Skocz do zawartości
hubio

SAMSUNG Q9FN W CODZIENNYM UŻYTKOWANIU

Rekomendowane odpowiedzi

Zakończyłem oglądanie wszystkich Star Wars... Zdecydowanie najlepiej wypadł Ostatni Jedi tak technologicznie jak i chodzi o fabułę... W Historie: Han Solo jest mnóstwo scen gdzie wpada jasne światło do pomieszczenia... Na tych scenach postacie wyglądają dosyć słabo i to na tym telewizorze... Oglądając je, szczerze współczułem posiadaczom projektora Epson 9300 bo tam to była masakra z takimi scenami... Co do fabuły była źle oceniana więc się nie nastawiałem na nie wiadomo na co więc i się nie rozczarowałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
On 5/25/2019 at 11:21 AM, Groszek said:

Każdy telewizor który obsługuje DV lub HDR10+, wyświetli nieobsługiwany format (DV lub HDR10+) w oficjalnym HDR10, które też wygląda pięknie.

O! Serio? Myślałem że jeśli Tv obsługuje HDR ale nie obsługuje HDR10+ to wyświetli film w HDR10 ale jeśli TV obsługuje DV to film w HDR10+ którego nie obsługuje wyświetli po prostu bez uwzględnienia dodatkowych metadanych.

On 5/25/2019 at 11:21 AM, Groszek said:

W tym roku Panasonic i Philips wypuścił TV, które wspierają oba formaty (DV i HDR10+). :)

Świetnie! Niech jeszcze Panas popracuje nad Smartem (chyba że już to zrobił w nowych modelach). 

On 5/25/2019 at 9:25 PM, Adam60 said:

Oppo 203

Czy mówimy o tym oppo które głównie (a przynajmniej mnie) znane jest z produkcji TV? Odtwarzacz BR za ponad 4k PLN! Co on niby takiego robi w stosunku do Panasonica DP-UB450 czy innego za ułamek tej ceny? 

Co do TV 

Ktoś już chyba ponad miesiąc temu wspomniał o aktualizacji 1252. Wczoraj sprawdziłem jeszcze razi pokazuje mi że mam najnowszy soft (1251). Ze smartfonów nie kojarzę sytuacji żeby przez tak długi czas nie przyszedł przez OTA update softu jeśli został oficjalnie wydany. Dla TV Sami ma inną politykę? Chyba że ktoś bawił się w królika doświadczalnego i ściągnął bete? 

Edytowane przez borsuk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
21 minut temu, borsuk2 napisał:

O! Serio? Myślałem że jeśli Tv obsługuje HDR ale nie obsługuje HDR10+ to wyświetli film w HDR10 ale jeśli TV obsługuje DV to film w HDR10+ którego nie obsługuje wyświetli po prostu bez uwzględnienia dodatkowych metadanych.

Przecież dokładnie to napisałem. Zamiast silić się na ironię, czytaj ze zrozumieniem. Serio... ;)

Reasumując dla uporządkowania:

Telewizor z HDR10 wyświetli film z HDR10+ w HDR10

Telewizor z HDR10 i DV wyświetli film z HDR10+ w HDR10

Oled Panasonic'a lub Philipsa z 2019 i spokojna głowa z wyliczankami ;) 

p.s.

Telewizor z HDR10 i HDR10+ wyświetli film z DV w HDR10

 

Edytowane przez Groszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, borsuk2 napisał:

Czy mówimy o tym oppo które głównie (a przynajmniej mnie) znane jest z produkcji TV? Odtwarzacz BR za ponad 4k PLN! Co on niby takiego robi w stosunku do Panasonica DP-UB450 czy innego za ułamek tej ceny? 

- odczyt napisów zewnętrznych do płyt

- rzeczywista obsługa USB - czyta wszystkie pliki i nie niszczy dysku jak Panasonic :)

- więcej: poczytaj w wątku o Oppo203

33 minuty temu, borsuk2 napisał:

Co do TV 

Ktoś już chyba ponad miesiąc temu wspomniał o aktualizacji 1252. Wczoraj sprawdziłem jeszcze razi pokazuje mi że mam najnowszy soft (1251). Ze smartfonów nie kojarzę sytuacji żeby przez tak długi czas nie przyszedł przez OTA update softu jeśli został oficjalnie wydany. Dla TV Sami ma inną politykę? Chyba że ktoś bawił się w królika doświadczalnego i ściągnął bete? 

Chyba to nie kwestia królików doświadczalnych tylko polityki wewn. Samsunga. Bo przecież te, które wcześniej można ściągnąć na pena są i potem online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Groszek said:

Zamiast silić się na ironię

To nie miała być ironia tylko zwykłe zdziwienie/zapytanie. 

1 hour ago, Groszek said:

Telewizor z HDR10 wyświetli film z HDR10+ w HDR10

Wszystko jasne.

1 hour ago, Groszek said:

Telewizor z HDR10 i DV wyświetli film z HDR10+ w HDR10

Telewizor z HDR10 i DV - no własnie pytanie miało być czy może być telewizor z DV ale bez HDR.  Wygogalełem - Dolby vision HDR to w zasadzie pełna nazwa, więc w sumie stwierdzenie Telewizor z HDR10 i DV nie jest do końca poprawne bardziej Telewizor z DV HDR.

1 hour ago, Adam60 said:

czyta wszystkie pliki i nie niszczy dysku jak Panasonic

Co masz na myśli? Niszczy dyski/płyty BR czy pendrajwy podpięte do niego i dysku USB? Jak je niszczy? Każdy BR Panasa je niszczy czy mówisz o konkretnym modelu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, borsuk2 napisał:

To nie miała być ironia tylko zwykłe zdziwienie/zapytanie. 

Spoko! :)

41 minut temu, borsuk2 napisał:

 Wygogalełem - Dolby vision HDR to w zasadzie pełna nazwa, więc w sumie stwierdzenie Telewizor z HDR10 i DV nie jest do końca poprawne bardziej Telewizor z DV HDR.

Sam nie wiem co jest bardziej poprawnie. Chyba nie ma tu żadnych standardów. Oba sformułowania są ok. Dla mnie bardziej "przejrzyste" jest HDR10 i DV, ale to zależy od osoby. Ważne żeby wiedzieć o co chodzi. ;)

Przykładowo nawet sam producent (LG) przy opisie tv napisał po prostu HDR 4K Smart Tv. Nie używa w opisie sformułowania DV HDR. Jako jedną z głównych cech podaje - 4K Cinema HDR (np. przy LG C8).

https://www.lg.com/pl/telewizory/lg-OLED55C8PLA

Dopiero dalej w treści jest informacja o obsłudze dodatkowych formatów HDR jak DV czy HLG.

 

53 minuty temu, borsuk2 napisał:

czy może być telewizor z DV ale bez HDR.

HDR10 jest oficjalnym standardem. Na chwilę obecną każdy z produkowanych  telewizorów z HDR obsługuje HDR10. Z tego co wiem (na chwilę obecną) nie ma możliwości, żeby był telewizor z obsługą DV a bez obsługi HDR10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Groszek napisał:

Przecież dokładnie to napisałem. Zamiast silić się na ironię, czytaj ze zrozumieniem. Serio... ;)

Reasumując dla uporządkowania:

Telewizor z HDR10 wyświetli film z HDR10+ w HDR10

Telewizor z HDR10 i DV wyświetli film z HDR10+ w HDR10

Oled Panasonic'a lub Philipsa z 2019 i spokojna głowa z wyliczankami ;) 

p.s.

Telewizor z HDR10 i HDR10+ wyświetli film z DV w HDR10

 

 

Najbardziej uniwersalne w temacie HDR tv philips i panasonic, obsługujące DV i HDR10+ musza być podpięte do odpowiedniego źródła sygnału (oczywiście treści onlinowe tez, hdd itp), wiec jeśli filmy z płyt to np wyższe modele panasonica z obsługa DV i HDR10+, OPPO lub CAUHD. Bo tv sam z siebie niczego ciekawego nie wyświetli, a jeśli już to niewiele :)

Generalnie tv i odtwarzacz musza obsługiwać ten sam format danych HDR.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, borsuk2 napisał:

Ktoś już chyba ponad miesiąc temu wspomniał o aktualizacji 1252. Wczoraj sprawdziłem jeszcze razi pokazuje mi że mam najnowszy soft (1251). Ze smartfonów nie kojarzę sytuacji żeby przez tak długi czas nie przyszedł przez OTA update softu jeśli został oficjalnie wydany. Dla TV Sami ma inną politykę? Chyba że ktoś bawił się w królika doświadczalnego i ściągnął bete? 

Nie możesz pobrać takiej aktualizacji...bo takiej nie ma. Nawet na stronie Samsunga. Ostatnia jest 1251.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Groszek napisał:

HDR10 jest oficjalnym standardem. Na chwilę obecną każdy z produkowanych  telewizorów z HDR obsługuje HDR10. Z tego co wiem (na chwilę obecną) nie ma możliwości, żeby był telewizor z obsługą DV a bez obsługi HDR10

A tak z ciekawości - były kiedykolwiek TV z HDR, a nie HDR10 ? HDR jest inną nazwą HDR10 czy np. było tak, że najpierw było HDR, a potem następca czyli HDR10 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Adam60 napisał:

A tak z ciekawości - były kiedykolwiek TV z HDR, a nie HDR10 ? HDR jest inną nazwą HDR10 czy np. było tak, że najpierw było HDR, a potem następca czyli HDR10 ?

Dobre pytanie! :) Kilka lat temu mówiło się po prostu, że telewizor ma HDR. Czy to był właśnie dokładnie  dzisiejszy HDR10, czy też były telewizory nie spełniające standardu HDR10 - tego nie wiem.  Może @Gmeru coś podpowie?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR10 to HDR10 ;) Takie było i takie jest.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gmeru napisał:

HDR10 to HDR10 ;) Takie było i takie jest.

Tzn., że pierwszy tv z HDR pojawił się od razu w specyfikacji HDR10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie było innej specyfikacji. Statyczne metadane to HDR10 a potem doszły dynamiczne czyli Dolby Vision i HDR10+.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gmeru napisał:

Ale nie było innej specyfikacji. Statyczne metadane to HDR10 a potem doszły dynamiczne czyli Dolby Vision i HDR10+

Dopuszczałem możliwość, ze może na początku HDR raczkował zanim nie ustalono specyfikacji HDR10.

Teraz wszystko jasne.  Dzięki za odpowiedź! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jak napisałeś tylko to był nadal statyk. Potem to ładnie nazwali i ogarnęli ; )

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam,

Pisałem już w mojej sprawie w tym drugim wątku o Q9FN, ale nie uzyskałem informacji. Może więc tutaj znajdzie się osoba, która podzieli się ze mną jedną uwagą ze swojego QLED-a.

Otóż...

czy u Was w odtwarzaczu plików video z USB zapisuje się na stałe zaznaczona opcja wyłączenia napisów?

Bo u mnie w Q8FN wyłączenie napisów działa tylko podczas tego jednego, aktualnego odtwarzania pliku. Gdy wyjdę z odtwarzania i ponownie uruchomię ten sam film lub dowolnie inny to opcja wyłączenia napisów już nie działa, wraca domyślna z napisami.

Popisałem w tej sprawie na czacie Samsunga i polecono mi wyłączyć z prądu na 5-10 minut, a jeśli to nie pomoże, to zadzwonić na infolinię w celu zdiagnozowania tv on-line. Jak już wiecie, wyłączenie z prądu nie pomogło. A napisano mi, że tv powinien zapamiętywać wszystkie włączone bądź wyłączone opcje. Jak na razie w przypadku wszystkich innych tak jest, ale nie z tymi napisami. Może konsultant nie ma racji i akurat to wyłączenie napisów jest systemowo tylko jednorazowe (co uważam, że byłoby bezsensu, mocno nieprzemyślane i na niekorzyść dla użytkowników ich tv)?

Znalazłem jeszcze w swoim Q8FN jedną nieprawidłowość. 

Mianowice, podczas włączonego Ambient mode tv się wyłącza po około 1 minucie. Jest tak chyba za każdym razem i to raczej bez względu na wybraną grafikę.

Może mój tv potrzebuje jakiegoś resetu oprogramowania ze strony Samsunga?

Napiszę do nich w ten weekend, ale najpierw chętnie bym przeczytał jakieś uwagi i komentarze.

Edytowane przez WPPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, WPPP said:

czy u Was w odtwarzaczu plików video z USB zapisuje się na stałe zaznaczona opcja wyłączenia napisów?

cześć @WPPP

ale video z usb nagrane przez TV? Czy jakieś inne?

bo u mnie pamięta napisy że są włączone/wyłączone ale ścieżkę dźwiękową zawsze daje główna - z lektorem ?

 

2 hours ago, WPPP said:

Mianowice, podczas włączonego Ambient mode tv się wyłącza po około 1 minucie. Jest tak chyba za każdym razem i to raczej bez względu na wybraną grafikę.

Może mój tv potrzebuje jakiegoś resetu oprogramowania ze strony Samsunga?

u mnie normalnie zgodnie z ustawieniami po 4h, z resztą tam nie da się krócej niż 1h, to musi coś być nie tak...

Samsung może zdalnie zrobić fabryczny reset - taki jakbyś wyciągnął z pudełka.. u mnie niestety po takim resecie (chyba - bo nic innego nie miałem) mam problem z nagrywaniem z satelity... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Escapers, nie nagrania telewizyjne, tylko pliki video, które można odtwarzać z twardego dysku lub pendrive.

Czy wobec tego te zapamiętywanie włączenia lub wyłączenia napisów sprawdzałeś również z zapisanymi na zewnętrznej pamięci, ale nienagrywanych z tv, plików video? 

Tak czy siak, ze względu na Ambient widać, że coś jest nie tak z Tizenem w moim tv. Chociaż, jak na razie, więcej problemów nie zauważyłem. 

A w sprawie tego nagrywania  z satelity nie będziesz interweniował w Samsungu? Bez funkcji nagrywania z tv przecież się nie da :P.

Edytowane przez WPPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, WPPP said:

Czy wobec tego te zapamiętywanie włączenia lub wyłączenia napisów sprawdzałeś również z zapisanych na zewnętrznej pamięci, ale nie nagrywanych z tv, plików video? 

to ja tylko nagrane treści przez samsunga na dysku, z plików na dysku nie próbowałem, nie oglądam tak w ogóle..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, escapers napisał:

to ja tylko nagrane treści przez samsunga na dysku, z plików na dysku nie próbowałem, nie oglądam tak w ogóle..

Ok, rozumiem.

Dzięki za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich co prowadzili zażarte dyskusje z hubio mam newsa:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/48188-samsung-qled-przebija-sprzedaż-wszystkich-producentów-oled-razem-wziętych/

Czyli szerzenie kłamstw na temat ginących detali w czerniach jednak nie zaszkodziło :) Mam nadzieję, że choć w minimalnym procencie przyczyniłem się do odkłamania rzeczywistości. W wątku z tamtym tematem już są głosy oledowców o marketingu itd, a ja wam powiadam, że ludzie nie są głupi i naprawdę zanim wydadzą kilkanaście tyś zł to sami oglądają TV. Kiedyś jeszcze jako hubio miałem w stopce sentencję: "projektory wyginą jak dinozaury"... Może lepiej zamienić na "OLEDy wyginą jak plazmy".... Hahahahaha :)

Proszę tylko wyluzujcie na tą moją lekką prowokację i żeby znowu nie wylała się fala hejtu.... Trochę sobie żartuję, ale jako hubio ciężko było mi spotkać d o w c i p n ą ripostę, raczej to było typowo polskie obrzucanie błotem i wyzwiskami...

Nawiasem mówiąc oglądałem wczoraj finał LM, oczywiście w trybie dynamicznym - ciekawe jak to musiało wyglądać w OLEDach ? Oczywiście pytanie retoryczne, a odpowiedź prosta - jak film.... :) Hahahaha... Na OLEDzie co by się nie oglądało to zawsze wygląda jak film...

Edytowane przez Adam60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie z d...py.
Qled to zwykłe LCD. Powinni sobie porównywać do sprzedaży LCD przez inne firmy. Jak zrobią swojego oleda, to będą sobie mogli porównać do oledów innych.
To brzmi jak, Ford sprzedał więcej fokusow niż Ferrari i Maserati i Bugatti razem wzięte, hehehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raf7705 napisał:

Qled to zwykłe LCD.

Mylisz się raf - to nie jest ZWYKŁE LCD tylko NIEZWYKŁE LCD... :) Porównaj sobie "zwykłe" LCD nawet też od Samsunga jakiś budżetowy model typu NU i Q9FN i to jest przepaść przez duże "P"... w każdym jednym aspekcie obrazu....

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Adam60 napisał:

Nawiasem mówiąc oglądałem wczoraj finał LM, oczywiście w trybie dynamicznym - ciekawe jak to musiało wyglądać w OLEDach ? Oczywiście pytanie retoryczne, a odpowiedź prosta - jak film.... :) Hahahaha... Na OLEDzie co by się nie oglądało to zawsze wygląda jak film...

tryb dynamiczny? na oled nie nadaje się to do oglądania bo w nim taka żarówa jest.

może sprawdź swojego Qled'a - może jakies walniete podświetlenie masz że musisz włączać taki "palnik"?

ewentualnie czas na wizytę u okulisty - może to jakaś "pomroczność jasno-ciemna"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie porównania do OLEDów są jak najbardziej trafione bo QLEDy mają prawie tak dobrą czerń jak OLEDy, a nie "chorują" na problemy związane z wypalaniem czy bielami... A niektórym jak mnie z racji intensywności obraz z QLEDów nawet bardziej odpowiada. Ja uważam, że QLEDY te topowe od Samsunga to ta sama liga co OLEDy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...