Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony KD-65ZF9 | TEST | Bravia MASTER Series LCD z podświetleniem Direct LED

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem aktualnie w Sony Center we Wrocławiu i sprzedawca poinformował że za 8 fus. Jest dostępny w wersji 65. Więc jakby ktoś chciał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2019 o 12:20, S!MON napisał:

I czy ktoś z was kiedykolwiek miał do czynienia i może polecić ten sklep:

 

Odradzam ten sklep. Na forum była historia z reklamacją jednego z oledów od LG właśnie w oledtv.pl. Sprawa ciągnęła się miesiącami. Sam miałem okazję tam kupować i nigdy więcej. Brak towaru który kupiłem mimo informacji o dostępności na stronie, nieterminowość, obietnice, wadliwy egzemplarz, zwrot. To w skrócie moja historia :)

Co do kalibracji przez ten sklep to jedna wielka bujda. Ustawienia fabryczne w telewizorze są dużo lepsze niż te sprzedającego, które wyglądają jak wprowadzone losowo wartości.

 

Edytowane przez blablabla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, blablabla napisał:

Odradzam ten sklep. Na forum była historia z reklamacją jednego z oledów od LG właśnie w oledtv.pl. Sprawa ciągnęła się miesiącami. Sam miałem okazję tam kupować i nigdy więcej. Brak towaru który kupiłem mimo informacji o dostępności na stronie, nieterminowość, obietnice, wadliwy egzemplarz, zwrot. To w skrócie moja historia :)

Co do kalibracji przez ten sklep to jedna wielka bujda. Ustawienia fabryczne w telewizorze są dużo lepsze niż te sprzedającego, które wyglądają jak wprowadzone losowo wartości.

 

Dzięki wielkie za odpowiedź:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2019 o 12:20, S!MON napisał:

Witam wszystkich:)

Czy ktoś z forumowiczów posiada może wersję 75"?

I czy ktoś z was kiedykolwiek miał do czynienia i może polecić ten sklep:

https://www.oledtv.pl/produkt/8652/75ZF9+KALIBRACJA+i+sprawdzenie+w+cenie%2C+gwarancja+nawet+do+5+lat.+RATY++0%2C3+procenta++bez+dodatkowych+kosztów?ceneo

Ja walczyłem z tym sklepem co można prześledzić na forum a faktycznie to trwało to 2,5 roku jak się wszystko zliczy - OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.09.2019 o 21:07, abart68 napisał:

Ja walczyłem z tym sklepem co można prześledzić na forum a faktycznie to trwało to 2,5 roku jak się wszystko zliczy - OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM

Przykro słyszeć:(

Dzięki wielkie za cenne info:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, a to niespodzianka! Cieszy szczególnie dodanie wsparcia dla Apple AirPlay / HomeKit, nie sądziłem, że dodadzą to do starszych modeli.

Edytowane przez misiek_to_ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było dawno wiadomo że będzie 9.0 dla tej serii, mam nadzieję że dzięki zaktualizowanej platformie (MT5893 + 4GB RAM) załapie się również na 10tkę, co w sumie nie jest takie pewne dla killera ZG9 któey dostał 2.5GB 🤔

Ja mimo wszystko czekam na OTA

Edytowane przez sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem update. Gorzej działa wyszukiwanie głosowe w aplikacjach. Nowe menu szybkiego wybierania na plus. Za to menu wyjść (było pod przyciskiem TV) teraz usunęli. Muszę się przyzwyczaić do nowych rozwiązań.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie daje ten HomeKit? Będę mógł z iPhone sterować telewizorem? Siri też zadziała? Bo na Androidzie wciąż TV nie jest jeszcze wspierany w Google Home

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z tym softem jest nie tak. Mam wrazenie jakby TV mial teraz jakies problemy z ostrością - tworzeniem realizmu. Obraz jakby gubił co jakiś czas ostrosć. Nie wiem czy to tylko moje odczucia ale cos mi nie gra po aktualizacji softu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba zrobić factory reset całego TV ? Ja na razie jade na starej wersji, aż inni przetestują soft za mnie i Sony wyda jego poprawioną wersję ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, conker9 napisał:

A tak z perspektywy czasu, jak panowie oceniacie nasz ZF9?

Cześć conker9 😉 U mnie po 1,5 roku jestem nadal bardzo zadowolony, wszystko po prostu śmiga, nadal zdarza mi się drapać po głowie jak wyglądają niektóre materiały w Dolby Vision i 4K. Coś pięknego. TV wyświetla naprawdę piękny obraz i każdy nowy gość jest pod wrażeniem (sami mówią, że teraz rozumiają  jaka jest różnica między budżetowym TV 4K, a tym z wyższej półki).

To co mnie jednak zaczyna denerwować to rozmiar, jednak 65 cali to za mało, powoli myślę o zmianie na coś w okolicach 85 cali i strasznie żałuje, że w dniu kupna moich 65 cali wersja 75 cali ZF9 była aż dwa razy droższa. Inna sprawa to blooming na kompletnie czarnym tle, jednak jak dla mnie jest trochę za duży przy wyświetlaniu materiałów HDR. Fakt, że występuje to bardzo rzadko przy większych białych elementach na całkowicie ciemnym tle , ale jak dla mnie to jedyna poważniejsza wada tego TV. A jak u Ciebie wrażenia po tym czasie ?

BTW, czy rozwiązano już kwestie gubienia ostrości w tym update z Android 9.0 ? Ja nadal na starej wersji z tego powodu.

Edytowane przez misiek_to_ja
  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
24 minuty temu, misiek_to_ja napisał:

Cześć conker9 😉 U mnie po 1,5 roku jestem nadal bardzo zadowolony, wszystko po prostu śmiga, nadal zdarza mi się drapać po głowie jak wyglądają niektóre materiały w Dolby Vision i 4K. Coś pięknego. TV wyświetla naprawdę piękny obraz i każdy nowy gość jest pod wrażeniem (sami mówią, że teraz rozumiają  jaka jest różnica między budżetowym TV 4K, a tym z wyższej półki).

To co mnie jednak zaczyna denerwować to rozmiar, jednak 65 cali to za mało, powoli myślę o zmianie na coś w okolicach 85 cali i strasznie żałuje, że w dniu kupna moich 65 cali wersja 75 cali ZF9 była aż dwa razy droższa. Inna sprawa to blooming na kompletnie czarnym tle, jednak jak dla mnie jest trochę za duży przy wyświetlaniu materiałów HDR. Fakt, że występuje to bardzo rzadko przy większych białych elementach na całkowicie ciemnym tle , ale jak dla mnie to jedyna poważniejsza wada tego TV. A jak u Ciebie wrażenia po tym czasie ?

BTW, czy rozwiązano już kwestie gubienia ostrości w tym update z Android 9.0 ? Ja nadal na starej wersji z tego powodu.

Ja aktualnie oglądam peaky blinders w dolby vision opad szczęki za kazdym razem jak oglądam odcinek 😃

Edytowane przez Damianos19932
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszy TV na świecie. Mam go już grubo ponad rok i nadal zachwycam się obrazem szczególnie w filmach na NETFLIX. Nie zamieniłbym go na żaden inny. Obraz z HDR-em czy Dolby Vision to po prostu mistrzostwo świata. Zresztą „zwykle” filmy czasami wyglądają zjawiskowo. Często łapię się na tym że nie skupiam się na filmie a zachwycam się samym obrazem. To samo na PS4. 

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, misiek_to_ja napisał:

Cześć conker9 😉 U mnie po 1,5 roku jestem nadal bardzo zadowolony, wszystko po prostu śmiga, nadal zdarza mi się drapać po głowie jak wyglądają niektóre materiały w Dolby Vision i 4K. Coś pięknego. TV wyświetla naprawdę piękny obraz i każdy nowy gość jest pod wrażeniem (sami mówią, że teraz rozumiają  jaka jest różnica między budżetowym TV 4K, a tym z wyższej półki).

To co mnie jednak zaczyna denerwować to rozmiar, jednak 65 cali to za mało, powoli myślę o zmianie na coś w okolicach 85 cali i strasznie żałuje, że w dniu kupna moich 65 cali wersja 75 cali ZF9 była aż dwa razy droższa. Inna sprawa to blooming na kompletnie czarnym tle, jednak jak dla mnie jest trochę za duży przy wyświetlaniu materiałów HDR. Fakt, że występuje to bardzo rzadko przy większych białych elementach na całkowicie ciemnym tle , ale jak dla mnie to jedyna poważniejsza wada tego TV. A jak u Ciebie wrażenia po tym czasie ?

BTW, czy rozwiązano już kwestie gubienia ostrości w tym update z Android 9.0 ? Ja nadal na starej wersji z tego powodu.

Też wciąż bardzo zadowolony. Fakt, szkoda, że nie 75 cali, ale kupowałem w momencie gdy wersja 75 była zbyt droga jak dla mnie. Zauważ, że od tego czasu nic lepszego od Sony nie wyszło (pomijam ZG9, to inna bajka) Zarówno XH95 jak i XHG95 mają zdecydowanie gorszą czerń i HDR. Zobaczymy co pokaże ZH8, ale to już tv 8K jak i ZG9. Obstawiam, że już nic lepszego w kategorii 4K HDR i zwłaszcza w tej cenie już od Sony nie wyjdzie. Nowe telewizory są jednak z roku na rok słabsze. Chyba przy ZF9 wyszedł im za dobry telewizor i  to jeszcze tak nisko wyceniony, dlatego szybko zakończyli produkcję 😉 Gdyby wciąż był produkowany, kto by kupił XG95 ? 😁

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu ‎13‎.‎05‎.‎2020 o 19:32, Damianos19932 napisał:

ja posiadam XF90 w wersji 55 cali polecam dobry led z rozsądne pieniądze

10 godzin temu, Damianos19932 napisał:

Ja aktualnie oglądam peaky blinders w dolby vision opad szczęki za kazdym razem jak oglądam odcinek 😃

 

Edytowane przez Nygus
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Nygus napisał:

 

 

15 godzin temu, Porter11 napisał:

Dla mnie najlepszy TV na świecie. Mam go już grubo ponad rok i nadal zachwycam się obrazem szczególnie w filmach na NETFLIX. Nie zamieniłbym go na żaden inny. Obraz z HDR-em czy Dolby Vision to po prostu mistrzostwo świata. Zresztą „zwykle” filmy czasami wyglądają zjawiskowo. Często łapię się na tym że nie skupiam się na filmie a zachwycam się samym obrazem. To samo na PS4. 

nie dziwię się ;) .

 

8 godzin temu, conker9 napisał:

Też wciąż bardzo zadowolony. Fakt, szkoda, że nie 75 cali, ale kupowałem w momencie gdy wersja 75 była zbyt droga jak dla mnie. Zauważ, że od tego czasu nic lepszego od Sony nie wyszło (pomijam ZG9, to inna bajka) Zarówno XH95 jak i XHG95 mają zdecydowanie gorszą czerń i HDR. Zobaczymy co pokaże ZH8, ale to już tv 8K jak i ZG9. Obstawiam, że już nic lepszego w kategorii 4K HDR i zwłaszcza w tej cenie już od Sony nie wyjdzie. Nowe telewizory są jednak z roku na rok słabsze. Chyba przy ZF9 wyszedł im za dobry telewizor i  to jeszcze tak nisko wyceniony, dlatego szybko zakończyli produkcję 😉 Gdyby wciąż był produkowany, kto by kupił XG95 ? 😁

Celna uwaga . Przeczytałem nawet wiele opinii , że XF już byl krokiem wstecz względem XE . Dziwi mnie ta taktyka Sony , że zamiast ulepszać swoje TV kolejne modele wypadają coraz gorzej pod różnymi wzgledami . Mam dziwne wrażenie , że uważają klientow za d... bo   myślą , że jak dodadzą święcącego pilota to się wszyscy rzucą na te telewizory . Zobaczymy co czas pokaże, rynek telefonóe już ich zweryfikował zobaczymy co będzie w Smart TV

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Damianos19932 napisał:

 

nie dziwię się ;) .

 

Celna uwaga . Przeczytałem nawet wiele opinii , że XF już byl krokiem wstecz względem XE . Dziwi mnie ta taktyka Sony , że zamiast ulepszać swoje TV kolejne modele wypadają coraz gorzej pod różnymi wzgledami . Mam dziwne wrażenie , że uważają klientow za d... bo   myślą , że jak dodadzą święcącego pilota to się wszyscy rzucą na te telewizory . Zobaczymy co czas pokaże, rynek telefonóe już ich zweryfikował zobaczymy co będzie w Smart TV

Właśnie dziwi mnie to dlaczego nikt z testujących redaktorów nie porusza tego tematu, że co kolejne telewizory od Sony to coraz to gorsze. Poza ZG9 oczywiście. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, conker9 napisał:

Właśnie dziwi mnie to dlaczego nikt z testujących redaktorów nie porusza tego tematu, że co kolejne telewizory od Sony to coraz to gorsze. Poza ZG9 oczywiście. 

 Nie chcę oczywiście  niczego sugerować ale może przyczyną są $$ ale mogę się mylić i możliwe , że dla recenzentów są tak samo dobre jak poprzednie modele.

Edytowane przez Damianos19932
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Damianos19932 napisał:

 Nie chcę oczywiście  niczego sugerować ale może przyczyną są $$ ale mogę się mylić i możliwe , że dla recenzentów są tak samo dobre jak poprzednie modele.

Tyle że nie są. Ok, mamy X1 Ultimate, mamy X-WIDE ANGLE i mamy nowego pilota. Natomiast pod względem czerni, ilości stref oraz HDR jest znaczący regres. Dlatego cieszę się, że mam ZF9 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, conker9 napisał:

Tyle że nie są. Ok, mamy X1 Ultimate, mamy X-WIDE ANGLE i mamy nowego pilota. Natomiast pod względem czerni, ilości stref oraz HDR jest znaczący regres. Dlatego cieszę się, że mam ZF9 😊

i super ja posiadam XF i rowniez się z niego mega cieszę . Trzeba korzystac ze sprzetu i tyle olać hejt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Damianos19932 napisał:

i super ja posiadam XF i rowniez się z niego mega cieszę . Trzeba korzystac ze sprzetu i tyle olać hejt ;)

Tylko, że te nowe telewizory to właśnie ulepszone XF z tymi elementami o których wspomniałem w poprzednim poście. Ja swojego XF wymieniłem na ZF9 właśnie. Jaki hejt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...