Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Nazwałeś folder z plikiem LG_DTV?
Plik ma mieć końcówkę .epk.
Tak właśnie nazwałem folder ale plik takiej końcówki nie miał

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pendrive NTFS. Tworzę katalog LG_DTV a do niego wrzucam starfish-dvb-secured-o18-56.glacier.o18-5627-05.10.35_prodkey_usb_V3_SECURED.epk. I lipa ...... :(

Edytowane przez wormsik76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, wormsik76 napisał:

Pendrive NTFS. Tworzę katalog LG_DTV a do niego wrzucam starfish-dvb-secured-o18-56.glacier.o18-5627-05.10.35_prodkey_usb_V3_SECURED.epk. I lipa ...... :(

Zrób pendrive na FAT32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, wormsik76 napisał:

To samo :(

U mnie działa na FAT32. Jesteś pewien, że masz TV w wersji PLA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pendrive z NTFS i u mnie tv wykrył firmware ale jeszcze nie zaktualizowałem bo żona jeszcze coś tam ogląda.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Zobaczymy...8e80668120ce23f2d609024200c353cf.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy porownywaniu ustawień z protokołem kalibracyjnym nie mogłem się doszukać w menu ustawień które zawierał protokół.

Nie ma dynamicznego mapowania kolorów i innych jeszcze ustawień w dalszym menu. 7230e5d6b3dc8367cc016f60598f0ddb.jpg&key=7085c7925ca64a4d737d082c4319ad18976ec5741110291b401ca4ddb1180d162134faa5f8cc91ba24c9a2728a524134.jpg&key=b83c0471edcf75a7a35915adb420a34fd8a7f1c958719dd58a34ce0a2be42523

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to nie jest czasem przy HDR tylko?

Jest. Te protony są takie same dla różnych urządzeń, więc zdarza się, że na protokole masz ustawienia, których TV nie ma i odwrotnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś spostrzeżenia co do najnowszej aktualizacji?


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2019 o 11:26, chmiel2k napisał:

U mnie działa na FAT32. Jesteś pewien, że masz TV w wersji PLA?

jednak mam LLA i taki też soft sciągnąłem...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jednak mam LLA i taki też soft sciągnąłem...
 
Zainstalowałeś?
Jakie wrażenia?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marek206 napisał:

Zainstalowałeś?
Jakie wrażenia?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

No właśnie TV nie widzi mi najnowszego softu przez pendrivie. przez neta nadal tez nie wykrywa...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie TV nie widzi mi najnowszego softu przez pendrivie. przez neta nadal tez nie wykrywa...
Rozpakowałeś z archiwum ZIP?
Jaką ma końcówkę?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.11.2019 o 13:53, zorro102 napisał:

ABL  możesz wyłączyć np w LG, mnóstwo stron na ten temat masz na avsforum, temat jak najbardziej do ogarnięcia

Mnóstwo - taaa. Poproszę o jedną. Tylko nie pomyl liter. 

Dnia 9.11.2019 o 13:53, zorro102 napisał:

często dochodzi do "podbicia" koloru czarnego i zamiast pięknej oledowej czerni masz sprany szary,

Śmiechłem. Nie masz pojęcia o czym mówisz i gadasz głupoty. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, marek206 napisał:

Rozpakowałeś z archiwum ZIP?
Jaką ma końcówkę?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

starfish-dvb-secured-o18-56.glacier.o18-5627-05.10.35_prodkey_usb_V3_SECURED.epk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, efel napisał:

Mnóstwo - taaa. Poproszę o jedną. Tylko nie pomyl liter. 

Śmiechłem. Nie masz pojęcia o czym mówisz i gadasz głupoty. 

ABL - w LG bez problemu możesz ustawić dla sygnału SDR na taki poziom jak w HDR (jak i w innych TV!)  - wytłumaczyć ci co to oznacza? dla obrazu np. w skokach narciarskich? 

ABSL - możesz zaś całkowicie wyłączyć  (a to jest funkcja która działa bardzo agresywnie w starszych modelach sony oled - gracze coś o tym wiedzą a nie ABL!)  

dwa pierwsze linki z brzegu

https://www.avsforum.com/forum/40-oled-technology-flat-panels-general/3048564-lg-oled-auto-brightness-limiting-abl.html

https://www.avsforum.com/forum/40-oled-technology-flat-panels-general/2440714-how-turn-off-asbl-lg-oled-tv-9.html

 

Miałeś do czynienia z jakimś innym oledem niż LG? nie tylko w markecie?, idź obejrzy jakiś film w HDR na nowym Panasie i zobacz to samo na LG, wtedy może zauważysz różnicę  jaką "fajną" "robotę" czasami robi dynamiczne mapowanie tonów LG

Edytowane przez zorro102
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, zorro102 napisał:

Miałeś do czynienia z jakimś innym oledem niż LG? nie tylko w markecie?, idź obejrzy jakiś film w HDR na nowym Panasie i zobacz to samo na LG, wtedy może zauważysz różnicę  jaką "fajną" "robotę" czasami robi dynamiczne mapowanie tonów LG

Dynamiczne mapowanie tonów jest to opcja (lepiej ją mieć niż nie mieć) którą można włączyć lub wyłączyć w zależności od preferencji. W żadnym wypadku nie jest to minus telewizorów LG. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takich jak była robiona kalibracja. Są od siebie oczywiście różne. Lecz każda matryca jest inaczej kalibrowana i nic ci nie dadzą czyjeś ustawienia. Co do ustawień ogólnych jest dużo opisów co i jak na co zwrócić uwagę lub polecanych ustawień.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że cały czas rozmawiamy o tym:

Dnia 8.11.2019 o 03:09, zorro102 napisał:

Jedyny problem że inni producenci mają bardziej agresywny ABL niż LG, ale to też można obejść - w końcu po coś jest menu serwisowe 

Tydzień temu twierdziłeś że inni producenci mają gorszy ABL niż LG, ale można to obejść przez menu serwisowe. Na moje pytanie jak, odpisałeś że jest mnóstwo poradników jak wyłączyć ABL.

Teraz napisałeś coś jeszcze bardziej nieprawdopodobnego:

10 godzin temu, zorro102 napisał:

w LG bez problemu możesz ustawić dla sygnału SDR na taki poziom jak w HDR (jak i w innych TV!)  - wytłumaczyć ci co to oznacza? dla obrazu np. w skokach narciarskich? 

Tak wytłumacz mi, jestem bardzo ciekawy jak to zrobić, żeby w SDR mieć taką samą jasność jak w HDR i w jaki sposób spowoduje, że ABL zniknie na skokach narciarskich, gdzie kolor biały wypełnia często ponad 80% ekranu. Najpierw doczytaj ten wątek który zalinkowałeś z avsforum. Tym razem ze zrozumieniem. 

O ASBL nie rozmawiajmy. Wiedziałem że pomylisz litery. 

10 godzin temu, zorro102 napisał:

To dajesz jako jeden z mnóstwa poradników jak wyłączyć ABL. Śmiechłem ponownie. Dla leniwych, parę cytatów z tego wątku 

Cytat

I just read a review on Costco that this is turned on and CANT Be turned off, ouch!

Cytat

 It's not model specific. It's also not a feature that can be simply turned on or off

Cytat

ASBL can be turned off. ABL can not.

Cytat

ABL is not user defeatable, it is present on oleds to avoid overdriving the pixels and heat buil[beeep] inside the panel's layers

Wprowadzasz ludzi w błąd i po prostu nie masz racji. Nigdy nie twierdziłem że Panasonic nie ma lepszego dynamicznego mapowania tonów niż LG. Ale w obu telewizorach jest to opcja, którą możesz a nie musisz używać i w obu przypadkach ingeruje ona w obraz źródłowy w znaczący sposób, co jednym się podoba a innym nie. Twierdzenie, że w LG ta opcja jest bezużyteczna w porównaniu do Panasonica jest moim zdaniem mocno przesadzone.

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...