Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteś miszczem ... zawsze ostatnie zdanie musi należec do ciebie, pomimo, że jak zwykle nic nie wnosi.

Szkoda mi dalej z tobą ...

Może i masz i dłuższe i szersze ale co z tego wynika ... wszyscy widzą.

Dla mnie na tym forum jesteś nikim.

EOT

 

PS. nie pisz już więcej ... proszę.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam projektor Jvc X7900 i mam  pewien problem . Podczas projekcji obraz w ciemniejszych scenach bardzo mocno się przyciemnia , zaznaczę ze wcześniej czegoś takiego nie było . Może ktoś coś podobnego zaobserwował . Jaka może być przyczyna takiego zjawiska .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie dynamiczna przesłonę na manual z auto. Powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam posiadam projektor Jvc X7900 i mam  pewien problem . Podczas projekcji obraz w ciemniejszych scenach bardzo mocno się przyciemnia , zaznaczę ze wcześniej czegoś takiego nie było . Może ktoś coś podobnego zaobserwował . Jaka może być przyczyna takiego zjawiska .

Może 'kończy' się dynamiczna przysłona. Nie jest głośna ?

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, szewi napisał:

Może 'kończy' się dynamiczna przysłona. Nie jest głośna ?

 

 

 

 

Projektor ma wyświecone tyko 600 godzin , nic nie słychać że jest coś głośniej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kris2003nie musi być głośna żeby był początek jej niedomagania. Jak wariuje i ściemnia obraz bez przyczyny to tutaj może być źródło problemu

Wyłącz tryb przesłony manual i zobacz czy masz poprawę bez działania przesłony.

Generalnie jednak takie jest działanie przesłony w ciemnych scenach ze przyciemnia obraz i uwydatnia kontrast, sam wiesz jak miałeś wcześniej i jak powinno to działać. 

Jak przesłona działa dobrze to są raczej delikatne efekty pompowania kontrastu / jasności np w napisach końcowych ale wahania jasności nie są jakieś duże na tyle żeby to przeszkadzało w odbiorze. Jeśli wahania są duże i nie w tych momentach co trzeba i przesłona działa tak jakby nie mogła się zdecydować czy przyciemnić czy nie to wtedy może być z nią coś nie tak.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szewi napisał:

@Kris2003nie musi być głośna żeby był początek jej niedomagania. Jak wariuje i ściemnia obraz bez przyczyny to tutaj może być źródło problemu

Wyłącz tryb przesłony manual i zobacz czy masz poprawę bez działania przesłony.

Generalnie jednak takie jest działanie przesłony w ciemnych scenach ze przyciemnia obraz i uwydatnia kontrast, sam wiesz jak miałeś wcześniej i jak powinno to działać. 

Jak przesłona działa dobrze to są raczej delikatne efekty pompowania kontrastu / jasności np w napisach końcowych ale wahania jasności nie są jakieś duże na tyle żeby to przeszkadzało w odbiorze. Jeśli wahania są duże i nie w tych momentach co trzeba i przesłona działa tak jakby nie mogła się zdecydować czy przyciemnić czy nie to wtedy może być z nią coś nie tak.

Ok dzięki za porady będę testował . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.12.2021 o 23:35, burz napisał:

Na razie to mam problem z kablem hdmi - supra 12m... No signal :(

No więc tak, wystarczyło zmienić ustawienie wyjścia w odtwarzaczy i sygnał jest. Obraz fantastico ;)
Ale... I tu pytanie do tutejszych znawców:
Mój kabel HDMI przesyła z odtwarzacza UHD do projektora obraz 4k HDR, ale przy chromie 4:2:0. Gdy w playerze ustawię 4:4:4, na proju mam właśnie "no signal". Wymiana kabla wymagałaby prucia sufitu, niestety. Pytanie, czy w ogóle warto, skoro na płytach BD-UHD chrominacja to, jeśli się nie mylę, 4:2:0?
No i jak w tej sytuacji ustawić wejście na projektorze - auto, 4:2:2 czy 4:4:4...?

Edytowane przez burz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma 4:2:0, tylko jak napisałem: auto, 4:2:2, 4:4:4. Teraz mam ustawione auto.

Edytowane przez burz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś korzysta z rozwiązania HDFury Vertex2 do poprawy HDR ? Ciekawią mnie Wasze opinie.

ostatnio natrafiłem na taką ciekawostkę dot Dolby Vision w temacie projekcji:

https://hdfury.com/enjoy-dynamic-dv-content-from-lldv-source-on-any-hdr10-display/

tutaj cały wątek na AVforums (2 strona wątku na AVforums przykładowe foty z projekcji)

https://www.avforums.com/threads/dolby-vision-including-hdr10-conversion-w-dtm-on-projectors-yes.2254350/

wygląda obiecujaco szczególnie dla użytkowników którzy nie maja projektorów z wbudowanym dynamicznym mapowaniem tonów (DTM)

Oczywiscie nie jest to konkurencja dla JVC z wbudowanym DTM, czy procesorów video typu Lumagen / MadVR.

Z tego co widzę sporo osób z AVforums i AVSforums  było zaangażowanych w ten projekt - warto poczytać :)

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma 4:2:0, tylko jak napisałem: auto, 4:2:2, 4:4:4. Teraz mam ustawione auto.
W odtwarzaczu 4.2.0, w projektorze, auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

czy ktoś z Was mógłby pomóc ustawić madVR w Windows, pod wyświetlanie treści HDR na projektorz LCD Espon 7300 ?

Zacznę może od tego, że obraz przy SDR jest zupełnie przyjemny, przy HDR.. W zasadzie nic nie widać :(

Mam jeszcze jako źródło, Nvidie Shield 2019 ale obraz jest w zasadzie taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suwak "Enhance" w położeniu neutralnym powinien być na "0", ale domyślne fabryczne to "5" - jakie macie ustawienia u siebie?

Edytowane przez burz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, też mam 5, ale chyba obniżę, bo troszkę za bardzo wyostrza i wyciąga brudy z obrazu. Z kolei 0 jest jak dla mnie za miękki.
W HDR i SDR macie tak samo ustawione wyostrzanie?

Edytowane przez burz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, burz napisał:

No właśnie, też mam 5, ale chyba obniżę, bo troszkę za bardzo wyostrza i wyciąga brudy z obrazu. Z kolei 0 jest jak dla mnie za miękki.
W HDR i SDR macie tak samo ustawione wyostrzanie?

U mnie zero wszędzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo uczulony na przeostrzony obraz po plaźmie I oledzie.

Przyzwyczaiłem się do tego po kalibracjach Macieja,u siebie mam na 2 obraz jest miękki i naturalny,5 strzępi już kontury, przez co w niektórych sytuacjach wyrzuca większe ziarno.

Edytowane przez Darulok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.01.2022 o 10:38, szewi napisał:

Ktoś korzysta z rozwiązania HDFury Vertex2 do poprawy HDR ? Ciekawią mnie Wasze opinie.

ostatnio natrafiłem na taką ciekawostkę dot Dolby Vision w temacie projekcji:

https://hdfury.com/enjoy-dynamic-dv-content-from-lldv-source-on-any-hdr10-display/

tutaj cały wątek na AVforums (2 strona wątku na AVforums przykładowe foty z projekcji)

https://www.avforums.com/threads/dolby-vision-including-hdr10-conversion-w-dtm-on-projectors-yes.2254350/

wygląda obiecujaco szczególnie dla użytkowników którzy nie maja projektorów z wbudowanym dynamicznym mapowaniem tonów (DTM)

Oczywiscie nie jest to konkurencja dla JVC z wbudowanym DTM, czy procesorów video typu Lumagen / MadVR.

Z tego co widzę sporo osób z AVforums i AVSforums  było zaangażowanych w ten projekt - warto poczytać :)

 

Wczoraj dotarło HDFury Vertex 2. Szybciutko podłączyłem w takiej konfiguracji:

Oppo205>Vertex2>XMC-2>JVCRS540 i z płyty UHD4K gdzie jest HDR i Dolby Vision info na Oppo Sygnał Wejściowy Dolby Vision, Sygnał wyjściowy Dolby Vision. Po włożeniu Płyty tylko z HDR info na wejściu HDR na wyjściu Dolby Vision. Nie miałem przystosowanego pokoju, (do projekcji zakładam płótno czarne) nie wypowiadam się na temat jakości obrazu.

IMG_0611.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...