Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawe porównanie:

Benq X12000 vs JVC X7900 vs Sony VW760 (laser) uzytkownika ktory szukal docelowego prjektora do swojej salki.

https://translate.google.pl/translate?sl=de&tl=en&u=https%3A%2F%2Fwww.beisammen.de%2Findex.php%3Fthread%2F122922-projektoren-shootout-benq-x12000-vs-jvc-dla-x7900-vs-sony-vpl-vw760%2F

ostatecznie wybrał JVC :)

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szewi ten zwycięzca musiał wygrać, patrząc na cenę tych trzech projektorków:

JVC 7900- 17tys

Benek 30 tyś

Sony 65tyś. ... ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bade Runner na jvc:

2eQpNXO.jpg

uZrzT2V.jpg

8hFAaQG.jpg

QBsggwX.jpg

 

22VYTWs.jpg

 d0VaUfb.jpg

131aOeV.jpg

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szewi, mógłbyś oprócz zdjęć wrzucić kilka zdań Twoich refleksji dotyczących obrazu w prezentowanych filmach z uwzględnieniem jakości efektu HDR? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Blade Runner idealnie sie prezentuje na JVC ze wzgledu na fakt, ze jest tam duzo ciemnych i kontrastowych scen, w ktorych mozna docenic parametry prjektora. 

Generalnie jest efekt wow. Bardzo ladnie widac szeroka palete barw oraz efekt HDR.

Dodatkowo brak w nim irytujacego ziarna filmowego. Jak do tego dodamy, bardzo dobra prezentacje materialu zrodlowego 4k, ciakawa fabułe dopelnioną mroczną muzyką mistrza Hansa Zimmera w Dolby Atmos, to mamy ucztę dla oczu i uszu.

 

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji obejrzenia ostatniej czesci MIssion Impossible Fallout, postanowiłem odswiezyc sobie serie i zobaczyc jak prezentuje sie cale wydanie UHD. Jestem swieżo po obejrzeniu 4 z 6 części  (3 na proju, 1 na TV w DV, reszte planuje dokonczyc w weekend). Bardzo przyjemnie sie oglada to wydanie. Teraz juz wiem dlaczego Tom poleca wylaczyć uplynniacz - po raz pierwszy zauważyłem, ze w kilku scenach interpolacja w 4K wymiękła - po porstu akcja toczy sie za szybko haha ;) 

Wszystkie czesci UHD z fallout wlacznie maja widoczne ziarno filmowe to jest jedyny minus jak dla mnie wydania 4k.

Ogolnie bardzo polecam. Swietnie sie to oglada w 4K na JVC: atrybuty obrazu 4k, akcja, efekty specjalne na duzym ekranie powoduja, ze filmy wciągaja, jest immersja. Czas mija b szybko, mimo tego ze juz sie przecież to widziało, ale jednak odkrywa sie filmy na nowo. Szczegolowosc jest b dobra. 

Kontrast, plastycznosc i trojwymiarowosc obrazu - to po prostu widać od pierwszych minut az po napisy końcowe.

Sceny poscigu helikopterów w fallout krecone w Kaszmirze na pelnym ekranie (na mysl przyszly mi od razu Imaxowe sceny walk powietrznych w Dunkierce 4k), panorama Dubaju i Tom wspinajacy sie po Burj Khalifa w Ghost protocol, poscig motocykli w Maroku w Rogue Nation - miodzio :)

(filmy sa w dolby vision tak w ogole, wiec jak ktoś planuje obejrzeć na kompatybilnym TV - warto)

fotka z filmu na szybko, robiona w ruchu stad nie jest wyraźna:

Cr2pcz6.jpg

 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Szewi. Taki wpis ma zdecydowanie większą wartość dla mnie niż same screeny. Ja na razie niestety mogę się skupić na kompletowaniu filmoteki. Zaczalem w Święta. Jeszcze sporo przede mną ? a projektor wciąż w pudle...

 

Mam jeszcze pomysł - skoro tworzy się grupka uzytkownikow to może wrzucajmy jakieś cenowe okazje filmowe 4k. Ostatnio kupiłem w empiku Legion samobójców za chyba 65 pln.

15466835469331713872877.jpg

1546683634753-1801601766.jpg

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, maro18 napisał:

Dzięki Szewi. Taki wpis ma zdecydowanie większą wartość dla mnie niż same screeny. Ja na razie niestety mogę się skupić na kompletowaniu filmoteki. Zaczalem w Święta. Jeszcze sporo przede mną ? a projektor wciąż w pudle...

 

Mam jeszcze pomysł - skoro tworzy się grupka uzytkownikow to może wrzucajmy jakieś cenowe okazje filmowe 4k. Ostatnio kupiłem w empiku Legion samobójców za chyba 65 pln.

15466835469331713872877.jpg

1546683634753-1801601766.jpg

Ładnie to wygląda! :P?

Sam osobiście nie wywaliłem jeszcze kartonu. :)

Człowiek odczuwa przyjemność już od samej świadomości,

że ma sie projektor, a jak się jeszcze spojrzy na karton to przyjemność rośnie.....:wub:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maro18 elegancko :) bedziesz mial co ogladać jak go odpalisz.

Ja kupuje sukcesywnie jak cos fajnego sie pojawi na ten moment jakies 150 pozycji w uhd, jednak wczesniej zaczalem uzupelnianie filmoteki. Obecnie przystopowalem bo miejsca nie ma za duzo a w streamingu (Apple TV 4K) jest coraz wiecej fajnych wydan 4k.

Duzo plyt 4k jest zagranicznych, wydan polskich wychodzi mniej i niestety sa droższe. Z pomoca przychodzą amazony, zavvi gdzie mona upolowac ciekawe promocje i czasem z napisami PL. Poza tym kwestie napisow jak potrzeba zalatwia Oppo, jest to kolejny argument zeby nie zmieniac odtwarzacza, bo jak widać support ciagle jest ;)

Polecam temat chociaz ostatnio troche tam cicho - jak jest cos ciekawego warto sie podzielić:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/37817-filmy-ultra-hd-blu-ray-polskie-wersje-językowe/

Kiedy odpalasz proja ? :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szewi: no to trochę mi brakuje do Twojej kolekcji ? też się nastawiam trochę na Apple TV. Proja odpalę, jak się przeprowadzę. Czyli pewnie najwcześniej na wiosnę, a bardziej prawdopodobne że w wakacje ? a w międzyczasie będę tu zaglądał i kolekcjonował płyty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maro18 napisał:

Proja odpalę, jak się przeprowadzę. Czyli pewnie najwcześniej na wiosnę, a bardziej prawdopodobne że w wakacje ? a w międzyczasie będę tu zaglądał i kolekcjonował płyty :D

To Ci się opłacało kupować na 7 miesięcy wcześniej ? Być może w wakacje jeszcze stanieją, po za tym gwarancja Ci ucieka. Ja rozumiem jak by wojna szła i trzeba by kupić tonę mąki i cukru bo by się skończyły, ale projektor.... :):):) ... ? Nawet... to cudowne JVC... :)

2 godziny temu, Filutek napisał:

Człowiek odczuwa przyjemność już od samej świadomości,

że ma sie projektor, a jak się jeszcze spojrzy na karton to przyjemność rośnie.....:wub:

No tak... Ty też czekasz... Jeszcze nie wróciły zamówione sprzęty zza oceanu  ?

Jesteście moim przeciwieństwem, ja większość decyzji dotyczących zakupów elektroniki podejmowałem pod wpływem impulsu, emocji, a od zakupu do oglądania to zawsze parę dni... Nie mógłbym raczej żyć patrząc zamiast na filmy to na karton z projem lub TV... :)  Każdy ma jakieś fetysze.... :):):)

Edytowane przez hubio
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, hubio napisał:

To Ci się opłacało kupować na 7 miesięcy wcześniej ? Być może w wakacje jeszcze stanieją, po za tym gwarancja Ci ucieka. Ja rozumiem jak by wojna szła i trzeba by kupić tonę mąki i cukru bo by się skończyły, ale projektor.... :):):) ... ? Nawet... to cudowne JVC... :)

No tak... Ty też czekasz... Jeszcze nie wróciły zamówione sprzęty zza oceanu  ?

Jesteście moim przeciwieństwem, ja większość decyzji dotyczących zakupów elektroniki podejmowałem pod wpływem impulsu, emocji, a od zakupu do oglądania to zawsze parę dni... Nie mógłbym raczej żyć patrząc zamiast na filmy to na karton z projem lub TV... :)  Każdy ma jakieś fetysze.... :):):)

Drogi Przyjacielu Hubio, słusznie zauważyłeś, odnośnie mechanizmu podejmowania decyzji,

osobiście prawie nigdy nie podejmę decyzji, bez dogłębnej analizy "faktów". :)

Oprócz zalet takiego podejścia istnieją również potężne "wady",

najważniejszą niedogodnością to chyba jest wydłużony czas decyzji,

człowiek "idzie jak żółw" przez życie! :P:lol:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, hubio napisał:

To Ci się opłacało kupować na 7 miesięcy wcześniej ? Być może w wakacje jeszcze stanieją, po za tym gwarancja Ci ucieka. Ja rozumiem jak by wojna szła i trzeba by kupić tonę mąki i cukru bo by się skończyły, ale projektor.... :):):) ... ? Nawet... to cudowne JVC... :)

To był właśnie ten Twój impuls ? a poza tym nie sądzę żeby jakoś radykalnie stanialy do wiosny. No i może jednak coś zorganizuje do wyświetlania w aktualnym lokum chociaż adaptacji tu nie będzie nawet krztyny. Poza tym bałem się że jak zacznę najpierw wykanczac dom to nie starczy mi nawet na budżetowy projektor. A tak już a z głowy - najwyżej zaoszczędze na wystroju wnętrz :-)))

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak z kobietą za ostatnie pieniądze kupi torebkę a do pierwszego jakoś się przeżyje.... ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=159398]szewi[/mention]: no to trochę mi brakuje do Twojej kolekcji  też się nastawiam trochę na Apple TV. Proja odpalę, jak się przeprowadzę. Czyli pewnie najwcześniej na wiosnę, a bardziej prawdopodobne że w wakacje  a w międzyczasie będę tu zaglądał i kolekcjonował płyty
Masochista
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maro się jara samą świadomością, że TO MA... Codziennie ogląda karton, wchodzi tutaj i czyta co pisze Szewi, ogląda fotki i jeszcze bardziej się jara... i tak do wiosny, albo lata... :) Ja mimo wszystko poczekałbym do lata bo mogą być jakieś obniżki, a odpowiednią kwotę po prostu zabezpieczył żeby nie wydać na wystrój wnętrz..., nawet na lokatę 6 miesięczną...

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś znowu dziwna dyskusja. Kazdy ma inne pobudki zakupowe. Kolega Maro kupil sobie projektor i jego sprawa czy ma go w pudełku, czy projektor robi za dekoracje swiateczna, czy jest bez pudelka, czy co z nim robi i kiedy odpali ;) Nie wiem skad takie emocje oraz od razu pelno wujków dobra rada pt ja to bym kupil wtedy i wtedy ;) haha

Cierpliwość na pewna maro ma duzą, jak widac zaplanowal zakup z wyprzedzeniem. Zapasy RS540 też nie sa wieczne ;)

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szewi napisał:

Jakaś znowu dziwna dyskusja. Kazdy ma inne pobudki zakupowe. Kolega Maro kupil sobie projektor i jego sprawa czy ma go w pudełku, czy projektor robi za dekoracje swiateczna, czy jest bez pudelka, czy co z nim robi i kiedy odpali ;) Nie wiem skad takie emocje oraz od razu pelno wujków dobra rada pt ja to bym kupil wtedy i wtedy ;) haha

Cierpliwość na pewna maro ma duzą, jak widac zaplnaowal to z wyprzedzeniem. Zapasy RS540 też nie sa wieczne ;)

Ja tylko sobie żartuję... Ale z tymi zapasami RS540 to Ty też chyba żartujesz... Przypominam - nie idzie wojna, a to JVC to nie cukier, mąka, a nawet ziemniaki... :):):)

Maro ja tylko mam nadzieję, że Ty choć próbnie odpaliłeś ten swój sprzęt żeby zobaczyć czy w ogóle działa... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarty zartami, ja za to mam powżną zagwostke noworoczną pt robić mod i kupować zasilacz liniowy do mojego oppo czy nie ;)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, szewi napisał:

Zarty zartami, ja za to mam powżną zagwostke noworoczną pt robić mod i kupować zasilacz liniowy do mojego oppo czy nie ;)

A co to jest zasilacz liniowy ? :) U mnie też szykują się zmiany... :) Więcej będę pisał w wątku o Epsonie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...