Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony KD-65ZF9 | TEST | Bravia MASTER Series LCD z podświetleniem Direct LED

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, conker9 napisał:

Jak to zainstalować? Nigdzie nie mogę tego znaleźć. Mam cały czas wersję 6.0520 i mi pokazuje że to aktualna i najnowsza wersja. Help!!!☺

No bez przesady jest na stronie SONY , pobrać na pena lub dysk , rozpakować wszystko co jest do rozpakowania i podłączyć pena lub dysk do TV , reszta to automat.

https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-65zf9/articles/00226226

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, abart68 napisał:

No bez przesady jest na stronie SONY , pobrać na pena lub dysk , rozpakować wszystko co jest do rozpakowania i podłączyć pena lub dysk do TV , reszta to automat.

https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-65zf9/articles/00226226

11 godzin temu, abart68 napisał:

 

Ok, dzięki. Po prostu szukałem z poziomu tv, mam włączone automatyczne aktualizacje. Po prostu poczekam aż będzie dostępna na telewizorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, po ostatniej automatycznej aktualizacji przestał mi działać w TV Netflix. Nie mogę go włączyć. Ktoś wie o co kaman ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to zrób tak.

1. Odinstaluj Netflix , wyczyść pamięć podręczną TV i sklepu Google, zrestartuj TV i zainstaluj Netflix .

To może pomóc .

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa aktualizacja działa świetnie, najbardziej się cieszę z tego HDR na YouTube :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, conker9 napisał:

Nowa aktualizacja działa świetnie, najbardziej się cieszę z tego HDR na YouTube :)

A dostrzegłeś jakieś inne zmiany oprócz HDR w Youtube i bezproblemowej instalacji KODI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, abart68 napisał:

A dostrzegłeś jakieś inne zmiany oprócz HDR w Youtube i bezproblemowej instalacji KODI.

Dopiero wczoraj zobaczyłem, że tv się zaktualizował. Sprawdziłem oczywiście YT, bo na to czekałem. A są jakieś inne zmiany? Czy po prostu łapiesz mnie za słówka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, conker9 napisał:

Dopiero wczoraj zobaczyłem, że tv się zaktualizował. Sprawdziłem oczywiście YT, bo na to czekałem. A są jakieś inne zmiany? Czy po prostu łapiesz mnie za słówka??

Nie , nie ,  pytam naprawdę bo ja też mam tą aktualizację tylko robiłem z USB i z wyjątkiem już wymienionych zmian to nie widzę osobiście nic nowego , chciałem

się tylko upewnić bo przecież mogłeś coś innego zauważyć. Zwykła ciekawość .

      Pozdrawiam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, abart68 napisał:

Nie , nie ,  pytam naprawdę bo ja też mam tą aktualizację tylko robiłem z USB i z wyjątkiem już wymienionych zmian to nie widzę osobiście nic nowego , chciałem

się tylko upewnić bo przecież mogłeś coś innego zauważyć. Zwykła ciekawość .

      Pozdrawiam ?

 Niczego innego nie zauważyłem, sprawdzałem tylko Youtube. Ale na stronie Sony są faktycznie tylko te 2 zmiany, więc podejrzewam że to chyba wszystko. Swoją drogą, chciałbym żeby Sony wrzuciło jakąś aktualizację poprawiającą działanie local dimming, żeby choć trochę ograniczyć jeszcze blooming. Nie wiem czy to możliwe softwarowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ostatnia aktualizacja jest niestety dalej opóźniona w stosunku do aktualizacji np. w Wlk Brytanii - nie ma opcji korzystania
z asystenta google ,  czyli "rozmowy z TV" bez pilota.
Wgrywając oprogramowanie w języku angielskim asystent google działa!
A asystent google w języku polskim został oficjalnie uruchomiony w Polsce 16 stycznia 2019 roku - dalej trakują nas, jak trzeci świat. 
Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Czy w ZF9 który jest podpięty obecnie do amplitunera Yamaha RX-V765 poprzez kabel optyczny ,  jest jakiś sposób bym nie musiał zawsze ręcznie wybierać:

opcje i dźwięk - głośniki i system audio , by mieć dźwięk przez kino domowe ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się by przy takim połączeniu było to możliwe. W przypadku HDMI (najlepiej podłączone do złącza ARC) wszystko odbywa się automatycznie. Dlaczego nie korzystasz z tego rozwiązania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Dominik Domin napisał:

opcje i dźwięk - głośniki i system audio , by mieć dźwięk przez kino domowe ??

Musisz podłączyć przez hdmi, ja tak mam połączone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Porter11 napisał:

Musisz podłączyć przez hdmi, ja tak mam połączone. 

Jak podłączam przez HDMI arc w TV do amplitunera w hdmi 1 to nie ma wcale dźwięku .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel w takim razie nie powinien być problemem. Wygląda na to że musisz sprawdzić ustawienia w amplitunerze. 

Ja też mam Yamahę tyle że trochę nowszą V483 i Sonego XF90. Wszystko działa bez problemów.

Powiedz jeszcze jak dokładnie masz wszystko podłączone i jakie sprzęty. TV musi być podłączony za pomocą złącza HDMI ARC do złącza HDMI Pit w amplitunerze. Ewentualny odtwarzacz blu-ray podłączasz bezpośrednio do amplitunera

Edytowane przez PrzemekKRK
Uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, PrzemekKRK napisał:

Kabel w takim razie nie powinien być problemem. Wygląda na to że musisz sprawdzić ustawienia w amplitunerze. 

Ja też mam Yamahę tyle że trochę nowszą V483 i Sonego XF90. Wszystko działa bez problemów.

Powiedz jeszcze jak dokładnie masz wszystko podłączone i jakie sprzęty. TV musi być podłączony za pomocą złącza HDMI ARC do złącza HDMI Pit w amplitunerze. Ewentualny odtwarzacz blu-ray podłączasz bezpośrednio do amplitunera

Do V765 mam podpięte NS-y 777 333 444 i sw315  + PS3 do amplitunera hdmi in / amplituner do tv HDMI OUT oraz optycznym z TV do amplitunera.
problem rozwiązany , w amplitunerze trzeba wejść w setup menu / function setup / HDMI / control / on     :)

Dziękuję za ukierunkowanie

 

aaa jest tam jeszcze taka opcja jak Aspect i jest do wyboru Thrgh /  Smart i 16:9  co oznacza thrgh i smart ??

Edytowane przez Dominik Domin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thrgh to zapewne though czyli amplituner przeszyła obraz bez zmian i ewentualna zmiana formatu zajmuje się TV. Ja wybrałbym właśnie ten wariant

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka. Recenzja najnowszego flagowca 4k Samsunga. Widać tu też porównania do Sony XG95, a jak wiadomo ZF9 jest lepszym telewizorem. Wciąż Samsung jest do tyłu, jeśli chodzi o detale w czerniach, nawet w stosunku do XG95, a jak mówi Vincent, zostało to w tym modelu poprawione w porównaniu do Q9FN. Również tutaj jest sztucznie podbijany HDR, i trudno ten telewizor skalibrować, trudniej niż Q9FN nawet. Jest to wręcz niemożliwe, jak twierdzi tu Vincent. Jeśli więc chodzi o naturalność i dokładność kolorów, wciąż Sony jest nie do pobicia.

Edytowane przez conker9
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@conker9 - ale jednocześnie poprawili skalowanie, gradację kolorów (porównywalne w Soniakiem). Detale w czerniach zachowują się jednak znacznie lepiej, niż w przegiętym poprzedniku (Q9FN), a 480 stref robi wrażenie. Dodatkowo TV posiada filtr zwiększający kąty widzenia, który nie powoduje spadku kontrastu, a jedyny poważniejszy zarzut, to rzeczywiście podbijanie jasności w HDR. Jak dla mnie jest to pierwszy Samsung, którego mógłbym rozważać w trakcie wyboru kolejnego TV. 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Toma-San napisał:

@conker9 - ale jednocześnie poprawili skalowanie, gradację kolorów (porównywalne w Soniakiem). Detale w czerniach zachowują się jednak znacznie lepiej, niż w przegiętym poprzedniku (Q9FN), a 480 stref robi wrażenie. Dodatkowo TV posiada filtr zwiększający kąty widzenia, który nie powoduje spadku kontrastu, a jedyny poważniejszy zarzut, to rzeczywiście podbijanie jasności w HDR. Jak dla mnie jest to pierwszy Samsung, którego mógłbym rozważać w trakcie wyboru kolejnego TV. 

Zgadzam się, lepszy wybór niż Q9FN. Niemniej swojego ZF9 bym na ten TV nie jednak nie wymienił :)

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, conker9 napisał:

Zgadzam się, lepszy wybór niż Q9FN. Niemniej swojego ZF9 bym na ten TV nie jednak nie wymienił :)

wszystko zależy czego oczekujesz od tv. jak czerni prawie oled'owej ale w lcd to są teraz potencjalnie tylko te topowe samsungi.

sony jest w tej kwestii (czerni) sporo z tyłu.

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@conker9 - o gustach się nie dyskutuje... ;) Pod względem parametrycznym nowy Samsung robi na mnie większe wrażenie od ZF9 i zgadzam się z kolegą @klaus71, że pod względem czerni Sam będzie lepszy od Sonego. Tyle, że nie ma Androida, który akurat dla mnie jest trudny do zastąpienia...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...