Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips OLED 803 | TEST | model 2018 z Ambilight i Android TV

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego nie normalne...?

Skoro producent tak to zaprogramował to trzeba się z tym pogodzić. Swoją drogą przesunięcia o jeden pixel niewiele może pomóc w walce z wypaleniami.

@jaculek63 sprawdź to dokładnie czy na pewno tylko o jeden pixel?

To przesuwanie nie następuje odrazu o ten 1 cm tylko co jakiś czas przybywa jedną linia pixeli a potem w drugą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, darekgra napisał:

Dlaczego nie normalne...?

Skoro producent tak to zaprogramował to trzeba się z tym pogodzić. Swoją drogą przesunięcia o jeden pixel niewiele może pomóc w walce z wypaleniami.

jasne w plazmach tez było przesuniecie pikseli w celu eliminacji wypaleń ale nie aż tak ,nie usprawiedliwiaj producenta albo błedu oprogamowania.

a tak sobie a muzom czemu przesunięcie w takim razie nie obejmuje połowy obrazu bo czemu nie klient łyknie wszystko

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, jaculek63 napisał:

 

a tak sobie a muzom czemu przesunięcie w takim razie nie obejmuje połowy obrazu bo czemu nie klient łyknie wszystko

 

Ty tak serio???

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips wrzucił Oreo dla Oleda 803 ktoś instalował? jak wrażenia?

Changelog Firmware TPM171E_107.000.222.001 (Date: 2019/03/04)

 

  • Android Oreo 8.0.0 based software
  • Support for Android Oreo on OLED devices (9002/803/903)
  • Introduction of Philips TV collection
  • Fix for firmware update in shops
  • Fix for OLED pixel shift issue
  • Fix for ‘network not connected’ message upper right corner (AC power cycle required)
  • Improvements for translations
  • Improvements of subtitle playback with MKV files
  • Improvements for connecting My Remote app
  • Improvements for UHD DVB-S reception CTN’s: xxx2/12
  • Fix for auto-switch off after few minutes

plus już poprawka jest

  • TPM171E _ 107.000.230.000 – Date: 2019/03/11
  • - Android Oreo 8.0.0 based software
  • - Support for Android Oreo on dual tuner OLED devices (803/903)
  • - Improvements for dual tuner PVR recordings
  • - Improvements for picture aspect ratio in VoD
  • - Improvements for NTFS-formatted USB with movie-player apps
Edytowane przez savi313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, henry-czek napisał:

@jaculek63  lecę wymieniać jak dojdę poinformuję ale idę pieszo może trochę zejść.

zawracaj nie idż tą drogą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Zamierzam zakupić ten model OLEDA. Pytanie do użytkowników, którzy zawiesili tv na ścianie. Jaki uchwyt kupiliście i czy nie wpływa on na dźwięk, gdyż widzę, że głośnik jest położony wewnątrz obszaru mocowania VESA
Dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pingwineczek  nie ma najmniejszego problemu z dźwiękiem gra dalej pięknie wysokie cykają basik gniecie a uchwyt zwykły lekko odchylany w dół do TV 55" i wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, henry-czek napisał:

@Pingwineczek  nie ma najmniejszego problemu z dźwiękiem gra dalej pięknie wysokie cykają basik gniecie a uchwyt zwykły lekko odchylany w dół do TV 55" i wyżej.

Dzięki za odpowiedź. Wczoraj kupiłem. Po problemach z przekazywaniem HDR z sat zauważyłem większy problem. TV sam mi włącza shielda. Wyłączyłem pilot easy w ustawieniach ale dalej nic to nie dało. Co bardziej dziwne to shield i tuner sat mam podłączone do suondbara Yamahy. Kiedy belka jest wyłączona to "przekazuje" źródło z tego HDMI IN na którym była wyłączana. Teraz nawet jak wyłączę Yamahe na HDMI (tuner sat) to po włączeniu OLEDa i tunera sat po kilku sekundach i tak włącza mi sie shield a Yamaha w trybie standbay przełącza na HDMI 2 (shield) Jakieś pomysły jak to naprawić. Dodam, że wyłączenie funkcji EASY LINK chyba skutkowało brakiem dźwięku na tv ....

Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz pogrzebac w opcjach CEC na Shieldzie. U mnie na LG B7 jesli ostatnio odpalony byl Shield to przy kolejnym wlaczeniu TV znowu sie wlaczy konsolka. Nawet jesli uruchamiam bezposrednio z pilota np Netflixa. Mi to nie przeszkadza, po prostu klikam jeszcze raz Netflix i Shield przechodzi w uspienie.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz Problem zostal rozwiazany poprzez wylaczenie obydwu funkcji  "easy" w opcjach 803 Nie lubie dodatkowych klikniec tym bardziej jak to kolezanka Alexa obsluguje czsami system. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2019 o 22:39, Roger Fed napisał:

Promocja w Neonet-  55` 803, z kodem RABAT   -  4679,10 zł !!!!! 

pozdrawiam

  

I co Roger, skusiłeś się? Polecieli z tymi cenami i patrząc na takiego 55POS9002, który już się w sklepach raczej kończy można odnieść wrażenie że to dobry moment. Tym bardziej, że następca serii 903 niewiele się różni poza dźwiękiem, ale w sklepie jakość materiału soundbaru słabiutko wygląda, a cena 8k powala...

Niektórym taka dostępność towaru za 3 tygodnie może pasować, zależy od sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem za 5050 w MM 4 dni później było w tym samym sklepie 200 taniej.... Ceny lecą w dół niczym te dysków SSD

Masz może jakieś ustawienia kalibracyjne bo u mnie słabi z czasem i jadę na ustawieniach fabrycznych

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Roger Fed napisał:

Pytanie czy ktoś używa żarówek HUE z tym tv, jakie najlepiej kupić i jak to działa z ambilightem?

 

Nie mam tego TV, ale miałem kiedyś dziadowski TV Philipsa z amblight i kupiłem gdzieś po drodze żarówki Hue. Lecimy:

  • Potrzebujesz zestaw Hue White and Colour, czyli kolorowe żarówki i mostek.
  • Są zestawy startowe z trzema żarówkami, ostatnio pojawiły się też tańsze z dwoma i to jest moim zdaniem najlepsza opcja na start. Ostatnio była promocja w Komputroniku na taki zestaw 2 żarówki kolorowe i mostek za 299 zł i to była mega dobra cena, bo sama jedna żarówka na allegro to koszt dochodzący do 200 zeta. 
  • Przyda się też jakiś fizyczny pstrykacz. Ja kupiłem Hue Tap i to jest najlepsza/najdroższa opcja (coś koło 200 zeta), ale są też trochę tańsze pstryki ze ściemniaczem, pochodzące z zestawów do białych żarówek
  • W menu TV konfigurujesz żarówki Hue, wskazujesz z której strony ekranu się znajdują, jak mocno mają świecić itp. Generalnie konfiguracja jest spoko, dobrze to wszystko jest pomyślane.
  • Żarówki się same włączają jak włączasz TV i ambi świeci - dlatego lepiej mieć fizyczny pstrykacz, bo w innym przypadku będziesz musiał sterować wyłączeniem świateł po zakończeniu oglądania za pomocą smartfona, co jest średnio wygodne
  • Generalnie działa to średnio. O ile opóźnienia na diodach wbudowanych w TV są minimalne i jest immersja, to lag na żarówkach Hue jest spory. Ściana za TV już zmieniła kolor na np niebieski, a żarówki reagują dużo wolniej, da się bez trudu zauważyć ten lag i mnie to wkurzało do tego stopnia, że rzadko korzystałem z tej opcji. Do grania w dynamiczne gry to moim zdaniem się nie nadaje, do bardziej stonowanych filmów tak. Najfajniej się oglądało mi na takim zestawie koncerty, gdzie oświetlenie się zmienia rzadko i np czasami cały utwór jest w jednej tonacji. Wtedy w pokoju masz fajny klimat

Czy warto? Z perspektywy patrząc kupowanie świateł Hue żeby polepszyć ambilight moim zdaniem nie ma sensu. Natomiast jeżeli chcesz mieć w domu fajne kolorowe światła, to Hue jest najlepszą opcją. Tylko że wtedy koszt takiej instalacji rośnie lawinowo, bo najlepiej wszystkie żarówki w domu powinny być Hue, do tego dochodzą fizyczne przełączniki, przyda się też kilka pasków LED, żeby porobić fajne akcenty. Efekty można uzyskać fajne, ale koszt jest wysoki. Coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy USB w tym modelu to 2.0 czy 3.0?  

Jaką maksymalną pojemność nośnika obsługuje?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów.

Od kilku dni posiadam ten telewizor i jakość obrazu jest powalająca i to w dodatku jeszcze orzed kalibracją. Mam jednak kilka pytań / problemów i postanowiłem zasięgnąć rad u ekspertów z tego forum:

1. PODŁĄCZENIE
W zestawie z TV posiadam amplituner SONY STR-DN1080 + Apple TV 4K + PS4

- Kiedy wszystkie urządzenia wewnętrzne podłączam do amplitunera, a amplituner do TV, to mam problem z samoistnym przełączaniem się urządzeń. Załóżmy, że włączyliśmy PS4 i chcielibyśmy się przełączyć się na Apple TV, to telewizor się przełączy na ATV, po czym przełączy z powrotem na PS4, po czym znów na ATV i tak w kółko. Jakby zamiast uśpić urządzenie, które nie jest używane, CEC wzbudza jest znów.

- Podobna sytuacja ma miejsce kiedy któreś z wymienionych urządzeń jest włączone, a ja chciałbym skorzystać ze streamingu Airplay. Sony przełączy się na steaming, po czym to urządzenie wymusi na nim powrót do siebie.

- Dźwięk z TV do amplitunera mam podłączony kablem optycznym, ale nie mam pojęcia, czy tak właśnie przesyła TV dźwięk, bo w ustawieniach jest tylko opcja z HDMI. Help!

W czym jest problem i jak go rozwiązać? Wydaje mi się, że to SONY nie daje sobie rady z tymi urządzeniami. Dodam, że wszystkie urządzenia mają najnowsze dostępne wersje firmware, a ja chciałbym jednak korzystać z dobrodziejstw HDMI-CEC.

2. KALIBRACJA OBRAZU
- Czytałem tu na forum, że ktoś udostępnia ustawienia kalibracji obrazu na dzień i noc dla tego TV. W jaki sposób można stać się ich posiadaczem?

- Inne pytanie z tej sekcji - jest możliwość kalibracji obrazu dla sygnału HDR i SDR osobno? Apple TV może generować obraz do TV w zależności od preferencji w dwóch trybach (niezależnie, czy kontent jest udostępniony w SDR, czy HDR to ATV go "skonwertuje" do naszych preferencji). Czasem jeden, czasem drugi tryb mi odpowiada, stąd pytanie.

3. PILOT ROŻDZKA
Jest świetny, kiedy działa. Dość często zdarza się, że po włączeniu TV jego touchpad nie odpowiada i trzeba go ponownie sparować. Myślicie, że powinienem go wymienić?

4. DYSK DO TV
Czego używacie i do jakiego portu USB podłączacie, by większe pliki się nie zacinały? A może używacie zewnętrznego boxa do odtwarzania, lub PLEXa? Pokażcie swój set up ;)

z góry dzięki za odpowiedź! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1
Niestety u mnie było podobnie z shield tv Philips sam go uruchamiał i przełaczał na jego wejście. Ja wyłączyłem wszystkie funkcje Easy link, tylko nie wiem czy przez to nie straciłem możliwości puszczenia dzwieku po HDMI z TV na soundbara. Na szczęście mam shielda więc nie pusczam nic z aplikacji TV. Filmy, netflix Youtube idzie przez shielda.

Ad  2
Nie ma czegoś takiego jak uniwersalna kalibracja obrazu. Nawet "profesjonalna" kalibracja ala KIKI z drugiego forum została wyśmiana przez profesjonalistów.
Philips nie ma osobnych ustawien do SDR i HDR
Ad 3
Nie uzywam
Ad 4
Podłacz pod usb 3.0 Sprawdzałem i nawet pliki po 50GB odtwarza płynnie. Ja tak wspomniałem odtwarzam przez shielda Ty masz ATV wiec raczej tez przez niego puszczaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...