Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz pewną sztukę C8 to weź, jak dobrze poszukasz ( ja mam możliwość kupienia za 6900 zł z sieciówki - prod. 08/2019 C8 w zapakowanym pudełku😀 i myślę nad nim intensywnie - także szukaj może znajdziesz ) vs 9900 zł za C9. Jak lubisz ryzyko możesz taniej kupić na allegro - ale za pewne wtedy jest z gwarancją sprzedawcy... a tu różnie czasem bywa.

Różnice między C8 a C9 są ... minimalne, z wartych odnotowania HDMI 2.1, funkcja łagodnej gradacji i szybszy interfejs w C9 . Kwestia obrazu: C9 wydaje się mieć lepiej ustawione kolory po wyjęciu z pudełka (ale to może być kwestia sztuki ) i obraz wydaje się minimalnie bardziej "czystszy" z mniejszą ilością szumów (ale to pewnie do czasu aż LG wypuści kolejny genialny soft 😀). W C9 dołożyli możliwość sterowania lodówką, pralką, klimatyzatorem, teściową, psem i Bóg wie czym jeszcze, natomiast wszystkie znane wady z C8 zostały - ruch jak był beznadziejny tak jest, dynamiczne mapowanie tonów w HDR jak rozjaśnia wszystko jak leci tak rozjaśnia nadal, kolory nadal pozostawiają wiele do życzenia ( ale tu może pomóc kalibracja).  Z tych dwóch przy takiej różnicy cen ja wybrałbym C8. 

Natomiast w podobnej kwocie do C9 możesz mieć nową serię Panasonica, jest znacznie lepsza niż C8 czy C9, dostaniesz znacznie lepszy ruch, lepsze kolory po wyjęciu z pudełka, bardziej dokładny tryb HDR (dodatkowo obsługę HDR+), dobre skalowanie HD.  Minusy: brak funkcji łagodnej gradacji  i słaby system multimedialny...  ale szczerze mówiąc mimo że webos LG wydaje się rozbudowany to dostępne aplikacje są tak naprawdę przeciętne i daleko mu do androida     

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wtedy można kupić Nvidia Shield TV Polecam mam pod C8. Korzystam w nim z KODI. Netflix, HBO GO z apek web os. Jeżeli masz C8 za 6900 bierz od razu i jak mantre teraz mogę powtarzać... Kalibracja! Niestety dopiero ona wyciska ostatnie soki z oledów.

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć też na uwadze to że, taką kalibracje trzeba powtarzać co jakiś czas, by utrzymywać efekt.

  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie co miesiąc... Ja następna zrobię pewnie na nowym tv już za 4-5 lat chyba że wcześniej szlag go trafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba mieć też na uwadze to że, taką kalibracje trzeba powtarzać co jakiś czas, by utrzymywać efekt.
Co jaki czas trzeba powtórzyć?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"W przypadku telewizorów odpowiedź brzmi: można, jednak nie trzeba. Większość zmian dokonanych przy kalibracji jest trwała i nie ulega degradacji z czasem. Pewna część, jak chociażby balans bieli, potrafi się zmieniać na przestrzeni lat (w zależności od technologii wyświetlacza). Jeśli po trzech latach nadal nie planujemy zmiany TV przez dłużysz czas to warto zapytać o ofertę specjalną na korektę ustawień. W przypadku projektorów kalibrację warto powtórzyć po zmianie lampy (czyli z reguły po kilku latach)."

- źródło skalibrujtv.pl

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.11.2019 o 06:36, krzysie napisał:

Jak to jest z dźwiękiem Dolby Atmos w tym TV?  Mam kilka filmów w formacie "mkv" z tym dźwiękiem i telewizor

w ogóle nie widzi  takiej ścieżki dźwiękowej.

Wyczytałem na zagranicznym forum, że dźwięk Dolby Atmos jest konwertowany w dół do DD+. ARC nie przepuszcza Dolby Atmos.

Sprawdzałem na samplach pobranych m.in ze strony Dolby. I co z takiego formatu skoro nie można go puścić na amplituner.

Nawet niczego nie trzeba pobierać z netu. W telewizorze są dwa przykładowe krótkie filmy z Dolby Atmos

ale po ARC wychodzą w DD+.

Edytowane przez krzysie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to tv to obsługuje. Jak masz ampli bez atmos to niby jak ma ci to działać Prosta sprawa jak masz np netflix i materiał z atmos bez ampli tv otworzy atmos jak masz ampli ale bez atmos pójdzie dd.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ampli z Atmos i dociera tylko DD+. TV robi downmix.

Edytowane przez krzysie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Auto. Powtarzam to co już pisałem. Telewizor po ARC nie przepuszcza dźwięku Dolby Atmos.

Żeby mieć taki dźwięk trzeba podłączyć jakiś odtwarzacz bezpośrednio do amplitunera.

Edytowane przez krzysie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... update firmwaru by dodać apke do streamingu? Disney+ i ATV+ jak coś by mogło być dodane tak w ogóle :) może się przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bodzio40 napisał:

Pojawiła się nowa aktualizacja (u mnie z samego rana) 05.10.35. Nie wiem co wnosi. Disney +? 

Zaktualizowałem, nie widzę zmian, a na pewno nie pojawiła się apka Disney+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.11.2019 o 16:36, krzysie napisał:

Na Auto. Powtarzam to co już pisałem. Telewizor po ARC nie przepuszcza dźwięku Dolby Atmos.

Żeby mieć taki dźwięk trzeba podłączyć jakiś odtwarzacz bezpośrednio do amplitunera.

Oczywiscie ze TV przepuszcza Dolby Atmos tylko ze nie w bezstratnym True HD tylko DD+, tak czy owak np Dolby Atmos w Netflix, Apple Tv, Amazon  oparty jest o kodek DD+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Lionel napisał:

Ktoś wie co ten dzisiejszy update wnosi ?

Takie informacje docierają z zagranicznego forum:

 

"Guys this update is huge!

1)They improved Motion considerably. U don't need to turn trumotion on anymore. It's on the level of Sony now. They reduced the stutter on Real Cinem

2)Near Black Gamma and black Crush much improved. U can now see all the details in the near black areas."

 

Jeszcze się nie bawiłem.

  • Plusik 1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są.. google. Tylko że to ci nic nie da bo w przypadku oledów każda matryca jest inna i ustawienia od jednego które niby ok u ciebie nie musi być ok. Jedyne co z internetu możesz wyciągnąć jakieś ogólne porady co ustawić by było optymalnie reszta to już na oko pod siebie do ustawienia. Ja tak 2 miesiące kombinowałem w końcu stwierdziłem nie ma to sensu... zrobiłem profesjonalną kalibrację no i cacy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie informacje docierają z zagranicznego forum:
 
"Guys this update is huge!
1)They improved Motion considerably. U don't need to turn trumotion on anymore. It's on the level of Sony now. They reduced the stutter on Real Cinem
2)Near Black Gamma and black Crush much improved. U can now see all the details in the near black areas."
 
Jeszcze się nie bawiłem.
Wszystko pięknie poprawione ale co telewizorami skalibrowanymi?
Czy ta aktualizacja która poprawia obraz nie schrzani tego na skalibrowanych TV?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guys LG fixed everything with 35 Update!

- They fixed Black crush on near black Areas
- Improves Shadow details
- Improved Motion Stuttering with 24FPS Content

And the most important Part they improved Real Cinema! The motion is on Sony Level now with no Motion Interpolation on.


this is the best update to date! The Motion improvement are immense, u dont need trumotion enabled anymore. 

Rzeczywiście aż tak poprawia ruch i jest to najlepszy update? Ktoś może potwierdzić? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Guys LG fixed everything with 35 Update!

- They fixed Black crush on near black Areas
- Improves Shadow details
- Improved Motion Stuttering with 24FPS Content

And the most important Part they improved Real Cinema! The motion is on Sony Level now with no Motion Interpolation on.


this is the best update to date! The Motion improvement are immense, u dont need trumotion enabled anymore. 
Rzeczywiście aż tak poprawia ruch i jest to najlepszy update? Ktoś może potwierdzić? 

 
 
Oglądam na trybach skalibrowanych więc nie wiem. Różnicy nie widzę, na pewno nie jest gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...