Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.10.2020 o 16:31, opus napisał:

Witam 

Czy jest szansa na zdjęcie menu JVC z bliska? Chodzi mi o to czy widzicie na swoich projektorach na napisach z menu JVC dokładnie piksele jak na moim X5000 czy są rozmyte jak na rs540, które oddałem w ramach rękojmi do sprzedawcy. Coś kombinują z ustawieniami a teraz chcą go wysłać do JVC żeby oni ustawieniami coś poprawili. poniżej ponownie zamieszczam zdjęcia. Będę bardzo wdzięczny za pokazanie za zamieszczenie zdjęć z Waszych projektorów.

RS540.jpg

X5000.jpg

menu z bliska:

JK2EZxZ.jpg

plansza kontrolna po ustawieniu ostrosci:

3jZNBle.jpg

7e53RsP.jpg

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znów przeprowadziłem mały test, mianowicie odjechałem pj na odległość z 3,30 do prawie 5 metrów , przesłona ust. na -13 do -10 , jasność spadła trochę ale kontrast wzrasta gołym okiem i czerń w pewnych sytuacjach dosłownie niemal Oledowa. Strażnicy galaktyki 2014 w wersji HDR , nocne sceny dosłownie trójwymiar w 2d z Madvr, aż pauzowałem ,mój nieskalibrowany OLED Panasonic z wrgb nie ma tyle planktonu w kolorach w ciemnych scenach o głębi już nie mówiąc . Polecam sprawdzić😉

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych którzy są po kalibracji... warto zapłacić czy odpuścić i np próbować samemu ?

Może bardziej doświadczeni podpowiedzą jakich ustawień warto spróbować ? :)
 

PS aktualnie wygląda to tak jak na foto :)

58166286-599A-48FB-90FB-50CF77A9F258.jpeg

528DE433-5CAE-4947-BB76-A7EF5BB93328.jpeg

30536C0B-C8D5-4B1C-9D6B-A82845B6FBC4.jpeg

D1BBFF1F-38E3-4304-BCB8-C4711DB9023A.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, alpinex napisał:

Pytanie do tych którzy są po kalibracji... warto zapłacić czy odpuścić i np próbować samemu ?

Może bardziej doświadczeni podpowiedzą jakich ustawień warto spróbować ? :)
 

PS aktualnie wygląda to tak jak na foto :)

58166286-599A-48FB-90FB-50CF77A9F258.jpeg

528DE433-5CAE-4947-BB76-A7EF5BB93328.jpeg

30536C0B-C8D5-4B1C-9D6B-A82845B6FBC4.jpeg

D1BBFF1F-38E3-4304-BCB8-C4711DB9023A.jpeg

Jakie to rozmiary obu ekranów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępne ustawienia do HDR masz w tym wątku, wystarczy poszukać.

Tryb do sdr ten projektor moim zdaniem ma bardzo dobrze już ustawiony z pudełka. Warto oczywiście zrobić kalibracje dla 1000 i 4000 nit pod HDR.

Przykryj sobie jakimś czarnym materiałem na czas projekcji te kolumny i szafkę, ponadto powalcz z białym sufitem bo szkoda tego projektora i jego możliwości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, sebna napisał:

Jakie to rozmiary obu ekranów?

TV Samsung 55”, ekran projekcyjny 130”

18 godzin temu, Bipo napisał:

Wstępne ustawienia do HDR masz w tym wątku, wystarczy poszukać.

Tryb do sdr ten projektor moim zdaniem ma bardzo dobrze już ustawiony z pudełka. Warto oczywiście zrobić kalibracje dla 1000 i 4000 nit pod HDR.

Przykryj sobie jakimś czarnym materiałem na czas projekcji te kolumny i szafkę, ponadto powalcz z białym sufitem bo szkoda tego projektora i jego możliwości...

Bipo na wstępie dzięki za odpowiedź :)

W temacie poszukania ustawień HDR poszukam ale gdyby ktoś mógł po prostu wstawić byłoby miło bo aktualnie wątek ma 71 stron ... 😆

Ponieważ jestem zupełnym laikiem pytanie co to jest tryp sdr ?

Co do otoczenia ekranu to kolumny będą zmienione na czarne a szafka pod tv będzie w kolorze drewna ale z białym sufitem niestety już nic nie zrobię :( (poniżej foto)

 

66AF5309-DA68-4A2D-BBCD-50846AF1F1F8.jpeg

5F61945A-61F3-488B-9959-C626C1B9D52E.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, alpinex napisał:

Ponieważ jestem zupełnym laikiem pytanie co to jest tryp sdr ?

Witamy w klubie,

 

Tryb SDR to inaczej HD ,taki trochę chwyt marketingowy moim zdaniem(skojarzenie z sd ) i także uważam że tryb thx dość dobrze wygląda.

Jeśli jest możliwość to warto właśnie popracować na początku choćby nad sufitem bo światło będzie wracać i będzie spadał kontrast ,czyli największa zaleta JVC . 

dobra przepraszam, doczytałem dopiero  że sufitu nie można dotykać.

Edytowane przez Darulok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję kolegę Szewi gdzie podał podstawowe ustawienia do hdr:

,,

,,pobawiłem sie wczoraj troche ustawieniami ST.2084 w HDR opisywanymi jako "ulubionymi ustawieniami" wg posiadaczy tych projów w z watku posiadaczy na AVSforums

Mozna powiedziec ze to niesamowite jak duze rezerwy swetlne ma ten prjektor. HDR wylazł z cienia i oslepia - dosłownie.

(Wczesniej momentami bylo za ciemno).

picture tone 7 lub 11

dark level 3

bright level -7"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, alpinex napisał:

 

D1BBFF1F-38E3-4304-BCB8-C4711DB9023A.jpeg

Obraz na tym TV jest w ch przepalony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.8740f77190983e8da55b7032d49139c5.jpg&key=105d6d2c559fee09255694700c76170615de432a41d302440ed544f55f5cd54e

Picture tone jest ok na 11 ale te dwa ustawienia poniżej, można poeksperymentować.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.10.2020 o 22:29, pmcomp napisał:

Obraz na tym TV jest w ch przepalony.

To prawdopodobnie kwestia aparatu i zdjęcia...

W końcu na tym weekendzie powinno mi się udać odpalić wersje beta mojej jaskini ;). PJ w domu już pewno z dwa miesiące leży ale w końcu wszystko się zjechało i powinno udać się odpalić :D

 

Edytowane przez sebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie NIE. Nawet bryszczaty na jedno oko to stwierdzi. To nie jest wina aparatu. Dlaczego?

Bo mozna ten obraz porównać do bardzo poprawnego obrazu z projektora czy nawet do tego znaczka pocztowego czyli laptopa.

Parametry obrazu TV sa ewidentnie zle ustawione!

Popatrz sobie jak wyglada glowka makowki w lewym dolnym rogu. Z proja widac wszystkie szczegoly a na TV prawie nic nie widać a prawy jej lisć jest świetlną plamą.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2020 o 13:15, pmcomp napisał:

Absolutnie NIE. Nawet bryszczaty na jedno oko to stwierdzi. To nie jest wina aparatu. Dlaczego?

Bo mozna ten obraz porównać do bardzo poprawnego obrazu z projektora czy nawet do tego znaczka pocztowego czyli laptopa.

Parametry obrazu TV sa ewidentnie zle ustawione!

Popatrz sobie jak wyglada glowka makowki w lewym dolnym rogu. Z proja widac wszystkie szczegoly a na TV prawie nic nie widać a prawy jej lisć jest świetlną plamą.

Podoba mi się jak to "NIE" podkreśliłeś :D. Tak z przytupem.

Fajnie, że jesteś taki pewny ale ja tu widzę kilka różnych problemów, z których część leży po stronie aparatu. Nie bardzo mam ochotę na dyskusję na ten temat więc na pewno każdy z nas z zadowoleniem pozostanie przy swoim stanowisku :D

Oczywiście ekran TV wydaje się świeci być może nieco mocniej niż ja bym to ustawił do ciemnego pomieszczenia ale też pewno to nie jest jego normalne użycie plus tak jak pisałem aparat swoje dodaje potęgując efekt :). Pisanie, że obraz projektora wygląda poprawnie też jest nieporozumieniem moim zdaniem ale ponownie aparat raczej nie pokazuje tego jak to naprawdę wygląda?  

Pozdrawiam

Edytowane przez sebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Traktujmy obiektyw aparatu jako narzedzie do jednoczesnego porownania.

Podobnie jak oko ludzkie, kazde dziala inaczej. Jak i nasz mozg.

Najlepiej nic nie pisac, nic nie fotografowac, nic nie krecic (albo kamerowac jak kto woli).

Nic nie robic.

 

Ogladać filmy ... tak jak ja to robię. A wyscig zbrojeń mam głeboko w doopie.

 

:)

 

PS. kiedy opisałes tutaj jakas dobra realizację filmu? Zgaduje ... nigdy? 

Popatrz na moje posty.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, pmcomp napisał:

Traktujmy obiektyw aparatu jako narzedzie do jednoczesnego porownania.

Podobnie jak oko ludzkie, kazde dziala inaczej. Jak i nasz mozg.

Najlepiej nic nie pisac, nic nie fotografowac, nic nie krecic (albo kamerowac jak kto woli).

Nic nie robic.

 

Ogladać filmy ... tak jak ja to robię. A wyscig zbrojeń mam głeboko w doopie.

 

:)

 

PS. kiedy opisałes tutaj jakas dobra realizację filmu? Zgaduje ... nigdy? 

Popatrz na moje posty.

 

Pozdro

Tylko, że aparat w telefonie ma troszkę inny zakres dynamiki niż nasze oczy... ale mniejsza z tym.

Co do reszty to widzę, że masz bujną wyobraźnie i lubisz na tej podstawie przechodzić do wniosków jak Ci w danym momencie wygodnie. Sorry not interested. 

Pozdrawiam

Edytowane przez sebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia robienie zdjęć z telefonu nie za bardzo odzwierciedla to co widzi oko na żywo. Projektor potrafi polepszyć, a tv pogorszyć. Np.

Wiadomo, że tv świeci jak lampa w ciemności. Więc aparat głupieje przy dwóch ekranach. Co jak wyostrzyć/co jak pokazać. I tak to później wychodzi. Ale to moje zdanie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie "co jak wyostrzyć" ale jakie dobrać parametry naświetlania.
Tu widać dobrał dobre dla większej powierzchni, czyli dla ekranu projektora a ekran telewizora, został prześwietlony (wypalony), jak napisała kolega pmcomp.
Na żywo, Obraz na telewizorze może wyglądać o wiele lepiej. Na zdjęciu informacje z jasnych części obrazu, nie zmieściły się w zakresie tonalnym aparatu i zostały wycięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że ktoś kto robi zdjęcia UMIE je robić. I robi np. w trybie manual oglądając po jak się ma zdjęcie do oryginału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.10.2020 o 08:43, raf7705 napisał:

Dokładnie tak.8740f77190983e8da55b7032d49139c5.jpg&key=105d6d2c559fee09255694700c76170615de432a41d302440ed544f55f5cd54e

Picture tone jest ok na 11 ale te dwa ustawienia poniżej, można poeksperymentować.

 

 

Ustawiłem parametry dla Gamma w Picture Mode HDR tak jak na obrazku i nie da się oglądać :(

Dodatkowo po zresetowaniu ustawień wiatraki przestały cicho pracować 😕

Ktoś wie co mogło się stać ?

ps mam włączony tryb ECO

Edytowane przez alpinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak byś wstawiał fotki ustawień co masz aktualnie, bo łatwiej korygować odnośnie tego co my mamy. Bo możesz mieć jedną funkcje przestawioną i będzie zupełnie inny rezultat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.10.2020 o 00:53, STELVIO napisał:

Z mojego doświadczenia robienie zdjęć z telefonu nie za bardzo odzwierciedla to co widzi oko na żywo. Projektor potrafi polepszyć, a tv pogorszyć. Np.

Wiadomo, że tv świeci jak lampa w ciemności. Więc aparat głupieje przy dwóch ekranach. Co jak wyostrzyć/co jak pokazać. I tak to później wychodzi. Ale to moje zdanie.

To jest zdanie w PEŁNI PRAWDZIWE... Potwierdzam w 100%... Wklejałem w innym wątku fotki z Epsona 9300 i filmów DVD i wychodziło mega... Z kolei z TV wyglądało strasznie... To jest prawda dlatego z dużą rezerwą podchodzę do fotek z filmów z projektorów.

Oczywiście chodzi o robienie fotek komórką przez amatora bo pewno profesjonaliści umieli by to jakoś bardziej urealnić.

Edytowane przez Adam60
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...