Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego koledzy operowali przedziałami cenowymi a nie konkretnymi cenami.

A jak ktoś poleca dany salon, to chyba dobrze dla salonu....

Ważne żeby ludzie wiedzieli że te ceny powyżej 20tys są nieaktualne. Dla jelenia znaczy.

 

Ja w internecie znalazłem chyba ze 3 sklepy, które miały cenę podaną z uwzględnieniem obniżek i od nich bym zaczął a te co podają 22tys to bym omijał szerokim łukiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale po co Szewi wrzucać link do porównania projektorów, który już podałeś w temacie dotyczącym Epsona w wątku dotyczącym JVC ? Mamy prowadzić dwie dyskusje na ten sam temat w dwóch różnych wątkach ? :) Już jest w tamtym o Epsonie, chyba starczy... :)

19 minut temu, szewi napisał:

 

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to ze nie kazdy zainteresowany jvc bedzie szukal info na temat tegoż projektora w watku epsona.

 

Naprawde musze tluamczyc takie proste sprawy?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzis obejrzalem dla odmiany wydanie blu ray jednego z moich ulubionych filmów tj Wladce PIerscieni: Druzyne Pierscienia. Powiem kró†ko - to wydanie az sie prosi o wersje 4K :)

Momentami  mialem wraznenie ze ogladam DVD, zdarzaja sie ladne szczegolowe ujecia, ale momentami widac niedostatki formatu FHD.,

Moja czepialska ocena wynika tez pewnie z faktu, ze ostatno 99% filmow jakie ogladalem byly w 4K.

Kilka fot:

9fd8QtJ.jpg

kZ07fEJ.jpg

4bbpUvD.jpg

cuXKzIe.jpg

3d7rLsw.jpg

iwSGvqj.jpg

mnqoKrG.jpg

sSjicQH.jpg

Yvd1bvy.jpg

l9QJ3ON.jpg

 

 

 

 

Czernie oczywiscie pierwsza klasa, ale filmowi brakuje szczegolowosci ktora moze zapewnic wyzsza rozdzielczosc i atrybuty formatu UHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na małe podsumowanie i spojrzenie na zakup / uzytkowanie na chlodno z perspektywy czasu. Uzytkuje prjektor ok 2 miesiace w dedykowanej salce.. Obejrzalem sporo filmow 4k ze swojej kolekcji. Uzytkowanie mieszane: troche Netflixa na boxie Apple TV 4k, gry ps4 pro, ale przewaznie filmy z plyt UHD. 

Mozna sie spierac czy roznice sa 100% czy 50% lepiej  w stosunku do sredniej polki prjektorow 4K/czy tzw "pixel shifters", ale kazdy absolutnie kazdy (nawet laicy w temacie projekcji) stwierdzaja ze widac roznice od razu. Mi nie wypada sie z tym nie zgodzic ;) Mialem mozliwosc porownania bezposredniego do mojego projektora Epsona TW9300 i nie mam zadnej watpliwosci ze JVC przewyzsza go praktycznie w kazdym aspekcie.

Swietna kontrastowosc scen i plastyka obrazu, to jest to co sie najpierw rzuca w oczy, naturlanosc i plynnosc obrazu zaraz potem, na zywych, nasyconych koloroach  skonczywszy.

To co mnie zdziwilo to brak widocznej utraty jasnosci po wlaczeniu filtra kinowego w UHD ktory zapewnia 97% pokrycia palety rozszerzonej DCI w filmach UHD. TO bardzo dobry wynik.

Sa zwolennicy i przeciwnicy uplynniacza. Ja naleze do tych pierwszych. Bardzo mi sie podoba plynnosc obrazu w 4K. Nie wyobrazam sobie teraz ogladania filmow bez, jak sie to wylaczy to mam wraznie ze jest cos zepsute i obraz nienaturalnie sie przycina, a to przeciez tak jest naturalnie nagrany w 24 klatkach. Uplynniacz w JVC (clear motion drive) dziala bardzo dobrze z minimalna ilosci artefaktow.

Pelna przepustowość HDMI - dobrze miec do gier. W UHD mozna dla ciekawosci obejrzec sobie 1 film w 60 klatkach :) dodam ze warto ;) 

Trzeba byc od razu przygotowanym na zakup dobrej jakosci kabla. HDMi optyk w tym temacie daje pewnosc, ze nie bedzie nispodzianek przy pelnym pasmie UHD, szczegolnie na dalszych odleglosciach.

Prjektor jest bardzo jasny, daje przy tym szczegolowy i kontrastowy obraz. Tryb lampy high jest stosunkowo cichy. W moim poprzednim prjektorze bylo znacznie glosniej w tym trybie.

Mala uwaga dla chcacych go porownywac do innych modeli - obiektywnie nie jest to proste do zrobienia obcujac z tym prjektorem zaledwie godzine czy dwie, zaraz po wyjeciu z pudelka w sklepie z powodu sporej liczby mozliwych ustawien ktore znaczaco wplywaja na jakosc obrazu np ustawień HDR (o tym dalej w ustawieniach HDR)...

NO dobrze, ale czy prjektor ma jakies wady, czy jest cos co mi sie w nim nie podoba lub mogloby byc zrobione lepiej ? 

Ciezko sie naprawde od czegos przyczepic. OK pilot moglby byc wykonany troche lepiej, bo traci troche tanim plastikiem, ale nie mozna mu odmowic ergonomii. Przyciski sa czytelne, dobrze rozmieszczone, a podswietlenie dziala bardzo dobrze. 

HDMI handshake - sporo osob narzeka na dlugie czasy synchronizacji. Po kablu swiatlowodowym HDMI nie jest to wg mnie problem. Po tym co sie naczytalem w opiniach bylem przygotowany na bardzo dlugie oczekiwanie na obraz i tutaj milo sie zaksoczylem. Nie jest zle. Oczywiscie trzeba chwile zaczekac ale jest do zniesienia. 

NIe podoba mi sie odglos "trzasku" przy wylaczaniu filtra kinowego

szukajac dziury w calym mozna powiedziec ze eshift noise - bardzo subtelny i wg mnie trzeba miec sluch nietoperza, zeby to uslyszec (ale wspominam o tym, ja nie slyszalem dopoki na forum nie przeczytalem, ze ten dzwiek wystepuje i nie zaczalem sie wsluchiwac przy wylaczonym dzwieku filmu zeby go specjlanie uslyszeć ;) 

Kilka slow co do ustawień:

Jest ich sporo. Warto na poczatku ustawic ostrosc, zoom oraz sprawdzic pixel alignment. Tutaj jest bardz duze pole regulacji z mozliwoscia regulacji calego panelu i kazdej ze stref osobno dla dwoch podstawowych kolorow.

HDR (tryb fabryczny obrazu HDR) jest w niektorych filmach za ciemny, ale po pobawieniu sie 3 ustawieniami hdr gammy ST2084 tj picture tone +11, dark level +3 i bright level -7 temat za ciemnego HDRu przestaje istniec. Obraz wylazi z ekranu i jest bardzo jasny.

Warto wlaczyc dynamic iris (LENS AP) "auto2" daje kompromis miedzy poziomem czerni, a iloscia detali.

Ja mam ustawiony CMD czyli uplynniacz na high - Ci ktorzy nie lubi efektu teatru powinni to wylaczyc lub ustawić sobie na low, ale warto dac mu szanse ;)

MPC (multi pixel control) czyli wyostrzanie mam na +3 i to zdaje egzamin w wiekszosi filmow, jak jest za duze ziarno mozna zmniejszyc lub wylaczyc.

Jak ogolnie wyglada HDR na JVC ?

Bardzo dobrze jak na obraz z prjektora. Momentami obraz razi i trzeba mruzyc oczy. Oczywiscie na TV jest lepiej, nie mam co do tego zludzen (mam bepzosrednie porownanie do oleda) ale wsrod prjektorow to jest gorna polka z racji, ze obok duzej jasnosci mamy swietn czern i kontrast, ktore wplywaja na finalny efekt. Nie bez znaczenia jest tez ogolny odbior efektu HDR poprzez rozmiar ekranu.

SDR: tu wybieramy tryb obrazu THX i nic nie potrzeba kombinować. Obraz jest bardzo dobry out of the box.

Czy nie zaluje zakupu ? Absolutnie nie i moge z czystym sumieniem polecic ten prjektor. Warto go umiescic w przystosowanym pomieszczeniu.

w kwestii ustawien mozna dodac jeszcze, ze prjektor ma rozbudowane mozliwosci kalibracji, lacznie z opcja autokalibracji z wykrzystaniem oprogramowania JVC Autocal. 

Ma sporo zapisanych i zdefiniowanych fabrycznie presetów oraz oprocz fabrycznych, bodajże 5 trybow uzytkownika, w ktorych mozna zapisac np skalibrowane przez profesjonalnego kalibratora ustawienia lub swoje.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te fotki z LOTR wyglądają jak z projekcji filmu DVD. Musze odpalić u siebie, trudno mi uwierzyć w taką jakość na blu-rayu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, szewi napisał:

Dzis obejrzalem dla odmiany wydanie blu ray jednego z moich ulubionych filmów tj Wladce PIerscieni: Druzyne Pierscienia. Powiem kró†ko - to wydanie az sie prosi o wersje 4K :)

Momentami  mialem wraznenie ze ogladam DVD, zdarzaja sie ladne szczegolowe ujecia, ale momentami widac niedostatki formatu FHD.,

Moja czepialska ocena wynika tez pewnie z faktu, ze ostatno 99% filmow jakie ogladalem byly w 4K.

Kilka fot:

Wersja kinowa czy rozszerzona ?  Pytam bo są dość znaczące różnice w obrazie pomiędzy nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja kinowa. A widzisz to nie wiedzialem, ze sa roznice...

pokrywa sie to w sumie z tym co mozemy wyczytac w akapicie video quality w review tego wydania, szczegolnie w przypadku pierwszej czesci wersji kinowej:

https://www.blu-ray.com/movies/The-Lord-of-the-Rings-The-Motion-Picture-Trilogy-Blu-ray/5174/

ocena video quality 3,5/5

faktycznie masz racje wersja rozszerzona znacznie lepiej:

https://www.blu-ray.com/movies/The-Lord-of-the-Rings-The-Fellowship-of-the-Ring-Blu-ray/19929/#Review

ale spokojnie zaczekam na wersje 4k, mam nadzieje ze będzie takie wydanie :)

49 minut temu, burz napisał:

Te fotki z LOTR wyglądają jak z projekcji filmu DVD. Musze odpalić u siebie, trudno mi uwierzyć w taką jakość na blu-rayu.

no wlasnie podobne mialem skoarzenie jak odpaliłem fillm, tka jakbym wlozyl plyte DVD.... bylem tez mega zdziwiony, ze tak slabo sie prezentuje to wydanie, ale wersja kinowa ma niestety niskie noty za video quality...

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szewi

No właśnie - ja mam rozszerzoną ;), każda z trzech części jest na dwóch płytach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne 2 filmy ktore warto miec w swojej kolekcji UHD to Lucy i Interstellar. Pierwszy ma doskonala jakosc, szczegolowosc i kolory. Drugi natomiast z racji scen w kosmosie to pozycja obowiazkowa na tym prjektorze, HDR bardzo widoczny, do tego pelne 16:9. Scene lotu do innej galaktyki mozna ogladac wiele razy, tak dobrze  to wyglada, podobnie zdjecia czarnej dziury i ogolnie calego kosmosu. 

Kilka fot z prjekcji:

WQKmRLp.jpg

QPxBZAa.jpg

IANh3lH.jpg

w5vwqLD.jpg

H5uPgPG.jpg

ZreZEb1.jpg

ZoaVwZp.jpg

T8NI10l.jpg

GdUcz5e.jpg

OrtGfBI.jpg

MVRTVN6.jpg

oXwk0YL.jpg

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, szewi napisał:

ZreZEb1.jpg

 

O szewi wreszcie zdjęcie dość zbliżone do tego co ja zawsze pisałem, że kontrast siada. Nie ma co prawda postaci w pomieszczeniu, ale jest statek oślepiany słońcem. Czy w takich scenach jak ta JVC jest lepsze od Epsona 9300, gorsze czy takie samo ?

No i powiem ci, że im więcej wklejasz tych fotek tym bardziej wiem, że podjąłem świadomy wybór decydując się i zostając przy Epsonie. To JVC to bardzo przypomina OLEDY w technologii telewizyjnej co pewno dla wielu będzie zaletą, ale nie dla mnie... Dla mnie ten obraz jest po prostu za ciemny... i dokładać do tego jeszcze kilkanaście tyś... Bez przesady...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szewi druga i trzecia fotka rewelacja. Widać świetną czerń JVC. Fajne jest to, że nowy sprzęt, te same filmy a oglądasz je jakby pierwszy raz.
@hubio ten obraz nie jest za ciemny tylko taki jaki ma być. Szkoda, że wyrażasz opinie o OLEDach widząc je tylko trochę w sklepach a o JVC tylko po zdjęciach. Kazdy jednak ma swoj gust. Np ten Twoj Samsung jak go testowałem to jedyny tryb obrazu jaki mi pasowal to tryb Film. Reszta to sztucznie podbite kolory i jaskrawość.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, user7878 napisał:


@hubio ten obraz nie jest za ciemny tylko taki jaki ma być. Szkoda, że wyrażasz opinie o OLEDach widząc je tylko trochę w sklepach a o JVC tylko po zdjęciach. Kazdy jednak ma swoj gust. Np ten Twoj Samsung jak go testowałem to jedyny tryb obrazu jaki mi pasowal to tryb Film. Reszta to sztucznie podbite kolory i jaskrawość.
 

User jedni wolą brunetki, inni blondynki... :) Właśnie chodzi o gust... Dla mnie te OLEDY są za ciemne i nie podoba mi się na nich obraz tak jak nie cierpiałem plazmy, jak nawet widziałem w sklepie szybko przechodziłem... I myślę, że tak jest z JVC... Już teraz mimo, że mam QLEDA, a nie OLEDA; z najlepszą czernią na świecie od Samsunga to właśnie walczę, żeby nie było aż tak wielkiej czerni, która gubi detale w czerniach... Np kobieta ubrana w czarny żakiet przy gorszym oświetleniu to jest całkowita czerń - kompletnie nic nie widać w jej stroju i to na moim QLEDZIE... Fakt, że przy takiej czerni kontrast jest zabójczy... :). Oczywiście idzie wszystko poustawiać i skalibrować więc będę się bawił... Mając tego QLEDA mam szansę wreszcie zobaczyć tą super czerń bo nawet dla fanatyków czerni z OLEDÓW myślę, że może z max o 15% mieć gorszą - zresztą podobnie pisał MK w teście o tym QLEDZIE... Więc reasumując - dla mnie jeszcze mocniejsza czerń to już by była porażka po całości...

Na marginesie - najlepsze wrażenie zrobiły na mnie dziki we wczorajszym wydaniu faktów na TVN i to w SD, kurczę takiej czerni bez gubienia detali w czerniach to ja nie widziałem w życiu... :)

Na niektórych fotkach co wklejał Szewi w tym wątku też pisaliśmy, że było trochę zgubionych detali w czerniach...

Piszę to tylko po to, żeby po prostu każdy kupował sprzęt pod swój gust, a nie dlatego, że tak wszyscy mówią... Ja już z szarym ekranem się przekonałem, że niekoniecznie to co jest zachwalane przez wszystkich jest dobre także dla mnie...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio to nie jest ten watek, w ktorym przkeonuje Ciebie w kółko, ze koło jest okragłe ;) 

Prjektor nie jest ciemny, kiedy trzeba i kiedy jest to w zrodle filmowym daje obraz bardzo jasny. Masz naturalny obraz, tak jak bys go widzial swoim okiem. Kosmos jest czarny tak jak ma być :)

39 minut temu, hubio napisał:

Na niektórych fotkach co wklejał Szewi w tym wątku też pisaliśmy, że było trochę zgubionych detali w czerniach...

Detale w czerniach to bylo 5 ustawień temu ;) 

Lepiej zorientuj sie jak to jest z tymi detalami w czerniach w q9fn za sprawa agresywnego algorytmu wygaszania  - nie chce byc zlosliwy wklejajac slynna scenke z grawitacji  na q9fn jak testowali te TV ;) ALE ponoc to poprawili  ;)))

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hubio napisał:

No i powiem ci, że im więcej wklejasz tych fotek tym bardziej wiem, że podjąłem świadomy wybór decydując się i zostając przy Epsonie. To JVC to bardzo przypomina OLEDY w technologii telewizyjnej co pewno dla wielu będzie zaletą, ale nie dla mnie... Dla mnie ten obraz jest po prostu za ciemny... i dokładać do tego jeszcze kilkanaście tyś... Bez przesady...

Oceniając te fotki de facto oceniasz aparat i skilla osoby robiącej zdjęcie aniżeli możliwości wyświetlacza.
Tak, fotki które wrzuca szewi są w dużej mierze poprzepalane i pozbawione detali w czerniach, ale są to ograniczenia aparatu, a nie tego jak w rzeczywistości wygląda obraz z JVC.
Ogólnie polecam poniższy artykuł:

https://hdtvpolska.com/aparat-foto-czyli-najwiekszy-klamca-przy-testac/

PS. Skalibrowany OLED nie ma żadnych problemów z detalami w czerniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak wiem, że komórka przekłamuje... Ale z 2 strony robił tą samą komórką fotki w wątku Epsona i tam było widać te detale w czerniach więc może coś być na rzeczy... Tym nie mniej nie będę tu snuł jakiś teorii skoro szewi pisze, że na żywo jest ok to nie ma powodu tego kwestionować... Zresztą pozostaje kwestia kalibracji itd... Natomiast mnie taka czerń nie jest do niczego potrzebna więc dla mnie obraz z Epsona w kwestii czerni jest całkowicie wystarczający...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o których fotkach piszesz, ale ogólnie na tych z Epsona widzę u niego dokładnie to samo, czyli albo przepalony obraz i/lub z małą ilością detali w czerniach.
Zresztą na podstawie Twoich zdjęć można wysnuć wniosek, że TW9300 cierpi na spore przepalenia obrazu i ma fatalny kontrast. Co oczywiście nie jest prawdą w rzeczywistości. Dlatego piszę aby do nich podchodzić z bardzo dużą rezerwą.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze ponownie ... wklejanie takich amatorskich fotek, szczególnie robionych w jakimś automatycznym trybie smartfonem z plastikową łechtaczką zamiast obiektywu, prowadzi właśnie do takich dywagacji.

Te selfie-shoty nie oddają nic z obrazu, zarówno z projektora jak i z telewizora.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wydawało mi się, że to jest wątek dla osób posiadających ten projektor lub dla tych, którzy chcą go kupić i chcą się o nim jak najwięcej dowiedzieć, a głównie (poza szewi) udzielają się osoby, które próbują przekonać innych, że JVC jest "be" a ich Epson/QLED czy coś tam innego jest super. Proponuję jednak zakończyć tę dyskusję w tym wątku i albo przenieść gdzie indziej, albo kontynuować na priv. 

 

Szewi, jakbyś mi w myślach czytał z tym LOTRem :-))) właśnie chwilę wcześniej szukałem, czy jest wersja UHD. Jedyne co znalazłem (ale patrzyłem bardzo pobieżnie), to zapowiedź, że ma być. Zapowiedź była z chyba wiosny, a terminu wydania nie znalazłem do dzisiaj... Rzeczywiście wersja extended jest podobno niezłej jakości, ale jednak podejrzewam, że nie będzie się umywać do wersji z UHD z HDR (w każdym razie taką mam nadzieję). W całej trylogii jest mnóstwo momentów, gdzie będzie można po pierwsze docenić czerń 'wyświetlaną" przez JVC a po drugie sceny z ładnym efektem HDR (w każdym razie taką mam nadzieję). Póki co na zagranicznych forach  trwają dyskusje, czy najpierw wydadzą Hobbita, czy LOTRa.

 

Co do oceniania czerni (czy czegokolwiek innego) po zdjęciach szewiego - żarty sobie robicie? Przecież nie po to tutaj to wrzuca... jak sobie wyobrażacie ocenę obrazu, który jest sfotografowany i wyświetlany później u każdego na innym wyświetlaczu? Przecież to zupełnie nie ma sensu. Ewentualnie jakby wrzucił zdjęcie obrazu, gdzie połowa to JVC z druga połowa to np Epson czy jakiś inny, wtedy moglibyśmy coś z tego wyciągnąć. To tak jak ocena brzemienia kolumn na podstawie wrzuconego na youtube filmu, na którym ktoś nagrywa dźwięk telefonem... Tam też można w komentarzach wyczytać, że mało basu, kiepska średnica i piszczące tony wysokie i że kiepskie kolumny...

Widziałem (przez krótki czas i na nieskalibrowanych projektorach) JVC (nie pamiętam czy 540 czy 440) i Epsona 9300 - zdecydowanie wygrywał JVC. To wtedy właśnie podjąłem decyzję o jego kupnie, chociaż byłem na etapie rozważań Sony HW65ES vs Epson TW7300 ? Co do opłacalności - o opłacalności można mówić przy inwestycjach. Tutaj z definicji trudno o opłacalności mówić. Raczej kwestia, nazwałbym to, efektywności kosztowej. Powyżej pewnego progu żeby mówić o poprawie o 10% trzeba wydać np 40% więcej pieniędzy. Czy warto - każdy rozważy sam. Zresztą po tym jak mnie tu zjechaliście ze bezsensowny zakup, to chyba się nie powinienem wypowiadać w tym temacie ?

 

Szewi, czy gdzieś opisywałeś swoją salkę kinową (wymiary, rodzaj ekranu, nagłośnienia, adaptacja akustyczna etc.). Jako że jestem przed etapem wykańczania salki, wszelkie informacje od osób, które już to przeszły, są dla mnie niezwykle cenne...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale maro18 bądźmy szczerzy - Twój poziom wiedzy i doświadczeń na temat tego JVC ogranicza się wyłącznie do kartonu.... :):):)  więc zgodnie z tym co sam piszesz... raczej też nie powinieneś się udzielać póki nie rozpakujesz kartonu, co jak wiemy nastąpi latem... :)

Akurat Szewi jako założyciel tematu o Epsonie i jego główny dyskutant ma ogromną wiedzę na temat zarówno Epsona 9300 jak i JVC z tego wątku, a jako wielbiciel innych technologii także w zakresie porównań do TV więc moim zdaniem jego opinie na temat porównań mogą być skarbnicą wiedzy... Bo człowiek od czasów prehistorii najczęściej zdobywał doświadczenia przez porównanie... :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio - mój poziom wiedzy jest mnie i wykracza daleko poza trzymanie projektora w kartonie. Po drugie - projektor już dawno przetestowałem w domu, ale w warunkach dalekich od tego, do czego jest przeznaczony - dlatego powstrzymuje się od wyciągania wniosków. Po trzecie, właśnie po to jest ten wątek - żeby użytkownicy dzielili się opiniami, a nieużytkownicy ich pytali. Z tym, że Ty tego nie robisz - wystarczy przejrzeć tę stronę, gdzie zamiast pytać, to wyrażasz opinie nie podstawie zdjęć wykonanych telefonem u kogoś w domu. Także rozróżnij te dwie przeciwne sytuacje, bo chyba nie przeczytałeś mojego posta ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maro18na ten moment najlepsze wydanie LOTR wyglada na to ze jest to extended edition na blu rayu gdzie jest kazdy film na 2 plytach i sa lepsze detale niz w wersji kinowej.

Niestety i ono nie jest pozbawione wad. Jak doczytasz np Druzyna PIerscienia ma nienaturalny zielony kolor dodany w calym filmie...

Az dziwne ze nie ma wydania UHD...Mowia ze ma byc na 20 lecie filmu w 2021, jak bedzie to zobaczymy...

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, maro18 napisał:

 

Szewi, czy gdzieś opisywałeś swoją salkę kinową (wymiary, rodzaj ekranu, nagłośnienia, adaptacja akustyczna etc.). Jako że jestem przed etapem wykańczania salki, wszelkie informacje od osób, które już to przeszły, są dla mnie niezwykle cenne...

nie nie opisywałem jeszcze moze jak sie zbiore to zrobie i wrzuce do tematu nasze zestawy / pokoje kinowe czy jakoś tak ;) 

Nie jest ona jeszcze w 100% gotowa, powiedzmy w 95% bo zostało mi "niebo" ze swiatlowodow do zrobienia na wycinku sufitu.

coś w ten deseń:

https://www.youtube.com/watch?v=Sd1LMzWxo4w

 

z ciekawosci zapuscilem sobie 4K screen 'brown fox'a;)

Nie jest zle. Oczywiscie prosze sie nie sugerować mankamentami na fotach bo to juz zostalo ustalone, ze fotograf ze mnie żaden :)

9MR9sHL.jpg

 

w7mOsKn.jpg

6R2N2KP.jpg

de2NrAZ.jpg

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wspomnianymi wyzej postami wydawalo mi sie, ze mialem dobrze ustwiona ostrosc i zbieznosc kolorow/pixeli, pobawilem sie po raz kolejny w ustawienia indywidualne stref (szczegolnie z lewej storny ekranu) - tym razem porzadnie z mikroskopijna dokladnością ;) Kilka godzin zabawy ( jest w sumie 121 stref na kolor czerwony i 121 na kolor niebieski) plus dotuningowałem ostrosc z dokladnoscia do widocznosci pojedynczych pixeli na pionoych i poziomych liniach testowych z bardzo bliskiej odleglosci (kilka cm od ekranu). No i teraz jest żyleta z kazdej strony (nota bene w TW9300 mozemy pomarzyć o takich dokladnych mozliwosciach regulacji paneli).

wczesniej nie bylo idealnie, teraz jest.

Ostrość sie poprawiła mocno. To tylko mnie utwierdza w przekonaniu, ze porownywanie tego prjektora po wyjeciu z pudelka bez spedzenia odpowiedniego czasu na ustawienie paneli w stosunku do obiektywu, ustawienie HDRa itp moze byc ciezkie bo mozna wysnuć mylne wnioski (np ze prjektor jest malo ostry, ciemny  HDR - co nie jest zgodne z prawdą...:) 

Ustawienie ostrosci powinno tez byc bardzo precyzyjne. Jak juz poswiecimy te kilka godzin na zrobienie tego jak nalezy wtedy mozemy dostac takie rezultaty:

0t3AYsp.jpg

7e53RsP.jpg

3jZNBle.jpg

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...