Skocz do zawartości
hubio

SAMSUNG Q9FN W CODZIENNYM UŻYTKOWANIU

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, filipczarek80 napisał:

Może ktoś polecić dobry program do zmiany ścieżki dzwiękowej z DTS na AC3 w pliku MKV  tak żeby TV odtworzył ?

chyba najlepszy to eac3to

komenda:

eac3to -input.dts -output.ac3 -resampleTo48000 -down16 -640

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś RTXa kartę graficzną ?

Nvidia (RTX) wydała sterowniki G-SYNC

"NVIDIA twierdzi, że istnieje możliwość, aby wykorzystać oprogramowanie również na innych urządzeniach niż modele LG. Jeżeli tylko posiadasz ekran lub telewizor, który wspiera Variable Refresh Rates poprzez HDMI. Możesz tego spróbować, instalując Game Ready Driver i podążając za procesem włączania G-SYNC opisanym na stronie firmy: https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/g-sync-compatible-2019-lg-tv-available-now/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracam tylko z problem z którym bujałem się cały rok.. może komuś się to kiedyś przyda.. mianowicie nagrywanie przy użyciu moduł CAM filmów  z TV na podłączonym dysku w harmonogramie jednym po drugim... cały czas miałem błędy podczas odtwarzania...tzn nie odtwarzał tych filmów.. walił bułędem,,  każdy mówił (w samsungu, nc+) że to wina dysku.. później że to wina dostawcy Canal+... potem modułu.. później karty... itd... itd.. wymieniałem wszystko po kolei itd.. a problem pojawił się po resecie fabrycznym telewizora przez infolinię samsunga... i nikt nie mógł sobie a tym poradzić.. i trzy dni temu okazało się że problemem była ustawiona data i czas na aktualizację automatyczną... powinna zostać ustawiona ręcznie.. i problem rozwiązany... taka banana sprawa.. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na to wpadłeś? 

Tyle czasu i nerwów zapewne , a tu taki błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Oni said:

Jak na to wpadłeś? 

Tyle czasu i nerwów zapewne , a tu taki błąd.

po iluś tam zgłoszeniach do nc+ i samsunga.. i różnych propozycji w rozwiązaniu problemu w końcu ta zmiana pomogła, samsung dopiero po takim czasie doszedł do tego - może mieli już trochę zgłoszeń i to sprawdzili jak należy :) ale co gorsza to chyba nie będzie już update'ów do naszych samsungów [Q9FN] :( przynajmniej tak wynikało z rozmów z nimi.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jeszcze update będą czy nie. Ale update 1290 dopiero co był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Oni said:

Nie wiem czy jeszcze update będą czy nie. Ale update 1290 dopiero co był.

znając szajsunga.. to raczej ostatni już update :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2020 o 13:40, escapers napisał:

znając szajsunga.. to raczej ostatni już update :(

Datei Upgrade (USB type) Version 1292.3 : All OS

2020-02-28

A jednak jeszcze jeden update dali 😉

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minutes ago, Oni said:

Datei Upgrade (USB type) Version 1292.3 : All OS

2020-02-28

A jednak jeszcze jeden update dali 😉

o super, ciekawe co poprawili :) 

ja ogólnie załamałem się jednym tematem, mianowicie: https://satkurier.pl/news/189630/nowy-modul-cam-ci-4k-z-ecp-w-ofercie-platformy-canal.html

a nasz sprzęt (mój przynajmniej - Q9F 2018) ma CI 1.3, który nie ma wsparcia ECP.. modele z 2019 mają już CI 1.4... ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zapytam, bo nigdzie o tym nie "trąbią"....
Widzę że w Q90R jest taka opcja menu "zgodność z urządzeniem odtwarzającym dolby atmos", chodzi o urządzenie połączone przez HDMI arc. Wychodzi na to, że jak to zaznaczę, to powinien działać dolby atmos na aplikacji netflixa w tym telewizorze...
Dobrze to rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie działa atmos w Netflix, to nie wiem po co ta opcja, chyba że działa w innych serwisach VOD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby kogoś interesowało to:

Upgrade File(USB type) wer 1294.1 (MULTI LANGUAGE) : All OS2020-03-24

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, ketyso said:

jakby kogoś interesowało to:

Upgrade File(USB type) wer 1294.1 (MULTI LANGUAGE) : All OS2020-03-24

ooo dzięki :) ciekawe co poprawili :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie działa atmos w Netflix, to nie wiem po co ta opcja, chyba że działa w innych serwisach VOD.

A jednak działa atmos w Netflix przez HDMI arc.

(Tylko Netflix przykręcił kórek o połowę.

4k tylko 7.62 Mb/sek, pewnie przez przeciążenie wirusowe).

a7dd7080eeffd94f6acae32299e8b944.jpg&key=5e11040c0c342fd38aa6a31d072f1e2ee7a209394e0b4de296c852aac432b92e24648e23a45f923ba791be1f984b7ca3.jpg&key=343ac0b17e058c3a21f3302b519bb155bff9178270dc0d88f23e0f57394160d5

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2020 o 23:37, raf7705 napisał:

(Tylko Netflix przykręcił kórek o połowę.

4k tylko 7.62 Mb/sek, pewnie przez przeciążenie wirusowe).

 

 

Przykrecil ale tylko w Europie. W Azji nadal 15 Mbps.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie ostatnio na forum... Za dużo spraw na głowie i nie chciałem odpisywać kretynom/hejterom... Cieszę się, że do grona użytkowników Q9FN i jego następy, dołączył kolega @raf7705 , który się przekonał na tyle, że najpierw kupił Q9FN w 55'' i tak się zachwycił, że dokupił jego następcę w 75''' 😀...

Pytanie tylko jak jest w stanie oglądać cokolwiek na JVC ? Ja na Epsonie 9300 nie byłem w stanie... Raf koniecznie też sprawdź znikające detale w czerniach Armii z Harrego Pottera bo to obowiązkowa pozycja każdego nowego użytkownika Q9FN... Hahahahaha :)

Po roku użytkowania potwierdzam, że po sparowaniu z Panasonikiem jak ze stopki - ten duet robi magię na WSZYSTKICH formatach od DVD po 4K HDR... Oczywiście stosując określone proporcje... Nie pisałem o tym dużo, ale rewelacyjnie działa rozciąganie z 4:3 do 16:9 co robi TV... Ogląda się tak jak film byłby od początku w 16:9...

 

Nie było mnie ostatnio na forum... Za dużo spraw na głowie i nie chciałem odpisywać kretynom/hejterom... Cieszę się, że do grona użytkowników Q9FN i jego następy, dołączył kolega @raf7705 , który się przekonał na tyle, że najpierw kupił Q9FN w 55'' i tak się zachwycił, że dokupił jego następcę w 75''' 😀... A ze mnie się śmiał jak chwaliłem wcześniej ten "najlepszy" TV na świecie... :) Ale cieszę się.... bo to naprawdę świetny sprzęt.... Mam nadzieję, że nie giną mu detale w czerniach jak niektórym, którzy z powodu braku umiejętności regulacji/sparowania z odpowiednim playerem go oddawali...

Pytanie tylko jak jest w stanie oglądać cokolwiek na JVC ? Ja na Epsonie 9300 nie byłem w stanie... Raf koniecznie też sprawdź znikające detale w czerniach Armii z Harrego Pottera bo to obowiązkowa pozycja każdego nowego użytkownika Q9FN... Hahahahaha :)

Po roku użytkowania potwierdzam, że po sparowaniu z Panasonikiem jak ze stopki - ten duet robi magię na WSZYSTKICH formatach od DVD po 4K HDR... Oczywiście stosując określone proporcje... Nie pisałem o tym dużo, ale rewelacyjnie działa rozciąganie z 4:3 do 16:9 co robi TV... Ogląda się tak jak film byłby od początku w 16:9...

Piszę jeszcze raz bo widać, kolejny rok minął, a na forum technologicznym żadnych zmian technologicznych... :) Nie można poprawić możliwości edycji żeby nie działała wyłącznie przez 30 sek... Wszystkie fora się zmieniają, ale tu widać wciąż te same osoby i te same problemy... Hahahaha :)

Edytowane przez Adam60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie gorąco polecam żeby dokupić do tego Telewizora -  UHD PLAYER: PANASONIC DP-UB820  lub jeśli wyszedł, jakiś następny model...

We wszystkich formatach od DVD po UHD Panasonic daje BARDZO DUŻO... Tak samo z netflixem... Można ustawić wiele opcji - jak kontrast, jasność, wygładzanie - do HDR kilkustopniowa optymalizacja... Mam porównanie bo oglądam filmy zarówno z tunera SAT jak i tego Panasa i wiem, że znów się na mnie rzucą hejterzy, ale wolę obejrzeć czasami coś na DVD na Panasoniku niż w jakości HD z tunera... To jest taka OGROMNA RÓŻNICA... Tak samo jest z Netflixem...

Edytowane przez Adam60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze długa droga do wymiany TV, ale trzeba trzymać rękę na pulsie... Czy może ktoś wie czy ten TV: Samsung QLED QE85Q95TAT jest następcą Q9FN ? W euro-rtv-agd obecnie za 19999zł

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie brałbym q95t w 85calach gdybym nie miał q9fn w 75ciu. 
Jedyna najnowsza seria Szajsunga w której game mode nie wygladą jak kupa.

Q95t ma mniej stref od q90r i q9fn ale daję radę.

Porównaj sobie na rtings i hdtvtest.

Edytowane przez Irokez
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej poczekał na microLED'y albo nową generacje OLED'ów, bo przesiadka z q9fn to taka średnia. 

Dla mnie najgorsze to brak wsparcia ECP w module CAM.. to jakaś porażka przy takiej klasie TV 😕 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...