Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Adrian oled fan napisał:

chce wrócić do poprzedniej bo mi za ciemno 

Kurczę nie wiem, jak Ci pomóc, bo wydaje się, że robisz wszystko ok. Nie mam doświadczenia z Mackiem, więc może tam gdzieś jest problem. Sprawdź jeszcze moją instrukcję downgradeu. Jest bardzo podobna do tej w artykule, ale bardziej szczegółowa.

 

3 godziny temu, Filipson89 napisał:

A jak ktos ma 04.10.30 ?

04.10.30 wg opinii na forach zagranicznych jest identyczna, jak .31, ale nigdzie nie była publikowana, więc nie miałem jej u siebie i głowy nie dam. Wstrzymaj się jednak z aktualizacją. Zobaczymy, czy odważniejsi nie znajda błędów w .55 ;)

Edytowane przez fio2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Filipson89 napisał:

A jak ktos ma 04.10.30 ?

To też zostaje, tam Gammy nie zepsuli. Jak by ktoś miał 04.10.30 do pobrania, było by super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2019 o 14:22, konrado75 napisał:

Czyli jak bedziesz w barze i bedzie leciala tv (nielegalnie), czy jakas piosenka itd to rozumiem ze nie ogladasz i nie sluchasz bo tez bedziesz wtedy paserem

Czytaj ze zrozumieniem. Paserstwo jest wtedy kiedy kupujesz coś pochodzące z kradzieży i możesz przypuszczać, że to z kradzieży pochodzi. W barze żadna z tych okoliczności nie zachodzi, więc nie wiem po co podajesz taki przykład.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, efel napisał:

Czytaj ze zrozumieniem. Paserstwo jest wtedy kiedy kupujesz coś pochodzące z kradzieży i możesz przypuszczać, że to z kradzieży pochodzi. W barze żadna z tych okoliczności nie zachodzi, więc nie wiem po co podajesz taki przykład.  

Widze ze sciagasz pliki z torenntow, wiec nie wyskakuj z paserstwem, po co w ogole ta dyskusja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie. Na temat !!!

Wgrałem 4.10.55 i "łagodna gradacja" działa prawidłowo. Mam wrażenie , że obraz jest jaśniejszy, ale może to subiektywne odczucie. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Adrian oled fan napisał:

Oo to dobre info gorzej ze u mnie się jeszcze nie pokazała wczoraj aktualizacja mam tv za granica ale co prawda z pl dystrybucji

Wgrałem z pendriva. Nie znalazło aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Adrian oled fan napisał:

Oo to dobre info gorzej ze u mnie się jeszcze nie pokazała wczoraj aktualizacja mam tv za granica ale co prawda z pl dystrybucji

tez mi sie w De nie pokazywala, wgralem przez pena

18 minut temu, Adrian oled fan napisał:

Jak wrzucałes plik na pendrive to go rozpakowałes czy wrzuciłeś to co się pobrało ?

Wrzuca sie do folderu LD_DTV to co sie sciagnelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie [04.10.31]  
1. Improved issue of external AV Receiver "Not Supported" error when playing Dolby Atmos content.  
2. To improve issue of Macro Block Noise. 

NOWE !! Oprogramowanie [04.10.55] 
1. To improve no audio issue when changing sound out from ARC to TV Speaker in QSM Mode On 
2. To improve contour noise. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być:

Oprogramowanie [04.10.31]  
1. Improved issue of external AV Receiver "Not Supported" error when playing Dolby Atmos content.  
2. To improve issue of Macro Block Noise. 

3. Fu...ed  gamma and contour noise.  ( discovered by users because we don’t give shit )



NOWE !! Oprogramowanie [04.10.55] 
1. To improve no audio issue when changing sound out from ARC to TV Speaker in QSM Mode On 
2. To improve contour noise. 

3. We don’t know what we fu...ed this time but users will tell us soon so we can fix it in next update.

4. Let us know what can we fu.k in future update so you think we support you in best possible way.

  • Lubię 2
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam po wczorajszej Grze o Tron?

Uff tym razem to wina reżysera?

Najnowsza aktualizacja w mojej opini naniosła bardzo subtelne zmiany. Sa w zasadzie nie wyczuwalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na HBO go, jak są sceny w kryptach i poświata świec to jest wyraźna poprawa. Przejścia tonalne czerni wokoło bohaterów i np. na czarnych włosach także zostają załagodzone. Jeśli chodzi o to nieszczęsne niebo to niestety żaden poziom ustawienia nie jest w stanie zniwelować "PLACKÓW NA NIEBIE "? jednak trzeba być świadomym że na platformie HBO jest naprawdę kiepska jakość. 

 

Odcinek jak dla mnie jest super. Pełny mroku -gdzie nawet taki niedopracowany oled jak nasz i tak robi robotę.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, nanil ek napisał:

Tak na HBO go, jak są sceny w kryptach i poświata świec to jest wyraźna poprawa. Przejścia tonalne czerni wokoło bohaterów i np. na czarnych włosach także zostają załagodzone. Jeśli chodzi o to nieszczęsne niebo to niestety żaden poziom ustawienia nie jest w stanie zniwelować "PLACKÓW NA NIEBIE "? jednak trzeba być świadomym że na platformie HBO jest naprawdę kiepska jakość. 

 

Odcinek jak dla mnie jest super. Pełny mroku -gdzie nawet taki niedopracowany oled jak nasz i tak robi robotę.

Jakie masz ustawienia, aby złagodzić efekt przejść tonalnych? Ja mam na wysokie ustawione redukcję szumów na wysoki i MPEG na wysoki i zauważyłem, że rzeczywiście jest lepiej, tylko to niebo... 

"Niedopracowany OLED" - EEe serio? Zabrzmiało to, jakbyśmy mówili o jakimś tanim TV xD 

Czy ogólnie problem z przejściami tonalnymi występuje np na Samsungach? Miałem Samsunga z 2015 roku i nie pamiętam by ten problem występował ale ręki nie dam sobie uciąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Paweł Usinowicz napisał:

Niedopracowany OLED" - EEe serio? Zabrzmiało to, jakbyśmy mówili o jakimś tanim TV xD 

No cóż... Wychodzi na to że w dzisiejszych czasach wydanie ciężkich i masnych tysięcy nie gwarantuje wcale tego za co zapłaciłeś. Mimo to wciąż żyję nadzieją że LG jeszcze coś zdziała z ustawieniami gammy.

Ustawienia szumów MPEG mam na niskie. Co więcej nie widzę różnicy między ustawieniem niskim a wysokim. Jest ta różnica na tyle suptelna że z kanapy oglądając nie widoczna. Trzeba się chyba z 30cm przyglądać by zobaczyć różnice między niskim a wysokim. Ale na niebiosa w GOT nie ma rady. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLEDy C8 w 55 i 65 taniej o VAT w MediaMarkt, ktoś wie czy to są TV wysyłane z magazynu czy gdzieś ze sklepu innego, otwarte, powystawowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W tym momencie obstawiam, że większość egzemplarzy to będą zwroty. Ale w razie zakupów online też macie 30 dni na zwrot, a w klubie MM nawet 45.

Edytowane przez chmiel2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...