Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony KD-65ZF9 | TEST | Bravia MASTER Series LCD z podświetleniem Direct LED

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, conker9 napisał:

Tylko, że te nowe telewizory to właśnie ulepszone XF z tymi elementami o których wspomniałem w poprzednim poście. Ja swojego XF wymieniłem na ZF9 właśnie. Jaki hejt?

no wiem , też czytam recenzję , jedyną fajną rzeczą bylo dodanie wsparcie dla airplay i appe tv . A mowie ogolnie ludzie szukają kazdej drobnostki na ktorą czlowiek nie zwrocilby uwagi zauwazylem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobne odczucia. TV jak dla mnie rewelka. Najbardziej cenie sobie X Wide Angle. W moim pokoju bez tego nie mam szans na swobodne oglądanie.

Większość filmów czy seriali oglądam na projektorze ale jak czasami odpalę coś z HDR na tym TV to widać jego moc. HDR to jest mega atut tego TV.

Do ostatniego softu też już się przyzwyczaiłem, chociaż mam czasami wrażenie jakby ten problem z ostrością występował, to już nie "widzę" tego tak  jak wtedy od razu po wgraniu nowego softu. Może to tylko moje urojenia ;)

Kolejne modele Sony są coraz słabsze. Niby niewielkie róznice ale schodzą powoli ze wszystkimi parametrami. Ktoś ostatnio zauważył, że z HDR powoli obniżają do wartości OLEDowych - może coś w tym jest ;)

Następny TV musi mieć parametry ZG9 żeby zmieniać nasze ZF'ki

pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, user7878 napisał:

U mnie podobne odczucia. TV jak dla mnie rewelka. Najbardziej cenie sobie X Wide Angle. W moim pokoju bez tego nie mam szans na swobodne oglądanie.

Większość filmów czy seriali oglądam na projektorze ale jak czasami odpalę coś z HDR na tym TV to widać jego moc. HDR to jest mega atut tego TV.

Do ostatniego softu też już się przyzwyczaiłem, chociaż mam czasami wrażenie jakby ten problem z ostrością występował, to już nie "widzę" tego tak  jak wtedy od razu po wgraniu nowego softu. Może to tylko moje urojenia ;)

Kolejne modele Sony są coraz słabsze. Niby niewielkie róznice ale schodzą powoli ze wszystkimi parametrami. Ktoś ostatnio zauważył, że z HDR powoli obniżają do wartości OLEDowych - może coś w tym jest ;)

Następny TV musi mieć parametry ZG9 żeby zmieniać nasze ZF'ki

pozdrawiam

 

 masz rację . Ale nie od dzis znane jest takie zjawisko jak downgrade u producentów sprzętów elektronicznych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten problem z ostrością to raczej nie Twoje urojenia, bo podobne wpisy widziałem na avsforum.com. Dlatego wstrzymuje się jeszcze z aktualizacją, bo dziwne to jest, a ja wyczulony jestem na takie rzeczy i potem nie będzie mi sie chciało bawić w downgrade.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz mnie denerwuje. Wyszukieanie glosowe. Jak wciskamy na pilocie mikrofon to dziala idealnie i wyszukuje korzystając z mikrofonu w pilocie. Jednak jak chcę cos wyszukac bezposrednio z aplikacji np. YouTube to wyszukuje z mikrofonu umieszczonego w TV i zazwyczaj nie rozpoznaje dokladnie glosu. Nie znalazlem opcji zeby wyszukiwal zawsze z mikrofonu pilota...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła mi się dziś jakaś nowa aktualizacja do Android 9 na mojej ZF9. Ktoś już sprawdzał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą, w ramach nadrabiania gier na PlayStation 4, zacząłem grać w Horizon Zero Dawn. I k...., jak to wygląda na ZF9, jestem zachwycony. Efekt HDR niesamowity. Nie mam niestety porównania jak to wygląda na LCD ze słabszym HDR. Ktoś porównywał kiedyś, czy znacząca różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest znaczna różnica. Pierwszy raz grałem na starszym Sony a później na zf9. Bez porównania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Porter11 napisał:

Jest znaczna różnica. Pierwszy raz grałem na starszym Sony a później na zf9. Bez porównania. 

Ale starszy miał też HDR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie głupie pytanie !!!  Mam TV Sony zf9. Do niego mam podłączony przez HDMI cyfrowy dekoder TV od operatora INEA w Poznaniu. Chce nagrać coś na dysk HDD ale wyskakuje mi komunikat że „nagrywanie dostępne jedynie dla transmisji cyfrowych”. Co mogę zrobić ? Przecież dekoder jest cyfrowy. O co chodzi ??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Porter11 napisał:

Panowie głupie pytanie !!!  Mam TV Sony zf9. Do niego mam podłączony przez HDMI cyfrowy dekoder TV od operatora INEA w Poznaniu. Chce nagrać coś na dysk HDD ale wyskakuje mi komunikat że „nagrywanie dostępne jedynie dla transmisji cyfrowych”. Co mogę zrobić ? Przecież dekoder jest cyfrowy. O co chodzi ??? 

Zakładam, że HDD podłączony do TV, a nie do dekodera? Domyślam się, że nagrywanie na HDD przy takim podłączeniu jest możliwe tylko gdy korzystasz z telewizji naziemnej ewentualnie z telewizji satelitarnej przy wykorzystaniu modułu CAM CI. Raczej nie da się nagrać niczego na HDD jeśli jest to puszczone ze źródła HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, PrzemekKRK napisał:

Zakładam, że HDD podłączony do TV, a nie do dekodera?

Dokładnie tak. Do dekodera się nie da podłączyć a sam w sobie tez nie ma opcji nagrywania. Nigdy mnie to nie interesowało (nagrywanie) ale jutro jest GP Austrii (F1) Na Eleven Sport a ja nie będę mógł obejrzeć i chciałem sobie nagrać  Porażka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ex HDD powinien zostać sformatowany przez TV. Nagrania będą odtwarzane jedynie z tym TV.  No i TV powinien posiadać opcję recordingu. Do poczytania instrukcja obsługi TV.

Dodatkowo standard CI+ wniósł możliwość blokowania rejestracji pozycji wskazanych przez nadawcę,. Takie ograniczenie może być zapisane w kontrakcie między nadawcą a sprzedawcą praw do treści. 

Wszystko to po to by "Kowalskiemu" zablokować dalsze powielanie. I słusznie.

Co do naziemnej to mamy pełną swobodę. W tym celu kupiłem ex tuner a' 80 zeta od CableTech. Nagrywam na pena co chcę  w 1080p z opcją dalszego powielania, dzielenia i obróbki. A czasami coś tam jednak puszczą ciekawego.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Dominik Domin napisał:

Witam 

Czy nasze KD-65ZF9 wyświetlają  4K w 120Hz czy w 60Hz ??

 

Kupiłeś XSX czy czekasz na PS5 ? 😉 120Hz jest wspierane przez TV, ale nie ma HDMI 2.1 (dlatego 120Hz tylko dla 1080p).

Edytowane przez misiek_to_ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2020 o 18:10, misiek_to_ja napisał:

Kupiłeś XSX czy czekasz na PS5 ? 😉 120Hz jest wspierane przez TV, ale nie ma HDMI 2.1 (dlatego 120Hz tylko dla 1080p).

No właśnie się zastanawiam co kupić  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Dominik Domin napisał:

No właśnie się zastanawiam co kupić  ;) 

Najlepiej oba 😉 Ja we wtorek odebrałem XSX, a w czw odbieram PS5. Póki co największe wrażenie robi SSD i to jak wszystko szybko i lekko śmiga (przesiadka z XONEX i PS4 Pro). Fajna sprawa też szybkie przełączanie gier i auto HDR (tych dwóch ficzerów póki co brak w PS5 niestety, ale liczę, że dodadzą). No i cisza, tej konsoli po prostu w ogóle nie słychać nawet w tytułach z łatkami na XSX (jak Gears 5 czy Forza Horizon 4). Z kolei w PS5 jaram się tym nowym padem, a więc wyczekuje czwartku z niecierpliwością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę wolnego czasu, jak uda mi się znaleźć raz na 2 tyg. chwile wolnego na gry , to będę happy  :) , podziel się opinią co lepiej wybrać, jak już nabędziesz Ps5.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojawiła się nowa aktualizacja FW v6.5042

Korzyści i udoskonalenia

Rozwiązano problem braku dźwięku z kanałów telewizyjnych po włączeniu telewizora lub zmianie kanału telewizyjnego

Rozwiązano problem braku dźwięku z aplikacji po włączeniu telewizora

Rozwiązano problem objawiający się zatrzymywaniem odtwarzania z YouTube

Rozwiązano problem niespodziewanego włączania się telewizora, gdy urządzenie Bluetooth podejmowało próbę połączenia z wyłączonym telewizorem

Zaktualizowano sortowanie kanałów (tylko Chorwacja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie znać czy rozwiązano te problemy z gubieniem ostrości, które ktoś tutaj i na AVS wspominał. Ja przez to nadal siedze na starym sofcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gubienie ostrości było jeszcze w poprzednim sofcie. W tym obecnym już tego nie było. Ja to się obawiam żeby nie dodali tych eko-powiadomień co dodali np. w XH9505

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...