Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips OLED 803 | TEST | model 2018 z Ambilight i Android TV

Rekomendowane odpowiedzi

hmm... no właśnie wstrzymuję się do pierwszych ocen po aktualizacji... mam nadzieję, że podzielicie się szybko tutaj wrażeniami..?

dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, savi313 napisał:

Czasem nie idzie filmu obejrzeć bo telewizor się restartuje (resetuje), czekam właśnie na serwis. Trafiłem chyba jakiś wadliwy egzemplarz

Albo Twoja konfiguracja podłączonego do TV sprzętu i zestaw zainstalowanych aplikacji powoduje że Android się wykrzacza po prostu. Przyczyny takich restartów mogą być zarówno sprzętowe jak i softwarowe. Jeżeli te drugie to nie licz na pomoc, serwis Philipsa zrestartuje Ci TV do ustawień fabrycznych, sprawdzą na jednej aplikacji i paru testowych plikach czy TV odtwarza filmy wideo i napiszą Ci że TV jest sprawny i zgodny ze specyfikacją producenta i że to wina którejś apki na którą oni nie mają wpływu. Tak to działa u Philipsa niestety. Jeżeli przyczyna jest faktycznie sprzętowa to masz szczęście, ale strzelam jednak że będziesz miał przeboje. 

Edytowane przez efel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Chciałem podzielić się doświadczeniem ostatnio zebranym z testowania TV OLED przed kupnem. Dziś stałem się posiadaczem OLED Philips 803. 

Ostatnio w dziale Panasonic FZ800 pisałem o ogromnym rozczarowaniu tym TV - tam zostałem mocno wyśmiany przez, podejrzewam pseudo ekspertów, że się nie znam i TV musi działać bo jak to naczelny pisze - top oled i on gwarantuje, a ja się zapewne nie znam. Więc, nie przeciągając - gwarancja Gmeru okazuje się bezwartościowa - bo ze wszystkich TV OLED które testowałem - jedynie Philips zdał test. Filmy o wysokim bitrate - sięgającym 100Mbps - ten TV odtwarza płynnie, bez artefaktów. Dziś po kolei poległ Sony AF8, A1, LG C8, FZ800. Szkoda, że na forum w dziale FZ800 zabrakło merytorycznej rozmowy, a tylko bezpodstawne "wyśmiewanie". W mojej ocenie i po testach - w 2018 najlepszym Oledem jest zdecydowanie 803 (i zapewne 903, jako, że to bliźniaczy model). W MediaMarkt (zespół z dziś pozdrawiam serdecznie) panowie na początku mocno sceptycznie podchodzili do tematu, ale w czasie testów sami zobaczyli jak inne TV się wykładały, a 803 podołał zadaniu. Wszyscy byli mocno zdziwieni tym, że akurat Philips podołał.

Także końcem - stałem się dziś zadowolonym posiadaczem OLED 803, po Panasonic VT60. Pozdrawiam

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.01.2019 o 22:15, Daniel Towalski napisał:

Cześć.

Chciałem podzielić się doświadczeniem ostatnio zebranym z testowania TV OLED przed kupnem. Dziś stałem się posiadaczem OLED Philips 803. 

Ostatnio w dziale Panasonic FZ800 pisałem o ogromnym rozczarowaniu tym TV - tam zostałem mocno wyśmiany przez, podejrzewam pseudo ekspertów, że się nie znam i TV musi działać bo jak to naczelny pisze - top oled i on gwarantuje, a ja się zapewne nie znam. Więc, nie przeciągając - gwarancja Gmeru okazuje się bezwartościowa - bo ze wszystkich TV OLED które testowałem - jedynie Philips zdał test. Filmy o wysokim bitrate - sięgającym 100Mbps - ten TV odtwarza płynnie, bez artefaktów. Dziś po kolei poległ Sony AF8, A1, LG C8, FZ800. Szkoda, że na forum w dziale FZ800 zabrakło merytorycznej rozmowy, a tylko bezpodstawne "wyśmiewanie". W mojej ocenie i po testach - w 2018 najlepszym Oledem jest zdecydowanie 803 (i zapewne 903, jako, że to bliźniaczy model). W MediaMarkt (zespół z dziś pozdrawiam serdecznie) panowie na początku mocno sceptycznie podchodzili do tematu, ale w czasie testów sami zobaczyli jak inne TV się wykładały, a 803 podołał zadaniu. Wszyscy byli mocno zdziwieni tym, że akurat Philips podołał.

Także końcem - stałem się dziś zadowolonym posiadaczem OLED 803, po Panasonic VT60. Pozdrawiam

Nie chciałbym Cię wyśmiewać, ale jest to sprzeczne z tym co pisali tutaj na forum wcześniej inni użytkownicy OLEDów Philipsa. Filmy z większym bitrate na Philipsach zawsze się cięły, albo w ogóle nie odtwarzały. Nawet sam Philips wie o tym, bo w instrukcji modelu 803 w dziale ze Specyfikacją napisał:

image.thumb.png.f819512b28540c7614dd73044169fcce.png

A Ty piszesz że działają płynnie nawet takie z bitrate sięgającym 100 mbps? Niebywałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.01.2019 o 22:15, Daniel Towalski napisał:

Także końcem - stałem się dziś zadowolonym posiadaczem OLED 803, po Panasonic VT60. Pozdrawiam

Kupiłeś chyba najgorszego oleda z 2018 roku. Jeśli nie pod względem jakości obrazu, to napewno pod względem jakości wykonania i trwałości panelu. Mimo wszystko życzę, aby wytrzymał jak najdłużej.

  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, efel napisał:

Nie chciałbym Cię wyśmiewać, ale jest to sprzeczne z tym co pisali tutaj na forum wcześniej inni użytkownicy OLEDów Philipsa. Filmy z większym bitrate na Philipsach zawsze się cięły, albo w ogóle nie odtwarzały. Nawet sam Philips wie o tym, bo w instrukcji modelu 803 w dziale ze Specyfikacją napisał:

image.thumb.png.f819512b28540c7614dd73044169fcce.png

A Ty piszesz że działają płynnie nawet takie z bitrate sięgającym 100 mbps? Niebywałe.

Widzisz, a moje testy wykazały coś zupełnie innego. W instrukcji chodzi o bitrate z urządzeń USB lub dysku podpiętego i to jest max 20 Mbps. Ja odtwarzam z Egreat podpiętego przez HDMI i filmy chodzą najpłynniej z tych TV co wymieniłem. Kiedyś jechałem po kolumny Focal Aria 936, bo wszyscy pisali że super, a wróciłem z Heco Elementa 700, bo podczas odsłuchu biły te Arie. Po kalibracji zapewne będzie to idealny TV,  bo obraz niewiele się różni od referencji co pokazał test na tym portalu. Mimo iż konta to nie mam, to moja wiedza jest dosyć duża, a przed wszystkim, nie wypowiadam się bo gdzieś usłyszałem czy widziałem na YT, a tylko z własnego doświadczenia.

Pracownicy MM, jak testowaliśmy wszystkie TV byli mocno zdziwieni tym co widzieli i wołali resztę załogi, żeby zobaczyli co i jak - chodzi o płynność, brak artefaktów itp. Ja nikogo nie mam zamiaru przekonywać, a jeżeli Waldo twierdzi, że najgorszy TV to pewnie tak jest, bo obcował ze wszystkimi OLEDami jakie są na PL rynku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Daniel Towalski napisał:

a jeżeli Waldo twierdzi, że najgorszy TV to pewnie tak jest, bo obcował ze wszystkimi OLEDami jakie są na PL rynku.  

LG C8 to najlepszy oled roku sumując wszystkie funkcje i wartości, ma najlepszą mediane. A jeśli chodzi strikte o jakość obrazu i reprodukcje barw to tutaj przoduje panasonic fz800/fz950. Jeśli trafiłeś na super egzemplarz Philipsa to gratuluje. Miałeś sporo szczęścia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpię w ogóle w to, że fz800 na najlepsze barwy. W ogóle. Ale podczas korzystania z mojego urządzenia ten tv nie był wystarczająco płyny. Miałem go do odbioru i jak pisałem, mocno mnie rozczarował. Nie wiem, może miałem uszkodzony fz800, on z całego grona radził sobie najgorzej. Sceny dynamiczne mocno kulały. Duże scenerie przycinały, a wiem jak ustawić dobrze TV, tym bardziej Panasonica, bo to byłby mój 4. C8 też był na talerzu, ale najlepiej poradził sobie 803, którego w ogóle nie podejrzewałem o to, że może być dobry. Jak widzisz na zdjęciach, pliki mają duże rozmiary i niektóre TV po prostu nie dawały rady. Nie wiem w czym tkwi problem, ale nie w urządzeniu, bo jeden TV sobie radzi, a inny już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Daniel Towalski napisał:

Widzisz, a moje testy wykazały coś zupełnie innego. W instrukcji chodzi o bitrate z urządzeń USB lub dysku podpiętego i to jest max 20 Mbps. Ja odtwarzam z Egreat podpiętego przez HDMI i filmy chodzą najpłynniej z tych TV co wymieniłem.

Rozumiem i nie rozumiem jednocześnie. Odtwarzając po HDMI z jakiegoś playera telewizor ma w zasadzie za zadanie wyświetlić podany sygnał w podanej częstotliwości odświeżania. Widzę tylko jedną opcję, że ten Egreat puszcza sygnał 4K w 60 Hz (mimo że film ma tylko 24 klatki i w zupełności by wystarczyło 24 Hz) i w większości telewizorów upłynniacz się wykrzacza na takim sygnale - sypie artefaktami i klatkuje. U Philipsa też by się wykrzaczył, gdyby działał, bo widziałem już taki błąd w systemie Perfect Natural Motion na swoim starym Philipsie, że on po prostu nie działa jeżeli sygnał ma 60 Hz (w menu widać że jest włączony ale nic nie robi). Także obawiam się, że przez bug w firmware kupiłeś po prostu zły telewizor. Być może wystarczyło na pozostałych oledach które testowałeś wyłączyć upłynniacz i efekt byłby taki sam jak na Philipsie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że po takim czasie zaczyna się fajna dyskusja. Więc tak, Egreat daje sygnał 4K UHD - 60/50/30/25/24Hz, jest również opcja: dostrajanie częstotliwości wyświetlacza - on/off. Ja nie pisałem, że TV cały czas przycinał - broń Boże. Każdy TV próbowałem (ze znajomymi, każdy z nas jest "fanatykiem" obrazu i technologii) przez ok. 1,5 godziny ustawić, kombinować z upłynniaczami, ustawiać fabryczne tryby kinowe lub filmowe. Próbowaliśmy wszystkiego, zaczynając od 0, czyli wszystko wyłączone i potem stopniowo dodawać. Najgorzej szło TV na BR2019, od samego początku, jak kamera z góry pokazuje miasto. Tam było mocne klatkowanie (mocne, w moim odczuciu - podejrzewam, że większość nie znając tematu nie wiedziałaby o co chodzi). Następnie, jak K wylądował i z dachu wylatuje dron - na niektórych TV pojawiały się artefakty dookoła, a następna scena na której są hangary i kamera przesuwa się w prawo - to była katastrofa. Klatkowanie, gubienie linii na hangarach. Wiem, że takie sceny są najtrudniejsze dla płynności, ale ja wiem, jakie to powinno być płynne, więc widziałem różnicę. Opisywałem również problemy np. z MI:6, gdzie w końcowych scenach mamy pościg helikopterami, to tam TV też sobie nie radziły np. z pionową liną między helikopterem a kulą, samą kulą (duża aureola wokół niej). To tylko część tego wszystkiego, a spędziłem sporo czasu na testach.

Generalnie jestem bardzo zadowolony, bo mam świetną płynność, OLED (po plazmie jedyny słuszny kierunek), brak artefaktów. Po kalibracji ten TV kolorystycznie jest bardzo blisko referencji. Ambilight - bardzo fajna funkcja, która dodaje jakby trochę kina w domu.

Edytowane przez Daniel Towalski
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daniel Towalski

 

Ty wogole nie masz pojecie o czym piszesz.To nie TV odtwarza geste bitrate tylko egreat.Wrzuc ten plik po USB i ci siadzie na [beeep]e.Masz podane dane producenta.(no ale ty kupiec tego TV twierdzisz inaczej niz producent,wiesz tez lepiej od lekarza na co jestes chory?bo na to wyglada)

 

Mieszasz fakty i zachwalasz bo go kupiles.Wogole cos mocno naciagana historia.

 

Poszedles do sklepu z egrat i ci kazdy TV podlanczali,przelanczali w tryby kionwe itp. bo miales zachcianke?

 

Pomijam juz to ze w jednym media markt stoja  "Sony AF8, A1, LG C8, FZ800" plus twoj philips.

Edytowane przez FrancuskiPiesek
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, FrancuskiPiesek napisał:

@Daniel Towalski

 

Ty wogole nie masz pojecie o czym piszesz.To nie TV odtwarza geste bitrate tylko egreat.Wrzuc ten plik po USB i ci siadzie na [beeep]e.Masz podane dane producenta.(no ale ty kupiec tego TV twierdzisz inaczej niz producent,wiesz tez lepiej od lekarza na co jestes chory?bo na to wyglada)

 

Mieszasz fakty i zachwalasz bo go kupiles.Wogole cos mocno naciagana historia.

 

Poszedles do sklepu z egrat i ci kazdy TV podlanczali,przelanczali w tryby kionwe itp. bo miales zachcianke?

 

Pomijam juz to ze w jednym media markt stoja  "Sony AF8, A1, LG C8, FZ800" plus twoj philips.

Powiem krótko, głupich nie sieją, sami się rodzą. Patrząc na to jak piszesz, to nie dziwię się, że nie potrafisz czytać, nie wspominając o rozumieniu. Pi... 3po3 nie wiedząc za bardzo co. Zdjęcia mam Ci pokazać, żebyś uwierzył? Pojęcie Twoje jest bliskie zero jeżeli chodzi o techniki odtwarzania. No chyba, że uważasz, że port USB jest odpowiedzialny za odtwarzanie i on sobie zaczytuje dane z dysku i od razu, bez niczego wrzuca je na TV.... Gratuluję wiedzy.

Z AVForums.com: "Overall the Philips 65OLED803 offers some of the best motion we have seen with a variety of content and frame rates on an OLED TV, and it has even more processing power if you ever want to get carried away."

Oraz: "Motion and Video Processing are strengths for Philips and it shows here with the 65OLED803. With all motion switched to Movie, the 803 manages to playback 24fps without any induced judder or additional blur (other than intentional blur which is in the source). You can also add in some personal settings to the motion controls and end up with a nice looking motion for 25/50hz material without adding in Soap Opera Effect (SOE). Obviously, the rest of the motion settings within the Philips 803 do add varying degrees of interpolation and SOE, with some artefacts seen at the highest setting levels. For video-based content and fast-moving sports there will be a good degree of experimentation and personal preference needed, but for film material either switch everything off or use the movie setting."

Na tym zakończę.

"Once calibrated, the Philips is capable of extremely accurate SDR images that offer up an image the creators would be pleased with. After all, this is not a £35K reference monitor designed for critical mastering or grading, but as a consumer level product, it does produce the goods when set up correctly, with superb motion for an OLED TV also ticking the right boxes. With a wide variety of content from fast-moving sports, to news tickers and 24fps movies, the 803 manages to produce some of the most consistent motion reproduction on the market, another real strength for this OLED TV.

While the Internet might be obsessed with peak brightness numbers and clean looking graphs (and measurements and testing are important), sometimes the most important items are overlooked. Like sitting down and enjoying a film or TV drama knowing you are getting a superbly accurate image to the eye. The Philips 803 might be missing some bells and whistles, but there is no doubting the SDR and HDR images produced by this OLED TV are right up there with the best available right now. "

Jak się okazuje, raczej sobie tego nie ubzdurałem.

However, when it comes down to image quality the Philips OLED803 really did surprise us with some of the most accurate and compelling SDR and HDR images we have seen this year. It really does perform at the same standards as our favourite models like the LG C8 and Panasonic FZ952 and offers up images any film fan would be happy with. It does this while offering some of the best motion we have seen this year, with superb 24fps playback without SOE and settings that can be added to set and forget without any SOE issues. Of course, you can also go mad if you wanted to with some really over the top image processing, as you would expect from a Philips TV. But don’t let that divert you away from just how accurate this Philips can also be and the type of image quality that genuinely competes with the LG, Sony and Panasonic sets. 

Edytowane przez Daniel Towalski
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Daniel Towalski napisał:

Ja nie pisałem, że TV cały czas przycinał - broń Boże. Każdy TV próbowałem (ze znajomymi, każdy z nas jest "fanatykiem" obrazu i technologii) przez ok. 1,5 godziny ustawić, kombinować z upłynniaczami, ustawiać fabryczne tryby kinowe lub filmowe. Próbowaliśmy wszystkiego, zaczynając od 0, czyli wszystko wyłączone i potem stopniowo dodawać

Ja nie mówię żeby kombinować z różnymi ustawieniami upłynniacza, tylko go po prostu wyłączyć. To jest różnica. A na tym Egreat ustawić tak, żeby wysyłał sygnał o takim odświeżaniu jaki film ma klatkarz. Tylko tyle i aż tyle. Wtedy nie ma prawa nic przycinać.

Gdyby problem o którym piszesz był powszechny i pochodzeniem tego problemu były telewizory, to każda konsola zdolna do wyświetlania 4K (PS4 Pro i Xbox One X) dawałaby takie same artefakty o jakich piszesz. Żaden gracz nie mógłby normalnie grać na TV i skala ich reklamacji byłaby ogromna. Nic takiego nie ma miejsca. Taka konsola z punktu widzenia TV niczym nie różni się od Twojego odtwarzacza Egreat - wysyła na TV sygnał w rozdzielczości 4K i 60Hz albo 30 Hz w zależności od gry. Akurat mam PS4 Pro - jeżeli w jakiejkolwiek grze włączę upłynniacz - obojętnie z jakimi ustawieniami, to oczywiście oprócz ogromnego input laga, dostaję sporadycznie artefakty i zaczynam zauważać mikro przycięcia. Podejrzewam że taki sam efekt uzyskam jeżeli wezmę Twojego Egreat ustawionego na 60 Hz i włączę upłynniacz w TV.

Podsumowując: uważam że problemy o których piszesz wynikają z jednej z tych rzeczy:

  • Samego faktu włączenia upłynniacza w TV
  • Ustawień w odtwarzaczu Egreat
  • Tego że ten egreat jest po prostu skopanym urządzeniem? Albo masz wadliwy egzemplarz?

W żaden sposób nie gloryfikowałbym Philipsa tutaj, bo tak jak pisałem - to że akurat na tym TV to działa poprawnie wynika zapewne z przypadku. 

Edytowane przez efel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, efel napisał:

Ja nie mówię żeby kombinować z różnymi ustawieniami upłynniacza, tylko go po prostu wyłączyć. To jest różnica. A na tym Egreat ustawić tak, żeby wysyłał sygnał o takim odświeżaniu jaki film ma klatkarz. Tylko tyle i aż tyle. Wtedy nie ma prawa nic przycinać.

Gdyby problem o którym piszesz był powszechny i pochodzeniem tego problemu były telewizory, to każda konsola zdolna do wyświetlania 4K (PS4 Pro i Xbox One X) dawałaby takie same artefakty o jakich piszesz. Żaden gracz nie mógłby normalnie grać na TV i skala ich reklamacji byłaby ogromna. Nic takiego nie ma miejsca. Taka konsola z punktu widzenia TV niczym nie różni się od Twojego odtwarzacza Egreat - wysyła na TV sygnał w rozdzielczości 4K i 60Hz albo 30 Hz w zależności od gry. Akurat mam PS4 Pro - jeżeli w jakiejkolwiek grze włączę upłynniacz - obojętnie z jakimi ustawieniami, to oczywiście oprócz ogromnego input laga, dostaję sporadycznie artefakty i zaczynam zauważać mikro przycięcia. Podejrzewam że taki sam efekt uzyskam jeżeli wezmę Twojego Egreat ustawionego na 60 Hz i włączę upłynniacz w TV.

Podsumowując: uważam że problemy o których piszesz wynikają z jednej z tych rzeczy:

  • Samego faktu włączenia upłynniacza w TV
  • Ustawień w odtwarzaczu Egreat
  • Tego że ten egreat jest po prostu skopanym urządzeniem? Albo masz wadliwy egzemplarz?

W żaden sposób nie gloryfikowałbym Philipsa tutaj, bo tak jak pisałem - to że akurat na tym TV to działa poprawnie wynika zapewne z przypadku. 

Ok. Dochodzimy do tego samego - że w pewnych momentach - dostajemy artefakty i przycięcia. 

Nie wiem jaki obraz generuje PS4Pro - o jakim bitrate. Wiem natomiast, że jeżeli puszczę film o niedużym bitrate - np. 30-50 to nie ma problemów. 

Co do uszkodzonego urządzenia - wziąłem to pod uwagę. Ja w domu mam dwa - A5 oraz A10. Na jednym działa projektor, na drugim TV. Na obydwóch jest taki sam efekt - czyli musiałbym mieć dwa uszkodzone. Tylko, jak wcześniej pisałem - z tego samego urządzenia na jednym TV jest płynność na drugiem nie ma, a na trzecim jest poprawnie. Więc tu raczej nie doszukiwałbym się problemu.

Jak wcześniej zaznaczyłem - na początku w każdym TV wyłączyłem upłynniacz i stopniowo modyfikowałem ustawienia. 

Czy czytałeś wstawki po angielsku? Zachęcam - sporo wyjaśnia. Zachęcam również do przeczytania testu 803 oraz recenzji np. C8 na avforums.com. No nic, nie będę ciągnął tematu, bo jest już wyczerpany, a ja się cieszę w takim razie z "najgorszego OLEDa w 2018" :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Daniel Towalski napisał:

Nie wiem jaki obraz generuje PS4Pro - o jakim bitrate.

PS4Pro, jak każda konsola generuje obraz nieskompresowany. Czyli dla 4K@60Hz z HDRem, chromą 4:2:0 to będzie coś koło 18 Gbps. Jakieś 180 razy więcej niż Twoje pliki z filmami...

17 minut temu, Daniel Towalski napisał:

Czy czytałeś wstawki po angielsku? Zachęcam - sporo wyjaśnia.

Czytałem tą i inne recenzje. Nic to nie wyjaśnia jeżeli chodzi o Twój problem. To że piszą o dobrym upłynniaczu w Philipsie potraktowałbym z przymrużeniem oka. On działa tak naprawdę dobrze tylko dla źródeł 24p czyli 24 Hz. Dostał w tym roku trochę niezasłużenie wyróżnienia, bo inni producenci okrawają powoli swoje upłynniacze ze złotego środka, czyli lekkie upłynnienie bez efektu opery mydlanej (np Sony tak zrobiło ostatnio). Ale powtarzam, nic to nie zmienia w kontekście Twojego problemu, bo jak sam napisałeś upłynniacze wyłączałeś w ustawieniach.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, efel napisał:

PS4Pro, jak każda konsola generuje obraz nieskompresowany. Czyli dla 4K@60Hz z HDRem, chromą 4:2:0 to będzie coś koło 18 Gbps. Jakieś 180 razy więcej niż Twoje pliki z filmami...

 

Odniosę się do tego później i wyjaśnię co i jak.

Chciałem tylko zaznaczyć że sygnał 100 Mb/s jest sygnałem skompresowanym natomiast po kablu HDMI idzie sygnał nie skompresowany.

 

EED57DB8-3F4D-478D-AE93-A35A2E847634.jpeg

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie bzdurą jest to co piszesz, że PS4 dostarcza więcej o 180 razy więcej jest bzdurą, bo każdy sygnał HDMI jaki idzie jest nieskompresowany - czyli to co idzie z Egreat też po drodze jest nieskompresowane. W związku z tym, każdy obraz co idzie w standardzie 4k,10 bit, 4:2:0 i 60 klatek na sekundę ma dostarczyć ok 11,14 Gb/s informacji. Jeżeli się mylę, proszę popraw mnie.

To jak ja to rozumiem, że bitrate to skompresowany HEVEcem obraz, który zapewne po rozkompresowaniu  - wyjdzie 11Gbit/s, bo TV tylko taki sygnał przechodzi przez kabel HDMI i takie informacje potrzebuje TV. A bitrate świadczy tylko o szczegółowości filmu, bo chyba zgodzisz się, że 10Mbps zawiera mniej szczegółów niż 100Mbps.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Daniel Towalski napisał:

Wg mnie bzdurą jest to co piszesz, że PS4 dostarcza więcej o 180 razy więcej jest bzdurą

Pisząc o tym że w nieskompresowanym sygnale masz o 180 razy więcej danych odnosiłem się do Twoich słów:

4 godziny temu, Daniel Towalski napisał:

Nie wiem jaki obraz generuje PS4Pro - o jakim bitrate. Wiem natomiast, że jeżeli puszczę film o niedużym bitrate - np. 30-50 to nie ma problemów. 

gdzie sam podniosłeś temat bitrate z konsoli i wspomniałeś że jeżeli bitrate filmu jest nieduży, problemu z obrazem nie masz. Ja doskonale wiem że Twój Egreat podaje sygnał nieskompresowany przez HDMI, dlatego napisałem że z tego punktu widzenia niczym nie różni się od konsoli. Pisząc to mam na myśli to, że na świecie jest kilkadziesiąt milionów użytkowników konsol, pewnie parę procent z nich ma te oledy o których wspomniałeś na początku czyli Sony AF8, A1, LG C8, FZ800. To daje mniej więcej kilka milionów kombinacji konsola-oled. Żaden z tych TV nie ma problemów z odtwarzaniem sygnału po HDMI o bitrate 11 Gbit/sek z konsoli, bo w innym wypadku byłaby ogromna g.ó.w.n.o.b.u.r.z.a w mediach której żaden z producentów TV by nie przetrwał. Widzisz analogię? Konsole i TV ładnie współpracują, nie dają artefaktów na żadnym TV, Twój Egreat działa poprawnie tylko na Philipsie 803. Jaki wniosek? Coś nie tak z Twoimi ustawieniami TV, Egreat albo po prostu ten odtwarzacz jest skopany i nie jest kompatybilny z niektórymi TV. Innego wniosku nie da rady wysnuć...

Edytowane przez efel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danielu bardzo Cię proszę o opinie i wrażenia jeżeli wyjdzie update do 803... 

czekam z zakupem tv .

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2019 o 17:14, Roger Fed napisał:

Danielu bardzo Cię proszę o opinie i wrażenia jeżeli wyjdzie update do 803... 

czekam z zakupem tv .

pozdrawiam

Na razie była tylko aktualizacja zabezpieczeń xD Ja na swoją sztukę póki co nie narzekam. Pierwszą wymieniłem bo banding był tragedia. Soft jeszcze ani razu się nie zrestartował. Android  TV trzeba dobrze ustawić w opcjach programisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, llukk napisał:

Dwa konta nieźle :godeath-Daniel Towalski

Skąd taki pomysł? Zgłoś do moderacji w takim razie, a jak zamierzasz głupio pisać to przestań.

U mnie taki bonding, czyli zerowy. Na żywo mniej widać, zdjęcia wyciągają bardziej.

 

IMG_6466.JPG

Poza tym nie powinieneś mierzyć każdego swoją miarą, bo wnioskuję, że masz w tym doświadczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2019 o 09:21, Daniel Towalski napisał:

Skąd taki pomysł? Zgłoś do moderacji w takim razie, a jak zamierzasz głupio pisać to przestań.

U mnie taki bonding, czyli zerowy. Na żywo mniej widać, zdjęcia wyciągają bardziej.

ano stąd Roger spytał ciebie

 

Dnia 10.01.2019 o 17:14, Roger Fed napisał:

Danielu bardzo Cię proszę o opinie i wrażenia jeżeli wyjdzie update do 803... 

czekam z zakupem tv .

pozdrawiam

a odpowiedział z marszu

 

Dnia 19.01.2019 o 02:45, godeath napisał:

Na razie była tylko aktualizacja zabezpieczeń xD Ja na swoją sztukę póki co nie narzekam. Pierwszą wymieniłem bo banding był tragedia. Soft jeszcze ani razu się nie zrestartował. Android  TV trzeba dobrze ustawić w opcjach programisty.

wiec wnioski niech wysunie moderacja lub czytelnicy ale jeśli to pomyłka to przepraszam

Edytowane przez llukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...