Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung Q9 QE65Q9FN (2018) | TEST | Flagowy QLED LCD z technologią Direct LED

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Q9FN 65 cali. Mając na względzie to że długo się zastanawiałem nad wyborem telewizora i bałem się źle wydać nie małe pieniądze a również mając świadomość że takich osób jak ja jest więcej postanowiłem napisać kilka słów na temat tego telewizora. Nie jestem osobą (których jest wiele niestety) która będzie pisać same superlatywy na temat danego sprzętu tylko dlatego że go kupiła "bo moje jest najlepsze i broń boże nie przyznam się że popełniłem błąd". Dodam że jestem w tej dobrej sytuacji że moja żona pracuje w jednym z największych w Polsce (i nie tylko) sklepów ze sprzętem, więc nie mam problemu aby wymienić "po cichu" daną sztukę sprzętu na nową (w razie czego) nie korzystając z gwarancji, jak również gdyby okazało się że ten Samsung jednak z jakiegoś powodu mi nie odpowiada, wymienić np. na Sony. Mam taką możliwość choć wolałbym jej uniknąć bo nie lubię kogoś o coś prosić. Wraz z telewizorem kupiłem amplituner Sony STR-DN1080 i odtwarzacz 4K Sony UBP-X800. Od początku chciałem kupić Qleda ale po naczytaniu się różnych rzeczy na temat tego TV zwątpiłem. Na szczęście ma swój rozum i odrobinę zdrowego rozsądku która podpowiadała mi żeby nie wierzyć we wszystko co piszą niektórzy "znawcy" na tym forum czy ogólnie w intenecie. I co?    I jestem szczęśliwym posiadaczem genialnego telewizora. Wiele złego naczytałem się na temat tego TV i jak się okazuje połowa z tych rzeczy to były bzdury bądź dotyczyły pojedynczych egzemplarzy a druga połowa została najprawdopodobniej naprawiona przez Samsunga nowym softem. Obraz w tym TV jest po prostu niesamowity i bije na głowę wszystko to co do tej pory widziałem. Różnica między wcześniejszymi moimi telewizorami jest kosmiczna i nie do opisania. Po odpaleniu tego telewizora i włączeniu pierwszego filmu z Youtuba w 4K z HDR siedzieliśmy z żoną z otwartymi buziami w milczeniu nie wierząc w to co widzimy. Jakość obrazu, jego szczegółowość, kolory, kontrast i efekt HDR to  po prostu orgazm dla oczu. Gdy w ciemnym pokoju leci reklama którą pewnie wszyscy widzieli - nowego Iphone-a XS gdzie pokazany jest ten telefon na czarnym tle w dłoniach kobiety, masz wrażenie że masz przed sobą czyjeś dłonie z prawdziwym telefonem a nie obraz z TV. Plastyka obrazu to bajka. Gdy odpaliłem jeden ze swoich ulubionych filmów w 4K jakim jest "Oblivion" (Niepamięć) który wielokrotnie już widziałem ze "zwykłego" Blu-ray-a to uwierzcie że miałem łzy szczęścia w oczach. Nawet moja żona która do tej pory nie rozumiała po co wydaję 10.000 zł na telewizor (skoro mamy dobry) powiedziała że to niesamowite jak zmieniają się filmy jakby człowiek oglądał inny film. Podobnie ma się sytuacja z filmami z Netflixa. Obraz miażdży !!!! Nawet na filmach w HD. Wczoraj obejrzałem Interstellar w HD z Netflixa. Obraz przepiękny. Kosmos w końcu jest czarny, i tak, widać gwiazdy, mnóstwo gwiazd !!!! Pasy w filmach czarne jak smoła. Napisy wyświetlają się prawidłowo, sa ostre i nie rozświetlają ekranu jak w Sony zf9. Odpaliłem testy na DSE na Youtubie i ekran jest czyściutki. Gry z PS4 PRO wyglądają obłędnie. I wierzcie mi lub nie ale gdybym nie był zapalonym graczem to i tak nie zamieniłbym tego telewizora na oleda, nigdy w życiu. Przez  ostatnie miesiące spędziłem wiele czasu w salonach z telewizorami i oglądałem wiele materiałów na różnych TV. Ostatnio przez dwa dni w MediaMarkt w Poznaniu chodziłem z odtwarzaczem po sklepie i podłączaliśmy go do różnych TV. Do qleda, do zf9 i do oledów. Nie chcę rozpętywać tutaj burzy i niech osoby które się z czymś nie zgadzają nie komentują moich słów, wychwalając pod niebiosa swoje oledy LG. Piszę ten tekst dla ludzi którzy podobnie jak ja mają dylemat i boją się kupić qleda bo naczytali się bzdur. Tak więc nie zamieniłbym tego TV na oleda, dlaczego ? Bo są za ciemne i żaden oled nie daje tak piorunującego efektu HDR jak ten QLED !!!!! A Sony ZF9 ? Porażka (w porównaniu z Samsungiem). Te same filmy, z tego samego odtwarzacza 4K wyglądały o niebo lepiej na Samsungu. Porównywałem to długo bo pod uwagę brałem tylko te dwa telewizory. Ale jak zobaczyłem blooming Sony, świecące napisy to podziękowałem. Miałem również możliwość zobaczenia ZF9 w ciemnym pomieszczeniu i ....... kupiłem qleda. Bo czarne było czarne tylko w Samsungu. Poza tym Samsung bije na głowę Sonego pod względem kontrastu i to widać na filmach. Dobra czerń w Sony ? Błagam !!! Odpalcie go w ciemnym pomieszczeniu i koniecznie z napisami. Byłem zażenowany i zawiedziony bo od zawsze kupowałem telewizory Sony. Miałem ich już kilka ale obecna ich oferta to żart, biorąc pod uwagę ich ceny. Nawet promotor Sony w Media Markt przyznał mi że gdyby miał wybierać to wolałby QLEDA !!!!!! Co jeszcze mogę napisać. Gdzieś czytałem jak tragiczny jest dźwięk w tym TV. To pierwsza rzecz na jaką zwróciła uwagę moja żona po odpaleniu pierwszego filmu z Youtuba (Norwegia z lotu drona) Nie mogła się nadziwić jaki ładny jest dźwięk i to fakt. Gra naprawdę ładnie w stosunku do tego co słyszałem wcześniej. Dźwięk przypomina taki jakbym miał podłączony soundbar. Dla mnie naprawdę gra super choć nie ma to dla mnie żadnego znaczenia gdyż podpięte mam kino domowe a telewizji praktycznie nie oglądam wcale. Czasami wiadomości na TVN24. Za to bardzo dużo oglądamy filmów i pod tym względem ten TV jest genialny. Mam świadomość że zaraz pojawią się komentarze że jestem nieobiektywny itp. ale tak naprawdę mam to gdzieś. Piszę o swoich odczuciach i wrażeniach i dla ludzi którzy jeszcze się zastanawiają. Local dimming działa o wiele lepiej niż to było na początku. Oglądałem (specjalnie) Grawitację na Netflix. Obraz bajeczny, kosmos czarny i mnóstwo gwiazd. Pokazywany wcześniej filmik już nie ma racji bytu. Tak więc Panowie i Panie naprawdę z czystym sumieniem i szczerze polecam Wam ten telewizor jeśli chcecie się cieszyć bajecznym obrazem w filmach HD i UHD i efektem HDR wywołującym opad szczęki na podłogę !!!! A ja miksuję się z tego forum i wracam do Netflixa. Co do odtwarzacza i amplitunera. Odtwarzacz super zarówno filmy z płyt UHD i z pendrive-a brzytwa a ampli rewelka. Miałem wcześniej Onkyo, później Denona i to jak gra Sony w końcu sprawiło że jestm zadowolony z efektów. To oczywiście kwestia gustu i własnych preferencji i podłączonych głośników. Narka. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem osobą (których jest wiele niestety) która będzie pisać same superlatywy na temat danego sprzętu tylko dlatego że go kupiła "bo moje jest najlepsze i broń boże nie przyznam się że popełniłem błąd". 

 

Ty tak na serio

 

A tekst z żoną powalił mnie na kolana Co za ciekawy argument. A może słabo widzisz i jesteś lekko przygłuchy i twoja opinia jest nic niewarta.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, tribalrage napisał:

Ty tak na serioemoji23.png

tak, na serio. To przecież takie nasze, polskie. Jeśli tego nie zauważasz, cóż żyj dalej w przekonaniu że jest inaczej. 

 

42 minuty temu, tribalrage napisał:

A tekst z żoną powalił mnie na kolanaemoji38.png Co za ciekawy argument. A może słabo widzisz i jesteś lekko przygłuchy i twoja opinia jest nic niewarta.emoji12.png

 

to nie miał być argument. Widzę że traciłem czas pisząc ten tekst, ale chciałem komuś pomóc. Co do mojej opinii jest napewno więcej warta niż Twoje przygłupie, nic nie wnoszące, złośliwe posty. 

IMG_2138.JPG

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego 65Q9FN niestety druga reklamacja została odrzucona, co ciekawe panel praktycznie niczym się nie różni od pierwszego który został jednak wymieniony. Podobno opinie wydaje Samsung na podstawie zdjęć zrobionych z różnych obrazów testowych, szkoda tylko że ten cały syf na matrycy widać głownie na jednolitych tłach zwłaszcza tych ruchomych, a Panowie z serwisu załączają jakieś kolorowe statyczne filmy zamiast chociażby zapodać hokej na lodzie bo tymi testami na DSE z you tuba nie są zainteresowani i wnioskuję że niechcą niczego widzieć. 

Czy ktoś jest zorientowany czy są jakieś normy z tym DSE, jakieś ekspertyzy ? czy ocenia to tylko "oko ludzkie z Samsunga na podstawie zdjęć wykonanych kiepskim aparatem przez kiepskiego fotografa" ?

Może po prostu Samsung odrzucił moją reklamację ponieważ nie ma już nic lepszego mi do zaoferowania?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że bawiłeś się w reklamacje itd. trzeba było zwracać TV od razu przed 14 dniami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Irokez napisał:

Szkoda że bawiłeś się w reklamacje itd. trzeba było zwracać TV od razu przed 14 dniami. 

Tak, ale nigdy takich problemów z tv nie miałem i niewiedziałem co to dse czy banding i że należałoby zrobić jakiś test. Poprostu wychodzi na to że reklamacja dse nie uwzględnia, tylko tak jak mówiłem nie rozumiem czemu za pierwszym razem wymienili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Porter11 napisał:

Oglądałem (specjalnie) Grawitację na Netflix. Obraz bajeczny, kosmos czarny i mnóstwo gwiazd. Pokazywany wcześniej filmik już nie ma racji bytu.  

Jakie masz ustawienia obrazu jak można wiedzieć ?

Kalibrowales tv profesionalnie? 

23 godziny temu, tribalrage napisał:

 

Ty tak na serioemoji23.png

 

A tekst z żoną powalił mnie na kolanaemoji38.png Co za ciekawy argument. A może słabo widzisz i jesteś lekko przygłuchy i twoja opinia jest nic niewarta.emoji12.png

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

Rozumiem,  ze ma Pan Samsunga Q9?

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam Q9 bo mnie po prostu nie stać choć może i bym chciał. Posiadam 65NU8042 i tylko dlatego 65 bo mi się trafiła okazja.

Odniosłem się do argumentów jakie zostały przytoczone w poście nie do samego modelu TV. Z jednej strony pisze że nie jest osobą, która zachwala swoje bo kupił, z drugiej rozpływa się nad wszystkim bez najmniejszych nawet drobnych uwag. A rzetelność swojej wypowiedzi argumentuje żoną dzięki której może po cichu oddać jak by tylko chciał

Osobiście jestem zdania, że forum to miejsce do rozwiązywania problemów. Ja opinii szukam w komentarzach pod produktem i też szukam raczej tych negatywnych. Ale ok jeśli już ów forumowicz chciał komuś pomóc swoją wypowiedzią w zakupie to nie mnie to oceniać.

Moje subiektywne odczucie natomiast jest takie, że to post napisany przez pracownika samsung lub na zlecenie. Takie ratowanie sprzedaży modelu, który z uwagi na cenę powinien chociaż części wad tańszych modeli być pozbawiony. Ja rozumiem ze dana technologia ma jakieś słabe strony ale jak kupujesz topowy model to może jakoś powinno się te słabe strony wyeliminować (większa kontrola jakości)

Aha gratuluję oczywiście koledze trafienia dobrej sztuki, ale znowu powtórzę każda q9 powinna być taka. Powyższa zasada oczywiście powinna dotyczyć każdego producenta i każdego sprzętu ale jak widać jest z tym coraz gorzej.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadze, ze nie byl to "sponsorowany" komentarz:) 

Po prostu pierwsze chwile z tv i jak to nazwać " podnieta" po odpaleniu tv:)  

Kazdy sprzęt ma minusy ale moim zdaniem(posiadam ten tv)  i minusy przyćmiewają plusy.  Dla mnie to byl najlepszy model(oled odpadł w przedbiegach)  tv u mnie nawet chodzi po 12 h na dobę (więc wypalenie by pojawilo by się pewnie szybko). 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Crnk1987 napisał:

Sadze, ze nie byl to "sponsorowany" komentarz:) 

Po prostu pierwsze chwile z tv i jak to nazwać " podnieta" po odpaleniu tv:)  

Kazdy sprzęt ma minusy ale moim zdaniem(posiadam ten tv)  i minusy przyćmiewają plusy.  Dla mnie to byl najlepszy model(oled odpadł w przedbiegach)  tv u mnie nawet chodzi po 12 h na dobę (więc wypalenie by pojawilo by się pewnie szybko). 

 

 

Czemu OLED odpadł w przedbiegach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2018 o 09:41, Crnk1987 napisał:

Jakie masz ustawienia obrazu jak można wiedzieć ?

Kalibrowales tv profesionalnie? 

Nie kalibrowałem. Po tym jak zobaczyłem obraz w tym TV w kilkunastu filmach dałem sobie spokój. Szkoda kasy. Jestem zadowolony z obrazu. 

 

14 godzin temu, tribalrage napisał:

Nie posiadam Q9 bo mnie po prostu nie stać choć może i bym chciał. Posiadam 65NU8042 i tylko dlatego 65 bo mi się trafiła okazja.

Odniosłem się do argumentów jakie zostały przytoczone w poście nie do samego modelu TV. Z jednej strony pisze że nie jest osobą, która zachwala swoje bo kupił, z drugiej rozpływa się nad wszystkim bez najmniejszych nawet drobnych uwag. A rzetelność swojej wypowiedzi argumentuje żoną dzięki której może po cichu oddać jak by tylko chciałemoji3.png

Osobiście jestem zdania, że forum to miejsce do rozwiązywania problemów. Ja opinii szukam w komentarzach pod produktem i też szukam raczej tych negatywnych. Ale ok jeśli już ów forumowicz chciał komuś pomóc swoją wypowiedzią w zakupie to nie mnie to oceniać.

Moje subiektywne odczucie natomiast jest takie, że to post napisany przez pracownika samsung lub na zlecenie. Takie ratowanie sprzedaży modelu, który z uwagi na cenę powinien chociaż części wad tańszych modeli być pozbawiony. Ja rozumiem ze dana technologia ma jakieś słabe strony ale jak kupujesz topowy model to może jakoś powinno się te słabe strony wyeliminować (większa kontrola jakości)

Aha gratuluję oczywiście koledze trafienia dobrej sztuki, ale znowu powtórzę każda q9 powinna być taka. Powyższa zasada oczywiście powinna dotyczyć każdego producenta i każdego sprzętu ale jak widać jest z tym coraz gorzej.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Nie stać Cię na Q9 i tutaj wylewasz swoje żale ? To dlatego wypisujesz bzdury o mnie i o tym sprzęcie bo Cię nie stać ? Jesteś żałosny. Co do mojej żony to powtórzę Ci idioto bo wcześniej nie zrozumiałeś, to żaden argument przemawiający za TV. Pisałem jedynie o swoich odczuciach ale Ciebie podobnie jak na Q9 nie stać na to aby ze zrozumieniem przeczytać ten tekst. Jestem pracownikiem Samsunga ? ? Tutaj ręce mi opadły. Jeśli faktycznie tak myślisz to nie jesteś idiotą, jesteś skończonym idiotą. A jeśli wypisujesz takie bzdury tylko po to aby innych zniechęcić do tego sprzętu z zawiści i zazdrości bo Ciebie nie stać to jesteś żałosnym idiotą. 

A teraz do normalnych użytkowników forum i osób zainteresowanych tym telewizorem. Tak jak pisałem wcześniej ja jestem zachwycony tym telewizorem. Wczoraj oglądałem „Pasażerów” w 4k z płyty i brakuje mi słów jaki obraz w połączeniu z odtwarzaczem Sony UBP-X800 generuje ten TV. Pasy w filmach są czarne, kosmos czarny i w scenach z kosmosem widać setki gwiazd. To drastycznie działające lokalne przyciemnianie zostało na bank poprawione przez soft. Nie będę się już rozpisywał bo zaraz pojawi się kolejny bałwan który będzie pisał ze jestem z Samsunga albo pisze z Korei. 

Odnosnie pozostałych „zarzutow” pana którego „nie stać”, dlaczego mam pisać źle o sprzęcie którym naprawdę jestem zachwycony ? Dlaczego ludzie jak jest dobrze musza doszukiwać się na siłę czegoś ? Rozumiem ze tego gościa akurat zżera zawiść i zazdrość (to ponownie taka nasza polska cecha) Ja miksuje się z tego forum bo mam dość czytania takich idiotycznych wpisów. Fora są żeby pomagać i taka była moja intencja ale zostałem zasypany gównem bo jestem jeden zadowolony. Co do dobrej sztuki to już pisałem co zrobić żeby kupić dobra sztukę. W MediaMarkt nie robili mi żadnego problemu. Zdjęli tylko od góry karton podłączyli TV połączyli przez wi-fi z netem i mogłem go sobie testować. To wszystko. To mój ostatni post na tym forum z przytoczonych powyżej powodów. Jeśli ktoś ma pytania odnośnie sprzętu to piszcie prywatne wiadomości bo postów już nie będę przeglądał. Jak ktoś jest z Poznania i chce kupić taki tv to piszcie i zapraszam do mnie i sobie zobaczycie jak to wyglada na prawdę. 

Jeszcze ktoś pytał o ustawienia. Oglądam na obrazie „naturalny” local dimming średni bądź max i tyle. Generalnie mam zastosowane ustawienia z obrazu „naturalny” i jest super. W grach tylko zmieniam na tryb gry. 

  • Plusik 2
  • Zmieszany 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro powyższy „Pan” Porter11 nie będzie już odpisywał to pozwolę sobie odpowiedzieć

 

W żadnym momencie nie opisywałem q9 tylko wysunąłem wniosek na podstawie przeczytanych komentarzy innych użytkowników o jakości q9 w stosunku do jego ceny a wiec uwaga była do postępowania samego producenta - ale to ja według „Pana” powyżej nie czytam ze zrozumieniem.

 

Faktycznie mogłem pomylić post na zlecenie z ekstazą po zakupie ale widząc emocje „Pan” wyżej to by w sumie miało sens - taka Poznańska Pyra z Żarem

 

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2018 o 01:50, Irokez napisał:

 

Tutaj mój test na dse. Z linku poniżej:

 

 

Poniżej plansza 50% szarości, zero bandingu itd. wszystkie testy przeszedl pomyślnie jeżeli masz cokolwiek innego REKLAMUJ.
Widać minimalne zaciemnienia w rogach ekranu na zdjęciu, w rzeczywistości jest dużo lepiej. Bardzo jednorodny panel jak na 75 cali. 
Ciemne obszary szarości od 5% w górę to zjada Oleda gdzie na moim c7 w sypialni jest banding.

 

20181121_015343_HDR_Film1.jpg

Poza tym czy masz najnowszy firmware wgrany i wyłączone oszczędzanie energii??

Przede wszystkim gratuluję udanego modelu ! Czy mogę prosić  o linki do filmów testowych jak wyżej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MM w Poznaniu w Pestce można sobie sprawdzić wystawioną Q9FN pod względem DSE. Ja tego nie robiłem, wystarczyło załączyć białe tło i cały syf był widoczny jak na widelcu. 

Jeżeli ktoś ma czystą matryce to poproszę o test, bo na tym forum jak na razie takowej nie widziałem, owszem niektóre są całkiem znośne"czytać czyste" ale czysta matryca w tym tv to pojęcie względne.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Porter11 napisał:

? Jeśli faktycznie tak myślisz to nie jesteś idiotą, jesteś skończonym idiotą. A jeśli wypisujesz takie bzdury tylko po to aby innych zniechęcić do tego sprzętu z zawiści i zazdrości bo Ciebie nie stać to jesteś żałosnym idiotą. 

 

Wyzywając kogoś od idiotów, wystawiasz laurkę sobie. Powinieneś zostać zbanowany za takie zachowanie!!!

 

Jeśli chodzi o TV to mając na uwadze jakość obrazu żaden LCD nie dorówna OLEDowi. To fakt i nie zmieni tego nic.

Nawet jak napiszesz jeszcze milion razy, że jest inaczej. :) Przy okazji  - Twoja hmmm...  ...obiektywna recenzja. Zresztą przemilczę, średnio rozgarnięty użytkownik co najwyżej uśmiechnie się z litością...  :)

 

W każdym razie. Mimo świadomości, że najlepszy obraz na dzień dzisiejszy generują OLEDy myślę o Q9. Dlaczego???

Bo to dobry tv. Znam jego ograniczenia i potrafię je zaakceptować, nie wmawiając wszystkim, że ma lepszy obraz od OLED'ów, czy nawet LCD Sony ZF9). Telewizor ten ma dobrą cenę w wersji 75". I tyle...  Bariera psychiczna żeby wydać 30tyś na OLEDA 77" jest dla mnie nie do przeskoczenia. Q9FN 75" jest dla mnie rozsądną alternatywą.

Stoję przed wyborem 65" OLED lub 75" Q9.

Bezkompromisowa jakość OLEDów, czy też świadomy wybór trochę gorszego obrazu Q9 na rzecz przekątnej. To jest dopiero dylemat..... ;)

 

 

 

  • Lubię 3
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Porter11 napisał:

Wczoraj oglądałem „Pasażerów” w 4k z płyty i brakuje mi słów jaki obraz w połączeniu z odtwarzaczem Sony UBP-X800 generuje ten TV. Pasy w filmach są czarne, kosmos czarny i w scenach z kosmosem widać setki gwiazd. To drastycznie działające lokalne przyciemnianie zostało na bank poprawione przez soft.

Co z napisami podczas filmów, nic się wokoło nich nie rozjaśnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem od 24h szczęśliwym posiadaczem samsunga, tak mi się przynajmniej wydawało dopóki nie zrobiłem testu dse. Poniżej przesyłam linki i proszę o feedback, co mam zrobić dalej? Zastanawiam się nad naprawą lub zwrotem a może to normalne przy tej technologii?

Wesołych świąt : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zwrotu! W moim przypadku ze zwrotem trochę się spuźniłem i dałem do naprawy (naprawili na ten sam syf ), teraz twierdzą że jest ok. 

 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Groszek napisał:

Wyzywając kogoś od idiotów, wystawiasz laurkę sobie. Powinieneś zostać zbanowany za takie zachowanie!!!

 

Jeśli chodzi o TV to mając na uwadze jakość obrazu żaden LCD nie dorówna OLEDowi. To fakt i nie zmieni tego nic.

Nawet jak napiszesz jeszcze milion razy, że jest inaczej. :) Przy okazji  - Twoja hmmm...  ...obiektywna recenzja. Zresztą przemilczę, średnio rozgarnięty użytkownik co najwyżej uśmiechnie się z litością...  :)

 

W każdym razie. Mimo świadomości, że najlepszy obraz na dzień dzisiejszy generują OLEDy myślę o Q9. Dlaczego???

Bo to dobry tv. Znam jego ograniczenia i potrafię je zaakceptować, nie wmawiając wszystkim, że ma lepszy obraz od OLED'ów, czy nawet LCD Sony ZF9). Telewizor ten ma dobrą cenę w wersji 75". I tyle...  Bariera psychiczna żeby wydać 30tyś na OLEDA 77" jest dla mnie nie do przeskoczenia. Q9FN 75" jest dla mnie rozsądną alternatywą.

Stoję przed wyborem 65" OLED lub 75" Q9.

Bezkompromisowa jakość OLEDów, czy też świadomy wybór trochę gorszego obrazu Q9 na rzecz przekątnej. To jest dopiero dylemat..... ;)

 

 

 

Groszek w 100% zgadzam się z tym co piszesz. Problem jest wydanie 35k za TV, mimo, że obiektywnie 77C8 jest lepszym TV niż 75Q9FN! 

Zaskakujące jest, że 65C8 można mieć z PL dystrybucji za 11k a 3 razy tyle trzeba dopłacić za ekran posiadający 12" więcej... życie

75Q9FN jest ciekawą alternatywą, ale po rozmowach w samsungu i mm, ewidentnie wchodzi w rachub tylko zakup online, sprawdzenie TV (nawet w sklepie widać DSE) i ewentualnie zwrócenie w ciągu 14 dni:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Fragber napisał:

Hej, jestem od 24h szczęśliwym posiadaczem samsunga, tak mi się przynajmniej wydawało dopóki nie zrobiłem testu dse. Poniżej przesyłam linki i proszę o feedback, co mam zrobić dalej? Zastanawiam się nad naprawą lub zwrotem a może to normalne przy tej technologii?

Wesołych świąt : )

Szanowni ( na pewno dużo młodsi )Koledzy. Moje pytanie , które może się Wam wydać śmieszne. Jestem trochę starszym człowiekiem. Proszę o wytłumaczenie czego się doszukiwać w tym teście. Może go nie rozumiem, ale co jest nie tak w tych obrazach. Czy nie powinno być tych linii ? Proszę o wyrozumiałość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać "dym" na ekranie, tak jakby był kurz za szybką. Nie jest idealnie jednorodny ale mało kiedy jest w LCD. To jeszcze aż tak źle nie wygląda i tak bardzo tego nie widać kiedy ogląda się filmy.

Niektórzy to mają wymagania hehe.

Nie ma idealnych ekranów,  czy to LCD czy OLED. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...