Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

To, że producent nie kalibruje (a przecież mógłby z automatu na linii produkcyjnej) to porażka producenta. Test mógłby, a wręcz powinien, sprawdzać wariant "fabryczny" (jako to co konsument dostaje do ręki) oraz to co da się wycisnąć z sprzętu (czyli po kalibracji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj uważniej o kalibracji, to będziesz wiedział, że wykonanie tego przez producentów byłoby bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, kKadajo napisał:

Niestety nie widać. Jedyne po czym można poznać że się uruchamia to po braku cykniecia przekaźnika gdy zapali się dioda stanu czuwania. Przekaźnik słychać jak cyknie po około 7-10 min.

Albo można rozpoznać po dysku USB podłączonym do TV. Taki dysk z reguły też ma lampkę. Jak nie gaśnie po wyłączeniu TV z pilota to znaczy, że się robi komensacja. Od biedy można w porcie USB telewizora zamontować sobie jakąś chińską lampkę LED która też nam będzie mówiła o tym czy telewizor już się wyłączył całkowicie, czy jeszcze robi kompensację. To już takie patenty dla paranoików :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha dobre z ta lampką

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kKadajo napisał:

Haha dobre z ta lampką

Ja bym dorzucił wiatraczek

?

ger_pl_WIATRAK-WENTYLATOR-na-USB-do-LAPTOPA-i-PC-3176_1.jpg

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam hub usb Orico W5P-U3 podłączony do usb telewizora, który ma bardzo dyskretną niebieską diodę led. Dioda świeci się gdy telewizor pracuje lub trwa kompensacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, arekm napisał:

To, że producent nie kalibruje (a przecież mógłby z automatu na linii produkcyjnej) to porażka producenta. Test mógłby, a wręcz powinien, sprawdzać wariant "fabryczny" (jako to co konsument dostaje do ręki) oraz to co da się wycisnąć z sprzętu (czyli po kalibracji).

Matryca z taśmy schodzi jedna za drugą w przeciągu bardzo krótkiego czasu. Natomiast podłączenie TV i wykonanie kalibracji to kwestia minimum 30 minut. Jedno z drugim się wyklucza żeby to zgrać czasowo. Musiałby koszt TV znacząco wzrosnąć żeby nadrobić ten stracony czas, a że wiele osób i tak woli wszelakie tryby dynamiczne i obraz po kalibracji jest dla nich rzekomo "żółty" to producenci nie bawią się w to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Marek85 napisał:

Tak Daredevil na netflix większość scen jest pokazywana w półmroku i tam jest z tym największy problem.

Mocno kontrastowe sceny bez detali w cieniach to często celowy zabieg, jeden serial nie jest jeszcze na nic dowodem.

Sprawdź "Nawiedzony dom na wzgórzu", 4. odcinek, scena od 18:42.

Przy okazji odradzam tryb Kino domowe jeśli chodzi o Dolby Vision; tryb Kino jest nieco ciemniejszy, ale też ma więcej detali w najjaśniejszych partiach obrazu.

Edytowane przez Mierzwiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że oglądając film w Dolby Vision na Netflix w ustawieniach obrazu zmienia się z automatu kontrast na 100, a oled light na 50? W przypadku normalnego HDR w obu parametrach zmienia się na 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak ma być.

Ewentualnie możesz zmienić na 49 lub 51, pomaga na dziwne artefakty widoczne w jednej ze scen w filmie Bright.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy prawdą jest, że QLED'y lepiej niż OLED'y radzą sobie ze skalowaniem obrazu Full HD do jakości 4K? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dzikiraj napisał:

Moglibyście mi polecić jakiś dobry Soundbar do tego Oleda

Tak,  moglibyśmy gdybys podał budżet. A tak to jak ci polecimy Yamaha ysp 5600 lub Samsung hw-n950 to powiesz ze za drogo jak powiemy ze Dell ax510 to powiesz ze za tanio. 

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moglibyście mi polecić jakiś dobry Soundbar do tego Oleda
Samsung hw-n850
Samsung hw-k950
Bose soundbar 700 + Bass module 700 + surround speakers
Te słuchałem. Jak na soundbary to są super.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tonybcc napisał:

Tak,  moglibyśmy gdybys podał budżet. A tak to jak ci polecimy Yamaha ysp 5600 lub Samsung hw-n950 to powiesz ze za drogo jak powiemy ze Dell ax510 to powiesz ze za tanio. 

Coś koło 3 tysieńcy .Yamaha jest dość ciekawa tak jak  i samsung

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, laki007 napisał:

Czy prawdą jest, że QLED'y lepiej niż OLED'y radzą sobie ze skalowaniem obrazu Full HD do jakości 4K? 

Tutaj usłyszysz, że nie prawda, w dziale qled, że prawda :rolleyes:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj usłyszysz, że nie prawda, w dziale qled, że prawda :rolleyes:
A z tego co ja wiem to Sony robi to dobrze. Tylko teraz nie wiem czy oled czy lcd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieee... Panel nie ma tu nic do rzeczy.... skalowanie to raczej kwestia software'owa..... obróbki obrazu... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, STELVIO napisał:

Samsung hw-n850
Samsung hw-k950
Bose soundbar 700 + Bass module 700 + surround speakers
Te słuchałem. Jak na soundbary to są super.

ja bym jeszcze dorzucił JBL bar 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JBL ma ponoć problemy z tymi głośnikami bezprzewodowymi na BT (synchronizacja) i brzmi ponoć gorzej jak Samsung. Sporo czytałem i oglądałem sobie testy na YouTube bo rozważałem zakup. Ponoć subwoofer zbyt dudniący i najgorsza z wad to kiepskie środkowe pasmo w porównaniu z wszystkimi wcześniej wymienionymi. 

Z trochę tańszych a nieźle grających to Samsung MS650 w połączeniu z subem SWA700.

Ja wybrałem MS750 który ma więcej mocy (jest szerszy, ma 11 przetworników, 2 skierowane do góry dla lepszego efektu przestrzennego ale bez atmosa) i nie żałuję. Gra naprawę dobrze i nadaje się też do muzyki (wszelkie apki do streamingu po wi-fi z telefonu). A do tego można jeszcze dokupić do niego głośniki surround. Ma też obsługę multiroom. Z resztą podobnie jest chyba z MS650 który jest bardzo popularny bo to chyba jeden z lepszych soundbarów w tej cenie. 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dzikiraj napisz jeszcze proszę na czym ci bardziej zależy np. czy ma mieć atmos, czy być bardziej muzyczny. Napisz jak najwiecej a będzie nam łatwiej coś dla ciebie wybrać. 

Ja np. Chciałem mieć atmos (tak wiem brakuje mu do prawdziwego) ale jak kolega wyżej napisał ma fajna belkę i równiej jest zadowolony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, LV426 napisał:

JBL ma ponoć problemy z tymi głośnikami bezprzewodowymi na BT (synchronizacja) i brzmi ponoć gorzej jak Samsung. Sporo czytałem i oglądałem sobie testy na YouTube bo rozważałem zakup. Ponoć subwoofer zbyt dudniący i najgorsza z wad to kiepskie środkowe pasmo w porównaniu z wszystkimi wcześniej wymienionymi. 

Użytkuję od roku JBL Bar 5.1 i nie do końca się zgadzam z uwagami. 

Nigdy nie miałem problemów z synchronizacją głośników bezprzewodowych- wszystko działa jak należy. Co do środkowego pasma- gdzie to wyczytałeś? Dla mnie jest mega czysty- przy dialogach, jak i efektach. Miałem wcześniej soundbar'a 2.1 i takiego soundbara zdecydowanie odradzam- właśnie ze względu na fakt, że przy ledwie dwóch kanałach był problem z czystym dźwiękiem podczas dialogów, lub podczas zwykłego oglądania kablówki. W filmach super.

Subwoofer jest potężny- jak ktoś przegnie z ustawieniem, to rzeczywiście dudni- mi tańczyły szklanki w szafce w aneksie kuchennym :) Ale po dostosowaniu go pod pomieszczenie jest super, a kiedy trzeba- to potrafi potężnie pierd...ąć ;) 

Reasumując- ja jestem zadowolony i mogę polecić. Świetne rozwiązanie pośrednie dla kogoś, kto nie chce (lub nie może) rozstawić kina domowego, a nie chce się pozbawić efektów dźwięku przestrzennego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W różnych recenzjach pisano o przytłumionych dialogach w tym soundbarze. Pewnie bardzo źle nie jest ale porównywano z konkurencją i niby Samsung wypadł lepiej. Również na avsforum trochę poczytałem. Z oceny na YouTube ciężko coś wywnioskować ale nawet na filmach słychać że są lepiej grające belki. Choć przy grach te głośniki surround faktycznie dają radę. No i trzeba ładować te głośniki albo podpiąć im zasilanie więc wychodzi to tak jakby kupić takie na kablu jak w przypadku Sony czy samsunga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce docelowo mieć rozstawione głośniki surround na stałe to rzeczywiście zakup Bar 5.1 trochę mija się z celem- ja rozstawiam je tylko na czas oglądania filmu, na co dzień są wpięte w soundbar. 

Nie powiem, chodził za mną przez pewien czas soundbar Dolby Atmos (raczej Samsung lub LG, gdyż Sony nie mają w belce głośników bocznych) ale jak się wgryzłem w temat, to przy otwartej przestrzeni w salonie, tak jak to mam u siebie, to trochę mija się to z celem. Pomijając już absurdalne ceny N950.

Edytowane przez pebe86
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież zasilania głośnik se nie weźmie z powietrza, argument o kabelkach żaden. Nie oceniaj dźwięku po filmikach na YouTube przecież wtedy to zależy od tego czym i jak to ktoś nagrywał. Tylko odsłuch i ewentualnie prawdziwe recenzje. 

SB ma lekkie braki w środkowym zakresie dźwięków.

Według mnie i nie tylko jedynym lepiej grającym SB jest tylko Bose 700.

Kwestia zasilania jest bardzo dobra, ponieważ jeśli chcesz je mieć na stałe z tyłu i nie przeszkadza ci kabelek to kupujesz za kilkanaście zł ładowarkę do telefonu podpinasz i masz zasilanie na stałe bez konieczności podpinania do belki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...