Skocz do zawartości
Jakub Krawczyński

Samsung QLED przebija sprzedaż wszystkich producentów OLED razem wziętych

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem kupić pralkę, sprzedawca poleca Samsung, chciałem lodówkę też Samsung, chciałem telefon również Samsung.Ile można tego słuchać?Wyszło tak że nie mam nic z Samsunga?

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Haha 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli OLED rządzi ale nie do końca jednak ;)

Samsung telefon i soundbar mam i ok ale tv od nich bym nie kupił jakoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z "Samsungiem" to każdy w miarę inteligentny człowiek wie. Ciemna masa kupuje markę (reklamy) a nie konkretne parametry.

Ale jest inna poważniejsza kwestia...

Tytuł i porównanie sprzedaży sugeruje równoważność technologii OLED i QLED. A to jest oczywista "gónwo prawda" bo jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Proponuję uczciwe porównanie czyli LCD do LCD a wtedy te całe nic niewarte statystyki można sobie wsadzić... Zsumujmy sprzedane LCD LG, Panasonica, Sony, Philipsa i innych vs LCD Samsunga i co wyjdzie? Coś co tak na prawdę nie ma najmniejszego sensu tak jak powyższe "sensacje" sprzedażowe.

Kolejny sponsoring Samsunga... Wszystko można "udowodnić" i wszystko zaargumentować tylko po co? Ani technologia ani segment jakości nie ten...

Samsung czerpie garściami z mistrza propagandy, Goebbelsa: kłamstwo powtarzane 1000 razy stanie się "prawdą".

 

EDIT: Jakub błagam nie podpisuj się pod takimi "newsami" bo lubię Cię czytać na tym portalu (masz sporo fajnych, tematycznych, dziennikarskich wiadomości i ciekawostek na poziomie) a promowanie marketingu niskiego poziomu rzutuje na wiarygodność.

Edytowane przez southorn
  • Plusik 6
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podam wam taką ciekawostkę :) Samsung również robi koparki i buduje statki a na jednym byłem nazywa się Scylla i w pokojach  owszem wisiały Samsungi,ale w pralni o dziwo zobaczyłem przemysłowe Elektroluxy :D 

Edytowane przez Art Cafe
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech podają ile tego szajsu wraca do sklepu,jakość wykonania sprzętu..loteria 

  • Plusik 2
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawienie i tytuł w rodzaju Toyota sprzedała więcej Yarisa niż wszystkich aut Ferrari, Bentley i Porsche razem wziętych. 

  • Plusik 4
  • Lubię 3
  • Haha 2
  • Zmieszany 2
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Y tam jam mam klimatyzator wypasiony Samsunga i 5 rok działa :P Ale fakt ich telewizora chyba bym nie kupił.Japońce mają więcej do powiedzenia w kwestii obrazu.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry i funkcje się liczą a nie znaczek ? A Samsung ma wiele znakomitych telewizorów i unikalnych rozwiązań. Więc zluzujcie ;D

  • Plusik 2
  • Lubię 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zestawienie i tytuł w rodzaju Toyota sprzedała więcej Yarisa niż wszystkich aut Ferrari, Bentley i Porsche razem wziętych. 
Qled w ofercie Samsunga, nie jest odpowiednikiem Yarisa w ofercie Toyoty.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra... QLEDa porównać do Yarisa ;D Porównać można ale do nowej Camry ? (byłem, siedziałem tydzień temu ;ppppp). Yaris to RU7XXX ;) A ten z 4 w nazwie to Yaris elektryk ?

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Gmeru napisał:

Masakra... QLEDa porównać do Yarisa ;D Porównać można ale do nowej Camry ? (byłem, siedziałem tydzień temu ;ppppp). Yaris to RU7XXX ;) A ten z 4 w nazwie to Yaris elektryk ?

a NU80xx to taki Passat, którego posiada co trzeci przecietny obywatel.

Edytowane przez Waldo94
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli naprawdę dochodzę do wrażenia, że właściciele OLEDów uważają się za  jakąś "elitę" i się tak dowartościowują... Przypomnę jednak, że cenowo topowe FALDy od Samsunga są w zbliżonych cenach do OLEDów więc zupełnie nie wiem skąd to dowartościowanie... Mnie obraz z OLEDa się nie podoba i CELOWO kupiłem Samsunga Q9FN... Co z tego, że jest dobra czerń jak biele nie są intensywne. Wystarczy wejść do jakiekolwiek sklepu i poprosić o puszczenie białej planszy na dwóch stojących obok siebie TV - OLEDZIE i QLEDZIE i wszystko będzie jasne.... :) I proszę mi nie mówić, że nikt nie ogląda białych plansz bo jest jedna kilkusekundowa scena w "Imperium Słońca" gdzie jest całkiem biało, jest sporo takich scen w Ostatnim Jedi... Nie chodzi mi natomiast o kwestię białych plansz... Po prostu dla mnie na OLEDach biały nie jest intensywnie, mocno biały...

Piszecie, że marketing itd, a to nie jest prawda... Ja całkowicie świadomie kupiłem właśnie Q9FN, a nie OLEDa....

Edytowane przez Adam60
  • Plusik 3
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na wojnie bez zmian.

Większość sprzedawców poleca sprzęt Samsunga a w domu ma OLEDa. 

Kiedyś było to samo z LCD. Każdy polecał i sprzedawal wysoko promowane LCD a w domu mieli plazmy... Samsung ma dobrze rozwinięte "promocje" dla sprzedawców.

  • Plusik 4
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz wiedzę, że większość sprzedawców RTV posiada w domach Oledy?. Były jakieś badania, ankiety itp?

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 4
  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma badania... chyba na badania trzeba go skierować gdy bredzi aby zrobić zamieszanie na forum. 

  • Plusik 3
  • Dzięki 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Nurnik napisał:

Skąd masz wiedzę, że większość sprzedawców RTV posiada w domach Oledy?. Były jakieś badania, ankiety itp?

Mnie właśnie bardzo zniechęcił do OLEDów sprzedawca, a właściwie kierownik działu RTV w dużym MM. To on pokazał mi dokładnie te biele... Wcześniej miałem obawy, ale brałem OLEDy pod uwagę, a po tym to branie pod uwagę się oddaliło...

27 minut temu, jimmyalex napisał:

Czyli na wojnie bez zmian.

Większość sprzedawców poleca sprzęt Samsunga a w domu ma OLEDa. 

Kiedyś było to samo z LCD. Każdy polecał i sprzedawal wysoko promowane LCD a w domu mieli plazmy... Samsung ma dobrze rozwinięte "promocje" dla sprzedawców.

Kolego musisz przyjąć do wiadomości, że nie każdemu pasuje przyciemniony obraz z: plazmy/OLEDa./projektora... sprzęt jest dla ludzi, którzy mają swoje preferencje i wychodzi po tym artykule na to, że jednak większość woli intensywne, jasne wyświetlacze...

  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Adam60 napisał:

Powoli naprawdę dochodzę do wrażenia, że właściciele OLEDów uważają się za  jakąś "elitę" i się tak dowartościowują... Przypomnę jednak, że cenowo topowe FALDy od Samsunga są w zbliżonych cenach do OLEDów więc zupełnie nie wiem skąd to dowartościowanie... Mnie obraz z OLEDa się nie podoba i CELOWO kupiłem Samsunga Q9FN... Co z tego, że jest dobra czerń jak biele nie są intensywne. Wystarczy wejść do jakiekolwiek sklepu i poprosić o puszczenie białej planszy na dwóch stojących obok siebie TV - OLEDZIE i QLEDZIE i wszystko będzie jasne.... :) I proszę mi nie mówić, że nikt nie ogląda białych plansz bo jest jedna kilkusekundowa scena w "Imperium Słońca" gdzie jest całkiem biało, jest sporo takich scen w Ostatnim Jedi... Nie chodzi mi natomiast o kwestię białych plansz... Po prostu dla mnie na OLEDach biały nie jest intensywnie, mocno biały...

Piszecie, że marketing itd, a to nie jest prawda... Ja całkowicie świadomie kupiłem właśnie Q9FN, a nie OLEDa....

Tak działa marketing kupiłeś gorszy telewizor za cenę dobrego Oleda ?

  • Plusik 9
  • Lubię 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Adam60 napisał:

Powoli naprawdę dochodzę do wrażenia, że właściciele OLEDów uważają się za  jakąś "elitę" i się tak dowartościowują... Przypomnę jednak, że cenowo topowe FALDy od Samsunga są w zbliżonych cenach do OLEDów więc zupełnie nie wiem skąd to dowartościowanie... Mnie obraz z OLEDa się nie podoba i CELOWO kupiłem Samsunga Q9FN... Co z tego, że jest dobra czerń jak biele nie są intensywne. Wystarczy wejść do jakiekolwiek sklepu i poprosić o puszczenie białej planszy na dwóch stojących obok siebie TV - OLEDZIE i QLEDZIE i wszystko będzie jasne.... :) I proszę mi nie mówić, że nikt nie ogląda białych plansz bo jest jedna kilkusekundowa scena w "Imperium Słońca" gdzie jest całkiem biało, jest sporo takich scen w Ostatnim Jedi... Nie chodzi mi natomiast o kwestię białych plansz... Po prostu dla mnie na OLEDach biały nie jest intensywnie, mocno biały...

Piszecie, że marketing itd, a to nie jest prawda... Ja całkowicie świadomie kupiłem właśnie Q9FN, a nie OLEDa....

Biała plansza zupełnie nic nie pokazuje. Jedną z cech oledów jest to, że w zależności od wartości współczynnika APL(averenge picture level) czyli mówiąc prościej zawartości elementów o wysokiej jasności na ekranie oledy przygasają. Jest tutaj jedno ale. Są oledy które osiągają wartości APL dochodzące do 70%(warto spojrzeć choćby na recenzję B8 na tej stronie.  Warto tutaj zaznaczyć, że LG z reguły najlepiej wypada w tym parametrze) bez przygasania gdzie chyba nie ma filmu który ma tak wysoki APL. Pokazywanie w sklepie białej planszy to jedna ze sztuczek mających na celu nakłonienie klienta do zakupu czegoś innego. Biała plansza to 100% APL i naprawdę trzebaby było oglądać dosłownie białe plansze aby odczuć wyraźnie przygasanie oledów(przy założeniu, że kupi się oleda z wysokim APL). Sprzedawcy po prostu zależało bardziej na sprzedaży Q9FN. To wszystko :P

  • Plusik 4
  • Lubię 3
  • Dzięki 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gmeru napisał:

Masakra... QLEDa porównać do Yarisa ;D Porównać można ale do nowej Camry 

CZEMU.YARIS to bardzo udane i dobre auto.Camry to raczej FZ 950.Samsung to takie Kia, Hyundai niby zdobywa nagrody, ale nigdy nie" bedzie" Hondą, Mazdą.Koreanskie auta to taki zlepek sciągnietych pomysłów innych producentów. 

  • Plusik 2
  • Dzięki 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samej wielkości sprzedaży QLED do OLED to należy wziąć także pod uwagę fakt dużo szerszego zakresu modelowego serii QLED od Q6 aż do Q9(gdzie faktyczne różnice w obrazie pomiędzy Q6 a Q9 są bardzo duże co w przypadku oledów typu B8 do na przykład E8 nie jest aż takie oczywiste), większy zakres cenowy w jakich można kupić różne qledy, a także większy zakres wielkości ekranów(od 49 aż do 82 cali, oled to w praktyce 55 i 65 cali, a 77 cali to tak naprawdę margines ze względu na cenę). Dużo też robi sam marketing Samsunga i różne promocje. 

Edytowane przez kewert
  • Plusik 4
  • Lubię 2
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gangi007 napisał:

CZEMU.YARIS to bardzo udane i dobre auto.Camry to raczej FZ 950.Samsung to takie Kia, Hyundai niby zdobywa nagrody, ale nigdy nie" bedzie" Hondą, Mazdą.Koreanskie auta to taki zlepek sciągnietych pomysłów innych producentów.  

Dokładnie ! Na rynku tv jest tak jak w motoryzacji. Koreańczycy wypuszczają produkty bardzo funkcjonalne, ale ze słabej jakości materiałów. Z kolei u Japończyków z tą funkcjonalnością jest gorzej. Ich samochody i telewizory są mniej komfortowe, ale pod względem trwałości bardziej pancerne i żyją dłużej.  Reasumując. Jedni i drudzy są lepsi od chińczyków. Chcesz funkcjonalność na kilka lat - kupujesz lg/samsung/hyundai,kia, a jak wybierasz sprzęt na kilkanaście lat i w dodatku nie masz wielkich wymagań odnośnie bajerów to celujesz w sony/panasonic/toyota/honda itd.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adam60 napisał:

Powoli naprawdę dochodzę do wrażenia, że właściciele OLEDów uważają się za  jakąś "elitę" i się tak dowartościowują... Przypomnę jednak, że cenowo topowe FALDy od Samsunga są w zbliżonych cenach do OLEDów więc zupełnie nie wiem skąd to dowartościowanie... Mnie obraz z OLEDa się nie podoba i CELOWO kupiłem Samsunga Q9FN... Co z tego, że jest dobra czerń jak biele nie są intensywne. Wystarczy wejść do jakiekolwiek sklepu i poprosić o puszczenie białej planszy na dwóch stojących obok siebie TV - OLEDZIE i QLEDZIE i wszystko będzie jasne.... :) I proszę mi nie mówić, że nikt nie ogląda białych plansz bo jest jedna kilkusekundowa scena w "Imperium Słońca" gdzie jest całkiem biało, jest sporo takich scen w Ostatnim Jedi... Nie chodzi mi natomiast o kwestię białych plansz... Po prostu dla mnie na OLEDach biały nie jest intensywnie, mocno biały...

Piszecie, że marketing itd, a to nie jest prawda... Ja całkowicie świadomie kupiłem właśnie Q9FN, a nie OLEDa....

Hubio czemu masz dwa konta ? Chyba to niezgodne z regulaminem...

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Adam60 napisał:

I proszę mi nie mówić, że nikt nie ogląda białych plansz bo jest jedna kilkusekundowa scena w "Imperium Słońca" gdzie jest całkiem biało, jest sporo takich scen w Ostatnim Jedi... Nie chodzi mi natomiast o kwestię białych plansz... Po prostu dla mnie na OLEDach biały nie jest intensywnie, mocno biały...

Ile jest Biały VS Czarny w filmach? 5%-95%?Komentarz nie jest potrzebny.W A1 jak obraz będzie nieruchomy w bardzo wysokiej bieli ,za pomocą LUPY mogę zobaczyć lekkie zabarwienie na błękit z lewej strony przy krawedzi.Ale kto ma satysfakce z oglądania statycznych białych plansz?

7 godzin temu, Gmeru napisał:

Parametry i funkcje się liczą a nie znaczek

Ok.Ale widomo co się teraz sprzedaje.TANIO,TANIO BIEDRONKA ITP????Ale dzięki ''JAPOCZYKOM'' mamy to co mamy-Konsole ,itp.?Korea dzięki USA jest teraz gdzie jest?Jednak znaczek Sony,Panasonic w flagowcach robi wrażenie.?

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...