Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

@Bipo No to jestem trochę spokojniejszy z tymi pasami. Widać z moim telefonem jest podobnie. Kalibracja to w sumie powinna być w tym tygodniu. Teraz to już 6 tydzień leci. Taki był max termin. Pomijając telefon na trzeci dzień co jeszcze remontu nie zacząłem. No ale trudno. Bardziej to się zastanawiam nad kalibracją dźwięku. Bo termin mogę mieć na początek marca. To muszę przemyśleć czy się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały off top.

Kupiłem sobie Samsung Q9FN, do grania na konsolach, ten którym zachwycał się tak bardzo Hubio, aż porzucił projektor.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zobaczymy jak na Ciebie podziała.
Ale projektora nie sprzedajesz jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, STELVIO napisał:

To zobaczymy jak na Ciebie podziała.
Ale projektora nie sprzedajesz jeszcze?emoji846.png

Stelevio kiedy kalibracja? Daj znać 👌 ciekawi mnie rezultat przed i po 👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raf7705 napisał:

Taki mały off top.

Kupiłem sobie Samsung Q9FN, do grania na konsolach, ten którym zachwycał się tak bardzo Hubio, aż porzucił projektor.

 

 

tylko nie zacznij hubiować...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zobaczymy jak na Ciebie podziała. Ale projektora nie sprzedajesz jeszcze?

 

Hehehe, absolutnie nie

 

Ja kupiłem mały 55", do grania tylko.

 

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stelevio kiedy kalibracja? Daj znać ciekawi mnie rezultat przed i po
Czwartek w tym tygodniu. Teraz jestem zadowolony z obrazu. Nawet 1080 Full hd jest ok. Oglądałem w zeszłym tygodniu ford&ferrari. Było super.
Ale sam jestem ciekawy jak z tym wyciśnięciem soków będzie. Piątek/sobota się wypowiem.
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, STELVIO napisał:

Czwartek w tym tygodniu. Teraz jestem zadowolony z obrazu. Nawet 1080 Full hd jest ok. Oglądałem w zeszłym tygodniu ford&ferrari. Było super.
Ale sam jestem ciekawy jak z tym wyciśnięciem soków będzie. Piątek/sobota się wypowiem.  

 

Osobiście temat projektora wałkuje u siebie bardzo długo ,ale nigdy do skutku kupna nie doszło ze względu na metraż mojego małego pokoju kinowego .. Głównego ,dużego  salonu nie chcę przerabiać na miejsce typu  głośniki , zaciemnienia  ,  itd itd  itd. Nawet był u mnie ze skalibruj.tv rekalibrować ówczesną plazmę w Ie  i stwierdził że OLED 77 tu byłby tu  idealny dlatego wisi obecnie 65 Oled. Do czego zmierzam , kosztem deko( umownie) gorszej jakości,chciałbym mieć duży calarz minimum 120cali , oko ludzkie się adoptuje po czasie do obrazu i  duży obraz, calarz  według moich upodobań ma znaczenie .. .. dlatego kibicuje wszystkim projektorokinomaniakom, nawet bez jaskini Batmana👌😉😉👊

Edytowane przez Darulok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czwartek w tym tygodniu. Teraz jestem zadowolony z obrazu. Nawet 1080 Full hd jest ok. Oglądałem w zeszłym tygodniu ford&ferrari. Było super.
Ale sam jestem ciekawy jak z tym wyciśnięciem soków będzie. Piątek/sobota się wypowiem.
Noooo, ten film na ekranie 3m szerokim, w odległości 3m, się świetnie oglądało.
Te sceny wyścigu, kręcone nisko nad torem, Bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehehe, absolutnie nie  

Ja kupiłem mały 55", do grania tylko.

 

 

 

No i do grania, to jest miazga. Naprawdę super obraz ale do filmów, to projektor zostaje niepokonany, jeszcze długo, długo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panele akustyczne https://imgur.com/gallery/PCISybd

 

W końcu po licznych przebojach dotarły panele akustyczne. Wyglądają lepiej niż na zdjęciach 🙂 wymiary 100 x 60 x 10 cm, w środku wełna, tkanina z nadrukiem cyfrowym wygląda bardzo fajnie. Czarny to oczywiście nie czerń oledowa, ale pewnie bedzie w salce wyglądać nieźle - wrzucę zdjęcia jak się uporam z montażem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos dokonał w Twojej salce jakieś pomiary czy wkładasz je "na pałę"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku paneli akustycznych, jak sama nazwa wskazuje chodzi raczej o efekt akustyczny, a nie wizualny.

 

:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kalibracji na razie nic nie napiszę. Została przesunięta na marzec. Nie z mojej strony jakby co. Kurcze szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, pmcomp napisał:

W przypadku paneli akustycznych, jak sama nazwa wskazuje chodzi raczej o efekt akustyczny, a nie wizualny.

 

:) 

A to sorry. Nie wiedzialem. Nastepnym razem kupie te brzydkie

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne te grafiki na tych panelach.. 🙂

Stelvio nie łam się może ich grypa dopada. ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, maro18 napisał:

A to sorry. Nie wiedzialem. Nastepnym razem kupie te brzydkie

Kup takie właściwe, po dokonaniu pomiarów. Bo jesli kupiłeś je bez pomiarów to raczej wyłącznie dla nadrukowanych grafik. Bo ich działanie może być mizerne. Nie wspominając już o tym, że musza zostać zainstalowane w odpowiednich miejscach w pomieszczeniu, a nie tam gdzie się akurat małżonce spodobało.

:) 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, pmcomp napisał:

Kup takie właściwe, po dokonaniu pomiarów. Bo jesli kupiłeś je bez pomiarów to raczej wyłącznie dla nadrukowanych grafik. Bo ich działanie może być mizerne. Nie wspominając już o tym, że musza zostać zainstalowane w odpowiednich miejscach w pomieszczeniu, a nie tam gdzie się akurat małżonce spodobało.

:) 

Pomiary jako takie uważam że pptrzebne w ttm przypadku nie są - wełna o tej grubości pochłania praktycznie wszystko powyżej 150 Hz a panele są w miejscach pierwszych odbić. Także nie bardzo rozumiem czego Twoja wypowiedź miała dotyczyć biorąc pod uwagę, że nic o moim pokoju nie wiesz. No chyba że po prostu chciałeś skrytykować, to OK. Na zdrowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, maro18 napisał:

Pomiary jako takie uważam że pptrzebne w ttm przypadku nie są - wełna o tej grubości pochłania praktycznie wszystko powyżej 150 Hz a panele są w miejscach pierwszych odbić. Także nie bardzo rozumiem czego Twoja wypowiedź miała dotyczyć biorąc pod uwagę, że nic o moim pokoju nie wiesz. No chyba że po prostu chciałeś skrytykować, to OK. Na zdrowie

Nic nie wiem bo nic nie napisałeś i nic nie pokazałeś. Upppps ... piękne obrazki, które wpływ na dźwięk mają zerowy.

Pochłaniających "praktycznie wszystko powyżej 150 Hz ... liniowo" ???

PS. w miejscach pierwszych odbić stosuje się raczej ... rozpraszacze ;), a przynajmniej w moim pomieszczeniu tak wyszło z pomiarów i tak zostało to wykonane. Tak więc nie ma reguły czy absorbcja czy rozproszenie. To trzeba zmierzyć przed i po.

BTW którka recepta jak mozna robić adaptacje akustyczna pomieszczenia?

  • Możemy pójść na totalną łatwiznę i kupić lub zrobić kilka paneli z wełny mineralnej, a potem je rozmieścić w kilku istotnych punktach. Jest to gwarancją sporej poprawy warunków naszego pomieszczenia, ale z pewnością nie wyczerpuje tematu.
  • Możemy chcieć włożyć w nasze studio trochę więcej wysiłku, dokonać trochę pomiarów i w ich kontekście dostosować ilość i rodzaj materiałów do swojej sytuacji, bo panele z wełny to zwykle nie wszystko. O piankach / gąbkach czy piramidkach nawet nie wspominając…
  • Możemy celować w mega-dokładne zaadaptowanie naszego pomieszczenia, wliczając w to zaangażowanie profesjonalnej firmy, która wykona cały szereg pomiarów i analiz używając zaawansowanych technologii i zaproponuje nam kompleksowe rozwiązanie. Koszt całego przedsięwzięcia zwali z nóg niejednego twardziela – gwarantuję.

 

Kazdy wybiera swoja drogę. Parafrazując klasyka Clintona: "pomiary ... głupcze"

 

PS. warto na tylnej ścianie zastosować pułapki basowe. Warto też zamiast jednego suba zastosować dwa.

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni na AppleTV dostępna jest IPLA. Testował może ktoś z Was? Wykupiłem pakiet Sport żeby sprawdzić to ich 4k na JVC z AppleTV i lipa. Wywala mi aplikację przy próbie odtwarzania.

Na TV Sony działa ale płynność obrazu tragedia. Myślałem, że na AppleTV będzie lepiej ale tam w ogóle nie działa 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możemy pójść na totalną łatwiznę i kupić lub zrobić kilka paneli z wełny mineralnej, a potem je rozmieścić w kilku istotnych punktach. Jest to gwarancją sporej poprawy warunków naszego pomieszczenia, ale z pewnością nie wyczerpuje tematu.

piękne obrazki, które wpływ na dźwięk mają zerowy.

 

Na powyższym chyba powinienem zakończyć dyskusję, bo widać, że pojęcie o temacie masz mizerne i jeszcze sam sobie przeczysz...

Co do tego, że nic nie pokazałem, jak prześledzisz temat to może coś znajdziesz. Poza tym nie pokazałem, bo nie prosiłeś, żebym pokazał, ale mimo braku tych informacji postanowiłeś się wypowiedzieć. Co zresztą, obserwując Twoje różne posty na forum, jest chyba dosyć typowe.

Pułapek basowych na tył nie mam gdzie dać, na przód zresztą też nie. Właściwie w ogóle nie mam na nie miejsca.

Dyfuzory na boczne ściany? Przy odległości 1,5 m od miejsca odsłuchu do ściany? No nie sądzę 🙂  jak zapewne wiesz, odległość do dyfuzoraz musi wynosić co najmniej 3 x długość fali, czyli w moim przypadku musiałbym pogodzić się z odbijaniem fal poniżej 500 Hz. To ja wolę jednak absorbery (co zresztą robią profesjonaliści przy tak małych odległościach). Do ściany tylnej też mam za blisko, bo i mam tam szafę rack i drzwi, także dyfuzory też odpadają

Zgodnie z zacytowanym przez Ciebie krótkim poradnikiem, akustyka po powieszeniu tych, jak to szyderczo nazwałeś, nic nie poprawiających obrazków, bardzo się poprawiła. Jedyne co aktualnie jeszcze mogę poprawić, to panele na sufit i drugi sub.

Mam nadzieję, że pomogłem

PS obrazki rzeczywiście mają zerowy wpływ na akustykę. W przeciwieństwie do wełny, która jest za nimi 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, maro18 napisał:

Na powyższym chyba powinienem zakończyć dyskusję,

Pełna zgoda. Ja pozostanę przy swoim zdaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, user7878 napisał:

Od paru dni na AppleTV dostępna jest IPLA. Testował może ktoś z Was? Wykupiłem pakiet Sport żeby sprawdzić to ich 4k na JVC z AppleTV i lipa. Wywala mi aplikację przy próbie odtwarzania.

Na TV Sony działa ale płynność obrazu tragedia. Myślałem, że na AppleTV będzie lepiej ale tam w ogóle nie działa 😕

Moze problemy wieku dziecięcego? Ja czekam na nowy apple tv, ktory ma podobno sie niedlugo pojawić (wiosna 2020)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, maro18 napisał:

Moze problemy wieku dziecięcego? Ja czekam na nowy apple tv, ktory ma podobno sie niedlugo pojawić (wiosna 2020)

Zwazywszy na to, ze Ipla jest juz nastolatka i wystepuje na kazdej mozliwej platformie softwarowej  przynajmniej od dekady, "problemy wieku dzieciecego", nie jest okresleniem, ktore kojarzy sie z przytoczonym zjawiskiem.

Daj znac na co jeszcze czekasz w 2020, czy najblizszej dekadzie.. Zapewne wszyscy  zainteresowani projektorem JVC, niecierpliwoscia wyczekuja na te inforrnacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...