Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie polecacie ustawienia do TrueMotion do sportu ? Aktualnie mam ustawione "wyczyścić" i jest lekkie smużenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jutro minie tydzień jak to cudo stoi u mnie.

Mam dwa pytania:

1.Zmienialiście jakieś ustawienia? Coś jest ważne, żeby nie było za wysokie (np. oświetlenie oled, kontrast)?

Używam trybów standardowych póki co i tylko przy włączeniu Xboxa zmniejszyłem oświetlenie oled na 80, bo wskoczyło automatycznie na 100 i dla mnie było za jasno, kablówkę oglądam w trybie kino.

2.Po czymś można poznać, że odbyły się te automatyczne kompensacje?

Ktoś pisał o jakimś "pyknięciu" po wyłączeniu tv, nie słyszałem jeszcze nic takiego u siebie.

 

Dzięki z góry za cierpliwość i ewentualne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. Tak. Najczęściej kręcę podświetleniem OLED. Ustawiałem też jeden z trybów zgodnie z danymi na https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c8/settings . Efekt taki sobie. Indywidualna kalibracja jest najlepsza.

Ad. 2. Innym sposobem od "pyknięcia" jest podpięcie np dysku usb. Jeżeli kompensacja się odbywa to mimo, że tv został wyłączony z pilota to dysk pracuje (świeci się lampka na dysku) i przestanie (lampka dysku zgaśnie) po zakończeniu kompensacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ad. 1. Tak. Najczęściej kręcę podświetleniem OLED. Ustawiałem też jeden z trybów zgodnie z danymi na https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c8/settings . Efekt taki sobie. Indywidualna kalibracja jest najlepsza.
Ad. 2. Innym sposobem od "pyknięcia" jest podpięcie np dysku usb. Jeżeli kompensacja się odbywa to mimo, że tv został wyłączony z pilota to dysk pracuje (świeci się lampka na dysku) i przestanie (lampka dysku zgaśnie) po zakończeniu kompensacji.
W sumie to wystarczy sprawdzić czy wyjście optyczne świeci się na czerwono po wyłączeniu.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, fio2 napisał:

Ad. 1. Tak. Najczęściej kręcę podświetleniem OLED. Ustawiałem też jeden z trybów zgodnie z danymi na https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c8/settings . Efekt taki sobie. Indywidualna kalibracja jest najlepsza.

Ad. 2. Innym sposobem od "pyknięcia" jest podpięcie np dysku usb. Jeżeli kompensacja się odbywa to mimo, że tv został wyłączony z pilota to dysk pracuje (świeci się lampka na dysku) i przestanie (lampka dysku zgaśnie) po zakończeniu kompensacji.

Ja mam podlaczony pasek Led pod usb, gdy wylacze tv po 4godz dzialania pasek swieci sie jeszcze jakies 7min , po czym gasnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi. Wczoraj usłyszałem w końcu to pyknięcie, może wcześniej przegapiłem.

Myślałem, że może trzeba w opcjach tv ustawić, zeby zrobił kompensację po wyłączeniu tv.

Na profesjonalną kalibrację na razie brak funduszy, ale myślę o tym :)

W tej chwili mam tak: oświetlenie oled 80, kontrast 85, jasność 50, ostrość 10, kolor 50 i wydaje się ok.

Czy coś z tych ustawień może źle wpływać na tv?

 

Przepraszam z góry za pytania laika, ale mimo, że naczytałem się wcześniej dużo, to teraz dopadł mnie etap "chuchania i dmuchania" na to cudo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.12.2018 o 20:13, fio2 napisał:

Dzisiaj mój C8 ściągnął nowy firmware 04.10.15. Nie znalazłem listy zmian, ale na pewno został rozwiązany problem fluktuacji podświetlenia w HDR (problem, który pojawił się w 04.10.05).

PS.

Taki mały tip dla niecierpliwych: sprawdzić ręcznie kilka razy - u mnie dwa razy napisał, że nowego oprogramowania nie ma i dopiero za 3 znalazł. Podobnie miałem z poprzednim updatem.

Jakbym nie przeczytał Twojego posta nawet nie wiedziałbym, że była jakaś aktualizacja. Faktycznie, sprawdzam i mam już wersję 04.10.15. Ustawionie mam na automatyczne aktualizacje. Także TV sam sobie pobiera kiedy ma na to ochotę i czas :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Czy dobrym wyborem byłby Oled C8 do oglądania Tv głównie kanały w jakości HD i trochę SD w NC+.
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dzikiraj napisał:

Witam.Czy dobrym wyborem byłby Oled C8 do oglądania Tv głównie kanały w jakości HD i trochę SD w NC+.

To nie byłby wybór dobry... to byłby wybór najlepszy z możliwych :)

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, i od razu mam dwa pytania ... 

Macie doświadczenie z zakupem tv w rtveuroagd? Na infolinie się dowiedziałem że jak najbardziej jest 14 dni na zwrot tv jak kupujemy online ale trzeba go odesłać na magazyn na swój koszt gdzieś pod Warszawę... A z 65 calowym tv to może nie być takie proste ... 

A druga sprawa to Pani na infolinii mnie zapewniała, że wszystkie tv wysyłane do klientów są fabrycznie nowe bo tv które pochodzą ze zwrotów są u nich dostępne jako outlety... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swojego B8 w sklepie stacjonarnym (na raty) z dowozem do domu i zapewniono mnie, że w razie czego mam 14 dni na zwrot.

Powiedziano mi też, że w przypadku takiego sposobu kupowania TV wysyłany jest z ich głównego magazynu i nie ma możliwości by była to sztuka ze zwrotów.

PS. Kiedyś były jakieś wątpliwości co do folii na matrycy, niektórzy nie wiedzieli nawet czy ona w ogóle jest i bali się że zerwą powłokę ochronną. Dziwię się bo na pierwszy rzut widać że coś jest naklejone, a sama folia jest dość gruba i sztywna, nie da się jej łatwo zgnieść w kulkę.

Edytowane przez Mierzwiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, tak pytam bo nie chciałbym mieć problemu jak trafi mi się jakiś słaby egzemplarz... 

W sumie jest jeszcze jedna opcja mogę zawsze dokupić opcję wniesienia z ustawieniem i podłączeniem i jak chłopaki to zrobią odpalić plansze 100% biała czy nie ma zafarbu .... I co jeszcze chyba rzut oka na 20% Grey bo ona powinna być już być czysta i ewentualnie 5 Grey słynną czy nie ma czegoś niepokojącego i to tyle ... zawsze mogę nie odebrać paczki od kuriera jak zobaczę coś niepokojącego 

Od roku czytam i praktycznie juz rok temu byłem  zdecydowany na lg b7 ( nie kupiłem bo chciałem zakup zrobić już po przeprowadzce ) i w tym roku padł wybór na c8,  w końcu chyba dzisiaj zamówię go więc chciałbym żeby był to model w miarę nie najgorszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz jak wyprawa w Himalaje. Trzymaj się. Powodzenia.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka



Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.12.2018 o 19:06, Kmicic13 napisał:

 

2.Po czymś można poznać, że odbyły się te automatyczne kompensacje?

Ktoś pisał o jakimś "pyknięciu" po wyłączeniu tv, nie słyszałem jeszcze nic takiego u siebie.

 

Dzięki z góry za cierpliwość i ewentualne odpowiedzi.

"pykniecie" jak jest od razu po wylaczeniu to nie ma kompensacji, jak jest po 6-7 minutach od wylaczenia tzn ze kompensacja sie wlasnie zrobila

4 godziny temu, Daruin napisał:

Dzięki za pomoc, tak pytam bo nie chciałbym mieć problemu jak trafi mi się jakiś słaby egzemplarz... 

W sumie jest jeszcze jedna opcja mogę zawsze dokupić opcję wniesienia z ustawieniem i podłączeniem i jak chłopaki to zrobią odpalić plansze 100% biała czy nie ma zafarbu .... I co jeszcze chyba rzut oka na 20% Grey bo ona powinna być już być czysta i ewentualnie 5 Grey słynną czy nie ma czegoś niepokojącego i to tyle ... zawsze mogę nie odebrać paczki od kuriera jak zobaczę coś niepokojącego 

Od roku czytam i praktycznie juz rok temu byłem  zdecydowany na lg b7 ( nie kupiłem bo chciałem zakup zrobić już po przeprowadzce ) i w tym roku padł wybór na c8,  w końcu chyba dzisiaj zamówię go więc chciałbym żeby był to model w miarę nie najgorszy :)

b7, c8 ... ;) jak LG wymysli model d9 to za rok w sam raz :)

 

Wczoraj obejrzałem pierwsza czesc z trylogii predatora w 4k na C8 i bardzo fajnie sie do oglada. HDR bardzo widoczny. Film mimo ze leciwy wiekiem to 4K dopracowane, no może poza ziarnem filmowym, ktore jest tutaj ponadprzecietnie widoczne w ciemniejszych scenach. Jednak w tej kwestii opinie sa podzielone. W terminatorze 2 4K np to ziarno odfiltrowali kosztem niektorych detali i tez byly glosy ze lepiej zeby zostawili... ;)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszedl moj C8. Zakupilem go w slawnej akcji MediaExpert (6059 PLN) i drzalo troche serce czy przypadkiem nie wietrza magazynow ze zwrotow. Nic z tych rzeczy. Wszystko wyglada na zapakowane fabrycznie. Folie czyste i nie ruszane. Z reszta wisi mi to. Ma po prostu dobrze grac. Z kolejnym strachem zapuszczalem plansze testowe i... nic. Nie widze zadnych niejednorodnosci koloru. Po historiach, ktorych sie tutaj naczytalem przygotowalem sie na najgorsze. Obok posadzilem zone, zeby sama sprawidzla i nie bylo ze mam kaprawe oko. Tutaj test poszedl takze pomyslnie.

Jestem bardzo zadowolony i teraz sie juz tylko bawie ustawieniami. Tak wiec, nie taki diabel straszny. Dobry telewizor w dobrej cenie i tyle. Polecam. 

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adrian Sokół napisał:

Pytanie z innej bajki ma ktoś podłączony pod zestaw zasilacz awaryjny UPS (może ktoś używa i poleci)?

 

 

Ja miałem. Miałem bo go szlag trafił, po prostu pewnego dnia się wyłączył, zaczął wydawać jednostajny pisk i zero zasilania na wyjściu. Także nie polecam marki Powerwalker. Jak coś chcesz kupić to APC i to droższe modele raczej, bo te tańsze wszystkich producentów nie mają sinusoidy na wyjściu. Mój był tani (dałem za niego coś koło 400 zeta), niby miał Pure Sine napisane na obudowie, ale cholera go tam wie co wypluwał, wątpię żeby to była czysta sinusoida. W każdym razie mój oled działał na nim równo rok bez żadnych problemów. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2018 o 18:16, Fjubens napisał:

Aparat przekłamuje. Jeśli na żywo nawet na planszy jest OK to daj sobie spokój z doszukiwaniem się problemu. :)

Przykładowo jak u siebie na LCD LED chociażby pstryknę zdjęcie czarnej planszy z krzyżem, to na jednym telefonie wychodzi clouding jakiego nie ma widocznego w rzeczywistości, a na aparacie innego modelu telefonu czerń wydaje się smolista. Jedno i drugie jest abstrakcyjne, bo w rzeczywistości moje oczy określają sytuację pomiędzy jedną, a drugą opcją.

No faktycznie, telefon to się najlepiej nadaje do zdjęć! :P:lol:

(nic dodać, nic ująć) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w modelu 2016 czas słodkiego małżeństwa z LG zakończył się. po 3 wypaleniu LG napiął się jak łuk erosa i postanowił powalczyć o nie naprawianie dalej sprzetu. Wkrótce założe wątek moje boje z LG ale póki co czekam na ostateczne stanowisko firmy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie w modelu 2016 czas słodkiego małżeństwa z LG zakończył się. po 3 wypaleniu LG napiął się jak łuk erosa i postanowił powalczyć o nie naprawianie dalej sprzetu. Wkrótce założe wątek moje boje z LG ale póki co czekam na ostateczne stanowisko firmy.
A czym Ty trzy razy wypaliłeś matrycę?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model 2016 czyli seria 6... nawet na tym portalu można poczytać jak wiele się zmieniło od tamtej pory jeśli chodzi o zabezpieczenia przed wypaleniem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, szewi napisał:

Wczoraj obejrzałem pierwsza czesc z trylogii predatora w 4k na C8 i bardzo fajnie sie do oglada. HDR bardzo widoczny. Film mimo ze leciwy wiekiem to 4K dopracowane, no może poza ziarnem filmowym, ktore jest tutaj ponadprzecietnie widoczne w ciemniejszych scenach. Jednak w tej kwestii opinie sa podzielone. W terminatorze 2 4K np to ziarno odfiltrowali kosztem niektorych detali i tez byly glosy ze lepiej zeby zostawili... ;)

Ziarno, czasem imho nazbyt widoczne, jest w większości starych produkcji konwertowanych do 4k. Byłem tym strasznie zawiedziony zarówno na Predatorach (1 i 2), calej serii Rambo, o Star Wars 1,2,3 nawet nie wspomnę. Są twórcy, którzy uważają, że to ziarno dodaje "kinowych" wrażeń. Wg mnie nie, po prostu kicha - ale ponoć tak ma być przy filmach podbijanych do 4k z taśmy filmowej. Gdzieś o tym czytałem - znawcą tematu nie jestem.

 

13 godzin temu, Adrian Sokół napisał:

Pytanie z innej bajki ma ktoś podłączony pod zestaw zasilacz awaryjny UPS (może ktoś używa i poleci)?

Ja wszystko (TV, komputer, nawet ampli) mam podłączone przez UPSa. Nie żeby miał coś podtrzymywać, bardziej o ochronę przed przepięciami chodzi. UPS ma umrzeć a nie inne urządzenia. Taka jego rola, bynajmniej u mnie :)

 

A tak przy okazji - miałem nieoczekiwaną przyjemność skorzystania z usług serwisu LG. Coś się podziało z pilotem i przestał właściwie działać przycisk kółko (OK). Zgłosiłem w sobotę - dziś dostałem już nowego pilota. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tak szybką reakcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...