Skocz do zawartości
hubio

SAMSUNG Q9FN W CODZIENNYM UŻYTKOWANIU

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi. Żebym kupił ten 85'' to muszę mieć kasę i przemodelować mieszkanie... 😀 Ale cena 20k za 85'' i topowy QLED dobrze wróży jak będę kupować...

OLEDA na pewno nie kupię... Wystarczy mi już eksperyment z projektorem.... Trzymam się tego co znam i lubię...

Kwestia CAM - jak zawsze piszę - TV za 15 czy 20k potraktujmy jako wyświetlacz i dokupmy do niego kino domowe, TV BOX , tuner SAT i PLAYERA i naprawdę warto to zrobić bo wiele z tych urządzeń daje coś od siebie do jakości i finalnie pięknie to się prezentuje... Po za tym chyba większość operatorów daje możliwość: karta albo własny tuner sat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q95T, to już nie jest topowy Qled. To następca Q85R. Topowe są teraz w 8k.

Porównaj sobie Q90R, Q85R oraz tego Q95T i zobaczysz, do którego mu bliżej z parametrami.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, Adam60 said:

Kwestia CAM - jak zawsze piszę - TV za 15 czy 20k potraktujmy jako wyświetlacz i dokupmy do niego kino domowe, TV BOX , tuner SAT i PLAYERA i naprawdę warto to zrobić bo wiele z tych urządzeń daje coś od siebie do jakości i finalnie pięknie to się prezentuje... Po za tym chyba większość operatorów daje możliwość: karta albo własny tuner sat ?

Tutaj chodzi głównie o sport w 4K z C+ - najlepszym rozwiązaniem jest moduł niż jakieś ich badziewny dekoder... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, escapers napisał:

Tutaj chodzi głównie o sport w 4K z C+ - najlepszym rozwiązaniem jest moduł niż jakieś ich badziewny dekoder... 

No chyba, że tak... O tym nie wiedziałem...

I bardzo się cieszę, że telewizory tanieją i wchodzą 85'' po 20k... I nie cieszę się dlatego, że to przewidywałem w temacie od projektora do tv i z powrotem... bo w sumie to tylko dyskusja tylko się cieszę bo będziemy mogli mieć naprawdę fajne przekątne w najwyższej jakości... 85'' to już coś... Do tego dobre kino domowe i będzie jazda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie tanieją.

85" o gorszych parametrach i podobnej cenie do 75" Q9FN, były od dawna.

 

 

Już pomijając znaczenie zmniejszoną liczbę stref z 480 na 120, bodajże , to jeszcze matrycę dali 8bit +frc, zamiast 10bit.

Q95T

To już nie jest topowy Qled.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, raf7705 napisał:

Wcale nie tanieją.

85" o gorszych parametrach i podobnej cenie do 75" Q9FN, były od dawna.

Nie chcę się kłócić, ale jak rok temu gmeru pisał o SONY 85'' to kosztował ok 28k lub 25k a Samsungów w ogóle chyba nie było w tych przekątnych, przynajmniej w Polsce, normalnie w sklepie, a teraz wszedłem na stronę RTV-EURO-AGD i jest w normalnej sprzedaży za 19999zł

Na pewno nie było rok temu topowego FALDA czy to od Samsunga czy SONY poniżej 20k

Edytowane przez Adam60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże TV w końcu spadek ceny, tak jak masz teraz 77cx za 20koła a nie 27 :)

idzie to w bardzo dobrym kierunku :)

Ja aktualnie też czekam na microled lub tcl z mini-ledami, q9fn to za[beeep]isty TV

Edytowane przez Irokez
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi pomoże ? Będę potrzebował czegoś do HBO GO/ Netflixa - najlepiej jakiś certyfikowany TV BOX, ale zależy mi, żeby była w nim możliwość regulacji: kontrastu/jasności/koloru itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adam60 napisał:

Czy ktoś mi pomoże ? Będę potrzebował czegoś do HBO GO/ Netflixa - najlepiej jakiś certyfikowany TV BOX, ale zależy mi, żeby była w nim możliwość regulacji: kontrastu/jasności/koloru itp.

Ustawienia obrazu to tylko się robi w telewizorze - odtwarzacz powinien w czystej postaci przesyłać sygnał, bez własnego "tuningu". A co do odtwarzacza to tak jak wyżej - apple tv jest bardzo dobre. Ewentualnie z androidem nVidia shield.

 

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, raf7705 napisał:

No bez jaj. Takie regulacje, to masz w telewizorze.

Nieprawda - każdy player ma takie regulacje np mój Panasonic ma mnóstwo, więcej niż TV no i TV BOX HiMedia Q10...

16 godzin temu, vader_4747 napisał:

Ustawienia obrazu to tylko się robi w telewizorze - odtwarzacz powinien w czystej postaci przesyłać sygnał, bez własnego "tuningu". A co do odtwarzacza to tak jak wyżej - apple tv jest bardzo dobre. Ewentualnie z androidem nVidia shield.

A ja z kolei słyszałem, że zmiany powinno się robić najbliżej źródła wyjściowego... Natomiast nie wiem co powinno, a piszę tylko czego ja potrzebuję...

Czy w tych co wymieniliście - Apple TV czy nvidia można ustawić te regulacje ? Jeśli nie, to jaki jest najtańszy ? Może Xiaomi m box ? I jeszcze zapomniałem dopytać czy na netflixie czy hbo go są gęste formaty dźwięku np. DTS nie mówiąc o atmosie ? Jeśli tak, które tv boxy to puszczają po hdmi ?

Edytowane przez Adam60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmodyfikuję pytanie - najtańszy certyfikowany do HBO GO/ Netflixa puszczający gęste formaty audio... Streaming chcę sobie wziąć na kilka miesięcy... w TV mam oczywiście i Netflixa i HBO GO, ale puszcza tylko max DD 5.1

W ramach dalszego porównania TV do projektora Epsona 9300 - oglądałem ostatnio po raz drugi Obecność 2 i Annabelle na BD i na TV zobaczyłem te diabły w kątach :)w scenach: na strychu (Annabelle), w kącie (Obecność 2), pod schodami (Annabelle - Narodziny) ... :)  Na proju też pewno to było widać, ale po prostu nie obejmowałem wzrokiem 100'' . Każdy ma inne "widzenie peryferyjne" - widać u mnie słabe bo koledzy piszą, że z 2 m oglądają 120'' i wszystko widzą :) Oczywiście czernie, detale w czerniach w tych kątach, piwnicach - magia ! Ponieważ wcześniej, niestety rozwijany ekran zasłaniał przednie kolumny także dźwięk był trochę gorszy. Teraz po prostu Atmos wymiatał... Dawno się tak nie bałem... :)  Te różne szmery było słychać z każdej strony...

Marzy mi się podobny TV w 85'', ale to po modyfikacji pokoju, a może za 2 lata będą już 95'' ! Było by super...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, raf7705 napisał:

Tonia uzyskałeś 5.1 z HBO, to mistrzostwo świata emoji3.png.
Bo oni nadają w stereo emoji3.png

A to nawet nie wiedziałem... Nigdy nie miałem HBO GO. Po prostu TV przepuszcza max 5.1.

A jak z Netflixem ? Tak samo ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym rekomendował Apple TV, szczególnie że teraz na jesieni ma wyjść jego update. W ostateczności nVidie shield'a - nic innego bym nie szukał.

Dodatkowo jeśli chodzi o dźwięk to Netflix jak i iTunes nadają również w Dolby Atmos - o ile masz sprzęt pod to - rewelacyjny dźwięk.

 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, escapers napisał:

Ja bym rekomendował Apple TV, szczególnie że teraz na jesieni ma wyjść jego update. W ostateczności nVidie shield'a - nic innego bym nie szukał.

Dodatkowo jeśli chodzi o dźwięk to Netflix jak i iTunes nadają również w Dolby Atmos - o ile masz sprzęt pod to - rewelacyjny dźwięk.

Wiem, że Apple TV jest najlepsze, ale streaming będzie tymczasowo na parę miesięcy i nie chcę ładować się w koszty. Tak mam w kinie domowym Atmosa i wiem, że jest super :)

A Xiaomi mbox ? Coś słyszałeś ?

Dzięki za odp.

Edytowane przez Adam60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Xiaomi niestety nie ma wsparcia dla Dolby Atmos... a z jakością też daleko, mam u teściów i nie polecam - to dwa światy. Ale w tej cenie w jakiej można go kupić daje radę, da się przeżyć  - ale to nie dla mnie, kwestia jakości i działania.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej niż na Netflixie zależy na HBO GO bo chciałem sobie odświeżyć parę seriali... Jest podobno tylko stereo więc dźwięk nie ma znaczenia. A jak z jakością ? Też lepiej na Apple TV niż np. Xiaomi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do hbo go to nie ma znaczenia co kupisz.. tam jest taki jakościowo syf, że nie da się tego oglądać - co prawda u mnie w chacie to oglądają, ale ja nie jestem w stanie. Więc takie Xiaomi to na spokojnie starczy do HBO GO.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, escapers napisał:

Do hbo go to nie ma znaczenia co kupisz.. tam jest taki jakościowo syf, że nie da się tego oglądać - co prawda u mnie w chacie to oglądają, ale ja nie jestem w stanie. Więc takie Xiaomi to na spokojnie starczy do HBO GO.

On ogląda filmy na DVD i jest zachwycony ich jakością, wiec nie będzie mail problemu.

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, escapers napisał:

Do hbo go to nie ma znaczenia co kupisz.. tam jest taki jakościowo syf, że nie da się tego oglądać - co prawda u mnie w chacie to oglądają, ale ja nie jestem w stanie. Więc takie Xiaomi to na spokojnie starczy do HBO GO.

Ale w 1080p są materiały czy jeszcze niżej ? Chodzi Ci o bitrate przesyłu czy jakość materiału ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Just now, Adam60 said:

Ale w 1080p są materiały czy jeszcze niżej ? Chodzi Ci o bitrate przesyłu czy jakość materiału ?

Bitrate to jest coś w okolicy 3,5Mbps - mega słabo, w wolnej chwili dokładnie Ci sprawdzę, ale taki słaby że nic nie oglądam na tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to nawet nie wiedziałem... Nigdy nie miałem HBO GO. Po prostu TV przepuszcza max 5.1.
A jak z Netflixem ? Tak samo ?
Z telewizora Q90R mam atmos na Netflix, z Q9FN, chyba tylko DD+, ale na górze nie mam systemu z dolby atmos, to na 100% nie powiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q9FN nie ma Dolby Atmos, potrzebna jest przystawka która ma np. Apple TV lub nVidia shield.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...