Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.10.2020 o 00:53, STELVIO napisał:

Z mojego doświadczenia robienie zdjęć z telefonu nie za bardzo odzwierciedla to co widzi oko na żywo. Projektor potrafi polepszyć, a tv pogorszyć. Np.

Wiadomo, że tv świeci jak lampa w ciemności. Więc aparat głupieje przy dwóch ekranach. Co jak wyostrzyć/co jak pokazać. I tak to później wychodzi. Ale to moje zdanie.

To jest zdanie w PEŁNI PRAWDZIWE... Potwierdzam w 100%... Wklejałem w innym wątku fotki z Epsona 9300 i filmów DVD i wychodziło mega... Z kolei z TV wyglądało strasznie... To jest prawda dlatego z dużą rezerwą podchodzę do fotek z filmów z projektorów.

Oczywiście chodzi o robienie fotek komórką przez amatora bo pewno profesjonaliści umieli by to jakoś bardziej urealnić.

Edytowane przez Adam60
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę krótko, dopóki nie zrobicie pokoju aksamitem(wiem że nie każdy może i nie piszę tego sarkastycznie z wymądrzaniem się ) i nie zainstalujecie madvr ze skakibrowanym trybem DCI P3 ,nigdy nie dowiecie co JVC x7900 potrafi w optymalnych warunkach w filmach HDR  . Ja do tego dobrnąłem ,do wierzchołka możliwości myślę, ale  warto było. Ten projektor zostanie ze mną na bardzo długo. 279 godzin na lampie i ciągle 🍌 banan 😃. Dziś zrobiłem Pixel aligment , oczopląsu można dostać po czasie ,a było co robić w niektórych miejscach, ostrość podskoczyła. 💪 choć i tak nie narzekałem. 

Edytowane przez Darulok
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Darulok napisał:

Napiszę krótko, dopóki nie zrobicie pokoju aksamitem(wiem że nie każdy może i nie piszę tego sarkastycznie z wymądrzaniem się ) i nie zainstalujecie madvr ze skakibrowanym trybem DCI P3 ,nigdy nie dowiecie co JVC x7900 potrafi w optymalnych warunkach w filmach HDR  .

 

Gratuluję! :) Myślę jednak, że jesteś w kolejnej niszy w niszy, używając komputera w instalacji kina domowego. Wydaje mi się też, że raczej jesteś stosunkowo młody, że ci się chce :)

Skorzystam z okazji i zapytam, co sądzisz (w kontekście madvr) o sprzętowych procesorach obrazu np DVDO? Ja mam bardzo pozytywne wspomnienia, co prawda z czasów BD 'przedHDR' - posiadałem dwa procesory DVDO, w tym jeden z SDI połaczony tym interfejsem z przerobionym Oppo BD SDI.

I tak się zastanowiłem, czy może nie warto powrócić do takiego rozwiązania? :)

  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Barnaba napisał:

Gratuluję! :) Myślę jednak, że jesteś w kolejnej niszy w niszy, używając komputera w instalacji kina domowego. Wydaje mi się też, że raczej jesteś stosunkowo młody, że ci się chce :)

Skorzystam z okazji i zapytam, co sądzisz (w kontekście madvr) o sprzętowych procesorach obrazu np DVDO? Ja mam bardzo pozytywne wspomnienia, co prawda z czasów BD 'przedHDR' - posiadałem dwa procesory DVDO, w tym jeden z SDI połaczony tym interfejsem z przerobionym Oppo BD SDI.

I tak się zastanowiłem, czy może nie warto powrócić do takiego rozwiązania? :)

Witaj ! Owszem rzeczywiście funkcjonalność jest  słaba jeśli chodzi o komputer,ale jeśli porównamy obraz na pj z płyty i później  dynamiczne mapowanie tonów tych samych tytułów na madvr to zmienia się cała zabawa na + jasność i dynamika filmów,wtedy  funkcjonalność spada na drugi plan. Druga sprawa to to że  ciągle profil po kalibracji np HDR 1000 ,czy  nawet nieskalibrowany , ciągle nie trafia jakbym chciał, mianowicie w ustawieniach limited 16-235 jest bardzo mało szczegółów w czerniach ,a na full czyli 0-255 wszystko jest  przebielone. I do dziś nie wiem gdzie leży przyczyna ,gdyż nie byłem przy kalibracji swojego projektora lub może nie da się inaczej na seri x .Z Madvr jest wszystko jak należy , czyli szczegóły w czerniach i super jasność . Dla  porównania przez madvr przesłona na -13 to niemal to samo(na oko)  ,co  film UHD  z płyty przesłona w  na 0 , czyli zapas jasności jest ogromny a poprzez konfiguracje można tą jasnością zarządzać ,nocne sceny co już kilkukrotne pisałem, często mają więcej magi niż mój OLED.

Edytowane przez Darulok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madvr masz w jakiejś obudowie HTPC typu Streacom ST-F1CS WS EVO? Bardzo ładnie się prezentuje, myślę o czymś takim do salonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wystarczająco kontent, z czarnego aksamitu
W madvr, to już się raczej bawił nie będę.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Barnaba napisał:

DVDO

Madvr ma super upscaling z niższych rozdzielczości, warunek to silna karta graficzna, moja 1080ti jeszcze czasem dyszy gdy chcę parę oczek wyżej coś wyciągnąć.DVDO nigdy nie testowałem a Madvr polecam i szczególnie DTM do JVC ,jest o tym sporo na zagranicznych forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.10.2020 o 14:39, Adam60 napisał:

Oczywiście chodzi o robienie fotek komórką przez amatora bo pewno profesjonaliści umieli by to jakoś bardziej urealnić

Zobacz tutaj jak się robi profesjonalnie porównania nie ma lipy.

http://www.hd199.com/thread-1909854-1-1.html

14 godzin temu, Darulok napisał:

aksamitem

gdzie kupowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, D4r3KS napisał:

gdzie kupowałeś?

ja w UK ale Raf znalazł z Ali chyba po 2 euro za metr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro nie było czy o co chodzi? bo to chodzi o welur aksamit ? on nie jest czasem błyszczący?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomni mi ktoś jaki był "cywilny: odpowiednik projektora JVC DLA RS520?

 

EDIT: wygląda że to DLA-X770 :) .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sufit i podłoga 3m od ekranu wyłożone Black Velvet.

Ściany 4.5m od ekranu plus tylna ściana zakryte Black Velvet.

Ekran 3m szerokość, format kinowy.970cfa27eb05a823c1ddab4a7896b308.jpg&key=8690625900f262045ddc7d2ae1ab4d86c9a7df8925835315211f16284e5b447e

 

 

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raf7705 napisał:

Sufit i podłoga 3m od ekranu wyłożone Black Velvet.

Ściany 4.5m od ekranu plus tylna ściana zakryte Black Velvet.

 
 

Efekt zapewne zajefajny! :)

Jak/czym kleiłeś materiał do sufitu?

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam autorski system montażu .
"Na kantówki".

Jest pas materiału na sufit i ściany w jednym kawałku, podparte i naciągnięte na 4 katówkach, wepchniętych na ścisk, między sufit a podłogę.

Cała operacja trochę czasu zajmuje ale z całkiem jasnego salonu, robię całkiem ciemny pokój projekcyjny i na drugi dzień,.mam znowuż jasny salon.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja cały czas się przymierzam, żeby dokleić do czarnego sufitu (który jednak ciut odbija światło) ze dwa pasy tego materiału.

Tylko cały czas, ja ta dziewica, boję się, że będzie to gorzej wyglądało niż bez tego - powstaną jakieś fałdy albo cóś ;)

Ma ktoś jakeś doświadczenia lub podpowiedzi, jakiej techniki mocowania użyć? Taśma dwustronna, klej?

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo będzie wyglądało lepiej.
Materiał bezpośrednio do sufitu, nieee.

Masz dwie opcję.
1.Zrobić ramki, naciągnąć na nie materiał i takie panele przykręcić do sufitu.
2. Materiał naciągnąć na płytę MDF albo jakąś inną wiórowa i taki panel przykręcić do sufitu.

Łebki śrubek zakleić kółkami samoprzylepnego velvetu.
I gotowe.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam serial The Expanse na nasze JVC. Praktycznie cały czas sceny w kosmosie. Miodzio wygląda.

Pobawiłem się ostatnio tym programem do wgrywania Custom gammy. U mnie najlepiej wygląda V3 - 85 Nit Curves. Jest jeszcze lepiej niż na moich wcześniejszych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny film idealny do testowania to The Greatest Showman - Król rozrywki. Extra HDR, świetne nasycenie kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale my już nie testujemy, tylko oglądamy

 

Dla mnie przede wszystkim musi być fajny film, walory wizualne mile widziane ale to już jest na drugim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą jesień mam w planach cała sagę Harry Potter. Nie oglądałem jeszcze ani jednej części. Nie przepadam za fantastyką ale jak fabuła trzyma się kupy, to mnie nie raz wciągnie. Mam nadzieję, że tak będzie z Harry Potter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także już nie testuję. Tylko oglądam. Dużo. Ja akurat mam szeroki zakres rodzaju filmów ale akurat Harry Potter nie. Nie wiem dlaczego ale mi nie podszedł. Po za tym czy to fantastyka czy kryminał czy nawet romantyczny nie gra roli. I nie patrzę kiedy będzie lampa do wymiany. Bo znam jednego takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się obecnie szykuje na zakup OLEDa 77". Ceny spadają i może na Black friday coś trafię. W salce chcę go powiesić razem z projektorem.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...