Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony KD-65ZF9 | TEST | Bravia MASTER Series LCD z podświetleniem Direct LED

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe sztuki będą dostępne w salonach Sony po 18.06 w małych ilościach w cenie 7999zł.

Rozważam bardzo kupno, jako fan firmy i szczęśliwy posiadacz KDL-65W855C, ale z drugiej strony agresywna ofensywa OLEDów LG...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - dostałem potwierdzenie tel., że są to egzemplarze sprowadzane z zagranicy, ale są zapakowane fabrycznie i zupełnie nowe - niestety będą zaledwie 3 sztuki. Także za 7999zł myślę, że warto tym bardziej, że ceny np. za 65XG9505 - który jest parametrowo gorszy - to jakiś żart (min. 9200zł) :)

Edytowane przez ffallen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dostałem potwierdzenie że moja sztuka jest zaklepana i będzie u mnie w tym tygodniu :) generalnie to byłem lekko zszokowany jak mój W8 znalazł nabywcę w 15 minut... ale doskonale rozumiem człowieka, bo ponadprzeciętny telewizor, zamiata spokojnie dzisiejsze konstrukcje ze średniej półki. Mam nadzieję że ZF9 również okaże się takim ponadczasowym killerem :D 

Przy okazji będąc w salonie Sony miałem okazję popatrzeć na mniejszą wersję ZG9, niestety materiał tylko 4K, ale i tak plastyka była porażająca, jak i rozbłyski wschodzącego słońca pomiędzy ośnieżonymi szczytami... wypada sobie życzyć takiej jakości w 65/75 calach i bardziej przystępnej cenie i wtedy... nie ma co patrzeć na OLEDy. Także mnie OLEDowy szał omija szerokim łukiem, a za 4-5 lat to juz chyba microLED będzie pukał do konsumenckich drzwi.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest... pierwsze wrażenia - miazga. Do tej pory miałem do czynienia z obrazem najwyższej jakości jedynie na demach sklepowych, gdzie wiadomo jakie są warunki. W domu przy zaciemnionym pomieszczeniu zaatakowało mnie całe stado szalonych nitów, liczone w setki i efekt jest nie do opisania - to po prostu trzeba zobaczyć. Xbox One X do tej pory przy panelu FHD musiał się nudzić - teraz pokazał co potrafi. W Assassin's Creed Odyssey moment odpalenia pochodni w jaskini - no czuć dopiero potrzebę  posiadania tej pochodni, bo jest tam ciemno jak w przysłowiowej d...e. Ale moment wyjścia z jaskini na zalane słońcem płaskowyże Fokidy - szok, oślepiające światło, i efekt powolnego przyzwyczajania się wzroku do słońca - mistrzostwo. FH4 i gra świateł na karoseriach aut, precyzyjne świecenie tylnich ledowych świateł stop - inna gra, inne granie. 

Żeby nie było tak różowo to na szybko kilka wad: przede wszystkim to o czym piszę powyżej jest odczuwalne przy maksymalnym rozjaśnieniu matrycy + wyłączonym czujniku oświetlenia. Na dłuższą metę nie da się tak funkcjonować, jest za jasno i TV grzeje się jak szalony, czuć ciepło bijące od matrycy, na pewno ma to wpływ na żywotność, także po włączeniu czujnika oświetlenia jest wyraźnie gorzej, ale myślę kwestia przyzwyczajenie. Poza tym HDR nie działa w natywnej aplikacji YT. No i nie ukrywam że po zobaczeniu co potrafi ZG9 już nic nigdy nie będzie takie same ;) w każdym razie ja jestem na tą chwilę mega zadowolony, w miarę dalszych testów postaram się napisać więcej konstruktywnych przemyśleń.

 

A, no i w stosunku do FALDów z 2015 roku - praktycznie zero bandingu i szczątkowe DSE - wyraźny progres na tym polu, również winietowanie w rogach prawie wyeliminowane.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sensei - gry HDR i tak rozjaśniają na maksa matrycę, więc nie musisz nic ręcznie zmieniać, a czujnik oświetlenia to bym pozostawił wyłączony... Jeśli masz zainstalowaną ostatnią wersję firmware'u, to HDR na YT też już powinien działać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR ba youtube działa ale przecież nie każdy filmik jest w HDR. U Sony działa nawet u mnie w modelu z 2016 roku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, LV426 napisał:

HDR ba youtube działa ale przecież nie każdy filmik jest w HDR. U Sony działa nawet u mnie w modelu z 2016 roku. 

Działa w sensie ustawia odpowiedni tryb pracy TV. U mnie zaczął dopiero z ostatnim firmware'm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Toma-San dzięki, konfigurowałem wstępnie TV bez netu i wyłączyłem auto update, teraz jest YT z HDRem w natywnej apce :) masz rację z tym czujnikiem oświetlenia. Teraz widzę że wszystko się opiera w kwestii ustawienia jasności. I w zasadzie zaczyna się przyzwyczajać do odbioru na połowie skali, czyli 25. Teoretycznie na 50 jest większy efekt WOW, ale praktycznie w jasnych scenach TV daje strasznie po oczach, w zaciemnionym pokoju potrafi się zrobić ja w dzień... Także połowa skali myślę że jest rozsądnym kompromisem pomiędzy jakością i żywotnością. Teraz muszę wczytać się w reckę w kwestii konfiguracji zaawansownej czyli upłynniacze i.t.p., a finalnie i tak pewnie skończy się na kalibracji przez Macieja, bo to u mnie już tradycja :D

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sensei - cieszę się, że udało mi się pomóc. :) Jeśli mówimy o treściach SDR, to moim zdaniem powinieneś zejść z oświetleniem matrycy jeszcze niżej. Sprawdź sobie ustawienia na RTINGS. Do czasu profesjonalnej kalibracji powinny sprawdzić się najlepiej.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensei- jasność ekranu w trybie HDR powinna być na max i koniec. W przeciwnym razie nie wykorzystujesz w pełni swojego TV ;) możesz zjechać z kontrastem np do 90, gammę daj sobie np. na -1, ale jasność i XDR na max. W dobrym materiale HDR, czy to film czy gra, świecić powinno to co ma świecić, a nie cały ekran. Pisze to szczęśliwy posiadacz ZD9 ;)

Cieszy na pewno poprawa w kwestii DSE, ciekawe jak to wygląda na ZG9. Ciekawe, że ta sprawa jest pomijalna we wszelkich recenzjach, może zakłada się że to występuje w każdym LCD i jest normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne Grono,

Również zostałem właścicielem 65ZF9 mimo, że TV od Sony nie był w planach to Wasze uwagi tutaj na forum plus test Macieja i dobra cena przekonały mnie do zakupu, no i jest.

TV ustawiłem sobie wstępnie według ustawień podanych Rtings plus drobne korekty pod moje oczy :), 

O kalibracji profesjonalnej zacznę myśleć po wakacjach bo widzę, że w pobliżu nie ma nikogo kto by to robił, więc spróbuję zebrać więcej chętnych co by zminimalizować koszty (Szkocja).

Na tą chwilę to to co wyświetla ten TV daje mi czystą radość, aż zastanawiam się, jak ja wcześniej oglądałem to wszystko, że o graniu nie wspomnę :)

 

Jedyne za co Sony zbiera ode mnie duży minus to zbyt krótki kabel zasilający wpięty bezpośrednio w telewizor, u mnie TV docelowo ma wisieć i mam problem bo wtyczka jest za duża aby przełożyć ją przez dziurę w ścianie (wtyczka oczywiście zalakowana a obcięcie równa się utracie gwarancji z tego co się orientuję). Nie rozumiem czemu wpadli na taki pomysł z tym kablem zamiast normalnego gniazda sieciowego w tv gdzie można sobie dowolnej długości kabel dokupić.

Ktoś go może odpinał z gniazda tam w środku po odkręceniu śrubki? Nie widziałem jeszcze tego typu montowania i nie chciałbym nic uszkodzić, może ktoś może pomóc?

 

Chciałem podziękować Wam za cenne komentarze i porady które tu znalazłem.

Pozdrawiam!

 

Edytowane przez RafiCaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, RafiCaT napisał:

Jedyne za co Sony zbiera ode mnie duży minus to zbyt krótki kabel zasilający wpięty bezpośrednio w telewizor, u mnie TV docelowo ma wisieć i mam problem bo wtyczka jest za duża aby przełożyć ją przez dziurę w ścianie (wtyczka oczywiście zalakowana a obcięcie równa się utracie gwarancji z tego co się orientuję). Nie rozumiem czemu wpadli na taki pomysł z tym kablem zamiast normalnego gniazda sieciowego w tv gdzie można sobie dowolnej długości kabel dokupić.

Ktoś go może odpinał z gniazda tam w środku po odkręceniu śrubki? Nie widziałem jeszcze tego typu montowania i nie chciałbym nic uszkodzić, może ktoś może pomóc?

Po prostu zwiń ten fabryczny kabelek i podłącz do swojego przedłużacza z płaskim gniazdem. Zmieścisz wszystko ładnie w konstrukcji wieszaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Barnaba napisał:

Po prostu zwiń ten fabryczny kabelek i podłącz do swojego przedłużacza z płaskim gniazdem. Zmieścisz wszystko ładnie w konstrukcji wieszaka

No i właśnie taki mam plan ostateczny ale wiąże się to z nieco większą odległością TV od ściany a chciałbym go jednak jak najbliżej ściany. 

Chyba jednak innego wyjścia nie będzie, w weekend spróbuję to rozwiązać. Dzięki.

 

Edytowane przez RafiCaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@RafiCaT i jak, udało się powiesić TV? Niestety konstrukcja ZF9 jest jaka jest i niewiele tu się da wymyślić, ja skorzystałem z dedykowanego wieszaka Sony SU-WL450, gdzie teoretycznie TV odstaje od ściany 1cm, w praktyce prezentuj się to tak:

 

IMG_4687.JPG

IMG_4685.JPG

IMG_4686.JPG

 

Między ścianą i TV jest 6,5cm przestrzeni licząc od wewnątrz i aż 9cm licząc od zewnętrznej krawędzi TV.

Edytowane przez sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoję także przed wyborem uchwytu po ten TV. 

@sensei ładnie to wygląda, 9 cm do zewnetrznej krawędzi do wg. mnie super wynik tym bardziej że sam TV ma z 6 cm grubości. Poza tym teraz mój TV do zew kwawedz ma 17 cm :). Widzę na kable miejsce jest spokojnie. Nie mogę się tylko doszukać udźwigu ale jak Twój wisi a masz 65? to i mój będzie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Spokojnie możesz go brać, on jest obliczony do 75cali włącznie, kwestia solidnych kołków montażowych (6 sztuk koniecznie)

Nie ma 17 tylko 9 ;) 

 

IMG_4698.JPG

Edytowane przez sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak zrobię kołki pójdą solidne. Dam na 6 kołków 4 góra i 2 na dole. Dzięki za pomoc :)

 

Edytowane przez vert85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

CZY jest jakas alternatywa dla zf9 na 2019 rok?

Ciezko juz jest go dostac

Nie musi byc sony

Moze ktos ma jakis inny model ogolnie dostepny w tym przedziale cenowym

Zalezy mi na jakosci obrazu a OLEDA sie boje kupic bo nie tylko ja ogladam

Z gory dzieki za odpowiedzi

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, grzeskul napisał:

Witam

CZY jest jakas alternatywa dla zf9 na 2019 rok?

Troche gorszy od ZF9 jest XG9505, a zbliżony albo i ciut lepszy Samsung Q90R.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, grzeskul napisał:

Dzieki ale duzo drozszy jest i sony xg9505 samsung q90r

A jakby udalo sie upolowac samsung q9f 

Co lepsze?

Zapytaj Adam60 (aka hubio) odnośnie Samsung Q9FN. Objaśni Ci wszystko, z najdrobniejszymi detalami😉

  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.08.2019 o 14:32, grzeskul napisał:

Witam

CZY jest jakas alternatywa dla zf9 na 2019 rok?

Ciezko juz jest go dostac

🔥🔥🔥 KD65ZF9 powraca! 🔥🔥🔥

🔟 Zachwycający realizm obrazu, pełne podświetlenie, kalibracja Netflix, wyraziste kolory niezależne od kąta patrzenia i wiele, wiele innych pozytywnych cech w jednym telewizorze! 🔟

💪 Obecnie możemy zaprezentować go Państwu w wyjątkowej cenie: 7999 zł!

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzeskul   I jak? upolowałeś ZF9-tkę jeszcze? :)

Ech... chciałem skopiować tylko info o tym, że jest jeszcze w małych ilościach dostępny. A wkleiło się całe info z Fanpage SONY - które skopiowałem, i wkleiłem. Sorrky.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Robert_1988_KrK napisał:

@grzeskul   I jak? upolowałeś ZF9-tkę jeszcze? :)

Ech... chciałem skopiować tylko info o tym, że jest jeszcze w małych ilościach dostępny. A wkleiło się całe info z Fanpage SONY - które skopiowałem, i wkleiłem. Sorrky.

https://www.simplyelectricals.co.uk/sony-bravia-kd65zf9-65-inch-4k-ultra-hd-hdr-master-series-tv?gclid=EAIaIQobChMInPOOj73c4wIVirHtCh2gJgAfEAQYASABEgLdivD_BwE

jest dostepny

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...