Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

HDTV.com.pl
 
Ok. Kiki zrozumiałem. U mnie bez problemu. W ogóle 90% to telefonu używam do forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do koncertów tylko Auro-3D. Nawet Auro-2D daje radę jak ktoś nie ma górnych ściennych.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu wątku - Wczoraj wypróbowałem 3d na filmie Zwierzogród. Moim zdaniem rewelacja. Obejrzałem wprawdzie tylko kilka minut, ale efekt przestrzennosci taki, jak bym sobie zyczył. Oglądam z ok 3 m ekran 117", takze immersja pełna. Jeszcze mam do sprawdzenia Koralinę i tajemnicznie drzwi oraz Auta 3, ale efekt był na tyle dpbry, ze juz zamowilem kolejne 6 folmow w MM  🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mogę stwierdzić, że adaptacja mojego pokoju jest wystarczajaca. Teraz obraz po ustawieniach ostrości które robiłem wcześniej (te wszystkie linie poziome i pionowe) plus zaciemnienie zrobiło sporą robotę. Teraz już tylko czekam na kalibrację. Zdjęcie zrobione w ciągu dnia. Teraz jestem zadowolony.ce31d3d248c757187e43de841164e990.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiliśmy... 🙂

podpowiem jeszcze jeden myk, wejdź sobie w ustawienia odtwarzacza blu ray tam gdzie masz ustawienia obrazu. Następnie masz suwak ostrość daj to na +2 i tAK zostaw.... pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Sprawdzę, ustawię. Dla mnie ten projektor tj oled. Bez dwóch zdań.

Chciałbym jeszcze dodać, że ten uchwyt Peerless super. Czysta przyjemność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oled to on jest ale rzeczywiście czern jest świetna. U mnie minał rok jak mam JVC. Uważam, że to doskonały zakup. Przez ten rok oglądałem filmy z czystą przyjemnością - nic nie zmieniałem, nie szukałem ciągle lepszych ustawień czy trybów (tak jak to niestety robiłem w poprzednim epsonie). Plastyka obrazu, kolory są genialne na tym projektorze.
Jedyny minus i to taki co mnie wkurza na maksa to te długie przełączanie pomiędzy rozdzielczościami. Mimo zastosowania szybkiego kabla HDMI dalej trwa to za długo. Poza tym projektor jest świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dla posiadaczy ekranów 16:9.czy ktoś stosuje soczewke anoformiczna? Piętą achillesową projekcji są pasy, które nigdy nie będą wyglądać jak na oledzie. Ostatnio spróbowałem takiego sposobu. Ekran przesunalem do gory aby zlikwidować górny pas. Dolny pas zakrylem tkanina czarna agrowloknina i jest efekt wow, to tylko proba efekt finalny posiadajac ekran ramowy po bokach ekranu nakleje czarne rzepy i podczas projekcji filmow 2.35:1. Czynnnosc zajmuje ok minuty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, llukk napisał:

Mam pytanie dla posiadaczy ekranów 16:9.czy ktoś stosuje soczewke anoformiczna? Piętą achillesową projekcji są pasy, które nigdy nie będą wyglądać jak na oledzie. Ostatnio spróbowałem takiego sposobu. Ekran przesunalem do gory aby zlikwidować górny pas. Dolny pas zakrylem tkanina czarna agrowloknina i jest efekt wow, to tylko proba efekt finalny posiadajac ekran ramowy po bokach ekranu nakleje czarne rzepy i podczas projekcji filmow 2.35:1. Czynnnosc zajmuje ok minuty. 

Mialem podobny pomysł, ale niestety mam ekran elektryczny... nawet myslalem o zamontowaniu jakichs zaczepów do sciany po obu stronach z rozwijaniem paska jedwabiu ale na razie sie za to nie zabrałem. Przy ramowym jednak łatwiej...

21 godzin temu, Bipo napisał:

A nie mówiliśmy... 🙂

podpowiem jeszcze jeden myk, wejdź sobie w ustawienia odtwarzacza blu ray tam gdzie masz ustawienia obrazu. Następnie masz suwak ostrość daj to na +2 i tAK zostaw.... pozdrawiam.

A o jakim odtwarzaczu mowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbalansowane XLR kable sa, trzecia wielokanałowa końcówka mocy sie wygrzewa... ;) no i teraz powoli czas na procesor i w glowie mam metlik. Wybor wydawal sie prosty, ale im wiecej czytam i wiem tym mniej oczywisty...

Zachcialo mi sie zmieniac ;) Z samym ampli wszystko jest znacznie prostsze

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u Was, Panowie, z 3D? Ktoś korzysta? Jeśli tak, to z jakich okularów? Oryginalne są sakramencko drogie. Zamówiłem z Niemiec 3 pary okularów firmy hi-schock (takich: https://www.hi-shock.de/en/rf-pro-high-diamond-3d-glasses-for-jvc-projectors-900-polarized ) - podobno zbliżone do oryginału, dosyć jasny obraz (w przeciwieństwie do moich samsungów, które bardzo przyciemniają obraz). Zobaczymy 🙂 Niestety moje samsungi się co chwilę wyłączają - zapewne tracą kontakt z emiterem, raczej nie jest to kwestia baterii (choć to też niewykluczone, że po tylu latach padła)

Druga rzecz - jutro dotrze do mnie mikrofon UMIK-1 z miniDSP do pomiarów audio - zobaczę wtedy jak wygląda pod względem akustycznym moje pomieszczenie. Ciekawi mnie też, jak się to zmieni po dodaniu absorberów. 

Dzisiaj obejrzałem Spiderman Far from home. Wciąż się nie mogę nacieszyć tym pokojem 🙂 jakoże oglądałem  przed południem,  byłem sam w domu, to mogłem poszaleć z dźwiękiem. I tak jak oczywistością dla mnie był świetny obraz, tak pier...nięcie subwoofera przy większej głośności mnie oczarowało 🙂 wrażenia mialem podobne, jak z salki w hcx - myślałem, że wrażenia kinowe to przede wszystkim duży ekran, ale moim zdaniem to 50/50% duży ekran i dobre nagłośnienie.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zbalansowane XLR kable sa, trzecia wielokanałowa końcówka mocy sie wygrzewa...  no i teraz powoli czas na procesor i w glowie mam metlik. Wybor wydawal sie prosty, ale im wiecej czytam i wiem tym mniej oczywisty...
Zachcialo mi sie zmieniac Z samym ampli wszystko jest znacznie prostsze
No ładnie, ładnie. Nie odpuszczasz
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak u Was, Panowie, z 3D? Ktoś korzysta? Jeśli tak, to z jakich okularów? Oryginalne są sakramencko drogie. Zamówiłem z Niemiec 3 pary okularów firmy hi-schock (takich: https://www.hi-shock.de/en/rf-pro-high-diamond-3d-glasses-for-jvc-projectors-900-polarized ) - podobno zbliżone do oryginału, dosyć jasny obraz (w przeciwieństwie do moich samsungów, które bardzo przyciemniają obraz). Zobaczymy  Niestety moje samsungi się co chwilę wyłączają - zapewne tracą kontakt z emiterem, raczej nie jest to kwestia baterii (choć to też niewykluczone, że po tylu latach padła)

Druga rzecz - jutro dotrze do mnie mikrofon UMIK-1 z miniDSP do pomiarów audio - zobaczę wtedy jak wygląda pod względem akustycznym moje pomieszczenie. Ciekawi mnie też, jak się to zmieni po dodaniu absorberów. 

Dzisiaj obejrzałem Spiderman Far from home. Wciąż się nie mogę nacieszyć tym pokojem  jakoże oglądałem  przed południem,  byłem sam w domu, to mogłem poszaleć z dźwiękiem. I tak jak oczywistością dla mnie był świetny obraz, tak pier...nięcie subwoofera przy większej głośności mnie oczarowało  wrażenia mialem podobne, jak z salki w hcx - myślałem, że wrażenia kinowe to przede wszystkim duży ekran, ale moim zdaniem to 50/50% duży ekran i dobre nagłośnienie.

Ja oglądam czasem mam jakieś 70 filmów w 3d. Bardzo ładnie to wygląda na jvc. Okulary mam xpand jakiś tam model i dwie sztuki Epsona które mi zostały.

Widzę że działasz z kalibracja, miniDSP powinien sporo zmienić.

 

Wysłane z 1+ 7Pro

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, maro18 napisał:

Jak u Was, Panowie, z 3D? Ktoś korzysta? Jeśli tak, to z jakich okularów?

🙂 wrażenia mialem podobne, jak z salki w hcx - myślałem, że wrażenia kinowe to przede wszystkim duży ekran, ale moim zdaniem to 50/50% duży ekran i dobre nagłośnienie.

ja uzywam tych:

ELPGS03 

XPAND 3D RF X105-RF-X1

Pelna zgoda dot 50/50. Wg mnie warto to miec wyważone i dzwiek na podobnym dobrym poziomie co obraz z prjektora. 

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2020 o 23:32, STELVIO napisał:

Ok. Sprawdzę, ustawię. Dla mnie ten projektor tj oled. Bez dwóch zdań. emoji846.png

Chciałbym jeszcze dodać, że ten uchwyt Peerless super. Czysta przyjemność.

Widzisz, pisałem że ten uchwyt to rewelacja a zdjęcie/założenie a później ustawienie projektora to 2-3 minuty i po sprawie.. 🙂 Ja to od razu docenilem jak na poprzedniku mi to zajmowało niekiedy dwa dni, niekiedy dodatkowe przyrządy i pomoc drugiej osoby. Tutaj robisz to wszystko sam.

 

Co do 3D mam okolo 50 filmów które oglądałem jakieś 7 lat temu i tym się fascynowały przez około 1 roku. Po 2 latach już nie włączyłem ani jednego bo mi zupełnie przeszło. Od 6 lat oglądam tylko 2D,  do 3D raczek nie wrócę....

Odnośnie maskowania ekranu elektrycznego jest jeden patent. Instalacja czarnej rolety, która maskuje nam górny pas, a dolny maskujemy podciagajac ekran do góry. Drugi myk to wykorzystać pamięć obiektywów naszych projektorów. Tzn.po rozwinięciu ekranu, ustawiamy nasz dolny obraz filmu na dolnej krawędzi ekranu a od góry rozsuwamy czarną rolety maskującą. Drugi sposób moim zdaniem ma duży plus ponieważ po obniżeniu ekranu uzyskujemy obraz 1:2.39 na wysokości wzroku.

Stelvio zmieniłeś to ustawienie z 8Ohm na 4ohm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bipo napisał:

Widzisz, pisałem że ten uchwyt to rewelacja a zdjęcie/założenie a później ustawienie projektora to 2-3 minuty i po sprawie.. 🙂 Ja to od razu docenilem jak na poprzedniku mi to zajmowało niekiedy dwa dni, niekiedy dodatkowe przyrządy i pomoc drugiej osoby. Tutaj robisz to wszystko sam.

 

Co do 3D mam okolo 50 filmów które oglądałem jakieś 7 lat temu i tym się fascynowały przez około 1 roku. Po 2 latach już nie włączyłem ani jednego bo mi zupełnie przeszło. Od 6 lat oglądam tylko 2D,  do 3D raczek nie wrócę....

Odnośnie maskowania ekranu elektrycznego jest jeden patent. Instalacja czarnej rolety, która maskuje nam górny pas, a dolny maskujemy podciagajac ekran do góry. Drugi myk to wykorzystać pamięć obiektywów naszych projektorów. Tzn.po rozwinięciu ekranu, ustawiamy nasz dolny obraz filmu na dolnej krawędzi ekranu a od góry rozsuwamy czarną rolety maskującą. Drugi sposób moim zdaniem ma duży plus ponieważ po obniżeniu ekranu uzyskujemy obraz 1:2.39 na wysokości wzroku.

Stelvio zmieniłeś to ustawienie z 8Ohm na 4ohm?

szkoda ze 3d jest w odwrocie, bo wg mnie imersja w 3d i sam fakt trojwymiarowosci przy dobyrm filmie pokroju Avatara to jest to - nawet wieksze wow niz 4K. 

Niestety tez przylapalem sie ze dawno nic w 3d nie ogladałem. Filmy jakies jeszcze okazjonalnie chyba wychodza w tym formacie.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szewi napisał:

szkoda ze 3d jest w odwrocie, bo wg mnie imersja w 3d i sam fakt trojwymiarowosci przy dobyrm filmie pokroju Avatara to jest to - nawet wieksze wow niz 4K.

Potwierdzam. U mnie wrażenie jest rewelacyjne. Jedyne "ale" to zbyt ciemny obraz w okularach samsunga - mam nadzieję, że Pro Diamond rozwiążą tę niedogodność.

A przyznam, że ilość filmów 3D, którą posiadacie, jest imponująca...!

Dotarł do mnie miniDSP UMIK-1 - niestety chyba już za późno, żeby kalibrować po nocy i dzieci pobudzić 🙂 musi poczekać na lepszy dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwie koncowki 2 x 1,5kW podlaczone (trzecia wzmacniacz na fronty dual mono juz byl wczesniej) ...Tak wiec migracja na zasilanie wszystkiego koncowkami mozna uznac za zakonczona. Teraz oddzielna linia do elektrowni hehe ;) A tak serio to jesli wykorzystam choćby 50% z zapasu mocy to i tak bedzie niezle, no ale lepiej miec zapas niz za mało.

 

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zrobić porównanie. Film Ocean Ognia HD na canal+ UPC na tv lg oled. Kontra Ocean Ognia blu-ray 4k na projektorze Jvc. Moim subiektywnym zdaniem wygrał projektor.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subiektywnie uważam, że lepiej się jeździ Mercedesem S-klasą, niż Skoda (nawet Superb) ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Subiektywnie uważam, że lepiej się jeździ Mercedesem S-klasą, niż Skoda (nawet Superb)
Oj tam oj tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, STELVIO napisał:

Udało mi się zrobić porównanie. Film Ocean Ognia HD na canal+ UPC na tv lg oled. Kontra Ocean Ognia blu-ray 4k na projektorze Jvc. Moim subiektywnym zdaniem wygrał projektor.

obiektywny test he he na projektor zródło bluray 4k a na oled canal plus .

ps.oledowi mogłeś dać chociaż zwykły bluray,który masz pewnie w pudełku razem z 4k

Edytowane przez llukk
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja mam bardzo dobry obraz z UPC na tv. Dlatego zrobiłem sobie to porównanie. 4k na obu nie ma sensu. Przynajmniej nie do oleda. Do LCD jak najbardziej. Ale tak jak napisałem wyżej to tylko moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...