filmy, zarządzanie inteligentnym domem, czy też HomeKit Secure Video o ile masz monitoring ktory to wspiera... i wiele udogodnień :) jak np. automatyka w chacie.. czy nawet pierdoła taka jak kupisz film u siebie to wszystkie 6 osób w grupie Family ma do niego dostęp na wszystkich swoich urządzeniach - bez żadnych limitów jednoczesnego dostępu... 

Edytowane przez escapers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, escapers napisał:

Zasada taka, jak nie masz żadnego sprzętu z Apple'a to bierzesz nVidia, jak masz już coś to idealnym rozwiązaniem jest Apple TV. Bo Apple TV to nie tylko strumieniowanie danych, super jakość z iTunes czy Apple TV+, ale też HomeKit, pełna integracja z całym ekosystemem Apple'a - chmura, fotki/filmy, zarządzanie inteligentnym domem, czy też HomeKit Secure Video o ile masz monitoring ktory to wspiera... i wiele udogodnień :) jak np. automatyka w chacie.. czy nawet pierdoła taka jak kupisz film u siebie to wszystkie 6 osób w grupie Family ma do niego dostęp na wszystkich swoich urządzeniach - bez żadnych limitów jednoczesnego dostępu... 

Nie mam nic z Apple i nigdy nie miałem. W tym nvidia na YT też widziałem jakieś ustawienia do sterowania domem :) Generalnie jestem bardziej zwolennikiem fizycznych nośników i traktuję to też trochę jak kolekcjonowanie... Ale też mam coś na dyskach i seriale z HBO mam mam na DVD, ale chcę je sprzedać i obejrzeć z HBO GO bo wiadomo DVD jaka jakość. A kupowałem je jak HBO nie było powszechnie dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak pisałem główne powody to:
- upscaling do 4K (wraz z najnowszą aktualizacją nawet od 360p)
- 2 USB czego nie było wcześniej
- Atmos z Netflixa (tego nie mam ani na TV ani na Panasonicu)
- lubię testować nowe sprzęty
 
360p na 4k hehehe.
Cały Hubio
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, raf7705 napisał:

360p na 4k hehehe.
Cały Hubio emoji3.png

Dokładnie... 😀

Jak czytałem to ten upscaling był tylko od 720p, ale od ostatniej aktualizacji od 360p. Jak mnie pamięć nie myli w 90R powinieneś też to mieć i się zastanawiam - może ktoś wie - czy to AI z Nvidia shield jest to samo co daje Samsung w telewizorach (wQ9FN nie ma) czy podobnie działa ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...