Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung NU8002, NU8042, NU8072 | TEST | Telewizor LCD Ultra HD z HDR (2018) i systemem Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Alan Zwierzycki napisał:

Pojawiła się nowa wersja softu o numerze: 1260.8   - ciekawe jakie zmiany?

Jeszcze niedostępna z poziomu aktualizacji TV. Jak ktoś rozszyfruje zmiany to proszę o informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,  ostatnio wypatrzyłem model NU8002. I teraz moje pytanie brzmi lepiej brać 49 czy 55 cali? Dodam że on ma mi służyć wyłącznie pod konsole i również przyszłościowo pod PS5. Ogólnie bym się nie zastanawiał i brał większy bo ma również 120Hz tylko obawiam się żeby nie okazał się za wielki. Teraz posiadam tv 46 fullHD i jak mierzyłem to zazwyczaj siedzę te 2 metry od tv. Ktoś kto posiada ten model doradził by mi na jaki się zdecydować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,  ostatnio wypatrzyłem model NU8002. I teraz moje pytanie brzmi lepiej brać 49 czy 55 cali? Dodam że on ma mi służyć wyłącznie pod konsole i również przyszłościowo pod PS5. Ogólnie bym się nie zastanawiał i brał większy bo ma również 120Hz tylko obawiam się żeby nie okazał się za wielki. Teraz posiadam tv 46 fullHD i jak mierzyłem to zazwyczaj siedzę te 2 metry od tv. Ktoś kto posiada ten model doradził by mi na jaki się zdecydować?



https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/

Ty chcesz 4k oglądać czy full hd. Sprawdź ten link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam full hd ale robie przesiadke na 4k i się zastanawiam czy brac model 49 cali czy 55.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie zastanawiał i brał większy. Osobiście mam 65NU8042 i siedzę od niego w odległości mniejszej niż dwa metry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Końcówka to inny region/sieć sprzedaży. Różnice są marginalne np. inny pilot, dodatkowy tuner itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, warjato napisał:

Witam,  ostatnio wypatrzyłem model NU8002. I teraz moje pytanie brzmi lepiej brać 49 czy 55 cali? Dodam że on ma mi służyć wyłącznie pod konsole i również przyszłościowo pod PS5. Ogólnie bym się nie zastanawiał i brał większy bo ma również 120Hz tylko obawiam się żeby nie okazał się za wielki. Teraz posiadam tv 46 fullHD i jak mierzyłem to zazwyczaj siedzę te 2 metry od tv. Ktoś kto posiada ten model doradził by mi na jaki się zdecydować?

Też sie zastanawiałem mam podobna odległość bierz 55 :) 

64672609_1312318165586692_1476935804512108544_n.jpg

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem tego modelu. Ostatni pojawił się następcą tego modelu UE55RU8002. Ma ktoś jakieś porównanie? Czy warto dopłacać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie warto, zdecydowanie ciemniejsza matryca przy braku zalet względem NU8000. Powiem nawet więcej, Q60 jest gorszy od NU8000. Dopiero Q70 jest warty uwagi ze względu na to, że ma podświetlenie FALD, a nie krawędziówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Artur Klatd napisał:

Też sie zastanawiałem mam podobna odległość bierz 55 :) 

64672609_1312318165586692_1476935804512108544_n.jpg

A powiedz mi ile wychodzi ci centymetrów mierząc w długości od biurka do samej góry tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, kewert napisał:

Absolutnie nie warto, zdecydowanie ciemniejsza matryca przy braku zalet względem NU8000. Powiem nawet więcej, Q60 jest gorszy od NU8000. Dopiero Q70 jest warty uwagi ze względu na to, że ma podświetlenie FALD, a nie krawędziówkę.

Zakup planuje dopiero pod koniec tego roku. Boję się że ten model nie będzie już nigdzie dostępny. Co by Szanowni Forumowicze polecili w tej cenie tj. ok. 3500 zł.  chodzi o coś możliwie zbliżonego parametrami do Samsunga UE55NU8002.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może, dlaczego w momencie zapauzowania filmu na Netflix, po kilku minutach takiej nieaktywności źródło dźwięku przełącza się z soundbara podłączonego przez HDMI na głośniki TV? Da się ustawić, żeby domyślnym źródłem dźwięku był soundbar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, roberto369 napisał:

Wiecie może, dlaczego w momencie zapauzowania filmu na Netflix, po kilku minutach takiej nieaktywności źródło dźwięku przełącza się z soundbara podłączonego przez HDMI na głośniki TV? Da się ustawić, żeby domyślnym źródłem dźwięku był soundbar?

tak się dzieje nie tylko przez hdmi, przez bluetooth także. Mam podłączoną starą unitrę po adapterze bt i bardzo często przełącza sobie automatycznie na wbudowane głośniki. Taki soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję ten telewizor od lutego tego roku. Jedynie co bardzo mnie irytuje, to występujący bardzo często problem z obsługą tv pilotem. Przy próbie np wejścia w menu, uruchomienia smart, wyboru np jakiejś aplikacji czy poruszania się po Smart telewizor reaguje z opóźnieniem. Np przemieszczając się po menu wyboru aplikacji wciskam np klawisz w prawo, przez sekundę nic się nie dzieje po czym nagle przesuwam się po okienkach o kilka pozycji. Tak jakbym ciągle miał wciśnięty klawisz na pilocie. Jest to o tyle denerwujące, że wręcz nie raz uniemożliwia wybór interesującej nas opcji! Czasem pomaga tylko odłączenie telewizora od prądu i ponowne włączenie :(

Pragnę dodać, że resetowałem tv do ustawień fabrycznych, wymieniałem baterie w pilocie a soft tv to 1251.

Czy ktoś z posiadaczy tego tv zauważył u siebie następującą przypadłość?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Szunaj Sz napisał:

Ja użytkuję ten telewizor od lutego tego roku. Jedynie co bardzo mnie irytuje, to występujący bardzo często problem z obsługą tv pilotem. Przy próbie np wejścia w menu, uruchomienia smart, wyboru np jakiejś aplikacji czy poruszania się po Smart telewizor reaguje z opóźnieniem. Np przemieszczając się po menu wyboru aplikacji wciskam np klawisz w prawo, przez sekundę nic się nie dzieje po czym nagle przesuwam się po okienkach o kilka pozycji. Tak jakbym ciągle miał wciśnięty klawisz na pilocie. Jest to o tyle denerwujące, że wręcz nie raz uniemożliwia wybór interesującej nas opcji! Czasem pomaga tylko odłączenie telewizora od prądu i ponowne włączenie :(

Pragnę dodać, że resetowałem tv do ustawień fabrycznych, wymieniałem baterie w pilocie a soft tv to 1251.

Czy ktoś z posiadaczy tego tv zauważył u siebie następującą przypadłość?

 

Owszem zauważyłem, dzieje się tak zwykle jak jakaś aplikacja się aktualizuje. Oczywiście dzieje się to w tle i nie wiem kiedy coś się dzieje. Wiem natomiast, że jeśli wyłączę tv w aplikacji,np. spotify czy youtube to ponowne włączenie telewizora skutkuje właśnie powyższym. Dlatego (to jest w ogóle chora sytuacja) przy zbliżającym się czasie wyłączenia telewizora zawsze wracam nim do odbioru telewizji (nie w appce) i dopiero wyłączam. 
To jest na maxa chore, ale zauważyłem, że wtedy działa.

 

Reasumując - jak wyłączysz tv będąc w appce, to po włączeniu się tnie telewizor. Jak włączysz go normalnie i nadal tnie, to pewnie coś się aktualizuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy opcja automatycznego wyłączania tv po 4h braku aktywności powinna generować przed upływem tych 4h jakiś komunikat (typu za minutę telewizor wyłączy się)?
Wydaje mi się, że oglądając zwykłą tv coś takiego miałem, a przy korzystaniu z netflix, tv się po prostu wyłączył (mimo że przecież musiałem wykonywać aktywność pilotem - żaden serial czy film nie trwa 4h, a auto-play mam wyłączone).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2019 o 20:26, Doktorno1 napisał:

Pojawiła się nowa wersja softu o numerze: 1260.8   - ciekawe jakie zmiany?

Wczoraj oglądałem siatkówkę i miałem wrażenie jakby obraz był nieco płynniejszy i bez przycięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, demios1 napisał:

Wczoraj oglądałem siatkówkę i miałem wrażenie jakby obraz był nieco płynniejszy i bez przycięć.

Oglądając z włączonym auto motion plus czy bez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Doktorno1 napisał:

Oglądając z włączonym auto motion plus czy bez?

Użytkownika 10/3

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma aktualizacji, dlaczego? Czy aktualizacja leci stopniowo na TV i jeszcze się nie załapałem do grupy wybrańców? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po jakim czasie jest dostępna z poziomu telewizora, ja aktualizuje z pendrive'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)

przesiadłem się niedawno z 55H6400 na 65NU8002

i mam kilka pytań

1) który z odtwarzaczy na PC jest najlepszy do HDRa? Odtwarzam na MPClassic i obraz jest wyprany, a jak puszczam z PowerDVD to już znacznie lepiej, ale mega ciemno, (rozjaśniam, ale wtedy to szkoda gadać, bo obraz znacznie traci na jakości). Najlepiej jest gdy odtwarzam przez USB i wtedy obraz jest miodzio. Chciałbym użyć odtwarzacza w kompie, który byłby porównywalny z tym wbudowanym w TV i żeby film w HDR wyglądał tak samo fajnie lub lepiej (jeśli się da).

2) Do tej pory podpinałem laptopa po HDMI do amplitunera, a ampli po HDMI do TV. Taki układ był super, bo nie musiałem się martwić czy TV obsługuje jakieś formaty dźwiękowe. Teraz jak wymieniłem TV to zaczęły się schody, bo mój Onkyo ma HDMI 1.4 i nie przepuszcza mi 4K/HDR :( Czy istnieje jakiś spliter do którego bym podpiął po HDMI laptopa, a on wypuściłby mi jednym HDMI obraz 4K/HDR na TV, a drugim HDMI dźwięk na amplituner? A może istnieje taki player zewnętrzny z dwoma wyjściami HDMI, który zastąpiłby mi laptopa?
Oczywiście wiem, że mogę kupić sobie nowy ampli z wyjściem HDMI 2.0 czy nawet 2.1 i temat by był rozwiązany, ale czy nie można tego taniej załatwić? :)

3) na wyjściu z laptopa mogę ustawić HDR w formacie koloru wyjściowym RGB i zakresie tonalnym pełnym, ale w 8 bitach, ale mogę też w YCbCr422 i zakresie ograniczonym, ale za to w 10 i nawet 12 bitach - co lepsze? i czym się różni YCbCr422 od YCbCr420?

4) jakie różnice są w wyciąganiu dźwięku po optyku, a po HDMI ARC? Czy jest jakaś różnica w jakości czy mogę przyjąć, że to jednak to samo?

5) jaki odtwarzacz sprzętowy/zewnętrzny zrobi wszystko? (atmos, dtshdma, dtsdthd + hdr, hdr10, hdr10+, dolby vision + odczyt iso ibdmv i wszelakich formatów) Jest taki w ogóle? :)

6) czy można kupić "normalnego" pilota do tego TV? (w poprzednim miałem dwa piloty : jeden minimalistyczny, a drugi pełny)

 

dziękuję i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...