Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung NU8002, NU8042, NU8072 | TEST | Telewizor LCD Ultra HD z HDR (2018) i systemem Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wariaty. Krótki filmik z SoA. Zwróćcie uwagę na płot za Perlmanem. Niebieskie i białe pasy.. Niestety, nagrany telefonem filmik znów nie oddaje tego co ten ekran robi z moimi gałami, ale da wam pogląd na moją sprawę. Jest to najbardziej widoczne na jasnych tłach. 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2019 o 00:45, Piotrek Skorupa napisał:

Cześć wariaty. Krótki filmik z SoA. Zwróćcie uwagę na płot za Perlmanem. Niebieskie i białe pasy.. Niestety, nagrany telefonem filmik znów nie oddaje tego co ten ekran robi z moimi gałami, ale da wam pogląd na moją sprawę. Jest to najbardziej widoczne na jasnych tłach. 

 

Jakie masz tu ustawienia motion plus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2019 o 00:23, skunRace napisał:

Macie sporo racji, ja chwaliłem i dalej chwalę, bo jak pisałem kupiłem go w listopadzie zeszłego roku, w bardzo dobrej cenie jak na tamte czasy, gdzie nawet dzisiaj nie jest źle 4699zł za 65". Głównie jako ekran do grania na konsoli i PC (gram naprawdę sporo), siedzę na przeciwko i blisko TV, więc kąty mnie nie interesują, gdy oglądam film, to max dwie osoby, DTS choć to  kpina też mnie nie interesował, bo od tego mam TV Box ze wszystkim (DTS, Atmos itd.) Tak samo minijack, choć to też kpina. Po prostu jako ekran do gier i filmów sprawdza się rewelacyjnie i w tych pieniądzach za 65" nic lepszego nie znalazłem i chyba nawet dzisiaj bym nie znalazł.

@Gmeru czyli następcą NU 8000 jest Q60 ? A czy Q60 a Q60R to to samo, czy R jest gorszy ? Według tego, Q60R też ma nie ciekawą jasność.

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q60-q60r-qled

Widzisz, czy tak ma wyglądać nowoczesnosć? Wchodzimy w erę bez przewodów - minijack zastąpiony przez łączność po wifi czy bluetooth. Internet w telewizorze, aplikacje (które nie działają), asystent głosowy (który nie działa), intuicyjność i AI.... A nadal musisz podpinać BOX zewnętrzny, dekoder zewnętrzny (bo moduł CAM ssie pałkę w tym tv), żeby mieć świety spokoj. Kolejne urządzenie, kolejny zasilacz impulsowy, kolejny syf w eterze i zakłócenia. Kolejne sprzęty i kolejne elementy, które mogą się popsuć. Fajnie, że to wszystko ma w sobie ten tv, tylko każdy woli używać sprzętu zewnętrznego. To jednak o czymś świadczy i to niekoniecznie dobrze... ?

  • Lubię 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Piotrek Skorupa napisał:

Na tym serialu akurat 10/2, a i tak w niektórych chwilach mam efekt opery mydlanej. Bluuueee. 

Ja mam 10/5 i dobrze mi się ogląda. Opery mydlanej nie dostrzegam przy tym ustawieniu i judder znika. Ustaw tak sobie i oglądaj a z czasem się przyzwyczaisz. Nie ustawiaj tylko na auto bo kiepsko to działa.

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Auto, ja lubię ta "opere mydlana" jak to mówicie, bo jest chociaż ruch płynny, a lubię płynność, ale często artefakty wyłażą za postacią. Testowałem różne opcje, zawsze je widać w większym bądź mniejszym stopniu. Więc zostawiłem na Auto, niech sam decyduje kiedy to załączyć.

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, madhunt3r napisał:

Ja mam Auto, ja lubię ta "opere mydlana" jak to mówicie, bo jest chociaż ruch płynny, a lubię płynność, ale często artefakty wyłażą za postacią. Testowałem różne opcje, zawsze je widać w większym bądź mniejszym stopniu. Więc zostawiłem na Auto, niech sam decyduje kiedy to załączyć.

Jak włączę na auto to moje oczy krwawią nawet kiedy stoję tyłem do tv ;) 5 to też za dużo, do tego wyskakują artefakty, a postacie poruszają się jakby w przyspieszonym tempie. 2 to taka granica akceptowalności dla mnie, choć w niektórych ujęciach grymas na mym ryjcu się pojawia.. 

Nic to. Co miałem powiedzieć / napisać na temat tego tv już powiedziałem. Do tego :

22 godziny temu, jotcekaes napisał:

Widzisz, czy tak ma wyglądać nowoczesnosć? Wchodzimy w erę bez przewodów - minijack zastąpiony przez łączność po wifi czy bluetooth. Internet w telewizorze, aplikacje (które nie działają), asystent głosowy (który nie działa), intuicyjność i AI.... A nadal musisz podpinać BOX zewnętrzny, dekoder zewnętrzny (bo moduł CAM ssie pałkę w tym tv), żeby mieć świety spokoj. Kolejne urządzenie, kolejny zasilacz impulsowy, kolejny syf w eterze i zakłócenia. Kolejne sprzęty i kolejne elementy, które mogą się popsuć. Fajnie, że to wszystko ma w sobie ten tv, tylko każdy woli używać sprzętu zewnętrznego. To jednak o czymś świadczy i to niekoniecznie dobrze... ?

Kolega trafnie wypunktował kolejne minusy tego pro-tv firmy Samsung. Do tego tragiczne menu, wchodzenie do ustawień trybu gry wymyślił chyba jakiś niespełna rozumu. Ogólnie nie jestem z niego nadal zadowolony i jak wspomniałem w przyszłym roku biorę coś innego. Jeszcze nie wiem czy tak  jak w tym przypadku zaruzykuję i wybiorę dla odmiany LG, czy wrócę do SONY. Ale raczej na 90% wybiorę to drugie rozwiązanie. Wszyscy trąbią że w przypadku SONU płacisz za "firmę",  ale moim zdaniem tak właśnie jest z Samsungiem. 

  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 minut temu, Piotrek Skorupa napisał:

Jak włączę na auto to moje oczy krwawią nawet kiedy stoję tyłem do tv ;) 5 to też za dużo, do tego wyskakują artefakty, a postacie poruszają się jakby w przyspieszonym tempie. 2 to taka granica akceptowalności dla mnie, choć w niektórych ujęciach grymas na mym ryjcu się pojawia.. 

Nic to. Co miałem powiedzieć / napisać na temat tego tv już powiedziałem. Do tego :

 

To nie wiem może mamy inne tv :D ja jestem zadowolony, fakt są te artefakty denerwujące, ale tylko wtedy kiedy je chcemy na siłę zobaczyć.

Edytowane przez madhunt3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Witam ponownie, dzisiaj był u mnie serwis i na miejscu wymienili mi matrycę. TV jak nowy z 0 przebiegiem.

 

61474969_476387886431137_6655668994772566016_n.jpg

Edytowane przez markusp1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Mam pytanie co jest z tym modulem CAM nie tak. A tak odsiebie mam model 65 cali i jeśli chodzi o sport oglądam właśnie młodzieżówkę w piłkę nożną i po  wcześniejszych ustawieniach piłka podczas lotu żadnych komet smużeń, prawie żyleta, fakt przy filmach czasami przy szybkich rucha postaci w zbliżeniach z kolorów robi się miazga. Ale ogólnie jest ok jak za tą kasę, po prostu czasem można mieć pecha i trafić na bubel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas chyba zakończyć wątek bo temat tego tv chyba wyczerpany został w bardzo dużej mierze. Ja posiadam 65 NU 8002 i jestem mega zadowolony. Przy PS4 pro i Xbox one x obraz jest po prostu przepiękny. Auto motion plus Gra robi robotę mimo artefaktów w niektórych tytułach. Freesync przy grach 60fps miazga. HDR bardzo dobry w grach jak i filmach. Do wad zaliczam kąty widzenia choć mnie tak bardzo nie przeszkadzają bo siedzę zawsze na wprost, oraz brak całkowitego wsparcia dla kodeka DTS. Za to duży minus. Reszta to same zalety. A i czerń jest bardzo dobra jak na edge LED. Za tą cenę nic lepszego się nie znajdzie na tą chwilę także brać póki są.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogli by jedynie nad tymi artefaktami popracować z upłynniaczem w grach i filmach ;) poza tym bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się mylisz, akurat jestem mega wyczulony na wszelkie niedoskonałości sprzętowe ;) ale akurat oprócz tych artefaktów z upłynniaczem co do jakości obrazu nie mogę nić zarzucić, żyleta, kolory nasycone jedynie kąty, ale też siedzę na wprost.

  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
21 minut temu, Piotrek Skorupa napisał:

Jesteście chyba mało wymagającymi użytkownikami ;)

Pozdrawiam 

Tak jak @madhunt3r napisał, mylisz się. Jestem maniakiem konsol i kina domowego od lat 90tych i jestem mega wymagający i wyczulony na jakość obrazu i dźwięku. Miałem dwie plasmy panasa i dwa ledy Samsunga przed tym telewizorem i jestem pod wielkim wrażeniem tego tv. Z resztą wszyscy odwiedzający mnie znajomi i kumple podzielają moją opinię. Także wnioskując po twoich postach to albo masz coś ze wzrokiem albo twój egzemplarz jest walnięty co już z resztą pisałem.

Po za tym mogłeś go zwrócić z tego co pamiętam tyle że zwlekaleś. Jak ja bym miał takie problemy z tv jak ty z tym to na pewno bym go zwrócił lub reklamował

Edytowane przez Stygian
Dodatkowy wątek.
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne @Stygian,   ale oboje stwierdziliście że to efekt judder ? Sam już nie wiem. Poza tym pisałem że widziałem drugi taki na ekspozycji i było to samo..  Mieszkasz może gdzieś w okolicach Dolnego Śląska?  Chętnie wskoczę w auto i podjadę do Ciebie porównać ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Piotrek Skorupa napisał:

Jak włączę na auto to moje oczy krwawią nawet kiedy stoję tyłem do tv ;)

Nic to. Co miałem powiedzieć / napisać na temat tego tv już powiedziałem. Do tego :

Kolega trafnie wypunktował kolejne minusy tego pro-tv firmy Samsung. Do tego tragiczne menu, wchodzenie do ustawień trybu gry wymyślił chyba jakiś niespełna rozumu. 

Napisałeś raz że nie jesteś zadowolony. I był to wartościowy głos w dyskusji. Później napisałeś w przybliżeniu to samo po raz drugi i trzeci i pietnasty. I wykorzystujesz każdą okazję, by po raz kolejny informować świat, jak bardzo Samsung, w szczególności ten telewizor, jest wg Ciebie do kitu. Już kilka osób Ci pisało, że zasmiecasz ten wątek. Ja, na wszelki wypadek dodam, że już wszyscy wiedzą, jak bardzo źle postrzegasz tą firmę i ten TV.

Oddaj sobie wreszcie przysługę i go sprzedaj i nie męcz już. 

Jbc ja z 65nu8042 jestem zadowolony. Integruje się że wszystkim z czym się ma integrować - amplituner, dysk sieciowy, klawiatura BT. Ze streamowaniem że smartfona też nie ma kłopotu. Netflix i YT są szybsze niż myśl. Hbo wolniejsze nieco. Wbudowana przegladarka netu jest wolna i nie nadaje się do niczego. Obraz uhd hdr na Netflix'sie jest zajefajny. Obraz hd z kablówki jest dobry/b. dobry. Obraz sd szału nie robi. Ale mnie to nie dziwi. Nad ustawieniami obrazu trochę siedziałem. Referencyjne z pewnością nie są. Ale mam nadzieję, że mocno od naturalnego obrazu nie odbiegają. Trochę odbija światło. Czy się zacina? Jeżeli, to w sposób, który mi nie przeszkadza. Albo masz spartolony tv lub ustawienia, albo nie chciałbym z Tobą TV oglądać. 

Naklejki miałem. TV wisi na ścianie i się nie wygina

  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem w miarę zadowolony z 55nu8042, denerwują mnie dwie rzeczy, na których mi zależy: smużenie w sporcie (efekt komety przy piłce nożnej) i przycinanie obrazu przy zbliżeniach np w siatkówce. Czy to jest normalka? Czy zależy to od ustawień? Podajcie mi swoje ustawienia, może dostosuje swój TV i będę bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Piotrek Skorupa napisał:

Jasne @Stygian,   ale oboje stwierdziliście że to efekt judder ? Sam już nie wiem. Poza tym pisałem że widziałem drugi taki na ekspozycji i było to samo..  Mieszkasz może gdzieś w okolicach Dolnego Śląska?  Chętnie wskoczę w auto i podjadę do Ciebie porównać ;)

No i pisaliśmy że ten judder ma zlikwidować motion plus a jeśli tego nie robi tzn. że nie działa prawidłowo a ty nadal pisałeś swoje. Prosiłem cię o filmik bez zwolnionego tempa z jakiejś gry, nie wstawiłeś. Sprzedaj ten tv i tyle, po co się męczyć. BTW mieszkam w Warszawie ? ale z chęcią bym Cię zaprosił żebyś sobie porównał.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam NU8070 (zakupiony w UK).

Nie mam takich problemów o jakich pisze Piotrek. Jedynie czasem na YouTube jak materiał jest nagrywany jakimś telefonem to widać rwanie. Podczas meczy nie mam komet ani tym podobnych. Niestety ten telewizor nie za bardzo się nadaje do starszych konsol typu PS2 podłączanych po hdmi bo wtedy widać że nie jest tak płynnie jak być powinno. Głównie gry piłkarskie typu PES itp. Jedyny problem jaki mam to leciutki clouding widoczny tylko w całkowitym mroku, gdy cały ekran jest czarny i pojawiaja się jakiś pojedynczy element np napisy, jakieś logo itp. Wtedy ekran rozjaśnia się i to widać. Mimo że Local Dimming na Low. Na High jest to bardziej widoczne. Myślę zamontować jakieś światło za telewizorem. Taśmy Led odpadają bo zawsze po jakimś czasie gdy instalowałem je na innych TV po czasie się odklejaja. A chciałbym przyczepić i zapomnieć. Polecacie coś? Najlepiej zasilane USB żeby startowało i wylaczalo się z TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, madhunt3r napisał:

Mogli by jedynie nad tymi artefaktami popracować z upłynniaczem w grach i filmach ;) poza tym bajka.

@madhunt3rMogłbyś jeszcze raz dokładnie napisać jakie w tej chwili masz ustawienia obrazu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli Chodzi o mnie rowniez jestem zadowolony z tego modelu.. Panowie Tydz temu wymienili mi Matryce na nowa przejechane mam juz 28h.  i Co najlepsze o tym nie wiedzialem ze Gwarancja TV idzie mi od nowa od dnia 21.05 (a nie od grudnia 2018) na caly TV  , byla to druga naprawa. Co prawda stracilem Kalibracje ale juz mam zamowiona nowa od naszych gospodarzy za 0 zl :) (tylko troche poczekam) U mnie jedyny Problem to tylko to, ze raz na tydz Nu8042 nie dziala dobrze z Amplitunerem jesli chodzi o CEC. Musze wtedy zresetowac Samsunga i podlaczyc na nowo hdmi ARC .

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2019 o 13:47, jotcekaes napisał:

Widzisz, czy tak ma wyglądać nowoczesnosć? Wchodzimy w erę bez przewodów - minijack zastąpiony przez łączność po wifi czy bluetooth. Internet w telewizorze, aplikacje (które nie działają), asystent głosowy (który nie działa), intuicyjność i AI.... A nadal musisz podpinać BOX zewnętrzny, dekoder zewnętrzny (bo moduł CAM ssie pałkę w tym tv), żeby mieć świety spokoj. Kolejne urządzenie, kolejny zasilacz impulsowy, kolejny syf w eterze i zakłócenia. Kolejne sprzęty i kolejne elementy, które mogą się popsuć. Fajnie, że to wszystko ma w sobie ten tv, tylko każdy woli używać sprzętu zewnętrznego. To jednak o czymś świadczy i to niekoniecznie dobrze... ?

Dla mnie podpięcie urządzenia które i tak posiadam to żaden problem, nie wiem o jakich aplikacjach piszesz, (te które nie działają) bo u mnie te z których korzystam YouTube, IPLA, Netflix, Przeglądarka Internetowa itd. Działają bez zarzutów, o module CAM się nie wypowiem, bo nie korzystam, ale rozumiem, że niektórych może denerwować kilka rzeczy w tym modelu.

Dnia 30.05.2019 o 12:15, Piotrek Skorupa napisał:

Jak włączę na auto to moje oczy krwawią nawet kiedy stoję tyłem do tv ;) 5 to też za dużo, do tego wyskakują artefakty, a postacie poruszają się jakby w przyspieszonym tempie. 2 to taka granica akceptowalności dla mnie, choć w niektórych ujęciach grymas na mym ryjcu się pojawia.. 

Nic to. Co miałem powiedzieć / napisać na temat tego tv już powiedziałem. Do tego :

Kolega trafnie wypunktował kolejne minusy tego pro-tv firmy Samsung. Do tego tragiczne menu, wchodzenie do ustawień trybu gry wymyślił chyba jakiś niespełna rozumu. Ogólnie nie jestem z niego nadal zadowolony i jak wspomniałem w przyszłym roku biorę coś innego. Jeszcze nie wiem czy tak  jak w tym przypadku zaruzykuję i wybiorę dla odmiany LG, czy wrócę do SONY. Ale raczej na 90% wybiorę to drugie rozwiązanie. Wszyscy trąbią że w przypadku SONU płacisz za "firmę",  ale moim zdaniem tak właśnie jest z Samsungiem. 

Tego się już czytać nie da, a prześledziłem wszystkie Twoje posty od 72 strony, wejdź sobie w wątek SONY, bo dużo piszesz, ale nie odniosłeś się w żaden sposób do tego jakie ludzie maja problemy z TV SONY, powtórzę się, buble trafiają się  każdej marce, ale Ty zamiast zwrócić TV, klepiesz posty jeden za drugim jaką tandetę kupiłeś.

19 godzin temu, Piotrek Skorupa napisał:

Jesteście chyba mało wymagającymi użytkownikami ;)

Pozdrawiam 

Nie będę się powtarzał słowo w słowo, gram od 95 roku, jestem wyczulony na wszelki stuttering, mikroprzyciecią, spadki fpsów, zwał jak zwał. Ten Samsung do gier sprawdza się wyśmienicie (konsole i jako monitor do PC), ale mimo wszystko lepiej wyłączyć motion plus. Nie my jesteśmy mało wymagający, tylko Ty jesteś ciężkim przypadkiem, jak można od dnia zakupu pleść w kółko jaka to tandeta z tego TV, post w post, nie zwracając go ? Jak można nie sprawdzić matrycy po zakupie, pisząc "Ja tego nie robię bo dopiero bym szału dostał jakbym znalazł coś takiego", Dlaczego nie oddałeś TV, nie wymieniłeś, lub nie skontaktowałeś się z serwisiem ? Zamiast zrobić to co należy, teraz bredzisz, że to my jesteśmy mało wymagającymi użytkownikami, jak ewidentnie to z Twoim TV jest coś nie tak, albo masz 16 lat i kręcone zęby, albo jesteś niepoważny. I co mają powiedzieć ludzie w tych tematach :

https://community.sony.pl/t5/smart-tv/bd-p/tv_pl_1

Wszędzie są wadliwe egzemplarze, ale zamiast coś z tym zrobić, lepiej wylewać swoje żale na forum od dwóch miesięcy i jechać po całej firmie, żałosne.

31 minut temu, predipall2015 napisał:

Jesli Chodzi o mnie rowniez jestem zadowolony z tego modelu.. Panowie Tydz temu wymienili mi Matryce na nowa przejechane mam juz 28h.  i Co najlepsze o tym nie wiedzialem ze Gwarancja TV idzie mi od nowa od dnia 21.05 (a nie od grudnia 2018) na caly TV  , byla to druga naprawa. Co prawda stracilem Kalibracje ale juz mam zamowiona nowa od naszych gospodarzy za 0 zl :) (tylko troche poczekam) U mnie jedyny Problem to tylko to, ze raz na tydz Nu8042 nie dziala dobrze z Amplitunerem jesli chodzi o CEC. Musze wtedy zresetowac Samsunga i podlaczyc na nowo hdmi ARC .

O cholera, a co się stało? Mógłbyś podpowiedzieć na której stronie forum szukać Twojego problemu ?

Ja ze swojego UE65NU8072 również  jestem zadowolony, kupiłem go głównie jako ekran do gier (konsole, PC) i jest bardzo dobry, od czasu do czasu serial, lub film.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...