Skocz do zawartości
hubio

SAMSUNG Q9FN W CODZIENNYM UŻYTKOWANIU

Rekomendowane odpowiedzi

3 minutes ago, Oni said:

Samsung Q A wirusy ?

https://www.ppe.pl/news/134043/samsung-ostrzega-przed-wirusami-w-telewizorach.html

Znów nas CIA podsluchuje. 

A tak na poważnie,  jak skanowac telewizor ?. Nigdy tego nie robiłem co więcej nawet mi to do głowy nie przyszło. Więc jak to zrobić? 

 

 

Ogólne -> Menedżer systemu -> Intelig. zabezpiecz. -> Skanuj

chociaż czy to przed szpiegowaniem pomoże to wątpię.. przecież sam szajsung podsłuchiwał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Ale dzięki za podpowiedź,  wrócę do domu to sprawdzę ;) . Może jakiś agent mulder z akte X się na patoczy. ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza aktualizacja pobiera się już automatycznie... Fajnie, że Samsung ponad rok po wprowadzeniu tego modelu na rynek wciąż daje mu wsparcie...

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, normalnie wyczyn straszny .
Rok wsparcia, mistrzostwo

Ja miałem ze 3 dni temu aktualizację systemu z LG 2015 i dzień później aktualizację oprogramowania do pilota.

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to żaden wyczyn, raczej standard, ale ktoś pisał, że Samsung nie robi aktualizacji do wcześniejszych modeli więc napisałem, że fajnie, że jednak tak nie jest...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ktos pisal", a Ty doswiadczony wlasciciel zyliona telewizorow, nie wiedziales ze to bujda.
Ciekawe tlumaczenie. Tutaj sie robi naprawde wesolo. Chyba musze czasciej zagladac. :)

  • Plusik 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, binary napisał:

"Ktos pisal", a Ty doswiadczony wlasciciel zyliona telewizorow, nie wiedziales ze to bujda.

Nigdy nie zwracałem uwagi na częstotliwość aktualizacji...

45 minut temu, binary napisał:

Ciekawe tlumaczenie. Tutaj sie robi naprawde wesolo. Chyba musze czasciej zagladac. :)

Serdecznie zapraszamy...

  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałem Misisipi w ogniu na DVD. Pamiętam jak oglądałem ten film na proju Epson 9300 i muszę kolejny raz powiedzieć, że obraz z Q9FN deklasuje po całości ten obraz z proja. Wiele szczegółów umknęło mi na proju np jaki miał krawat agent prowadzący śledztwo i wiele innych.

- znacznie lepsze biele, kontrast nie spada drastycznie w jasnych scenach co miało miejsce na proju

- oczywiście prawdziwa czerń, a nie odcienie szarości

- wyższa jasność/kontrast/ostrość

Nie ma co się powtarzać, ale ten TV jest warty każdej zł jaką na niego wydałem. Nie sądzę aby jakiś proj był w stanie go pokonać. Jedyne co to w obrazach panoramicznych trochę za mały.

Moja miłość do proja była jak wakacyjna letnia miłość, ale jednak na całe życie będą telewizory... Hahahaha ?

I znów się powtórzę, ale naprawdę polecam sparować go z playrem Panasonica - naprawdę świetnie skaluje nawet treści DVD.

Edytowane przez Adam60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj VHS z Charlie Chaplin.

Ja oglądałem na rzutniku taśmowym.

Pewnie q9 go zdeklasuje.

Hehe.

Nie mogę już z tym DVD, ja pierdole:-):-):-):-)

 

 

 

Jest jeden problem.

Tam jest mnóstwo odcieni szarości a twój TV takich nie posiada:-):-):-):-)

  • Lubię 4
  • Haha 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, raf7705 napisał:

Spróbuj VHS z Charlie Chaplin.

Ja oglądałem na rzutniku taśmowym.

Pewnie q9 go zdeklasuje.

Hehe.

Nie mogę już z tym DVD, ja pierdole:-):-):-):-)

Jest jeden problem.

Tam jest mnóstwo odcieni szarości a twój TV takich nie posiada:-):-):-):-)

Raf jak nasz ból [beeep]y, że wywaliłeś 20 tyś na proj, który jest taki sam jak poprzedni to nie wyżywaj się na mnie i przede wszystkim nie używaj wulgaryzmów !!! Mogłeś kupić duży TV zamiast tego JVC i czuję, że masz z tym spory problem bo ostatnio ciągle się odzywasz jak chwalę Q9FN. Ale to naprawdę nie moja wina ! Jak najbardziej na forum technologicznym jest uzasadnione dzielenie się doświadczeniami związanymi ze sprzętem tym bardziej, że mówimy o całkowicie innych wyświetlaczach rodzajowych !

Coś cię ciągnie do tego tematu, żeby się do mnie bez przerwy przyczepiać i do tego używając bluzg !!! Ja opisuję swoje wrażenia i jakość dwóch sprzętów jakie używałem, a co ty opisujesz ? Wchodzisz na wątek i nie piszesz słowa o Q9FN bo go nie masz. I co masz do DVD ? Piszę, że jest naprawdę nieźle i tak się składa, że większość ludzi jednak ma w Polsce DVD a nie BD czy UHD. A ty korzystasz z netflixa i ja się nie wyzłośliwiam jakie to ma bitrate i jaki ma sens oglądanie tego.

Napisałem merytoryczny post... Może ktoś ma filmy na DVD i może kupi sobie tego Panasa i będzie bardzo zadowolony. Miałem wcześniej i SONY i Samsunga i daleko było do jakości z Panasa. A co ty napisałeś ?

To dla ciebie raf. Spróbuj...

indeks.jpg

Aaa i jeszcze jedno - jak chcesz mnie znowu wciągnąć w zaczepki i prowokacje personalne - to ci się nie uda...

Edytowane przez Adam60
  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używam Netflixa od kilku miesięcy.

 

No i masz rację.

Denerwują mnie te twoje posty o wspaniałość tv na płytach DVD.

Nie szkoda mi wcale że kupiłem projektor.

Jak bym chciał, to mogę go od ręki sprzedać bez straty, w UK dużo drożej stoją nowe, niż ja dałem. Ale nie sprzedaje, bo mi się podoba mieć projektor.

I mam rozwiązanie mojego problemu.

Dodaję cię ignorowanych i nie będę musiał więcej czytać tych wypocin.

 

 

A sam telewizor jest fajny, tylko za mały rozmiar jak dla mnie.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedno sprostowanie, bo jak zwykle lubisz przekręcać wypowiedzi.

JVC może nie jest lepszy od Epsona w jasnych scenach ale w ciemnych bije go na głowę, również w HDR bije na głowę Epsona i jest od niego o wiele cichszy i ładniejszy.

100% warto było zmienić.

I cieszyć się obrazem 3m szerokim w formacie kinowym, nie taką pchełką 65".

To zrozumiałe jak jest 65" plus projektor 120"

A zamienić projektor, na 65" to .......

Brak mi słów.

 i z pewnością maści twojej nie potrzebuję.

To chyba ty jej potrzebujesz, jak ciągle piszesz w koło jedno i to samo, hehehe.

 

 

 

 

Poprawka, masz chyba 75" .
Trochę lepiej niż 75"
Ale nadal za mały, stanowczo za mały, żeby zastąpić projektor.
Więc twoje porównanie do projektora, nawet do Epsona, są z [beeep]y.
To są dwa inne światy.

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pamiętacie jaka była kiedyś dyskusja na temat gubienia detali w czerniach ? Wiele razy tłumaczyłem... W każdym razie nieporozumienie w dużej mierze wniknęło także z mojego niezrozumienia gdzie mi chodziło o ciemne elementy w ciemnych scenach, a specjalistom o jasne elementy w ciemnych scenach... Już wtedy po jakimś czasie dokonałem autokorekty i samokrytyki wyjaśniając, że to nie wina tego lub każdego innego wyświetlacza tylko tego w jaki sposób film był nakręcony, potem w jaki sposób był wrzucony na płytę i w jakim formacie wydany.

Obejrzałem ostatnio kilka filmów na DVD. Film "Meet the Joe Black" na DVD może być świetnym "testerem" tego o czym pisałem. Wiele ciemnych elementów garniturów się zaciera na tym filmie. Nie jest to oczywiście wina Q9FN co już wcześniej sprawdzałem (na innych filmach) porównując z innymi wyświetlaczami gdzie było jeszcze gorzej w tym względzie... Jest to po prostu wina tego jak film został zrobiony... Oczywiście przy jakimś wielkim rozjaśnieniu i ustawieniu nisko kontrastu na topowych TV lub stosując modele budżetowe takie elementy można zobaczyć - nie muszę jednak pisać jak niski mamy wtedy kontrast. Teraz oglądam filmy, też na DVD - Koszmar z Ulicy Wiązów (zresztą duży unikat ) i w każdym jednym filmie mimo wielu ciemnych scen, ani razu nie było pół sceny gdzie by był taki problem... A filmy te oglądam w natywnym trybie standardowym z Panasa bez żadnego rozjaśniania i jak zwykle na TV w trybie naturalnym, który też nie jest najjaśniejszy...

Oczywiście możemy wszystko zgonić nie na to jak film był robiony tylko na format. I jest w tym dużo racji bo na filmach BD z racji lepszej jakości obrazu zdarza się to rzadziej... Ale czy nigdy ? Nie do końca... Trylogia Kac Vegas na BD została nagrana na specyficznej tonacji kolorów coś jak sepii. Oczywiście nagrana tak nie specjalnie na BD tylko już na etapie kinowym. Powoduje to, że również tutaj od czasu do czasu były jakieś ujęcia niedoświetlone gdzie pamiętam te problemy. Oczywiście z BD jest o wiele lepiej. Można spokojnie rozjaśnić sobie obraz bez utraty jakości bo szumy są mniejsze niż na DVD...

Na koniec weźmy do tego porównania UHD/4K/HDR... Tutaj w ani jednym filmie jaki oglądałem nie znalazłem nawet pół ujęcia gdzie by był podobny problem.... Być może dzięki wspaniałej optymalizacji HDR z Panasa... Dużo też dają tryby HDR, które nie powodują (co pisał MK) degradacji jasności całego obrazu, a jedynie w ramach HDR... Do tego tryby te wywoływane są bezpośrednio jednym przyciskiem z pilota... Tego nie ma nawet Oppo 203, uznawane za referencję (dostało taki znaczek również na tym portalu)... Ja osobiście używam trybu: "jasne otoczenie"

Podsumowując - jeśli w przyszłości będę zmieniał wyświetlacz to film "Meet the Joe Black" na DVD idzie momentalnie do sprawdzenia... Nie liczę na to, że jakikolwiek wyświetlacz będzie umiał sobie z tym poradzić bez znacznej redukcji kontrastu i podniesienia jasności, ale kto wie... Być może lepsze algorytmy samej poprawy jakości obrazu to by coś dały... U następcy Q9FN na ten rok Samsung chwali się podobno super skalowaniem ale i tu zaczyna się to dopiero od 720p, a więc by nie objęło DVD...

Tak czy inaczej czy to DVD czy UHD filmy wyglądają super. Oglądając te same filmy po raz kolejny można zobaczyć wiele więcej i to chyba chodzi w całym tym wyścigu technologicznym...

Errata: chodzi o film " Meet Joe Black" z Bradem Pittem i Anthony Hopkinsem... :) 5 minutowa możliwość edycji na tym forum wiecznie żywa... :) 

Edytowane przez Adam60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż boję się pomyśleć co będzie jak obejrzysz film z dvd na najnowszym flagowym QLED'e z 2019 z wykorzystaniem inteligentnego skalowania jakie zastosowano do 4k czy do 8k... bo akurat DVD ogarniają te TV.. gorzej z nietypowymi źródłami.. 

naprawdę szczyt możliwości dzisiejszych TV widać gdy ma się źródło w pełnym 4k HDR... szkoda czasu na porównanie DVD z 4k... to tak jakby porównywać VHS z DVD... 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, escapers napisał:

aż boję się pomyśleć co będzie jak obejrzysz film z dvd na najnowszym flagowym QLED'e z 2019 z wykorzystaniem inteligentnego skalowania jakie zastosowano do 4k czy do 8k... bo akurat DVD ogarniają te TV.. gorzej z nietypowymi źródłami.. 

Akurat ciekawe, że o tym piszesz... bo właśnie przed chwilą w temacie o 90R zadałem pytanie wprost do Macieja o to skalowanie.

Z tego co czytałem to ten nowy procesor radzi sobie ze skalowaniem od 720p w górę więc DVD niestety nie obejmuje... :(

40 minut temu, escapers napisał:

naprawdę szczyt możliwości dzisiejszych TV widać gdy ma się źródło w pełnym 4k HDR... szkoda czasu na porównanie DVD z 4k... to tak jakby porównywać VHS z DVD... 

Oczywiście, że szczyt możliwości widać w 4K... To jasne jak słońce i nigdy żaden DVD nie będzie wyglądał jak 4K... No ok może za 20 lat wymyślą jakąś technologię...

Pamiętaj, że o ile jeszcze prawie każdy film studio może zrobić do 4K o tyle wiele ludzi ma filmy swoje: rodzinne, amatorskie kręcone od 19 lat od małych aparatów czy kamerek i ci ludzie są potencjalnymi klientami skalowania...

Gdybym był w stanie zamienić wszystkie swoje DVD na 4K bym to robił, ale pomijając kwestię kasy po prostu tego nie ma... Teraz jak wychodzi jakiś nowy film, który chcę mieć w kolekcji to kupuję wyłącznie w 4K, czasami na BD, nigdy na DVD. W 4K/HDR kupiłem nawet filmy bez super efektów jak Pomniejszenie czy 4 bilbordy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Adam60 napisał:

czy 4 bilbordy...

 To kolejna część "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"? ;)

 

  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 hours ago, Adam60 said:

Akurat ciekawe, że o tym piszesz... bo właśnie przed chwilą w temacie o 90R zadałem pytanie wprost do Macieja o to skalowanie.

Z tego co czytałem to ten nowy procesor radzi sobie ze skalowaniem od 720p w górę więc DVD niestety nie obejmuje... :(

widziałeś, czy rozmawiałeś o tym?? weź sobie dvd i podepnij pod Q95oR'a i zobaczysz.. bo mnie normalnie jakbyś zapytał jak wygląda DVD na tym to też bym powiedział że dziadostwo i nie da się oglądać i nic to nie daje, bo co można uzyskać z 480p (mając niecałe 400 tyś pikseli) podbijając to do 2160p (4k - do 8 milionów pikseli) czy 4320p (8k - do 33 mln)... po prostu bym się zastanowił jak można DVD oglądać jeszcze w dzisiejszych czasach i być tym zachwycony, gdy już się myśli o 8k/16k a rozmawia się o rozdzielczości 480p jak powoli zaczyna razić zwykłe 1080p nie mówiąc już o 720p....  dla DVD jest nie do oglądania.. po prostu..

ale niektórzy próbują to ratować i akurat przy podbiciu z 480p mimo wszystko jest lepszy efekt niż na naszych TV, co prawda wiadomo że z 720p (milion pikseli) efekt będzie jeszcze lepszy, czym lepsze źródło tym lepszy efekt... ale z dvd też się da i nawet zwykłe odtwarzacze już tym sobie nawet 'dobrze' radzą:  https://www.which.co.uk/reviews/blu-ray-dvd-players/article/top-4k-upscaling-blu-ray-dvd-players

8 hours ago, Adam60 said:

Oczywiście, że szczyt możliwości widać w 4K... To jasne jak słońce i nigdy żaden DVD nie będzie wyglądał jak 4K... No ok może za 20 lat wymyślą jakąś technologię...

tak jak pisałem z 400 tyś nie zrobisz 8 mln choćbym nie wiem jaki sprzęt czy technologie miał.. 

8 hours ago, Adam60 said:

Pamiętaj, że o ile jeszcze prawie każdy film studio może zrobić do 4K o tyle wiele ludzi ma filmy swoje: rodzinne, amatorskie kręcone od 19 lat od małych aparatów czy kamerek i ci ludzie są potencjalnymi klientami skalowania...

akurat tutaj jeśli sprzęt był z przed ery DVD, to  tym większa szansa na dobry upscaling.. gdyż przejście z analogu na cyfrowe materiały spowodowała że nic poza 480p nie masz.. co prawda ani głębi, czy kontrastu, czy kolorów nie dorobisz z takiego analogu... ale jakość już tak.. więc tak jak DVD zmiotło VHS.. to samo się stało z DVD przez 4k.... więc proszę zostaw już temat DVD...

 

  • Plusik 1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Groszek napisał:

 To kolejna część "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"? ;)

Jasne... Hahahaha - :)przejęzyczenie, dzięki za poprawę

3 godziny temu, escapers napisał:

widziałeś, czy rozmawiałeś o tym??

Ani jedno ani drugie... Jak pisałem - wyczytałem to w jakimś artykule... Jeśli ten procesor radzi sobie także z DVD to ok

3 godziny temu, escapers napisał:

weź sobie dvd i podepnij pod Q95oR'a i zobaczysz.. bo mnie normalnie jakbyś zapytał jak wygląda DVD na tym to też bym powiedział że dziadostwo i nie da się oglądać i nic to nie daje, bo co można uzyskać z 480p (mając niecałe 400 tyś pikseli) podbijając to do 2160p (4k - do 8 milionów pikseli) czy 4320p (8k - do 33 mln)... po prostu bym się zastanowił jak można DVD oglądać jeszcze w dzisiejszych czasach i być tym zachwycony, gdy już się myśli o 8k/16k a rozmawia się o rozdzielczości 480p jak powoli zaczyna razić zwykłe 1080p nie mówiąc już o 720p....  dla DVD jest nie do oglądania.. po prostu..

ale niektórzy próbują to ratować i akurat przy podbiciu z 480p mimo wszystko jest lepszy efekt niż na naszych TV, co prawda wiadomo że z 720p (milion pikseli) efekt będzie jeszcze lepszy, czym lepsze źródło tym lepszy efekt... ale z dvd też się da i nawet zwykłe odtwarzacze już tym sobie nawet 'dobrze' radzą:  https://www.which.co.uk/reviews/blu-ray-dvd-players/article/top-4k-upscaling-blu-ray-dvd-players

tak jak pisałem z 400 tyś nie zrobisz 8 mln choćbym nie wiem jaki sprzęt czy technologie miał.. 

akurat tutaj jeśli sprzęt był z przed ery DVD, to  tym większa szansa na dobry upscaling.. gdyż przejście z analogu na cyfrowe materiały spowodowała że nic poza 480p nie masz.. co prawda ani głębi, czy kontrastu, czy kolorów nie dorobisz z takiego analogu... ale jakość już tak.. więc tak jak DVD zmiotło VHS.. to samo się stało z DVD przez 4k.... więc proszę zostaw już temat DVD...

A można wiedzieć jaki player masz sparowany z TV ? Bo oczywiście sam TV też umie poprawić jakość, ale ważny, a może ważniejszy jest player... Miałem Sony UHD z 2017 i Samsunga z 2017 i gołym okiem odczuwalny był o wiele gorszy obraz niż na Panasoniku... A kojarzysz Darbee montowane w Oppo, ale tych wcześniejszych ? Ludzie sobie także bardzo to chwalili...

Jak pisałem - to nie jest tak, że DVD wygląda jak 4K, ale wygląda naprawdę nieźle zważywszy tak niską jakość... Pozostaje mi się tylko cieszyć, że mój "próg tolerancji" jest wyższy niż u ciebie bo nie miałbym połowy filmów, które mam.

Może prościej w sensie dyskusji było by jak byście podawali w stopce jaki macie sprzęt bo u mnie każdy może zobaczyć i wie czym się posługuje, a ja nie wiem... Jak miałem Samsunga UHD z 2017r to DVD wyglądało fatalnie... Fakt, że wtedy z kolei nie miałem Q9FN ale różnica była znacząca także jak porównywałem na proju z Panasonikiem więc na tym samym wyświetlaczu...

I dodam jeszcze, że również wiele zależy od samej jakości filmu na DVD... Możesz mi wierzyć albo nie, ale widziałem w swoim życiu lepsze jakościowo filmy na DVD niż na BD. Oczywiście to wielki wyjątek od reguły, ale się zdarzało... DVD nie równe DVD... Film z lat 80 bez rekonstrukcji cyfrowej będzie wyglądał na DVD gorzej niż nowy film z 2018 r.... Oczywiście pełnię możliwości na Q9FN zobaczymy dopiero na UHD, ale takie sprawy jak dobra czerń, dobry kontrast także na DVD...

Ja mam naprawdę doświadczenie... Nie oglądam filmów od przypadku do przypadku... Codziennie jeden film co daje nam ok 365 filmów rocznie... Kolekcja prawie 800 filmów. ok połowa na DVD, druga połowa na BD i UHD i za sobą parę playerów UHD, kilka BD, kilka DVD, kilkadziesiąt wyświetlaczy i tak od 30 lat... :) W wątku o Epsonie 9300 wklejałem fotki filmów z DVD - zobacz jak wyglądały bo nawet najwięksi moi hejterzy nic nie pisali, a inne osoby chwaliły... Zresztą przetoczyła się tam podobna dyskusja co tu na temat DVD... :) 

Konkluzja jest taka żeby był sens tych moich wypocin - żeby każdy kto ma sporo filmów na DVD i Q9FN koniecznie sobie kupił Pansa.. Niech kupi przez net... Jak mu się nie spodoba obraz niech odda, ale naprawdę warto choć spróbować... Zachęcam do tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

panasonica nie mam i nie wiem jak na Twoim panasonicu to wygląda, obecnie posiadam Sony UBP-X800 i upscaling DVD był zauważalnie lepszy niż np. na konsoli PS4Pro... ale tak jak pisałem nie da się zrobić cudu.. inteligenty upscaling wylicza i tworzy odpowiednio pośrednie piksele, czym lepszy sprzęt tym bardziej urealnione dopasowanie.. ale nie ma szans aby film który miał niecałe 400 tyś pikseli (480p) dorównał nawet po reamasterze do filmu który posiada 8 mln pikseli (4k), po prostu oszukuje oko.  Dobre reamastery są robione z czasów analogów przed erą DVD, gdzie zaczęto kręcić treści cyfrowo i niestety wszystko ponad to zostało wycięte... obecnie już nawet nie posiadam żadnego filmu DVD, wszystko rozdałem, po prostu przy obecnej jakości (4K) szkoda mi czasu na filmy kręcone w 480p.. jedynie reamastery dobrych filmów do 4k posiadam.. ale są ludzie którym nie przeszkadza że oglądają np. kanały w SD mimo że mają z boku HD i ok, lecz dla mnie to nie akceptowalne.. a oni po prostu siadają sobie trochę dalej i są zadowoleni :) po to jest ta jakość, aby się nią zachwycać, a nie tym jak sztucznie uzupełniony został słabej jakości stary materiał... 

Edytowane przez escapers
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, escapers napisał:

panasonica nie mam i nie wiem jak na Twoim panasonicu to wygląda, obecnie posiadam Sony UBP-X800 i upscaling DVD był zauważalnie lepszy niż np. na konsoli PS4Pro...

Też testowałem to SONY... Jest lepszy niż Samsung, ale gorszy od Panasonica. Panasonic sobie bardzo dobrze radzi z DVD. Właściwie to różnicę między SONY a Panasem właśnie zauważyłem na DVD... Oczywiście nie liczę optymalizacji HDR bo to też oczywiście na korzyść Panasa... Na Panasie testowałem różne ustawienia do DVD bo jest tam wiele własnych ustawień (czego nie ma SONY czy Samsung), ale ostatnio stwierdziłem, że najlepiej wyglądają filmy DVD w trybie natywnym Panasa czyli standardowym...

1 godzinę temu, escapers napisał:

ale tak jak pisałem nie da się zrobić cudu.. inteligenty upscaling wylicza i tworzy odpowiednio pośrednie piksele, czym lepszy sprzęt tym bardziej urealnione dopasowanie.. ale nie ma szans aby film który miał niecałe 400 tyś pikseli (480p) dorównał nawet po reamasterze do filmu który posiada 8 mln pikseli (4k), po prostu oszukuje oko.  

Oczywiście, że nie ma szans i jeszcze nie widziałem takiego filmu... Ale czy teoretycznie to jest niemożliwe ? Może za 20 lat będą takie playery lub/i wyświetlacze, że w czasie rzeczywistym będą robiły coś jak rekonstrukcja cyfrowa z jednoczesnym podniesieniem skalowania ? Już teraz przecież w najnowszym procesorze w Q90R jest sztuczna inteligencja analizująca w czasie rzeczywistym dane...

1 godzinę temu, escapers napisał:

Dobre reamastery są robione z czasów analogów przed erą DVD, gdzie zaczęto kręcić treści cyfrowo i niestety wszystko ponad to zostało wycięte... obecnie już nawet nie posiadam żadnego filmu DVD, wszystko rozdałem, po prostu przy obecnej jakości (4K) szkoda mi czasu na filmy kręcone w 480p.. jedynie reamastery dobrych filmów do 4k posiadam..

Żeby była jasność - to, że posiadam filmy na DVD to nie jest mój wybór tylko przymus bo po prostu nie ma na BD, nie wspominając o UHD... Oczywiście osoby znające świetnie angielski mają możliwość kupowania wydań zagranicznych na BD i tu już jest lepiej niż z wydaniami polskimi, ale i tu nie ma pokrycia 100%... Część filmów wciąż pozostaje wydana wyłącznie na DVD...  Jest też możliwość kupienia Oppo 203 i podkładania napisów... Jak bym miał niższy próg tolerancji na DVD pewno bym poszedł tą drogą...

1 godzinę temu, escapers napisał:

ale są ludzie którym nie przeszkadza że oglądają np. kanały w SD mimo że mają z boku HD i ok, lecz dla mnie to nie akceptowalne.. a oni po prostu siadają sobie trochę dalej i są zadowoleni :) po to jest ta jakość, aby się nią zachwycać, a nie tym jak sztucznie uzupełniony został słabej jakości stary materiał... 

Jeśli tylko mogę coś kupić w wyższej jakości to zawsze kupię w wyższej, jak wspomniane TRZY bilbordy... na UHD. To nie jest tak, że mam sobie SD i HD i oglądam SD bo to dla mnie irracjonalne i niezrozumiałe... Jeśli tylko jakiś film na którym mi zależy jest wydany na BD to zawsze wybiorę BD, a nie DVD... Jeśli chodzi o różnicę między UHD a BD tu bardziej patrzę na efekty specjalne i sens UHD no i cenę... Mam np. czarno-białą Listę Schindlera na BD i nie palę się do wymiany na UHD bo jakoś sobie nie wyobrażam tu wielkiej korzyści choć są i tacy co przekonują do sensu takiego działania...

A co do samego działania upscalingu to zrobię takie porównanie - mam tuner SAT bez żadnych funkcji poprawy jakości, nawet bez suwaków typu jasność czy ostrość i zdarzały mi się filmy z kanałów HD które w moim subiektywnym odbiorze wyglądały gorzej niż na DVD... Bo na nasz odbiór filmu składa się:

1. Źródło w sensie jakości materiału czy SD czy HD czy 4K

2.  Źródło w sensie nadajnika czy to jest np. noname TV BOX za 80zł czy Oppo 205 za 7000zł

3. Wyświetlacz - czy to budżetowy model TLC za 2000zł czy OLED za 40 000zł

4. Adaptacja pomieszczenia (choć w TV nie ma dużego znaczenia, ale np. przy Q9FN zalecane jest zaciemnienie - opinia z rtings.com)

5. Odległość widza od ekranu

6. Przekątna ekranu

7. Nasz własny wzrok

8. Subiektywne preferencje dotyczące odbioru

I dopiero te wszystkie składowe razem wzięte dają nam ostateczny wynik - CZY NAM SIĘ COŚ PODOBA CZY NIE i CZY W NASZYM POJĘCIU JAKOŚĆ JEST DOBRA LUB AKCEPTOWALNA...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Adam60 napisał:

8. Subiektywne preferencje dotyczące odbioru

I dopiero te wszystkie składowe razem wzięte dają nam ostateczny wynik - CZY NAM SIĘ COŚ PODOBA CZY NIE i CZY W NASZYM POJĘCIU JAKOŚĆ JEST DOBRA LUB AKCEPTOWALNA...

zapomniałeś być może o najważniejszym czynniku przy odbiorze - jakim jest siła sugestii np. marki

tylko ślepy test da obiektywizm

np. ty masz przekonanie o uber mocy w skalowaniu panasonica że już dojrzałeś z 3-4m jego lepsze skalowanie - ciekawe czy tak jest rzeczywiście :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, klaus71 napisał:

zapomniałeś być może o najważniejszym czynniku przy odbiorze - jakim jest siła sugestii np. marki

Tu się nie zgadzam... Np jak wybierałem playera Samsunga byłem bardzo zasugerowany żeby było ok bo lubię TV tej firmy, ale była lipa straszna... Ja nie patrzę na markę tym bardziej, że teraz w ramach jednej marki są bardzo różne sprzęty... no może trochę podświadomie ma to jakiś wpływ, ale jak na mnie nikły

Przed chwilą, klaus71 napisał:

tylko ślepy test da obiektywizm

Zgadzam się... Dopiero testy mogły by coś pokazać, ale np. na tym forum MK zawsze pisze, że upscalowanie jest takie samo w każdym sprzęcie... Więc w temacie o Q90R zadałem mu o to jeszcze raz pytanie... Bo np. na tym portalu nie ma testów w zakresie upscalowania...

Przed chwilą, klaus71 napisał:

np. ty masz przekonanie o uber mocy w skalowaniu panasonica że już dojrzałeś z 3-4m jego lepsze skalowanie - ciekawe czy tak jest rzeczywiście :)

Tego nie wiem.... :)

1 minutę temu, misfit napisał:

Tu mnie masz... :)  Całkowicie nie wymieniłem filmów z DVD na BD... Pewno 100% nie będzie wymienione, bo po prostu nie każdy jaki mam na DVD tak mi się podoba, żeby wymienić... Ale większość mam wymienionych, a na pewno takie na jakich mi zależy... Ten film może rzeczywiście kupię na BD żeby zobaczyć różnicę w tych czerniach bo sam jestem bardzo ciekawy...

Dzięki za sugestię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...